Jump to content
Sign in to follow this  
dukun

The Moderating Team

Recommended Posts

itu macam period validating nk jadik mod la.. macam ikan_semilang ngn rezolles dulu.. dalam masa sebulan tak da status mod... tapi ada kuasa mod...

lepas tu baru admin bagi title terus.. mungkin utk tempoh percubaan

x kisah ler ader status mod atau xder, janji boleh control mana2 post yang agak2 menyepam, xder point dan melampau sgt.

mr admin, rasanyer perlu dilantik seorang user yang mahir ilmu agamanyer terutama bab halal-haram tuh untuk jaga forum e-duit tuh. aku nengok ader beberapa orang yang terlalu mahir, better lantik derang jaga forum tuh. forum tuh perlu 3-4 moderator untuk pantau. tambahan, secara jujurnyer aku calonkan c-fu, dinnor, dan beberapa lagik pasai diorang handal tentukan kehendak thread kat situ ikut hukum yang derang tau. jadik kalo derang kena hentam ngan forumer lain, bleh la derang bilas based on ilmu agama yang derang ader. tak best ler kalau tung tang pasai forum tuh, jadik nak gaks aku nengok camner derang kawal forum tuh berdasarkan fatwa yang derang pegang

masalah yang dikemukakan dah selesai, dah ader pertambahan mod di sesetengah thread..

cuma nak bagitau mod supaya post2 yang cam spam tu, terus je delete x perlu nak bagi amaran, sebab banyak post yang dijumpai di mana mod just bagi amaran jer supaya jangan spam,

tq..

Tips berforum: Jika nak reply kepada post yg baru, tak perlulah guna p_mq_add.gif atau p_quote.gif. Guna sahaja t_qr.gif atau t_reply.gif.

Dengan cara ini, kita dapat reduce space usage & masa untuk baca posting.

nak mintak tolong kat para mod nih tulung pantau threat yang baru buka....ada yang sama ja tajuk.....yang kesiannya, bila ada threat baru yang dibuka, kadang2 threat yang lama diabaikan....kesian la kat stater threat yang lama yang mana persoalan yang mereka buka tak terjawab atau tiada sebarang conclude.....tolong ya?

Aku jadi pemerhati tak bergaji kat forum ni. Tapi aku suke masuk Java punya tempat je..Yang lain tu kalo ade masalah aku report..

p/s: Dok depan pc.. 24/7..

bagi yang selalu aktif, hari hari bukak forum, hari hari ada buat posting, hari hari baca topik, korang secara tak langsung dahpun jadi pemantau, dan bila terjumpa sesuatu topik/reply yang tak sedap mata memandang tu, klik butang report, taip sikit note, dan report. pasti ada yang take action lepastu. don't worry.

OOO... macam tu ke???? Saya budak baru belajar, BARU TAHU..

Best aaa forum ni... d best ever!!!

lagi satu sayw nak cadangkan la.... sapa2 yg x pueh hati dengan mod(azuan,civ3, dan zero tahula) harap2 x der la topik camtu lagi.... membosankan

kita hidup nak nolong bukan nak menyusahkan

x leh cenggitu

mr admin, rasanyer perlu dilantik seorang user yang mahir ilmu agamanyer terutama bab halal-haram tuh untuk jaga forum e-duit tuh. aku nengok ader beberapa orang yang terlalu mahir, better lantik derang jaga forum tuh. forum tuh perlu 3-4 moderator untuk pantau. tambahan, secara jujurnyer aku calonkan c-fu, dinnor, dan beberapa lagik pasai diorang handal tentukan kehendak thread kat situ ikut hukum yang derang tau. jadik kalo derang kena hentam ngan forumer lain, bleh la derang bilas based on ilmu agama yang derang ader. tak best ler kalau tung tang pasai forum tuh, jadik nak gaks aku nengok camner derang kawal forum tuh berdasarkan fatwa yang derang pegang

Betul tu, saya setuju 100%.....

Memang perlukan orang pantau....

Takut-takut adik-adik kita ramai yang terjebak..

Cian kat dorang...

Aku jadi pemerhati tak bergaji kat forum ni. Tapi aku suke masuk Java punya tempat je..Yang lain tu kalo ade masalah aku report..

p/s: Dok depan pc.. 24/7..

aku pun cam tu gak...

aku suke thread av & utilities...

bile aku tengok maner2 topik yg x sesuai kt mner2 thread aku report je lah kt situ spy Mod yg bertugas wat keje...

ako nak jd mod...hoho~....

aku pun ingat nak jugak jadi Mod...

tp rasenyer x bleh kot...