Jump to content
adukataruna

Nak Belajar Buat Cyber Cafe

Recommended Posts

ko tuju kat aku ke sp4n4r ???

tak..secara umum aja... :) tak tuju pada sesapa. Lagipun, masa aku pergi kursus dibawah anjuran kementerian pembangunan usahawan dan koperasi , aku cukup ingat ayat yang aku tulis sebelumnya iaitu "GAGAL UNTUK MERANCANG ADALAH LEBIH BODOH DARIPADA GAGAL KERANA MERANCANG". Ayat ni ler yang digunakan oleh Penceramah. :)

Niat bukan untuk melemahkan semangat bakal usahawan, tetapi untuk diteliti oleh bakal usahawan supaya mempunyai perancangan perniagaan untuk lebih berdaya saing dan berkembang.

ok kita balik kepada topik, kalau nak beli barangan komputer untuk cc kena beli dari dialer ke atau beli dari supplier??

kalau beli terus dari supplier murah skit.. tapi masalahnya tak tau sapa yang jadi supplier...

ok kita balik kepada topik, kalau nak beli barangan komputer untuk cc kena beli dari dialer ke atau beli dari supplier??

kalau beli terus dari supplier murah skit.. tapi masalahnya tak tau sapa yang jadi supplier...

oo, kalau mcm tu elok ko terus g suppleir, aku cadangkan TUNDERMATCH, lowyat tingkat atas sekali, kat situ dealer2 kat lowyat pon ambik stok kat THUNDERMATCH tu.. ^_^

p/s nie kira spaming ke?? kalau ye bgtau cpt, leh hamba delete cpt.. :unsure:

Edited by orochimaru

oo, kalau mcm tu elok ko terus g suppleir, aku cadangkan TUNDERMATCH, lowyat tingkat atas sekali, kat situ dealer2 kat lowyat pon ambik stok kat THUNDERMATCH tu.. ^_^

p/s nie kira spaming ke?? kalau ye bgtau cpt, leh hamba delete cpt.. :unsure:

ni bukan spanmming...

ni information laa...

THUNDERMATCH tu supplier???

aik..biar betul..

apasal kat pczone lebih murah dari THUNDERMATCH??

make sure supplier yang korang dapat tuh, hendaklah berdekatan. Maksud aku, katakan, ko punya bisnes kat seremban, ko beli barang kat lowyat, KL tuh, elakkan sebab akan mendatangkan masalah bila melibatkan warranty. Takkan satu harddisk failure, dari seremban ko nak merantau ke KL, semata mata nak tukar hardisk sebijik yang masih dalam warranty. Berbaloi tak ?

kalau ada member kamcing yang dah kenal dealer tertentu, elok 'pinjam' dia untuk proses pembelian hardware. Mungkin dapat murah. Lagipun, member kamcing tu leh jadi introducer untuk ko, kat dealer... kalau dapat hardware terus dari supplier, lagi cantik.

make sure supplier yang korang dapat tuh, hendaklah berdekatan. Maksud aku, katakan, ko punya bisnes kat seremban, ko beli barang kat lowyat, KL tuh, elakkan sebab akan mendatangkan masalah bila melibatkan warranty. Takkan satu harddisk failure, dari seremban ko nak merantau ke KL, semata mata nak tukar hardisk sebijik yang masih dalam warranty. Berbaloi tak ?

kalau ada member kamcing yang dah kenal dealer tertentu, elok 'pinjam' dia untuk proses pembelian hardware. Mungkin dapat murah. Lagipun, member kamcing tu leh jadi introducer untuk ko, kat dealer... kalau dapat hardware terus dari supplier, lagi cantik.

kalau beli satu atau dua benda je baik beli terus kat dialer..

tapi kalau nak beli banyak PC atau hardware macamana??

beli kat supplier la murah...

tapi ada orang tau tak mana2 supplier??

ni bukan spanmming...

ni information laa...

THUNDERMATCH tu supplier???

aik..biar betul..

apasal kat pczone lebih murah dari THUNDERMATCH??

PCzone kat imbi plazakan?? hehe, aku tau, kat situ mmg murah.. tp kat thundermatch, leh mintak murah giler2, byk beli lagi murah, kalu dah biasa dpt la harge adik bradik.. hehe..

ko kalu nak supplier yg betul2 murah, ko g china.. hehe.. xpon g penang.. g kilang die.. hehe

tapi ada orang tau tak mana2 supplier??

sbnrnye kat situ kalu ke beli byk, ko dapat la murah, aku beli brg CC aku pon bukan kat supplier, hihi.. murah la gak...

cc aku kat tanjung malim, jd penghantaran tu mmg payah nak buat, nasib baik dpt tokey baik tolong carikan..

tq MR LEE!!! kedai atom...

p/s pasal kedai2 yg ambik barang kat thundermatch mmg betul, kawe aku keje sana.. kadang2 kalau korang beli barang kat kedai lain, tanda thundermatch tu die xcabut lg.. hehe..

Edited by orochimaru

pczone tu kat plaza low yat la...

yer ker kat thundermatch tu murah??

apasal bila aku download pricelist kat myhardwarezone pczone lg murah dari thundermatch..

xpe la.. nanti bila aku turun low yat aku cuba tanya sendiri...

salam...nak mencelah skit....cc korang tu server camane yg korg pakai ek? pakai window aper..?

kalau skarang ni memang digalakkan guna processor yang dual core le.. lepas tu plak, ram paling cikai 1GB..

kalau skarang ni memang digalakkan guna processor yang dual core le.. lepas tu plak, ram paling cikai 1GB..

cuba bagi contoh spec kamu.

jenis server?

salam...nak mencelah skit....cc korang tu server camane yg korg pakai ek? pakai window aper..?

untuk pengetahuan anda semua. sesebuah cc tu tidak memerlukan server yang power. tidak kira la guna windows apa pun.

pasal di cc kita tidak menyimpan data ke server maksud saya mcm office2.

server di cc untuk simpan game untuk memudah kan seseorang atau pekerja buat kerja dia bila dia format balik.

dan share printer n ada lagi lah benda2 yang tertentu.

ini berdasarkan pengalaman saya yang perna handel cc.

:)

Edited by skcus

oppss.. tambahan..

mana-mana organisasi yang menyediakan khidmat internet dan ada lebih 30 buah pc memerlukan sebuah internet/gateway server bagi mengelakkan berlakunya kesesakan internet. (yang ni aku blajar masa praktikal dulu)

rasenyer dah xde sapa2 nak belajar buat cybercafe dah nie.. huhu.. :lol:

mcm mana ko nak buat CC :wacko: ?

senang jer.. ko ambik limau, pastu perah kat milo, pastu tambah sikit cuka.. puff, jd la CC..

gurau jer..hehe ^_^

aku cita pasal topic ni la..dah senyap jer, 16march last post..hehe.. saje idup kan balik.. hehe..

off topik..

matrik02 ade org tegur muka ko mcm izan tu x? yg pelakon kat cita, kaizer..

Edited by orochimaru

saya bercadang nak buka kedai komputer la, ala-ala cyber cafe, saya nak minta pendapat kat sini, apa yang mula kena buat:-

1).mana nak dapatkan pembekal cd microsoft yang original

2).CD BAGI MICROSOFT OFFICE TU KENA ORIGINAL JUGA KE

3).lesen bagi game kena dapatkan juga ke

perancangan saya nak buka cc, dalam 10 biji komputer, agak-agak lesen untuk dapatkan cd original berapa?

Ini antara peralatan yang diperlukan? KALAU KURANG TOLONG TAMBAH

10 BIJI KOMPUTER

1 PRINTER

11 MEJA

12 KERUSI

KABEL INTERNET

ROUTER

MODEM

AIR COND

CD MICROSOFT ORIGINAL(WINDOWS XP)

CD MICROSOFT OFFICE(ORIGINAL)- KALU TAK ORI NANTI KENA SAMAN PLAK!!!!!!!!!!!!!!!!!!

KEDAI UNTUK TAPAK

BOS-SENDIRI

PEKERJA-SENDIRI

KERTAS A4

RJ 45

1 CD BURN

SILA TAMBAH APA YANG KURANG !!!!!!!!!!!!!!!

base pada apa yg ko listkan tuh beb.....costing gile.......then lagi satu bab lesen dari bandaran...better ko gi check dulu ngn depa coz setau aku benda2 nih ada kaitan gak ngn cd ori nih suma...

so better u go there first....

sapa2 tau cara nak kawal penggunaan software P2P yg membuat internet di dalam network jd lambat? aku cukup nyampah ade client pakai software mcm orbitdm, limewire, bearshare tu.. mmg internet jd lambat walaupon aku dah set kat router supaya uPnP deactivated auto configure...

sapa2 tau? tolong...........

sapa2 tau cara nak kawal penggunaan software P2P yg membuat internet di dalam network jd lambat? aku cukup nyampah ade client pakai software mcm orbitdm, limewire, bearshare tu.. mmg internet jd lambat walaupon aku dah set kat router supaya uPnP deactivated auto configure...

sapa2 tau? tolong...........

kat opis aku ada sorang yg mintakk allowkan p2p kat IP dia. Nasib baik firewall ni ada QOS... jadi aku open port tu dgn bandwith yg kecik contohnya 64kbps saja... lantak dia la.. dia pun kata ok...janji p2p ..

silap2.. aku nak off terus, xnak dieorg bole pakai langsung P2P software..

silap2.. aku nak off terus, xnak dieorg bole pakai langsung P2P software..

jgn bagi diorang install , :ph34r: