Jump to content
myE

Kelas Komputer...buat Sijil Sendiri

Recommended Posts

:unsure: assalamualaikum ahlu PUTERA semua...

aku nak buat kelas komputer kat kafe siber aku nih....ramai yg nak sijil...aku hanya bleh provide sijil kedai jer...korang rasa ok tak???

kalau nak apply sijil dari mana-mana kementerian, jabatan ke...pusat kemahiran lain ke..maknanya aku kena beli pulak dengan dia orang...lagipun lambat...

setakat nih dah 3 orang student aku bagi sijil kedai.,,,tapi lawa la jugak aku create...takder problem lagih...yg merisaukan nanti ada yg nak sijil diiktiraf

tapi bagi aku...ilmu lebih penting..nowadays,, sijil kat mana-mana leh dapat dan beli..asal ader duit... -_-

:unsure: assalamualaikum ahlu PUTERA semua...

aku nak buat kelas komputer kat kafe siber aku nih....ramai yg nak sijil...aku hanya bleh provide sijil kedai jer...korang rasa ok tak???

kalau nak apply sijil dari mana-mana kementerian, jabatan ke...pusat kemahiran lain ke..maknanya aku kena beli pulak dengan dia orang...lagipun lambat...

setakat nih dah 3 orang student aku bagi sijil kedai.,,,tapi lawa la jugak aku create...takder problem lagih...yg merisaukan nanti ada yg nak sijil diiktiraf

tapi bagi aku...ilmu lebih penting..nowadays,, sijil kat mana-mana leh dapat dan beli..asal ader duit... -_-

pakai sijil sendiri pun ok.. tp, kalo boleh, gune nama syarikat yang formal. bukan nama syarikat CC.. ok ?

slow2.. nanti 2 or 3 tahun, kembangkan bisnes.. then nanti ko boleh bina jenama sendiri.. :lol:

saye ni pun buat sijil sendiri jer ek..kalau nak yang diiktiraf kena join dengan usm, yang sayer tahu dia kenakan fees rm4000, lepas tu ader lak syarat2 lain..lagipun kita mesti kenakan yuran mahal untuk cover balik yang kita bayar fees die tu..saye tengok tak ade beza sgt cara belajarnya tu ..yang penting student kita tahu apa yang kita ajar dan boleh kendalikannya..jangan lak ade sijil je tapi tak reti nak guna..nota-nota nya ko amik kat mana ek? bolehlah kita share-share nota ek? hehehehe..

hurm...nota aku buat sendiri jugak....

ms word, excel , power point..pengenalan komputer...semua aku create sendiri....

ko buat kelas ape???

ms word, excel , power point..pengenalan komputer...semua aku create sendiri....

ko buat kelas ape???

opis basic la juga, mcm ko lah..cumanya sayer cari nota2 dari tenet je, pastu print..hehehe..

opis basic la juga, mcm ko lah..cumanya sayer cari nota2 dari tenet je, pastu print..hehehe..

aku harap korang yang buat kelas nie, buat kelas sebaik mungkin la ye..

and aku harap korang utamakan untuk mendidik.. bukan untuk dapatkan duit..

duit akan datang dengan sendiri bile korang utamakan pendidikan.. insyaAllah.. tak semua orang ade peluang nak bukak kelas camtu.. so korang ade peluang, manfaatkan la betul2..

Dan cube jadi lebih baik dari apa yang ade sekarang..

:lol:

ko buat kelas ape???

hmm.. kalaulah nota tu boleh upload .. alangkah bagusnya...

guna sijil create sendri pun takpe..aku dulu lepas SPM blaja word,excel,powerpoint pun kat kedai komputer..sijil dorang yg provide dan masih lagi aku gunakan sampai sekarang walau dah dekat 10 tahun..heh..

tapi molek gak korang leh upload nota korang buat tu kat sini..ramai adik² yg masih blur pasal IT ni..boleh gak dorang dapat ilmu and download dari putera.com.. :)

Caya la myE...

Xper...pelan2 kayuh...

Cita2 kene ader baru usaha kan..

mula2 sijil..mane tau lepas ni bole wat kelas diploma lak..

Caiyo!Caiyo!

Insya ALLAH nanti aku upload kan nota tu tapi banyak yg nak kena baiki...

kadang2 ajar komputer ni kena sabar banyak...student aku yg umur 50 thn pun ader..tapi setakat ni dia bleh follow...

aku pun dah tanya mcm mana nak dptkan sijil dr tempat aku belajar dulu,,,d unitar,,tapi lagikla dia org hargakan,,biasa lah..

last2 aku pk..sijil sndiri la...

aku cuba convince kan stdnt aku yg ilmu lebih penting...kalau ader bapak sijil kalau tak bleh buat keje,,baik tak payah...sedangkan kita yg ader sijil degree2 , ader master pun bersepah tak keje...

so tu ajer lah...harap kelas ni akan lebih mantap...setakat ni ruangan utk kelas pun tak lah memberangsangkan...tapi INSYA ALLAH one day....

anyway korang semua thanks sbb bagi moral support utk aku..motivate aku...thanks :rolleyes:

Assalammualaikum....sy org baru kt sni....zaman stdy dlu slalu gak refer kt web neh...kalo nk wat assignment....hmm...tp skang br mendaftar ahli.... :unsure:

DAh abes stdy...dh buka kdai sndri....dr repair n sales barang komputer....tetiba ade owang offer jd cikgu....cikgu komputer...Sijil lak mmg de pengiktirafan dari Kerajaan....tp bkn aku punye...company len...kiranya aku hya mengajar....tp pengiktirafan sijil dr pihak lain..... :blink: kekadang aku isau gak...owang len pertikaikan sijil 2 same de laku ataupun tidak... :wacko: aku br je nk mula...tp macam2 dugaan dah...Lagi satu aku de masalah bab nk budget masa utk klas neh...contohnya...nk mgajar utk subjek ms word...penerangan n latihan....aku takot x seimbang...kalo sesape yg ade pendapat 2...hope leh la kongsi sama2.....

Wassalam.... :rolleyes:

bleh tak aku tahu korang charge baper rm kat student korang.. kire camne? sminggu skali ke?

Edited by frostmourne

nak tanya,spec pc utk bdk klas nie cam ner?guna spec yg bese2 jer ker?

aku tgh nuntut ilmu nie.ingat nak guna kedai bapak aku utk buka cc or pusat IT nnt.tp tu seme juz perancangan aku.skarang nie tgh pulun nak blaja dgn otai2 kat putera nie...

anyway,kedai bapak aku beli tu belakang nyer dekat dgn kwsn org asli.ader saper2 pernah dpt students dr org asli x?apa respon derang?penting gak buat survey nie...

thanks...

kalau nak upload boleh direct upload ke saya:

http://web20.no-ip.info:8080/

user: member

pass: 123456

TQ

bro,xleh bukak pun...The server at web20.no-ip.info is taking too long to respond.

Hmm...macam klas komputer yang aku wat...Aku charge RM 280.00 untuk sumer peringkat umo...memandangkan ade yg nk wat private..kiranya die xmo masuk klas beramai2...so, aku charge RM350.00 utk satu pakej asas komputer spt senarai kt bwh neh:

 PENGENALAN KEPADA KOMPUTER

 WINDOWS XP

 MICROSOFT WORD

 MICROSOFT EXCEL

 MICROSOFT POWERPOINT

 INTERNET

 PENGENALAN KEPADA MULTIMEDIA

Kalo de pape respon bg tau arr.....leh gak kiter kongsi sesame.... :rolleyes:

hmm.. kalaulah nota tu boleh upload .. alangkah bagusnya...

Beli buku pasal komputer kat kedai buku,

pas 2, edit ka. buat versi sendiri.

Hmm...macam klas komputer yang aku wat...Aku charge RM 280.00 untuk sumer peringkat umo...memandangkan ade yg nk wat private..kiranya die xmo masuk klas beramai2...so, aku charge RM350.00 utk satu pakej asas komputer spt senarai kt bwh neh:

 PENGENALAN KEPADA KOMPUTER

 WINDOWS XP

 MICROSOFT WORD

 MICROSOFT EXCEL

 MICROSOFT POWERPOINT

 INTERNET

 PENGENALAN KEPADA MULTIMEDIA

Kalo de pape respon bg tau arr.....leh gak kiter kongsi sesame.... :rolleyes:

Aku murah je, RM 190/1 bulan/40 jam / belaja tiap2 hari / 2 jam sehari

aku dulu penah amik kursus komp.. mic excel.. rm 65 sahaja satu kursus utk excel sahaja!

rasa cam mahal je skang ni..

memula dia tunjuk kt aku sijil bakal dapat ada cop dari usm ngn LAN,

last2 time da hbs blaja dia bagi sijil cop kedai dia je.... pastu aku tanya mana cop usm ngn LAN?

dia kata cikgu yg dari usm tu tak balik lagi kt situ.. dia bagi yg tu je dulu.. smpai lani aku rasa aku tertipu...

cam shilakak tol la melayu tipu melayu... dah la nota dia tak kasik full kt aku... kasik separuh.. bila aku tanya... dia kata tak sempat ni print... aku dah la regular kastemer kt situ... tetiap ari tanya alasan sama.... last2 aku mintak buku dia aku nk scan.. dia xnk bagi.. ahh tensen aku... mmg sah la dia mkn duit aku camtu je... ajar tak da la beriya sgt.. sib baik aku ni jenis pikap part komp ni.. x yah note pon leh buat soklan kiddies dia tu... time tu umo aku 14 thn...

pastu aku wat dajal.. aku jahanamkan game2 kt pc cc dia... bukan la jahanamkan bebetul.. aku mod segala game yg ada kt cc dia.. smpai dia tensen.. .dah takda keaslian.... wakakkakaka.. padan muka.. pastu beriya dia pomat balik semua pc... alasan pc dia da lembab... bodoh... bodoh nyer melayu... nk untung je lebih... quality takda.... sampai skang aku memendam rasa je....

mmg sedih la melayu tipu melayu... smpai skang aku simpan sijil dia tu... rasanya tak penah laku pon sijil dia tu.. nk je aku bakar....

aritu aku ada melawat cc dia time blk kg... perangai dia same as b4... kerek nk mampos... rambut dah beruban dah..... da dekat seplo tahun dah padahal aku kenal dia... pc kt cc dia yg sepuluh tahun lps ttp x upgrade2.... huhuhuh... tu la dia.... satu masa dia akan jatuh.. dia tahu la jugak langit tinggi rendah.... aku mmg cukup tak puas hati ngn dia.... huhuhuhuhuhuhuhuh

nasihat aku kt korang yg wat sijil komp tu....

ajar la dgn ikhlas... asal student pompuan je.. xyah la getik sgt.. jgn sampai student laki korang abaikan...

ilmu patut kita kongsi bersama.... jgn pilih kasih... biar berbaloi dgn caj yg kita letak tu....

assalamualaikum.....

betul ker kita leh sediakan sijil sendiri...tak menjadi satu kesalahan ker...maklumla aku x brapa tau pasal ni walaupun aku berniaga CC dan komputer...baru jer...aku pun ada terfikir nk wak kelas komputer...tp x tahu kt mana nk daftarkan sijil tu.....sebab ada pihak yg cakap kita xleh sewenang-wenangnya kuarkan sijil tu...aku pun konpius....

aku pernah masuk kelas komputer utk ambik sijil MS WORD sb nk pegi interview...aku mintak sijil dulu sbb tinggal 3 hari saja lg utk interview....tp diaorang x kasi sb benda tu xleh wat main2 / dijual beli...aku merayu pastu diaorang wajibkan aku join kelas tu dan aku join...sblm hari interview tu aku diberi sijil tu dgn bersyarat supaya aku terus ikuti kelas tu sampai habis modul MS WORD tu...ni lah yg wat aku konpius....klu leh kuarkan sijil sendiri jual ajer sijil tu kt aku sb aku dah pandai pun MS WORD....tp diaorang kata klu ada pihak ( aku pun tak igt ) dapat tahu syarikat dia mesti kena tindakan....

nk kata kedai tu ada join ngn mana2 institusi pendidkan, x pernah pulak aku tgk kt sijil dinyatakan pengiktirafan dr mana2 pihak....konpius2222222.....ada sape2 yg leh bg pendapat... :rolleyes::rolleyes:

mane blh wat sijil sendiri...

sijil tuh mesti ader pengiktirafan..

klu x sijil tuh kompom x laku..

salah woo wat sijil xder pengiktirafan nih..

mau denda ribu2.. ^_^

mane blh wat sijil sendiri...

sijil tuh mesti ader pengiktirafan..

klu x sijil tuh kompom x laku..

salah woo wat sijil xder pengiktirafan nih..

mau denda ribu2.. ^_^

tu yg aku konpius tu...rasa cam memandai jer klu kuarkan sijil sendiri....ramai la org yg pandai komputer ngn sijil beli... :lol::lol:

sijil penyertaan aku pernah gak buat.

tak jadi maslah, sebab tak perlu apa2 pengiktirafan

dengan kita ada bidang tu dengan pendaftar

satu lagi nak tanya.

aku cadang nak bukak kelas asas membaikpulih PC

jumlah hari 5 hari (malam)

jumlah jam 3x5 jam

Bayaran untuk sorang RM150.00

pakej 10 orang RM1000.00

Modul Pembelajaran:

Day 1

1. Remove Component + penerangan tentang component penting satu persatu

Day 2

2. Pasang Component

3. BIOS

4. Boot

Day 3

5. Penyediaan Hard Disk

6. Install OS

Day 4

7. OS Configuration

8. Install Software

Day 5

9. Preventive Maintenance

10. Corrective Maintenance

any comment, please

TQ

Edited by PowerRootTongkatAli_GS

so...macam mana nk daftar sijil supaya diktiraf....aku pun tgh cari gak ni mana-mana pihak yg boleh sahkan sijil aku utk dikuarkan pada bakal2 student aku....hehe