Jump to content
Sign in to follow this  
dukun

The Moderating Team

Recommended Posts

klu tak tambah moderator, cadangan lain ialah... naikkan pangkat² moderator menjadi supervisor.. maka senang utk mod² utk pantau forum..

Storan, Sistem, Sembang and kat bahagian Komuniti antara sub forum yg patut tambah mod

nelza,sejak bila ko jadi mod gak nii??

takde pon pemilihan dibuat??

hampeh betol putera.com,

:angry:

Aik.. dia dilantik oleh Admin.

Tak per la..

cuba ko baca nie:

ok, macam nilah.
Anda semua boleh memainkan peranan untuk membantu saya.

Dekat mana-mana forum/sub-forum yg belum ada mod atau mod tidak aktif atau mod busy atau mod tak terlayan, dan anda aktif di situ, bolehlah buka satu topik untuk mengusulkan cadangan pelantikan mod baru / tambahan mod.
Bila agak-agak dah cukup user2 lain bagi cadangan dan pencalonan, boleh inform saya dan saya akan bukakan undian pemilihan.

ada mod-mod yg sedia ada macam zeronehza guna kaedah ini untuk bantu saya lantik/cari mod baru.

Mod sendiri juga boleh mencadangkan kepada saya sesiapa yg difikirkan layak untuk dilantik terus (tak perlu undi) untuk jadi mod kat mana-mana forum, sekiranya beliau sendiri yakin dgn kemampuan bakal mod berkenaan.

Memang saya ada kuasa untuk melantik atau tidak melantik mod. Tetapi hak untuk mencadangkan mod ada pada anda dan mana-mana ahli putera.com. Setakat ini 95% cadangan lantikan moderator adalah diluluskan.

Tak semestinya Mod dilantik melalui saluran undian sahaja.

Mana-mana forum pun gitu jugak.

Edited by PowerRootTongkatAli_GS

hampeh betol putera.com,

errrkk... ape nie.. marah2... nak jadi mode gak ke nie ?? ^_^:lol:

hampeh betol putera.com,

jgn marah² camni..aku jadi mod kat sini sebab kat ruangan storan tuh mmg dah takde mod.. mmg tak terurus kat situ.

aku jadi mod dengan suka rela, tapi klu ko nak atau ada candangan lain yang lagi elok.. aku leh lepas status dan tukar ngan ko dengan rela hati jugak.. :)

peace up~

jgn marah² camni..aku jadi mod kat sini sebab kat ruangan storan tuh mmg dah takde mod.. mmg tak terurus kat situ.

aku jadi mod dengan suka rela, tapi klu ko nak atau ada candangan lain yang lagi elok.. aku leh lepas status dan tukar ngan ko dengan rela hati jugak.. :)

peace up~

alahai korang ni...

jgn dilayan user camtu,

korang dah lupa ke yg dia ni penah buat kacau kat forum ni satu masa dulu??

takkan dah lupa kot?? :huh:

huhuhuhuh.. :lol:

biasa laa..rrileks..

alahai korang ni...

jgn dilayan user camtu,

korang dah lupa ke yg dia ni penah buat kacau kat forum ni satu masa dulu??

takkan dah lupa kot?? :huh:

huhuhuhuh.. :lol:

biasa laa..rrileks..

mamat ni sokong scorps jadi mode.. eheheh..

baca nie..

klik sini !!

adoilaa..

baca nie..

klik sini !!

adoilaa..

huhuhu.. :P

baru aku perasan yg mamat ni pon sokong aku..

macam macam ada sekarang nii.. :wacko:

baca nie..

klik sini !!

adoilaa..

klu tgk post² dia tuh...xde satu pun yang menyokong..suma bangkang abes ngan putera.com

apa yang dia anti sangat entah laa.. :huh:

ha! admin dah kasik signal tu. apa lagi ahli ahli sekalian, tunjukkan la talent anda semua ;)

jangan tunjuk talent dengan menghentam mod lain dahla, sebab tak comel untuk tonjolkan diri dengan cara macamtu. ada banyak cara untuk ko kasiktau niat ko tu. calonkan diri sendiri pun tak jadi masalah, takda sapa yang akan ejek ko. cuma janganla berkias-kias untuk calonkan diri sendiri.

anyway, selamat membantu kepada moderator baru yang baru dilantik.

ala nape takde orang nak sokong ako jadi moderator :( ako kan baik.....

hampeh betol putera.com,

Anda teringin menjadi moderator? Saya boleh calonkan anda kat En Shanai. :rolleyes:

Anyways C-fu sesuai untuk jadi moderator kat bahagian Putera Gamer Club. Barulah ada event skit.

Anda teringin menjadi moderator? Saya boleh calonkan anda kat En Shanai. :rolleyes:

Anyways C-fu sesuai untuk jadi moderator kat bahagian Putera Gamer Club. Barulah ada event skit.

aku sokong C-Fu gak.. :rolleyes:

tapi ade orang benci ako.........

entahla, ako pon taktau kenape :(:( wuwu

ko layan dia makin menggedik-gedik la dia kang. lepastu tuduh orang benci kat dia. eishhh maskot putera.com ni, mana ada orang benci. gila ka?

masalahnya bukan tak pernah ada undian untuk crap ni, tak silap aku untuk moderator "windows" kot. tapi malangnya..... (rujuk pada artikel admin berkenaan kriteria pelantikan :D).

malah dia pernah buat avatar tak malu (bukan muka tak malu) PM admin "admin please lantik akO jadi moderator". kah kah kah kah kah

lariiiiiiiiiiiiii

ko layan dia makin menggedik-gedik la dia kang. lepastu tuduh orang benci kat dia. eishhh maskot putera.com ni, mana ada orang benci. gila ka?

masalahnya bukan tak pernah ada undian untuk crap ni, tak silap aku untuk moderator "windows" kot. tapi malangnya..... (rujuk pada artikel admin berkenaan kriteria pelantikan :D).

malah dia pernah buat avatar tak malu (bukan muka tak malu) PM admin "admin please lantik akO jadi moderator". kah kah kah kah kah

lariiiiiiiiiiiiii

aaaa....

^_^

takleh nak buat ape2 aa

lariiiiiiiiiiiiii

kekekee memacam karakter ader si crap nih. kejap jadik tukang maki, kejap jadik badut. lucu gaks kekadang dier nih, memang patut ler putera.com pelihara dier nih :lol: wohh ader mods baru ler :o ok ler tuh bagi yang ader pasang cita-cita nak jadik mods tuh, terutama skali yang paaaaaaaaaaaaaaling pandai komplen pasai keje mod sbelum nih aper tunggu lagik, pm ler admin calonkan diri cam si crap ni ader wat sbelum nih.. ekekekeekekek :P

kekekee memacam karakter ader si crap nih. kejap jadik tukang maki, kejap jadik badut. lucu gaks kekadang dier nih, memang patut ler putera.com pelihara dier nih :lol: wohh ader mods baru ler :o ok ler tuh bagi yang ader pasang cita-cita nak jadik mods tuh, terutama skali yang paaaaaaaaaaaaaaling pandai komplen pasai keje mod sbelum nih aper tunggu lagik, pm ler admin calonkan diri cam si crap ni ader wat sbelum nih.. ekekekeekekek :P

huhu.. admin PM nak offer jadik m0d pun tak dpt, ni kan plak nak calon diri sendirik

hari p0n mlm :lol:

Edited by gengstapo

nampaknya dah ader pertambahan mod kat Putera.com, thank to admin sebab cakna pasal perkara nie..

huhu seronok aku bace topic ni dari awal sampai akhir. tiap kali bace post azuan, mesti nak tegelak. aku tak tau nape. lagi2 bile die puji si crap tu. adoi laaa.... aku rase, azuan patut jadi mod paling kelakar la. :D

aaaaa lariiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiii <--- tiruuu.. eeewakkakka

rasenye, bilangan mod tak perlu banyak2 sangat. risau nanti ade yang bertelagah. yang ada skarang ni, dah memadai. tapi kalo tambah lagi sikit 3 4 orang, cantik kot.

mr prontoxp adalah mod tapi status ahli biasa. ader benda tersirat yang admin nak wat tuh. ekekekke, anyway, kalo kena sound ngan prontoxp tuh jangan plak melenting "aihhh aphal plak ngko yang group sama ngan aku nak warning aku nieh?" :P