Jump to content
Sign in to follow this  
entahtaktau

Tambah Forum Baru Kt Os...

Recommended Posts

Wahai moderator2 yg bijaksana...

aku dgn ini mencadangkan bahawa adalah molek jika sekiranya korang menambah forum baru kat Sistem Operasi. Tajuk dier bagi ar Lain-Lain ker, Other ke... ape ke...

Aku simpati melihat pengguna OpenVMS, Solaris dan lain-lain tiada mempunyai forum sendiri. terpaksa menumpang dikaki-kaki lima....huhu (gurau je....)

Apa pendapat korang? hah...hah...hah...

Jawab...jawab

Edited by entahtaktau

mcm merepek jer pendapat ko.....

baik makan kerepek di kedai apek. :lol:

Cuba citer dgn lebih detail lagi.

Edited by powerabu

mcm merepek jer soalan.....

baik makan kerepek di kedai apek. :lol:

Cuba citer dgn lebih detail lagi.

lain kali baca betul2, tu bukan soalan.. ko nie.. tau makan kerepek je..

die bagi pandangan.. tapi, aku tak nampak sangat kekukuhan pandangan disebalik fakta yang dinyatakan.. iaitu ade golongan yang terpaksa dok di kaki lima..

Hermm.. mende ni terbuka untuk diperbincangkan. Demi kebaikan bersama. Aku harap mamak thread starter ni tidak sekadar melepaskan batuk ditangga memandangkan die nie just user baru kat sini..

So, aku rasa, buat masa nie, tak perlu a sub forum untuk seperti yang dinyatakan..

Kalo ade permintaan yang mendesak. Maybe Mr. Admin boleh pertimbangkan.

Linux & *nix

Perbincangan mengenai sistem-sistem operasi berasaskan Unix seperti Linux, FreeBSD, dll serta isu-isu berkaitan

sebarang sistem operasi yang tak tersenarai dalam sub-forum sistem operasi tu boleh la sumbat dalamtu. HP-UX ke OSF1 ke, SunOS ke

Kalau demand tu dapat menyenangkan pengguna OS lain...cam alien OS patut ada kan jer forum tu kerana tak la berterabur sangat nak carik info..

en. powerabu....rilex ar. jgn ar marah

aku bg cdgn je....

boring ar jd n00b nih

sumer dok peleceh aku

sapa peleceh ko...!!??

meh sini aku belasah dia. :lol:

Klau permintaan tinggi dan ramai yg post pasal os tu mungkin kita boleh pertimbangkan.

Tapi klau os tu org takat sembang 2-3 topik setengah tahun baik tak payah. Biasanya os lain ni bawah linux jgak kan.

saya sokong seperti yang tajuk topik ni cadangkan..tapi idea saya tidak hanya menambah subforum baru tapi juga penyusunan semula subforum sedia ada dan juga skop perbincangannya..saya akan tengok-tengok struktur subforum di beberapa forum besar lain dan pos balik kat sini idea saya...

sebarang sistem operasi yang tak tersenarai dalam sub-forum sistem operasi tu boleh la sumbat dalamtu. HP-UX ke OSF1 ke, SunOS ke

Aku pun pk sama mcm azuan jugak.Kalo tak salah aku dulu pernah bincang pasal ruangan sistem operasi ni nak ditambah lagi.Tp disebabkan tak ramai pengguna yg menggunakan os lain,dan kebykan os lain pun dari keturunan unix jugak so xder la sub forum tue.Lgpun aku tgk tak ramai sgt yg guna os lain.Kalo ramai mungkin ptt dipertimbang jugak supaya lebih tersusun.

Bagi aku la, kalau nak tambah satu-satu OS lain spt AIX, Solaris, HP-UX, mungkin nanti nasibnya sama macam Mac OS yang tak berapa kerat sahaja diskusinya. Utk *NIX, letak dalam Linux & *NIX spt yang digunakan skrg ni pun dah memadai. Yes, HP-UX != Linux. Tapi kalau kita tgk forum lain ..

Linux & Open Source Software

Free yourself. Join us in the Open Source revolution. Anything and everything OSS is in here. Tips, tricks, guides and more.

Manakala di Putera.com

Linux & *nix

Perbincangan mengenai sistem-sistem operasi berasaskan Unix seperti Linux, FreeBSD, dll serta isu-isu berkaitan

Sekurang-kurangnya, di Putera.com, ada juga disebut *NIX tapi pengkhususan di LYN lebih kepada OSS. Namun, ni tak menghalang pun mereka di situ diskusi mengenai propietry OS spt Solaris :)

p/s: much of my concern, xpernah nampak lagi org bincang psl OpenVMS di sini. kalau disebut pun, "sekali lalu". Well, OpenVMS pun bukan 'certified UNIX' tapi kalau mcm tu byk2 la forum .. pasni ada orang minta BeOS, dan mcm2 lagi :P