Jump to content
athlonium

Setting Streamyx For Suse Linux 9

Recommended Posts

aku guna router/modem Aztech DSL600EU. so aku pon baru je dlm linux ni...dah sampai dah order novell suse linux...dah berjaya install...gui pon lawa...but aku penin arr nak setting utk run internet...sesape bleh tolong?

linux ka? kena tanya mamat terer yang guna nick linux tu. dia mesti boleh jawab punya. aku jamin 100%!

suse aku tak reti, kalau red hat, aku set je modem tu jadi router, lepas tu dalam redhat set access internet dari lan.

kalau nak detail kena tanye mamat yg nick dia linux tu....

lariiii......................

masEh lagi belum berjawab. nak jugak aku baca apa pendapat pakar linux ni. boss dia yang keje 11 tahun tupun belajar dari dia wo! jangan memain.

Azuan.. tok sah layan laaa... aku dok carik gak mamat tuh punyer penulisan dalam putera nih... setakat nih tak der yang macam ;

1. trunasuci

2. ko laaaaa.. (azuan nogori sembilan)

3. mus3na

4. dzulcarnine ..

technical.. and detail.. ko tak yah nak beli buku bertajuk.. "manual for idiots.."

asklinux - ko tanya aku tak belajar ke..?? ntah laa..aku sekolah pondok ajer .. tak pandai cam ko.. tapi aku rasa kalau kengkawan nak mintak tolong pasang cable pc tau laaa... heh... azuan... nak citer ke kat mamat nih dulu kite buat apa kat opis..??

Ada ke dia kata boss dia pengalaman berbelas2 tahun tak tau apa2... cuba boss ko tanya ko balik.. aper itu AS400.. IDNX... Windows 3.3 sampailah Windows RG.. apa lagi yang aku ingat haaa... ntah.. boleh ko jwb straight with technical point punyer desription ?

p/s: Azuan... ko sekolah tinggi tak dulu..? hhahaha

chiow

Edited by Zeius

tula. si zeius yang belajar tinggi2 tupun last2 belajar dari aku gak yang sekolah takat spm ni.. hokokhohkohkokhokh. amacam zeius, ok ka ayat aku ni? ada unsur unsur show-off ka?

oklah kembali kepada tajuk asal. sebenarnya dah lari tajuk pun, tapi sebab sekali sekala kena gak kunyah chewing gum lepas ko makan petai.

athlonium: baik ko guna "adslsetup" ke dalam platform ko tu, dia akan configure satu satu untuk dialer broadband ko tu. ataupun ko set je router ko tu, dalam linux cuma masukkan router tu punya ip sebagai gateway. ke ko tanya lain aku jawab lain? novell netware ka? aku tak reti sangat.

huh, zuan, kau nampak tak mana Mr.Linux kite? aku dah letak link kat thread network bridge tu, dia buat repply lepas aku letak link tu, takkan dia tak perasan kot!

Searching fo Lost Peguin in Malaysia............... Found 1 (PenyuTRG)

Azuan.. azuan.... pooodah chiittt... dulu ko pun belajar dari orang lain..

masa kat opis aku kan tukang lap cermin opis.. mana tau pasal pc nih... ahhahahah... kuwang asam tol mamat nih..!!

Cuma aku tak puas hati satu benda... macamana ko leh bypass Telekom punyer local PABX untuk domestic punyer call lepas tuh ko divert ke Jepun..? Kurang hajau betol tindakan ko yang best tuh...!! hire wire jadiknya Telekom seminggu...

chiow.

ish. ko jangan cerita benda2 macamni kat public macamni. kang mamat power linux baca, dia rasa tercabar sebab ada orang lagi "berilmu" dari dia. wahhhh ahhh ahahahahhaa lariiiiii...

oklah cukup la selingan untuk kalini.

athlonium: ko set je router ko tu connect ke internet, pastu dalam linux ko tu pakai private/intranet ip je, gateway pakai ip router tu. atau kalau ko nak connect direct, taip adsl-setup

Guest
This topic is now closed to further replies.

• Create New...