Jump to content
znnet05

E-duit Ditamatkan

Recommended Posts

Mafhum firman Allah SWT...sesungguhnya pada peribadi Rasulullah SAW itu contoh tauladan untuk diikuti...

dan mafhum hadis baginda SAW... sahabat-2 ku bagaikan bintang yang menunjuk arah bagi sang musafir, maka barangsiapa yang mengikuti salah seorang daripada mereka maka sesungguhnya dia didalam petunjuk...

Nabi SAW dan sahabat baginda telahpun mewariskan akhlak yang mulia kepada kita...mengapa tidak kita contohi???

mengapa masih ramai yang menggunakan perkataan yang tidak menggambarkan akhlak dan budi pekerti NABI SAW?

mengapakah budaya dan akhlak yang hina dan keji yang kita pertontonkan kepada semua pembaca? mungkin ada diantara pembaca merupakan bukan ISLAM..apakah akhlak yang dipertontonkan itu menarik minat mereka mendalami ISLAM?? sudah tentu tidak...masing-2 berbalah dan menegakkan benang yang basah...dan menyebabkan mereka semakin menjauhi ISLAM dan memusuhi kita...

dan lagi satu...

sahabat-2 baginda SAW, contohnya saydina Umar alKhattab, bilamana diturunkan ayat mengharamkan arak...habis kesemua 70 (tujuh puluh) TONG arak simpanannya dipecahkan tanpa berbelah bagi...inilah sikap yang sepatutnya dipraktikkan oleh umat Islam..barulah nampak kesepaduan, kesamaan, keteguhan dan sebagainya dikalangan umat Islam...barulah umat Islam dilihat GAH dan GAGAH..bukannya diperlekehkan dan diperkotak katikkan...sikit-2 gaduh, mende kecik gaduh, guana nak bersatu dan wujudkan kesatuan??

sikap kita, sepatutnya, bilamana mendapati sesuatu larangan dalam ugama maka terus ditinggalkannya..bak saidina Umar tadi...ada hikmahnya disebalik pengharaman dan keharusan sesuatu perkara...baik mufti sekarang mahupun ulamak silam...mereka berbincang dari semua aspek termasuklah dari sudut bahasa, uruf atau kebiasaan masyarakat setempat, saintifik, sains sosial, dan sebagainya...bukannya dari sudut ugama, fekah dan tafsir saja...so..pandangan hasil mesyuarat mufti-2, insyaAllah bernas dan berkualiti..

ok..semoga Putera.com terus menyumbangkan manfaat kepada kita semua...

Edited by panglimakhalid

haa.. masuk sorang lagi dalam gelanggang, bawak hukum harus pulak..

huhuhu.. ape nak jadi la dengan dunia sekarang :lol:

maaf..saya tak kata HARUS MUTLAK..tapi bersandar...

apa sandarannya..baca perabih yang kat atas tu ok!

hukum yang masih zhonn atau ragu-2...betul-2 haram atau masih dalam perbincangan mufti...dan kalau dah diputuskan haramnya...ikut lah cakap mufti...delete terus..

setakat sekarang yang saya dimaklumkan tak dipastikan lagi secara tepat! sebab itu saya buka pilihan...

inilah senario "orang bijak pandai AGAMA" dalam malaysia nih. rasa derang hebat pasai hukum agama, lepaihtuh memperlecehkan orang lain, kononnya berdakwah tapi sebenarnya lebeh kepada menghina/sinis. orang yang nak menasihat takkan sekali-kali cuba menyakitkan ati orang yang nak dinasihatkan. percayelah ngko tak dapat aper kebaikan pung kalo camnih ler cara ngko "menyebarkan ilmu agama". cermin ler diri yer :)

inilah senario "orang bijak pandai AGAMA" dalam malaysia nih. rasa derang hebat pasai hukum agama, lepaihtuh memperlecehkan orang lain, kononnya berdakwah tapi sebenarnya lebeh kepada menghina/sinis. orang yang nak menasihat takkan sekali-kali cuba menyakitkan ati orang yang nak dinasihatkan. percayelah ngko tak dapat aper kebaikan pung kalo camnih ler cara ngko "menyebarkan ilmu agama". cermin ler diri yer :)

Setuju sgt dgn ko dan panglima ...diorang nih islam ikut2an ..bukan yg mendalami dan memahami...asal mana2 ustaz ckp haram ..dier pun ikut haram ....padahal dari zaman Nabi lg sesuatu HUKUM wajib dibawa ke majlis Ulama'...bukan sorang yg putuskan ..yg lain ikut...org ckp harus dier kata org jatuhkan hukum ....pdhal dlm islam hukum yg belum jelas/belum disepakati ulama halal/haramnya jatuh pd harus hukumnya..tp diorang tak faham ..kita kata harus diorang kata kita pandai2...diorang kata HARAM bermati2an diorang tegakkan fatwa diorang ....

Maaf bebyk la... sbb terasa dgn kata2 saya tu.... :P

Klu rasa nak tutup, silakan je lah... malas nak gaduh2 ni.... bak kata korang, gaduh2 ni sifat syaitan kan... so aku nak dok dendiam dan dok jejauh. Terima kasih. :)

bawak bertenang anak-anak sekalian. jangan taksub. sehingga kini apa yang korang boleh buat, cuma patuhi peraturan subforum e-duit yang sedia ada tu je. jangan bubuh referral, dan harini aku dapat satu PM yang berani iklan dan ajak aku join affiliate dia tu. ohkohkohkokhohk. yang jenis ni memang carik penyakit la. nak iklan, buat iklan dalam forum.

sesiapa yang menerima PM berkenaan dia ajak ko join itu ini tanpa ko mintak, sila adukan kepada moderator/supervisor. melainkan ko sendiri tulis "sapa yang nak sejuta rupiah, sila PM aku" dan ada orang PM ko tu lain cerita la.

jadi tolong jangan PM aku balik atau mengomel dalam posting buat macam innocent seolah tak melakukan kesalahan. kalau ko kena warning bar dengan alasan, "referral link dalam posting" tapi ko kata tak buat, sila review balik posting sendiri check balik kat celah mana ko ada terlepas taruk. click profile sendiri, view member post. dan review balik posting sendiri sebelum nak defend diri sendiri.

dah admin kata akan perbaharui corak e-duit dan menukar nama tersebut...apa kkorang kecoh?nak2 yg anti2 tu..aku pelik laaa melayu ni....sembang bukan main lagi bab2 ugama dlm internet..itu ini haram...walhal cuba ko ambek dari perkara remah...berkata2 kasar pon dah kira dosa...tu asal ko tak tilik pandang?nampak org lain je punya haram..punya jahat..asal tak cermin diri dulu?ni baru kat dlm tenet...cuba kat luar tu haa ntah macam mana tah peribadi sorang2 kat lam ni kan?..aku cakap secara general k...aku tak tujukan kat sorang je...so jgn plak ada org gile meraban attack aku pas ni...ko kadang2 kena tgk dari sudut positive..jgn tgk part negative je...

setakat ni seumur2 bertahun2 aku join putera.com hanya sekali je aku terima pm dari banggali mana tah dok promote dlm inbox aku...tu je laa sekali...tu pon promote swisscash...lain2 aku tak pernah terima seperti mana yg didakwa oleh ssesetengah forumer dlm ni...aku tatau laaa kot2 org hak promote tu pilih org ke ape ke tatau la kan....tapi yg pastinye aku cuma terima satu je ...dan aku pelik...yg anti2 tu plak boleh dakwa terima banyak invitation pasal programe merepek2...walhal nak dikatakan nick korang terpancul dlm eduit tu pon sesaat2 je....nak compare ngan org yg active dlm tu...cemano tu?yg active dapat 1 je inviation yg anti dapat beriban invitation?aik cam munafik je statement tu......takkan org yg nak invite tu banggang beno tak tgk dulu nick korang seblum dia invite...aku tak pikir camtu...man2 yg anti sah2 dorang tak invite...dorang pon ada otak gak...kalau ada yg sesat invite tu maybe newbie...adat2 laa kalau korang nak bercerita pon...biar yg jujur...kalau dapat 2 katakan 2...jgn plak menokok tambah sampai penuh pm box semua...ni laa kelemahan org melayu..suka menokok tambah cerita

ok aku tak menyokong dan aku juga tak menghalang ....tapi aku setuju kalau e-duit diperbahrui dari segi konsep and informasi..lebih kepada perbincangan...penyelesaian masalah.....teknikal information...banking information..macam currency semasa bank..asal takde org highlight benda ni?bukan takde org dlm forum ni yg deal dgn overseas kan?of coz nak update currency ke...aku rasa board e-duit lah paling sesuai....sebab aku memang tak nafikan sepanjang pemerhatian aku dlm board e-duit memang banyak thread yg menyimpang jauh dari objective asal e-duit tu sendiri....xpecially promote programe..sumtime sampai 2 3 topic yg dibuka..benda yg sama...semata2 nak carik donwline.....sebab tu admin...perlu cepat selesaikan problem pemilihan moderator..pemilihan tu biar yg tepat...seorag yg bertimbang rasa

aku harap salah satu thread yg aku bukak dlm board e-duit tidak menyimpang dari tujuan asal e-duit ...kalau menyimpang moderator boleh delete..aku tak kesah...sebab seblom aku bukak aku dah baca betul2 apa rulez2 yg patut dipatuhi..rasanya thread yg aku bukak ikut piawaian..heheh...cuma ada laa segelintir makhluk yg dok promote ngan spam dlm thread tu...tu seme diluar bidang kuasa aku..caku sekadar boleh menegur je....

mcm2 kehei btui la depa nih iskh iskh

bagi teman nak tukar konsep mmg teman stuju sangat2....lebih kan perbincangan kepada benda2 yang informatif dan berguna...tapi skg teman tgk adehhh dah melarat la plak

mula2 dlu skit2 jer skg nih makin menjadi2 plak....konsep eduit yg teman cadangkan e-duit sebagai transformasi perniagaan menggunakan currency online (matawang dunia internet ler) maklumat2 dan tajuk2 perbincangan yang berkaitan dengan pengeluaran, penggunaan, memanipulasi matawang internet dan sebagai nye. Informasi mengenai keselamatan matawang dan cara2 berkesan berniaga menggunakan matawang ni.

itu cadangan teman jer yang tak seberapa...yang penting takmo lagi konsep eduit ni orang ingat pelaburan goyang kaki memanjang...yerla dah dlm tuh penuh dgn cerita2 yang wat duit takyah keje...hehe

yang panas2...terasa2 tuh ileks2 ler...kat sini nk tgk sejauh mane perubahan tuh perlu dan harus bukan nya bertegang urat jari (menaip hehe)

ok chow... ;)

yang haram perlu dibenters.

e-duit perlu ditutup.

nak cari peluang bisnis.. ?

pi kat jual-beli.

tak suka eduit jangan ler jenguk dalam...

cuba suh ahli putera mengundi.. sepa sokong nak tutup eduit dan sepa sokong sebaliknya...

adakalanya topik kat dlm nun merapu semacam, tp takkan nak tutup sebab kiter tak suka..

mereka yg lain mungkin ramai lagi yg sebaliknya..... <_<

cuba suh ahli putera mengundi.. sepa sokong nak tutup eduit dan sepa sokong sebaliknya...

adakalanya topik kat dlm nun merapu semacam, tp takkan nak tutup sebab kiter tak suka..

Buat poll...sape yang stuju,sape x stuju e-duit ditutup...ambil kira pendapat majoriti....sebab duit...memang bleh perang

agak2 ko kat mane yek sumber fakta tu ditulis? Aku x jumpa2 lagi nih ... <_< .

fatwa forex tuh ke brader? haku pun no idea nak kata ape. xtau sgt bab2 forex ni.

Perhatian Kepada Pencuri Cadenemo,BERJAGA-JAGA

aku rasalah kan...topik seperti yg kat atastu mungkin akan bertambah banyak lagi......hehehehe :lol:

kalau bab fatwa forex tu, masa aku google satu web, dia ckp sumber tu dari website mufti perak.

Web Tersebut: KLIK SINI

Penulis ckp sumber dia dpt dari: http://mufti.perak.gov.my

Tapi bila aku pergi website mufti perak, dpt mende ni plak:

PENJELASAN DARIPADA JABATAN MUFTI PERAK MENGENAI PERNIAGAAN MATAWANG (FOREIGN EXCHANGE)

SUMBER: KLIK SINI

Jabatan Mufti Negeri Perak TIDAK PERNAH mengeluarkan apa-apa sijil mengatakan Forex dibolehkan oleh syariah kepada mana-mana syarikat .

Sila baca selanjutnya dlm link yg diberikan. TQ.

kak penjual sayur...aku rasa la kan... dia nie suka ati dia je buat kenyataan tu, nak bagi orang percaya, pastu kalau sapa2 yang bercaya 100%, terkena la tipuan dia....

haa.. orang jenis mcm ni memang ramai kat dlm tu. Bukan dlm bab agama je diorang putar belit, bab-bab lain jugak.

Apepun mari kita sama-sama berganding bahu mematahkan setiap hujah-hujah songsang ni. Pemutarbelit fakta.

tuh la.. nih la yg aku takut sebenarnya.

mcm2 dah putarbelit yg terjadi skrg.

Jgn kerana duit sanggup memperkotak-katikkan agama. Ni bukan stakat kotak-katik, siap putarbelit lg..

erm.. :wacko:

Edited by penjual_sayur

tutup jer..tak memberi faedah pun..

Ruangan e-duit hendaklah ditamatkan,Apapun kita tunggu Fatwa oleh Mufti ataupun Persatuan Ulama Malaysia..Bila dah keluarkan Fatwa,bab2 Fund atau Biz yang lain hendaklah dipadamkan serta merta..T/Kasih :lol:

Saya sokong.kalau apa apa jenis perniagaan kalau ulama kata haram,terimalah. Kan terang2 riba.Jgn lah kerana nak lebih pendapatan,haram pun kita langgar. Minta pihak moderator ambil perhatian.Sekarang AbFund,Eaindex dll bermaharajalela,ramai org Islam terjebak.jgn siapa yg terasa jgn marah yeeeeeeee.

so ape komen moderator? rasenyer e-duit perlu di'modify' secepat mungkin selepas keluar fatwa nanti ^_^

peace

Saya sokong.kalau apa apa jenis perniagaan kalau ulama kata haram,terimalah. Kan terang2 riba.Jgn lah kerana nak lebih pendapatan,haram pun kita langgar. Minta pihak moderator ambil perhatian.Sekarang AbFund,Eaindex dll bermaharajalela,ramai org Islam terjebak.jgn siapa yg terasa jgn marah yeeeeeeee.

kalau pun ruangan eduit nak ditutup...

jgn pula guna AGAMA sebg alasan supaya ia ditutup...

Guest
This topic is now closed to further replies.

• Create New...