Jump to content
znnet05

E-duit Ditamatkan

Recommended Posts

Ruangan e-duit hendaklah ditamatkan,Apapun kita tunggu Fatwa oleh Mufti ataupun Persatuan Ulama Malaysia..Bila dah keluarkan Fatwa,bab2 Fund atau Biz yang lain hendaklah dipadamkan serta merta..T/Kasih :lol:

Edited by znnet05

Kalo takde e-duit, maka segala maklumat berkaitan electronic business tidak akan dibincangkan disini. Ini termasuklah segala yang bersangkut paut dengan perniagaan berasaskan electronic misalnya penggunaan paypal, e-gold, credit card, debit card, e-bullion dan sebagainya tidak dapat dimanfaatkan. Ianya adalah nadi utama dalam segala perniagaan secara online itu sendiri.

Memang tidak dapat dinafikan terdapat juga perniagaan internet yang menggunakan transaksi electonik yang memang diragui misalnya hyip dan juga terang2an haram misalnya perjudian dan skim ponzi. Kajian yang mendalam patut diterapkan sebelum nak padam sesuatu ruangan.

ruangan e-duit bukanlah semata-mata untuk bincang hal pelaburan cepat kaya.

dan tak ada masalahnya kita nak bincang pasal "biz".

tapi mungkin ruangan itu perlu diberi nama atau imej baru yang lebih menyeluruh, saya akan fikirkan.

TUTUP SANA TUTUP SINI LAMA-LAMA PAPA KEDANA JADI MACAM ORANG YANG KENA TINDAS AKIBAT EKONOMI YANG LEMAH ANTARA PENYEBABNYA KITA PERLUKAN BUKTI YANG KUKUH SEBELUM MEMBUAT SATU PERTUDUHAN JANGAN MAIN SERKAP JARANG AJE...

TUTUP SANA TUTUP SINI LAMA-LAMA PAPA KEDANA JADI MACAM ORANG YANG KENA TINDAS AKIBAT EKONOMI YANG LEMAH ANTARA PENYEBABNYA KITA PERLUKAN BUKTI YANG KUKUH SEBELUM MEMBUAT SATU PERTUDUHAN JANGAN MAIN SERKAP JARANG AJE...

anda tertekan button CAPSLOCK tuh :blush:

ruangan e-duit bukanlah semata-mata untuk bincang hal pelaburan cepat kaya.

dan tak ada masalahnya kita nak bincang pasal "biz".

tapi mungkin ruangan itu perlu diberi nama atau imej baru yang lebih menyeluruh, saya akan fikirkan.

maknanya putera.com kena bg perhatian lebih kat forum 2 laa..kena sama2 tlg tgk mana yang xpatut.kita blh repot pentadbiran dan sekaligus membantu membersihkan sub-forum 2.

sy rasa x perlu tutup ruangan e-duit tp kita buat mcm ruangan Jati Diri & Peribadi. Guest, Validating & Learning x bole akses ruangan ni. dah jd member baru bole akses. jd kurang sikit guest yg semata-mata nak jd ahli putera.com untuk nak post dlm ruangan e-duit lepas tu hilang entah kemana

ngko ni tengah miskin sangat ke ? marah2 tak tentu pasal..

orang miskin takdak duit,

orang takdak duit takleh nak makan,

orang yang tak makan die akan lapar,

orang yang lapar die akan berfikiran tak matang,

orang tak berfikiran tak matang akan jadi pemarah..

orang yang pemarah..

kitoorang ni kene sabar aje la...

marah ke ? <_<

lorr slaughters, watpe hang layan mamat tue..dia masih baru dan tak paham sangat.. :blush:

hehe.. aku tak bleh a orang sound2 camtu..

p/s: lupe, mr.shanai dah bagi nasihat cara2 nak hadapi makhluk2 jenis camnie.. ape2pun, putera.com bukan tempat untuk diorang ni menyepam dengan skim2 hantu..

ataupun juz block mane2 skim yang haram dari segi fatwa nanti...

tinggalkan yang dibenarkan jer... pastu bleh tak open ruangan tu untuk perbincangan bisnes2 melalui internet cam perhantaran online ker jual beli online dan perbincangan pasal e-bankan, sbb tajuk pon e-duit

yang bro shanai cakap tu betul gak... beri nafas baru dalam ruangan ni

*just cadangan

ataupun juz block mane2 skim yang haram dari segi fatwa nanti...

tinggalkan yang dibenarkan jer... pastu bleh tak open ruangan tu untuk perbincangan bisnes2 melalui internet cam perhantaran online ker jual beli online dan perbincangan pasal e-bankan, sbb tajuk pon e-duit

yang bro shanai cakap tu betul gak... beri nafas baru dalam ruangan ni

*just cadangan

yang atas tu memang tugas utama moderator...aku tengok banyak lagi skim haram yang tak didelate..mungkin coz ragu2 kot.. :ph34r:

yang atas tu memang tugas utama moderator...aku tengok banyak lagi skim haram yang tak didelate..mungkin coz ragu2 kot.. :ph34r:

ataupun kalo x nak didelete cube wat satu ruang khas dalam e-duit yang diisi ngan skim2 haram nih sebagai rujukan bersama, letak skali title topik banned atau topik haram atau ape2 aje yang menerangkan pasal topik tu

jadikan sebagai bahan rujukan supaye x de org lain yang jadi mangsa lagi

bleh tak?

Sebab ape,kadang tengok saudara2 termasuk saya ni takut terlupa bab2 mati je..Lihat yang mana ada saudara kita duit us5000 pun tak tau nak simpan kat mana!Itu yang menghairankan saya tu dan ada hujah2 berkenaan halal haram dibincangan yang mana terkadang melampaui batas,takut terkeluar dari landasan je..bila difikirkan betul juga bahawa skim2 ni boleh membawa kepada haram contoh:-(1)-jika fund@biz ni tertutup yang malangnya orang yang terakhir dan yang belum mendapatkan modal,tu kes naya..(2)-Mari kita tengok kat web fatwa http://www.e-fatwa.gov.my/mufti/fatwa_warta_view.asp?keyID=1320 dah sah haram dan kita menunggu lagi fatwa..Terpulanglah kepada pihak Pengurusan PUTERA,Apapun kami menggucapkan terima kasih kepada Pihak penggurusan kerana tertubuhnya Web PUTERA.COM,Wsalam

yang haram perlu dibenters.

e-duit perlu ditutup.

nak cari peluang bisnis.. ?

pi kat jual-beli.

kenapa pulak dekat jual beli? tak da kena mengena langsung...

Aku suka ambik contoh e-duit ni umpama sebuah sampah. Seorang pemuda yg naik sampannya berlayar ke tengah lautan, dibawanya sekali bersama-sama harta di dlmnya. Tengah asyik berlayar tiba-tiba sampan dia terbakar. Ada 2 tindakan yg boleh pemuda ni ambil as an option:

a. Dia duduk dalam sampan bersama-sama hartanya sambil dijilat api, atau

b. Dia terjun dalam laut dan mati lemas

Kalau dia seorang pemuda yg ada ilmu, dia takkan sekali-kali berlayar seorang diri tanpa safety. Tapi kalau dia seorang pemuda yang degil dan rasa dirinya cerdik dari semua orang dia akan pilih pilihan ke-2 iaitu dengan terjun ke dalam laut dan mati lemas. Nak taknak terpaksa, sebab dia yg nak tanggung risiko. Yang mustahak, kita bagi ilmu dan maklumat yg cukup pada mereka, sentiasa ingatkan mereka akan kesannya. Tanggungjawab kita, kita salurkan maklumat. Sedih tu memang sedih la tengok ramai anak melayu kita sendiri yg terjerumus. Apa boleh buat, duit adalah segala-galanya.

maknanya ko berkias untuk mintak dijadikan moderator? ke sekadar nak "letakkan semua benda kat moderator" pada zaman dulu? apa kata memandangkan ko ni memang arif bab halal-haram, guna butang report, dan komplen dengan hujah-hujah konkrit ko dalam report tu berkenaan topik topik yang ko rasa tak ragu-ragu tu (memandangkan ramai moderator yang ragu ragu?) boleh?

Aku suka ambik contoh e-duit ni umpama sebuah sampah. Seorang pemuda yg naik sampannya berlayar ke tengah lautan, dibawanya sekali bersama-sama harta di dlmnya. Tengah asyik berlayar tiba-tiba sampan dia terbakar. Ada 2 tindakan yg boleh pemuda ni ambil as an option:

a. Dia duduk dalam sampan bersama-sama hartanya sambil dijilat api, atau

b. Dia terjun dalam laut dan mati lemas

Kalau dia seorang pemuda yg ada ilmu, dia takkan sekali-kali berlayar seorang diri tanpa safety. Tapi kalau dia seorang pemuda yang degil dan rasa dirinya cerdik dari semua orang dia akan pilih pilihan ke-2 iaitu dengan terjun ke dalam laut dan mati lemas. Nak taknak terpaksa, sebab dia yg nak tanggung risiko. Yang mustahak, kita bagi ilmu dan maklumat yg cukup pada mereka, sentiasa ingatkan mereka akan kesannya. Tanggungjawab kita, kita salurkan maklumat. Sedih tu memang sedih la tengok ramai anak melayu kita sendiri yg terjerumus. Apa boleh buat, duit adalah segala-galanya.

Hi bro,

Just nak tanya, yg mamat tu terjun dari sampan sapa suruh. Ambil la air & padamkan api tu. Hiss apa la mamat tu. Tentang isu eduit nie, aku setuju ngan bro shanai. Beri nafas baru. Yg mana dah sahih haram tu delete ajer lar. Tu ajer pendapat aku. Tq

Hi bro,

Just nak tanya, yg mamat tu terjun dari sampan sapa suruh. Ambil la air & padamkan api tu. Hiss apa la mamat tu. Tentang isu eduit nie, aku setuju ngan bro shanai. Beri nafas baru. Yg mana dah sahih haram tu delete ajer lar. Tu ajer pendapat aku. Tq

btul2...

aku pun cdangkan mcm tu, tk smua nye haram...

kite kene kaji btul2, kdang2 aku pun blur gak...

cth la, skarang ni bnyk sgt org jual judi nombor 4d scara haram..(mksud aku tkde lesen, bile tkde lesen tk yah la byar cukai..)

gov kite, sibuk amik tindakan..

tp kdai nombor 4d yg ader lesen tu mcm maner lak... sbb die byar cukai, bnde tu dh jd halal ker????

juz pndpt aku je la, sbb bnde2 online ni tk payah byar cukai...

so gov kite haramkan la.... mngkin ader sbb trtentu yg kite tk tau..

bnyk lg cth kalo kite prhatikan, kilang2 arak.. kilang rokok....

yg tu mcm maner plak???

mjlis fatwa tknk amik tindakkan ker???

bkan la nk pertikai kan majlis fatwa ker, gov ker... tp bkan senang nk haramkan sesuatu bnde....

so kalo nk delete bnde yg haram tu, kite kene kaji btul2...

kalo tk jtuh la ruangan website putera ni....

ape2 pun tu pndapat aku je...

peace

:unsure:

sy rasa x perlu tutup ruangan e-duit tp kita buat mcm ruangan Jati Diri & Peribadi. Guest, Validating & Learning x bole akses ruangan ni. dah jd member baru bole akses. jd kurang sikit guest yg semata-mata nak jd ahli putera.com untuk nak post dlm ruangan e-duit lepas tu hilang entah kemana

aku pon rasa ruangan e-duit ni kena wt cmni..

juga mesti diberi nafas baru mcm Mr Shanai ckp.

Sebab ape,kadang tengok saudara2 termasuk saya ni takut terlupa bab2 mati je..Lihat yang mana ada saudara kita duit us5000 pun tak tau nak simpan kat mana!Itu yang menghairankan saya tu dan ada hujah2 berkenaan halal haram dibincangan yang mana terkadang melampaui batas,takut terkeluar dari landasan je..bila difikirkan betul juga bahawa skim2 ni boleh membawa kepada haram contoh:-(1)-jika fund@biz ni tertutup yang malangnya orang yang terakhir dan yang belum mendapatkan modal,tu kes naya..(2)-Mari kita tengok kat web fatwa http://www.e-fatwa.gov.my/mufti/fatwa_warta_view.asp?keyID=1320 dah sah haram dan kita menunggu lagi fatwa..Terpulanglah kepada pihak Pengurusan PUTERA,Apapun kami menggucapkan terima kasih kepada Pihak penggurusan kerana tertubuhnya Web PUTERA.COM,Wsalam

itu dalah dalam hal berkaitan skim.. skim adalah skim..

yg pastinya e-duit meluas..bukan berkaitan skim sahaja yg dibicangkan tp dari segi pembayaran dan lain2 maklumat berguna,, banyak jugaklah ilmu aku dapat dari e-duit.. contoh: "macam mana cara nak transfer duit dari paypal ke local bank" hrp jgn ditutup..

aku cadangkan segala skim diharamkan untuk dibincang melainkan perkara2 seperti teknikal, pengurusan, bank, dan pape jelah. :mellow:

jadi...mod kena ada byk kerjalah

Ataupun buatlah hanya orang yang post banyak dan menjadi ahli telah lama sajer yg boleh buat post untuk mengelakkan spam...

Dah mengarut sangat topik eduitt...takde ilmu yg boleh aku ambik.

Tutup je la h En Shanai ...dan please BANNED ME FROM PUTERA.COM ...aku dah tak tahan tgk ramai sgt kat sini yg benci sgt kat kitorang yg carik duit nih ...dah tak tahu dah nak terang camner lg ..ni ade plak usul nak tutup e-duit ...ermm takper la ..aku mengundur diri jer ...thanks.

Guest
This topic is now closed to further replies.

• Create New...