Jump to content
winfast7100

Saya Yang Malang (hentikan Benda2 Haram)

Recommended Posts

A'kum semua,Saya pernah masuk skim ni sebanyak US720 dan sekarang modalpun tak dapat lagi dan sekarang ni dah ada masalah dengan Skim ni contohnya DANAFUTURES,WINLIFUND dan ada lagi...Terinaya atau tak saya dan kawan yang senasib dng saya ni so apa lagi !!! Bila JAKIM,Mufti PERAK Dan Majlis Fatwa Perlis dah keluarkan bahawa skim Internet ni HARAM,Hentikan terus pada sesiapa yang buat promot kat e-duit yang dahulu dan sekarang ,Hilangkan dari pandangan dari PUTERA.Harap Pihak pentadbir PUTERA fikirkan semua yang bersangkut paut dengan benda2 haram ni

Untuk bakal2 pelabur !!!berfikir dahulu sebelum memasuki skim cepat kaya dan cepat bangkrap ni,jangan malang seperti saya :(

dah terkena nak buat macam mana.. sekurang2nya ada pengalaman..

bagi yang belum dan sedang terkena, berhati-hati lah..

Menyesalpun tak berguna,kalau dulu bagi sedekah lagi baik...Apapun para seangkatan dengan saya hendaklah bersabar ye..Masa bertaubat dan masa depan masih menanti kita,apa lagi TUTUP,TUTUP,TUTUP E-DUIT yang ada berkaitan dengan benda haram ..SKIM HARAM JADAH

Edited by winfast7100

dah terkena nak buat macam mana.. sekurang2nya ada pengalaman..

bagi yang belum dan sedang terkena, berhati-hati lah..

Kadang-kadang...ade orang jugak yang mengamalkan prinsip "belum cuba belum tahu"...bermakna...belum "cube" untuk ditipu/rugi belum tahu hasilnya... (==,) haha

Kalo camtu... en. winfast kena carik ler upline yang promote kat anda tu. Kalau perlu mintak refund balik semua duit yang dah diinvest tu. Sebab diorang yang promote apa... dah ler dapat gak profit sebab sponsor.

takde bende yg senang dlm dunia ni, niat dihati nak tambah pendapatan dgn melabur.. tetiba plak SCAM!!

dah nasib badan, nk nangis pon teda guna....

just pelaburan dan yang sewaktu dengannya la jangan bagi masuk forum....kalau nak promote website nak jual ikan cam member aku buat xkan la xleh...

ala biase la bisnes rugi cam mamat tu....kire wakil kita yang test bla..bla..bla...FUND tuh... :D

just pelaburan dan yang sewaktu dengannya la jangan bagi masuk forum....kalau nak promote website nak jual ikan cam member aku buat xkan la xleh...

ala biase la bisnes rugi cam mamat tu....kire wakil kita yang test bla..bla..bla...FUND tuh... :D

apa tindakan admin dan moderator??

takkan senyap jer.. komen sikit..

apa tindakan admin dan moderator??

takkan senyap jer.. komen sikit..

nak k0men aper nyer?? tak payah

korang tak reti baca amaran tuh??

e-duit

Ruang perbincangan untuk mereka yang gemar mencari pendapatan sampingan menerusi Internet. AWAS: Putera.com tidak bertanggungjawab terhadap sebarang implikasi daripada kandungan perbincangan forum ini!

merujuk kepada header of the sub-forum

e-duit

Ruang perbincangan untuk mereka yang gemar mencari pendapatan sampingan menerusi Internet. AWAS: Putera.com tidak bertanggungjawab terhadap sebarang implikasi daripada kandungan perbincangan forum ini!

sendiri buat sendiri tanggung, tujuan thread tu dibuat utk mengasingkan benda2 bodoh tu dari mencemari sub-forum putera.com yg lain dari spam2 bodoh tersebut. sapa terkena, dia yg kena..ehehehe..

sendiri buat sendiri tanggung, tujuan thread tu dibuat utk mengasingkan benda2 bodoh tu dari mencemari sub-forum putera.com yg lain dari spam2 bodoh tersebut. sapa terkena, dia yg kena..ehehehe..

so ape tindakkan yg admin patut buat??

close je??

atau masih nak biarkan??

ni adalah satu keputusan yg perlu admin forum ni buat,

kerana sekiranya forum itu masih ada dlm site ni,bermaksud admin cam menyokong jer perkembangan sistem yg tak sihat nii..

kira cam bersubahat laa..

so admin perlu bagi kata putus nak biarkan atau nak tutup topik tuu...

lagi pon mereka yg join perlaburan tu tak aktif lsngsung dalam perbincangan forum berkaitan dgn komputer,network,sistem operasi,

mereka cuma berniat masuk kat site ni nak iklankan site mereka je..

ye laa ..

sbb site ni ramai bebudak melayu yg masuk,

klu site lain kurang ada budak melayu join,

cam jiwang lebih kepada torrent ,

cuba tgk forum lowyat.net

ada ke tak bebudak yg dok iklankan pelaburan mereka kat sini,join situ??

ade??

takde,sbb forum lowyat.net mmg tegas,diorg majoriti cina,

tak nak layan bebudak melayu yg entah ape2 entah..

dierkenebeb :lol:

sahabat,

sebab tu ada sahabat yg hendak lantik aku menjadi moderator di sana.Tapi aku menolak mentah2

kerana sebab benda mcm inilah..aku dah stop pon dengan benda2 macam ni.Ada gak sahabat putera yg bertanya tentang2 program ini dan nak join under aku walhal aku tak join memana pun..maaf ya sahabat..aku tak mahu lagi menghampakan kalian..dan juga menerima sedikit sebanyak tempias kemarahan kalian jika program2 tu semua scam.

pada pikiran aku better di closedkan sahaja ruangan tu..kalo nak gak aku cadangkan pergilah ke website carigold.com atau nogold.com.kat situ macam2 ada..

jangan bimbang kalau ade sahabat yg iklan program2 sebegitu di lain2 ruangan kerana ketiadaan e-duit.Sebab tu di adakan moderator untuk menjaga bahgian masing2.

sahabat yg lain apa kata buat poll samada nak tutup atau tidak?

tak suke tak pe...

ruangan tu saja diadakan supaya thread2 yg lain tak tercela..

bayangkan kalau topik e-duit takde, pasti thread2 iklan saham berlambak dlm topik sembang2 dll....

tak suke tak pe...

ruangan tu saja diadakan supaya thread2 yg lain tak tercela..

bayangkan kalau topik e-duit takde, pasti thread2 iklan saham berlambak dlm topik sembang2 dll....

banyak la ngko.. pandai spam aje.. :angry:

asal aku bukak new post je, mesti topik e-duit yg berlambak2...pastu jd hot topic lak. yg baca sampai beratus... mcm putera ni mmg forum utk benda2 ni pulak. tu yg makin ramai ahli baru... mcm kat sini tempat buat duit

asal aku bukak new post je, mesti topik e-duit yg berlambak2...pastu jd hot topic lak. yg baca sampai beratus... mcm putera ni mmg forum utk benda2 ni pulak. tu yg makin ramai ahli baru... mcm kat sini tempat buat duit

Topik yg rating tinggi tu bukannye ape, banyak yg jenis daftar 2 3 nick pastu bebual kosong (org yg sama mungkin) semata-mata nak 'up'kan topik tu dari tenggelam ke bawah. Dalam etika internet, diistilahkan sebagai "badut syarikat" atau badut sarkas (dibayar oleh syarikat tertentu untuk menaikkan nama syarikat). Org jenis ni memang takde kerja.

Topik yg rating tinggi tu bukannye ape, banyak yg jenis daftar 2 3 nick pastu bebual kosong (org yg sama mungkin) semata-mata nak 'up'kan topik tu dari tenggelam ke bawah. Dalam etika internet, diistilahkan sebagai "badut syarikat" atau badut sarkas (dibayar oleh syarikat tertentu untuk menaikkan nama syarikat). Org jenis ni memang takde kerja.

hahahaha

nasib bukan badut sarkas kepala dongga :lol:

aku sebenarnye sblm ni mmg ada ragu2 skit pasal HYIP. tp aku join gak ngan modal 50usd. pastu aku ada terbaca satu thread pasal halal haram HYIP ni.

rujuk http://forum.putera.com/tanya/t32747.html

kepala aku sakit gile bile baca post2 yg ada dlm tu. bertekak, memaki sana sini. siap ada ayat, jangan jadi tuhan arr nak tuduh tuh haram nih haram . pas baca thread tu, aku terus quit HYIP yg aku join tu. bukan la quit, tp aku tak nak amik tau dah. biar la rugi.

ada gak org ckp ngan aku, benda nie halal, diorg dah tanya ustaz n ulama2. tp aku tak nak dgr dah. aku tak nak org buat aku ragu2 lagi. aku tetap ngan keputusan aku

Edited by Cik_Wawa

bagus jugak ada org yg terkena,boleh jadi pengajaran kepada orang lain...kalau takder sesapa yg terkena tu maknanya bagus betul benda ni.

Aku dari dulu dah mmg tak percaya dengan bebenda macam nih , aku teguh dengan perinsip aku " DUIT TAK BLEH DICARI DENGAN HANYA GOYANG KAKI" . ramai yang promote kat aku dulu suh men nih la men tuh la... tapi semua tuh jalan menuju kehancuran

Menyesalpun tak berguna,kalau dulu bagi sedekah lagi baik...Apapun para seangkatan dengan saya hendaklah bersabar ye..Masa bertaubat dan masa depan masih menanti kita,apa lagi TUTUP,TUTUP,TUTUP E-DUIT yang ada berkaitan dengan benda haram ..SKIM HARAM JADAH

kesian kt awak..naper awak tak investigate first...actually bukan sumer investment tu haram...cara sesuatu investment tu je menentukn sama ada benda tu haram ker tak..kalau nk tau yg mana x haram saya bleh bg tau...