Jump to content
Sign in to follow this  
mangkurxs

Cadangan Baru

Recommended Posts

Assalammualaikum, aku ade cadangan yg utk komuniti pertimbangkan.

Aku cadangkan setiap negeri dlm tanah air kite ni menyediakan service IT kpd masyarakat. Maksud aku, Putera.com punyer ahli akn bkerja sbg Comp Technician, Programmer, Webdesigner, Engineer, & segala2 yg bkaitan dgn IT yg tlalu bnyk di area tmpt tinggal diorg. Kire setiap tmpt ader ahli Putera.com akn mberi bantuan. Kalo org nak repair PC just carik ahli Technician Putera.com yg dilantik to settle their problem. Kalo org nak setup Network ker server ker kite ader Putera Network Engineer yg sedia mberi bantuan. Kalo nak buat website @ program Putera.com Web Designer & Putera.com Programmer sedia menghulurkan kepakaran dan bantuan. PAs 2 kite serve la dgn baik. In the same time nama Putera.com akn naik.

Kite buat gak khidmat On-Line cam TechnicalSupport contohnye cam bizzsupport http://www.bizzsupport.com.my/ dan pembelian brg on-line cam Lelong.com.my. Ni jer la setakat ni yg blh aku katakan buat masa ni. yG lain tpulang laa kpd anda semua wahai rakan2 ku smile.gif

then putera kene jadi satu organisasi berlesen, samada NGO atau swasta.

Yer ker ??? aku maner tau laaa kalo bab lesen berlesen.

Aku cuma cadangkan sajer tongue.gif .

Mangkukz, cadangan ko memang best, tapi mungkin akan mendapat kesukaran dalam bajet yang akan dibuat, dan ratusan lagi masalah akan muncul,

Biarlah putera.com kekal di dalam website, dan putera.com nie hanyalah bantuan ntuk mereka yang bersukaran dalam bidang IT nie..... tapi yang baru nak blajar tuh, suruh kawan yang ajaq, dan kalo dah expert, meh sini bior abang-abang kat sini ark ajaq...

p/s: tak tau apsal aku rajin sgt ari nie, mungkin happe dating tadi kut ^^ laugh.gif

Eh... kalau cadangan jual beli online tue OK gak..

But I believe agak take time ler kalu serius nak buat.

tak yah sampai nak dilantik oleh pihak pentadbiran baru nak bekerja utk komuniti... apa yg korang belajar kat sini, practise ler masa nak tolong member2 nanti, tolong dengan ikhlas... baru berkat ilmu yg kita ada nie smile.gif takkan nak tunggu en admin kata "Tahniah, kamu dah terer, bolela kamu tlg jiran2 kamu tue"

Assalammualaikum, aku ade cadangan yg utk komuniti pertimbangkan.

.... dan pembelian brg on-line cam Lelong.com.my. Ni jer la setakat ni yg blh aku katakan buat masa ni. yG  lain tpulang laa kpd anda semua wahai rakan2 ku smile.gif

aku cadang kita pakai je Kedai Online seperti rolleyes.gif

<---- klik kat sini

aku harap kedai tersebut berguna.

mangkurxs,

Adalah menjadi idaman saya untuk buat apa yang saudara cadangkan itu. Mungkin masanya belum tiba, tapi kita akan usahakan juga sikit-sikit.

C-Fu,

PUTERA.com adalah copyright Khazanah Maya Computer System, syarikat perniagaan berlesen dengan Suruhanjaya Syarikat Malaysia. Nombor lesen 1144101-H.

Guest
This topic is now closed to further replies.
Sign in to follow this  

• Create New...