Jump to content
kidsmetal

[coklat ubat batuk] Admin Password?

Recommended Posts

nyehehe.. bes gile.. byk cara nk solve problem nie.. 1 soalan yg x terjawab lagi.. soalan yg dikemukekan olh dukun.. katne file SAM ? kalo delete cenggitu jek, ada efek ke...

laa... senang tahap cipan nak cari file :lol:

klik start > Search > all file > type SAM

cari la dalam tu.

laa... senang tahap cipan nak cari file :lol:

klik start > Search > all file > type SAM

cari la dalam tu.

ekeke, tol gak tu.. aku dah try search. ada 2 file yg bernama SAM pada lokasi yg berbeza

1. c:\windows\repair

2. c:\windows\system32\config

sebenarnya subject ni tak berapa sesuai dibincangkan atas sebab;

1) admin letak password kerana tu dah menjadi polisi syarikat

2) user suka install memacam, akhirnya kompeni tu yg kena tanggung bila KDNK sue mereka

3) bila ada admin, virus/work leh masuk sesuka ati dan mengganggu sistem network syarikat

4) bila pc dah masalah, mula la call helpdesk, panggil sa, rasa cam nak pancung je kepala mereka yg sengal ni, asik menyusahkan je.

nak reset ada banyak cara, cam kat atas tu pun ada. tp biarla niat nak reset tu murni/suci baru lah diberkati tuhan. kalau sekadar nak reset supaya korang leh install winamp, ke torrent ke, baik tak payah, pakai je kat umah.

pc tu kan bukan reta kita, so bersyukur la bos dah kasi pc, gunakan la secara yang berpaedah baru leh jadi umat yang gemilang, terbilang dan cemerlang. jangan dok kata je nak cemerlang tapi perangai cam lipan. hohhhklhokhokhokhokhok

apopun aku tak nak kacau lai thread ni, sila la berbincang asalkan tak keluar dari tajuk, cuma please jgn letak link ke web2 illegal di sisi undang2 IT.

betul tu..apa pn masalah utama aku dah selesai dah,Thanks pada semua forumers yg dah banyak membantu.apa pn semua benda yg diletakkan password oleh admin bersebab cm mana2 yg dah expert tu jangan salah guna silap kena buang keje plak.bg aku yg memulakan topik sampai skrg dah abis tp klu ade forumers yg masing nak teruskan topik ini di persilakan..Adios my friends!!

mmg betul pe yg mod gtau.. tapi ada segelintir ahli putera yg amat2 memerlukan. contohnya aku.,. aku ada pusat komputer kat salah satu U yg terkenal kat mesia nie.. mmg murah rezki kat sini.. alhamdulillah.. ramai student yg anta pc kat sini utk diservis.. tapi konsep aku lain.. seboleh2nya, kalo ada prob kat pc klien, aku nk jugak bekap data die, wlau apa cara sekalipon..sbb aku penah jadi student.. amat sedih sekiranya berlaku kehilangan data.. student nie x smua bijak dalam pengurusan data derang.. ada yg letak data kat dalam my doc. pastu letak paswod admin lak tu.. pastu pc lak xleh masuk window.. pastu ada 1 partition jek.. gilo.. mmg maslah nie slalu aku hadapi.. so contohnye kalo aku dapat reset paswod admin, pastu leh jgak aku slavekan hdisk kat pc lain.. maka dapat la aku selamatkan data2 die.. aku gembira sgt2, kalo dapat tolong student2 nie selamatkan data derang.. rasa macam superhero plak.. tapi bg aku, x kesah kot, kalo bincangkan thread nie.. terpulang pada yg menerima.. kalo nk gunakan pada benda yg baik, maka jadi baik.. kalo nk wat benda yg x elok, maka jadik x elok.. contohnye la, dulu kite masa blajo kat U, blaja programing.. mmg niat pensyarah ajo kita supaya jadik pandai, n manfaatkan skill yg kita ada, utk memajukan diri sendiri dan memajukan negara.. tapi last2, kuar dr U jadi para penggodam le plak.. [coklat ubat batuk] bank ke, curi duet bank ke.. wat virus ke.. so nk salahkan sape?? ada kah salah sbb wujudnye U yg bg ilmu2 programing?? salah pensyarah?? atau salah diri sendiri ?? nie pandangan aku jek.. kalo slah tolong btolkan ye...

ikut kehendak diri aja..cam aku skrang..pc nih tak leh guna photoshop.. nak aja aku remove pasword..tapie bila ingatkan harta orang..tanak la.. dulu aku penah tengok.. dorang masuk dalam save mode.. g ke user acount n tukar password admin.. boleh aja.. takkan camtue punya senang?

owh...camtue.. mean kalo time install.. ada set admin passwd , tak leh la guna cara simple camtue ek.. kena wat cara offline.. em..timakasih..

camna lak kalo sekadar nak tahu admin pasword? mean , pc nih..tak set admin pswd time install.. then kalo aku masuk safe mode pon , aku tanak delet acount or replace dengan paswd baru.. aku nak dapatkan pasword lama aja.. so that.. aku leh restart.. n isi pasword dengan betol.. ada cara nak dapatkan tak?

Edited by provox the ortodox