Jump to content
wangtenet

Kajian Tentang Pelaburan Internet Haram Di Sisi Islam

Recommended Posts

Hmm... kalau simpan duit bawah bantal, susah plak nanti nilai dia akan turun. Maklum ler INFLASI makin naik... dari segi ekonomi nilai duit semakin murah dan kita semakin miskin jika biarkan duit bawah bantal. Salah satu cara untuk membendung kemiskinan akibat inflasi ini ialah dengan meletakkannya dalam investment.

Contoh:

Tahun 2005 : Ali simpan RM100 bawah bantal. Tahun 2006, inflasi ialah 4%... bermakna nilai duit RM100 itu telah jadi RM96 sahaja untuk tahun 2006. Dalam masa yang sama harga barangan seperti gula, ayam dan lain2 keperluan melonjak naik. Di manakah tempat yang paling selamat untuk melindung nilai wang RM100 tersebut. Sudah tentu dalam pelaburan... pelaburan mana, tepuk dada tanya selera... pilih yang terbaik dan diyakini. :)

Takkan nak bagi sedara sendiri benda haram kut serupa bagi kau makan babi je.

Aku akan cashkan epoint aku guna maybank supaya e point tu tak circulate...then bagi je kat masjid/surau dekat rumah aku. Kalau kau nak juga bawaklah mangkuk & mengemis kat kelantan ni...insya-allah merasa duit aku tu

hek eleh ko ni... BaBi tu ko sensor la sket.. main sedap mulut je... dah taw bende HARAM yg ko nak bg kat masjid/surau nak buat pe.. bikin paneih.... lagi lama lagi paneih.. lagi la ko bertambah berdosa bila org guna duit yg ko kasik.. cewahh.. siap suruh aku mengemis lagik.. mulut tu syg la sket.. dari ko nak mengata aku lebih baik ko melabur.. aku xpandang laa ko nya e-point.. aku cuma nak sugestion je.. aduh meyirap siot... :angry:

Sila fokus pada topik

sorry puteranetwork.. saya dah minta sesape yg nak share ttg Islamic Fund ni PM direct je. Tak perlu lari dr topik yg tgh hangat dibincangkan.. TQ..

To sesiapa yg sudi menjawab dan PM, saya ucapkan bebanyak terima kasih.

hek eleh ko ni... BaBi tu ko sensor la sket.. main sedap mulut je... dah taw bende HARAM yg ko nak bg kat masjid/surau nak buat pe.. bikin paneih.... lagi lama lagi paneih.. lagi la ko bertambah berdosa bila org guna duit yg ko kasik.. cewahh.. siap suruh aku mengemis lagik.. mulut tu syg la sket.. dari ko nak mengata aku lebih baik ko melabur.. aku xpandang laa ko nya e-point.. aku cuma nak sugestion je.. aduh meyirap siot... :angry:

hehe rilek la bro..jangan marah2 nanti cepat tue

hehe rilek la bro..jangan marah2 nanti cepat tue

gua tak marah beb.. tapi klu dah cakap tu buat org sakit ati buat pe.. klu tak nak buat tak pe la.. ni nak g bg kat masjid plak.. ada ka patut.. bikin paneih.. cakap tu jgn main sedap ja.. org nak bincang topic.. budak ni nak bg paneih plak.. ni kubur masing2.. dosa tanggung sendiri.. sendri mau igt la kawan.. (aku tak marah tapi emo sket..) hahaha...

SALAM UNTUK SEMUA.....

sini beberapa sebab yang dikatakan haram,(Katakan ko labur usd100, profit kompeni bagi 2% jadi dapat usd 2)

1) fix profit = so jadi mcm kompeni pinjam duit kita usd 100, pastu ari2 kompeni byr utang kita usd 2... sapai 100 ari, jadi macam kompeni pinjam usd100, tapi bayar usd 200

2) Tak logik pendapatan dia terlalu banyak untuk bayar duit2 pelabur

3) Tak dapat di pastikan apa urusniaga yg dijalankan

4) Tiada ikatan perjanjian (kontrak)

Ini apa yg aku tertanya plak...so tolong jawab baik2 jgn ler marah....

1) fix profit = memangla dia letakkan pembayaran keuntungan paling minima untuk dia nak bayar bg setiap pelabur...nak katakan mcm dia pinjam duit kita x juga, sebab pelabur2 pun tanggung risiko bankrup, kalu pinjam duit..contohnya macam kat bank x pun mana2 ceti...dia orang x tanggung risiko dan x ambil tahu pasal kita samada mampu bayar atau pun tak...yang penting tiap2 bulan kita mesti bayar...ini baru dikatakan riba.....

2) Ye ker pendapatannya tak logik....sebenarnya tak pun...sebabnya kos2 pengurusan adalah begitu minima, dan segala urusan pelaburan dilaksanakan oleh pihak pelabur itu sendiri...jadi pendapatan meningkat sedangkan segala kos urusan di tahap minima

3) Urus niaga x jelas...ini betul..kita semua x dapat pastikan betul ker dia jalankan bisness yg dinyatakan..so sesapa yg ada kemampuan tolong la check betul dia jalankan bisness tuh...sama jugak dgn asb dan macam2 saham lain...urusniaga diaorang kita x pasti kat mana dilaburkan..pendapatan negara pun bercampur dgn haram...mukin sama gak dgn pelaburan on line nih...so pihak2 berkaitan terutama jabatan2 islam tolongla lantik badan2 yg bole buat siasatan untuk pastikan bisness diaorang....kalu di takdirkan bercampur halal dan haram, macammana?bole ka kita melabur...asb bercampur x halal dgn haram?

4) Kontrak memang ada, siap bole print....dia dah tunjuk semua sistem pelaburan, contoh pembayaran, apa bisness yg diaorang buat dan risiko perlu ditanggung sendiri oleh pelabur seandainya syarikat bankrup. Bila ko dah join nak melabur, tuh maknanya ko dah setuju dgn syarat2 nya.....

ni pendapat aku....tolong ler jelaskan...

harian metro arini ada crita lg berkenaan plaburan ni....pastu mufti johor suruh contact dia orang untuk terangkan lebih detail bab plaburan on line nih....so saper2 yg ada kat johor p ler terangkan dgn jelas....terangkan mcm yg aku kata ni pun ok gak kut....

Lagi artikel menarik utk dikongsi dan direnung bersama-sama

Tajuk: ABB Fund, Eaindex, Arabic Fund & Winlifund Yang Diminati : Haram Lagikah?

Saya quotekan di sini beberapa point-point menarik utk direnung bersama. Tujuan saya bukanlah nak SPAM artikel di sini, cuma hanya ingin berkongsi dengan sahabat yg mungkin berminat.

1) Saya kira, mungkin ramai juga yang akan berhenti membaca artikel ini di sini akibat teruji dengan satu perasaan hebat di hatinya, bimbang akan 'terbaca' sesuatu yang tidak enak berkenaan pelaburan yang menjadi penyelesai masalah kewangan hidupnya. Apapun, saya tiada pilihan lain kecuali menyahut apa yang dikatakan oleh Nabi SAW « Berkata benarlah walaupun ianya pahit ».

2) Saya juga ada mendengar terdapat beberapa indivdu utama pelaburan ini dengan sengaja mengatakan

" Jangan tanya ustaz yang reti, nanti dijawabnya haram, tak pasal-pasal susah kita nak cari ahli"

Bagi saya, ucapan ini tidak lain dari bercanggah dengan kehendak ALLAH SWt yang mengingatkan kita

" Tanyalah kepada yang mengetahui jika kamu tidak mengetahui"

dan juga ertin firman Allah SWT :

" Wala yunabbi uka mishlu khabir" ertinya : "dan tiada yang dapat memberikan sesuatu jawab yang memuaskan seperti yang berpengalaman"

RUNGUTAN & RESPOND

"Kalau macam tu, semua haram ustaz, Bank Negara, kereta, rumah, ekonomi kita, negara kita, kedai runcit dan lain-lain".

Demikian luahan tak puas hati yang pasti akan kedengaran bila artikel ini dibaca.

Inilah jenis respond ‘cari makan' apabila sudah didedahkan satu persatu bahawa pelaburan yang disertainya adalah bercanggah dengan hukum Allah SWT. Iaitu, cuba mengaitkan dengan perkara lain agar kelihatan mustahil untuk mengelaknya, selain itu ada juga yang akan mula mempersoalkan kewangan peribadi saya pula. Padahal, ia tiada kaitan dengan hukum pelaburan mereka. Ia dibuat hanya untuk mengubah focus isu ini kepada topic lain.

HUJJAH POPULAR UNTUK MENGHARUSKAN YANG HARAM

1) "Apa salahnya, bukankah ia boleh meningkatkan ekonomi umat Islam"

2) "Maslahat"

3) "Jika tiada duit maka buat kebajikan pun tak boleh" dan yang sepertinya

4) "Sampai tahap dharurat"

5) "Tak mengapa nanti kami bersihkan sebahagian bonus dengan mengeluarkan zakat"

6) "Ada hadith kata " tak boleh lari dari riba di akhir zaman, semua akan kena debunya"

Sila baca jawapan kepada hujjah2 ini di dalam link yg diberikan di atas. Terima Kasih..

Edited by penjual_sayur

salam..

riba tu haram (ayat dia ada dalam post2 awal), so sape yang masih nak pertikai ayat Quran, aku simpati..

sape2 yang ada sedikit terasa ragu2 dalam hati die pasal pelaburan ni, elok la tinggal (syubhah)..

pada aku, kalau [ayat quran] vs [fikiran manusia], kita kena ikut ayat quran, tak kira la hujah logik akal tahap macam mana sekali pun..

kalau takde dalam ayat quran, tengok hadis.. takde hadis, tanya ulama'

memang kita tak boleh lari dari riba ni, sebab ekonomi kita sendiri berasaskan riba, so kalau betul2 nak bersih, jangan pakai duit (i'm serious)

tapi da tentu la kena pakai duit, so MINIMUM kan riba tu, jangan cari jalan menjerumuskan diri lebih dalam ke sistem riba ni..

apa-apa pun,

- Quran & Hadis yang utama

- kalau ragu2 walau sedikit pun, jangan masuk

- neraka hanya membakar daging yang haram, jadi kalau yakin 100% halal, jangan risau

wassalam..

Kepada semua saya memohon maaf kerana keterlanjuran perkataan saya. Sepatutnya saya menggunakan perkataan khinzir menggantikan BaBi. Saya hanyalah insan lemah yg mengikut emosi. Harap maaf.

Memang dosa sendiri kubur masing....harap kubur aku jauh dari Financial Planner maklumlah aku ni byk dosa takut mengganggu ketenteraman kau.

Lagi sekali aku momohon maaf dan akan meninggalkan thread ini...namun aku masih mengharap pelaburan internet difatwakan tidak haram.

Wasallam.

Edited by ritchie

macamana lak orang2 bukan ISLAM yang menyimpan duit di bank ISLAM ....dan juga mereka ni juga membuat pinjaman dengan bank ISLAM .....mereka jalankan perniagaan along ,membuat hotel,kedai no ekor,rumah urut,kedai jual arak,jual vcd/dvd cetak rompak,bela katak,bela ulo,bela jin,ternak kura-kura dan ada gak kegiatan pelacuran dan perzinaan kat situ hasil dari pinjaman mereka ..mereka bayar pinjaman... apa hukum duit tu ....kemudian ada orang ISLAM lak pinjam dari bank tu...tu nak kira camne tu

Edited by advancepc

Kepada semua saya memohon maaf kerana keterlanjuran perkataan saya. Sepatutnya saya menggunakan perkataan khinzir menggantikan BaBi. Saya hanyalah insan lemah yg mengikut emosi. Harap maaf.

Memang dosa sendiri kubur masing....harap kubur aku jauh dari Financial Planner maklumlah aku ni byk dosa takut mengganggu ketenteraman kau.

Lagi sekali aku momohon maaf dan akan meninggalkan thread ini...namun aku masih mengharap pelaburan internet difatwakan tidak haram.

Wasallam.

kalu dekat pun bukan bleh bertumbuk.. hahaha.. ko ni cakap macam org tak de ilmu..

Edited by Financial Planner

ayat ni macam aku pernah dengar je ...heheheheh :blush::blush::blush:

aku pun macam pernah dengar...he he he :blush:

Edited by advancepc

aku ni klo ikut memang nak totally ikut HARAM dan HALAL seperti yang diajar dalam islam, sbb aku islam. cuma aku xpuih hati sbb dunia ni xadil. ada orang dh kaya, nak apa mudah dapat dn lebih2 dgn apa yg ada. ada orang sentiasa tersepit dgn kemiskinan mcm aku ni, dhla smua menda xguna buruk aku smua dpt, apa aku suka xleh dpt alasan ada keburukan, yg aku pelik ada orang keluarga baguih, rupa baguih, hidup senang, nk apa mudah dan lebih2 dgn apa ada. aku xpuih hati. klo aku xdak 2 orang yg disayang dlm hidup iaitu emak dn sorang adik aku, dh lama aku hanyut, aku nak rompak bank pun boleh, peduli apa smua haram2 tu, aku xpuih hati.orang yg dh senang bleh la cakap haram la apa smua. sedangkan budak2 yg dpt SPM banyak A tu pun asal dh senang smua. mana ada anak orang miskin yg mak dia pelacur ka, bapak ayam ka yg anak jadi pandai. dunia ni sungguh xadil.............................

ada orang selesa hidup ini sbb dh senang,rupa baguih dn lain2, cakap ler takdir ker hapa memang best, xpuih hati aku.klo kaya baru taubat aku ni...selagi xkaya, aku xpuih hati..

aku ni klo ikut memang nak totally ikut HARAM dan HALAL seperti yang diajar dalam islam, sbb aku islam. cuma aku xpuih hati sbb dunia ni xadil. ada orang dh kaya, nak apa mudah dapat dn lebih2 dgn apa yg ada. ada orang sentiasa tersepit dgn kemiskinan mcm aku ni, dhla smua menda xguna buruk aku smua dpt, apa aku suka xleh dpt alasan ada keburukan, yg aku pelik ada orang keluarga baguih, rupa baguih, hidup senang, nk apa mudah dan lebih2 dgn apa ada. aku xpuih hati. klo aku xdak 2 orang yg disayang dlm hidup iaitu emak dn sorang adik aku, dh lama aku hanyut, aku nak rompak bank pun boleh, peduli apa smua haram2 tu, aku xpuih hati.orang yg dh senang bleh la cakap haram la apa smua. sedangkan budak2 yg dpt SPM banyak A tu pun asal dh senang smua. mana ada anak orang miskin yg mak dia pelacur ka, bapak ayam ka yg anak jadi pandai. dunia ni sungguh xadil.............................

ada orang selesa hidup ini sbb dh senang,rupa baguih dn lain2, cakap ler takdir ker hapa memang best, xpuih hati aku.klo kaya baru taubat aku ni...selagi xkaya, aku xpuih hati..

ish ko ni klu islam baik ko byk-byk beristifar. ko ni ikut sape ni.. ko jgn main-main beb.. ko ckp mcm org tak xberfikir panjang.. ish aku bukan nak kata pe.. cuma mampu nak bg ko berfikir je.. nak buat ko buat.. tapi ko jgn pikir kat dunia senang kat akhirat senang.. tak semesti nya kawan.. renungkan!!!

Woppp.. Wu Ming! Aku harap ko tarik balik kata-kata ko tu. Kalau btol ko MUSLIM ko kena balik mengucap. Aku bimbang rintihan ko boleh menjadikan ko murtad. Perlu diingat murtad ini boleh terjadi melalui Perbuatan, Niat & Perkataan. Kita sebagai MUSLIM telah faham Rukun IMAN yg mana salah satu diantaranya ialah percaya kepada Qodok & Qadar (Untung Baik & Untung Jahat). Ko kena betul kan balik niat ko tu. Segala yg terjadi adalah dlm urusan Allah SWT. Allah MAHA Mengetahui & MAHA Penyayang. Kecuali MAHA Zalim, tu bukan sikap Allah SWT.

Merujuk kepada rintihan ketidak puasan hati ko tu aku faham, tetapi ko kena selidik adakah Kekayaan org2 yg kaya - raya tu merupakan suatu RAHMAT atau LAKNAT? Jika Rahmat itu merupakan suatu yg bagus di mana kekayaan itu dapat dirasai oleh semua MUSLIMIN & MUSLIMAT, dan dunia amnya. Kalau kita perhatikan ambil contohnya Yayasan Bukhari ( Sorry this not an ads, ya) telah membantu ramai anak2 miskin, Yatim Piatu & berbagai lagi. Itu yg aku anggap rahmatlah. Selain dr itu hanya ALLAH SWT sahaja yg MAHA Mengetahui. Cuba cari profile empunya yayasan tersebut, bagaimana beliau berusaha & akhirnya berjaya menjadi TYCOON di Malaysia ini.

Bab LAKNAT ni aku tak berani nak mengulas sbb takut masuk unsur2 fitnah la plak. Tetapi ko bolih tengok yg kaya - raya tu bagaimana kehidupan mereka? Bagaimana dengan hubungan kekeluargaan mereka? Anak, bini - bini mereka.... Macam2 ada. Suka aku ingatkan diri aku & semua forumer sekelian, Saidina Umar RA berkata, " Kehidupan kita di dunia ni seumpama peladang. Hari ini kita bersusah payah berladang, Bulan depan baru menuai hasilnya". Maksudnya apa yg kita buat kat dunia ni just merely investment / pelaburan utk menuai hasilnya bila kita kembali ke alam baqa kelak.

Jangan risau sbb kesusahan yg ko alami ni ada hikmahnyer. Itu adalah rahsia yg Allah SWT. simpan bg hambanya yg redha. Aku suka melihat keadaan aku sebegini bila rasa "down". Sekurang - kurangnya walaupun aku miskin, aku masih ada pakaian utk di pakai. Aku masih mampu makan sampai kenyang 3 - 4 kali sehari. Aku masih enjoy dengan kesempurnaan sifat yg Allah SWT bagi. Semuanya itu menjadikan aku "ISTIMEWA" dari org2 lain yg tidak memiliki apa yg aku miliki. Alhamdulillah, syukrun ya Allah.

Buat Wu Ming, perasaan tak pueh hati ko tu ko kena la kontrol. Kan Nabi telah berpesan, "Dlm diri kita ni ada seketul darah yg hitam",maksudnya hati ler. Jika hati ko penuh dgn rasa syukur dgn pemberian ALLAH SWT maka segala kemewahan dunia nie bukan suatu masalah. Bukan ke Allah telah berfirman bahawa Allah tidak akan mengubah nasib sesuatu kaum tu jika kaum tersebut mengubahnya sendiri. So jgn kecewa, teruskan usaha Insyallah saya doakan anda mendapat RAHMAT dari Allah SWT.

To Mod, sorry kalau kluar tajuk perbincangan yek. Sy agak sensitif bila ada perkara yg melibatkan Iman nie. Kpd semua forumer, sila betulkan saya mana yg silap tu yek. Tq, semua.

gile nie.. dah solat zohor ke belum ?

sesapa yg komen pasal ustaz zaharuddin ni,sila baca wawancaranya..

dalam ni:http://www.zaharuddin.net/v1/index.php?opt...0&Itemid=72

Kajian Ustaz Zaharuddin seperti dapat kita akui mengikuti akhbar ******* dan laman webnya tidak semestinya tidak boleh disanggah. Tetapi janganlah kerana beliau bukan pemimpin ***, ataupun ulamak yang setanding dengan sarjana Islam tersohor, maka kajian beliau diketepikan begitu saja. Saya sendiri terdengar pandangan yang memperlekehkan Ustaz Zaharuddin sedangkan penemuan kajiannya tidak didebatkan secara ilmiah.

Edited by shinkoban®

BEST JUGAK KORANG NIH.

MCM - MCM TEKNIK AKU NAMPAK KORANG PAKAI.

TEKNIK WASH BRAIN, MEMPENGARUHI ORG, DIPENGARUHI.

ADA JUGAK TEKNIK UTK TIMBULKAN RASA KECEWA, TAK YAKIN, RASA CEMAS, SERBA SALAH, KELIRU.

ADA JUGA TEKNIK PROVOKASI BERTUJUAN UTK TIMBULKAN SITUASI KETIDAKSEIMBANGAN PERASAAN PIHAK LAWAN SEPERTI MARAH, TAK PUASHATI, DENDAM DSB.

ADA JUGAK TEKNIK MEYERGAH.

ADA JUGA TEKNIK MEMPERLI, MEMPERLEKEH DAN MENGEJEK ANTARA SATU SAMA LAIN.

TERUSKANLAH KERJA CUCUK JARUM KORANG. ASALKAN JGN SALAH CUCUK SUDAHLAH.

SERONOK TENGOK GELAGAT ORG NIH .

APALAGI TERUSKANLAH.......

MUEHEHEHHEEEE.... :lol:

Assalamualaikum... khas untuk ustaz Zaharuddin dan Mufti Perlis

aku nak ustaz zaharuddin dan mufti perlis pikir... cakap memang boleh... pkir kena jauh...

1) kita nak tengok lagi ker pelajar permpuan di IPTA/IPTS melacurkan diri kepada 100 org lelaki..

2) sembahyang tak kusu' (tak tenang dlm hati) pasal pikir masalah hutang... cukup ker duit nak makan sampai hujung bulan...sebab taraf kehidupan dikota yang tinggi...ustaz nak tanggung dosa kami semua ker???

3) last month... sebanyak 868 pelajar perempuan melayu (melayu tu bukan bangsa lain) dari kajian IPTA... pernah terlibat dlam seks bebas....ustaz tahu ker pasal nie atau buat tak tahu???

4) orng melayu masuk/keluar pusat judi contoh magnum, sportstoto, kuda dll ??ustaz tahu ker pasal nie atau buat tak tahu???

5) Bersama mu.... berapa ramai org melayu kita masih berada dlm tahap kemiskinan... sedang kan kita bayar zakat... tapi kemana duit zakat tu pegi.... mungkin byk kertas keje nak kena buat untuk org islam nak minta bantuan dari badan zakat..kalau dapat pun berapa banyak...ustaz tahu ker pasal nie atau buat tak tahu???

6) masalah sosial.....ustaz tahu ker pasal nie atau buat tak tahu???kenapa remaja tak suka duduk kat rumah??????

MUFTI jgn cakp jer.... pikir secara luas..... jangan nak CARI PUBLISITI jer... maaf kerana kalau cara saya nie kasar..... KITA kena pikir secara luas dan bukan fikir secara kolot..... ADA HALAL dan HARAM... bukan kita dok kata semua pelaburan itu haram... ye laaa RIBA... tapi BANK kat Malaysia sendiri amalkan RIBA.... buat pinjaman pun kena bayar faedah.... tu bukan RIBA ker???? pikir2 laa..... semua persoalan saya....saya bukan nak hentam sapa2.... tapi nak buat kita berfikir panjang.......

Assalamualaikum...

cara ko cakap ni, macam nak menghalalkan benda yang haram... wei.. matlamat tak boleh halalkan cara... apa kebenda cetek pemikiran ko nih? baik ko suruh je org2 bermasalah kat atas tu pi merompak... aku tak sangka ada manusia pikir camni... kire dah terdesak, takper buat benda haram... argh.... teruknya pendidikan malaysia... makin sekular.... hinggakan rakyat pon makin beransur berpemikiran sekular... hadhari hadhari... manusia mampu bagi alasan...

biar tak berduit, asalkan tak makan benda haram, biar kerja cuci longkang, kutip sampah, asalkan halal... ko siapa nak mempersoalkan org yang ada ilmu? ko siapa? ulama? sebelum datangnye HYIP ni pon, org dah melacur, org dah main toto... apsal tak berusaha? cari rezeki halal... lebih baik ko diam dari ko cabar org berilmu dengan diri ko yang tak berilmu....

Assalammualaikum,

Aku dah taknak (kalau boleh) nak masuk dan post pandangan aku kat thread nih ..sebab ape yg aku lihat kerana ada thread ni la ade yg ..

1.Bergaduh/Bertekak

2.Menghasut

3.Memperli

4.Memandai2

5.Sj Amik Kesempatan

6.Yg tunjuk pandai

7.Yg merajuk

8.Yg Hampir KUFUR (tolong jgn merungut "DUNIA XADIL")

9.Yg Tuko Nick Berkali2 (konon org tak kenal)

10.Yg Menuduh tanpa asas

11.Yg Menjawab Tanpa Ilmu

12.Yg "Berbulu"

13. Yg Terlepas ckp

14. Yg Makin Jauh dari Rahmat

15. Yg Makin Bertambah2 Dosa

16. Yg hanya keluar fakta suker2

17.Yg rasa diri dier kuat agama

18.Yg rasa kecewa..

19........dan seterusnya.....

hakikatnya...aku jugak mcm segelintir org yg tulis kat atas tuh ..but ..korang pun sama gak kan?..jd sekarang ..sapa yg betul ..sapa yg salah?...sapa yg pandai sapayang bodoh?...sapa yg senang ..sapa yg susah?...sapa yg kalah sapa yg menang?....sapa yg suke..sapa yg kecewa?....sapa yg sedar ..sapa yg makin sesat?

ermm hakikatnya kita semua tak lari dari permasalahan DOSA dan PAHALA...tp ALLAH yg MAHA BIJAKSANA....kenapa nak terus berbalah ttg benda yg korang pun tak pasti...baik yg kata haram..baik yg kata halal..

kita semua sama..masing2 ade dosa masing2 ...tak payah lah tgk dosa org kalau diri sendiri pun hari2 buat dosa...dan tak payah nak tgk pahala kita ..kalau hari2 menambah dosa....

Bukan PAHALA Menentukan Kita masuk ke SYURGA...bukan DOSA yg tentukan kita masuk NERAKA....

Semuanya Kehendak Allah...Atas KEREDHAAN Dia ...Bukan Kita Manusia Yg tentukan .....

INGAT !!!!!!

Ada Insan Lahirnya ISLAM,Jalan Hidupnya ISLAM,Matinya Kafir

Ada Insan Lahirnya KAFIR,Jalan Hidupnya KAFIR,Matinya Islam

Ada Insan Lahirnya ISLAM,Jalan Hidupmya KAFIR,Matinya Islam

Ada Insan Lahirnya KAFIR,Jalan Hidupnya ISLAM,Matinya Kafir

Jadi Semua Ketentuan Allah....tak Siapa Yg Tahu...Dimana Dier Kelak Ditempatkan....

SO MOD PLEASE TUTUP TOPIK NI...JGN SMPAI PENILAIAN PUTERA.COM DIMATA ORG@BANGSA LAIN SEMAKIN SERONG....KALAU NAK DITERUSKAN JUGA....SILAKAN ARR TERUS KAN....SEBAB ISU NIH DAH SERIUS ...SMPAI ADA YG KELUAR KENYATAAN YG BERHIAS KEKUFURAN...SO BAIK TUTUP.....AKU TAK SOKONG SAPA2 ....SO PLEASE...JGN ADA YG RASA HEBAT @ KECIL HATI..AKU TAKNAK KERANA DUIT ....KORANG JADIK KUFUR,BERGADUH etc... ...OK?...BAIK YG KATA HARAM @ HALAL ...SEMUA SERAH PD ALLAH JER ARRR....ALLAH JAGA AGAMA DIA DGN SEMPURNA ...ANDAI DITAKDIRKAN MUAFAKAT ULAMA KELUAR KENYATAAN HARAM@ HALAL ..KITA BC SURATKHABAR@ LAIN2..OK?..TAKYAH GADUH2....

"JGN JATUHKAN HUKUM TANPA ILMU,KELAK MENGANIAYA ORG LAIN"

Assalammualaikum,

Aku dah taknak (kalau boleh) nak masuk dan post pandangan aku kat thread nih ..sebab ape yg aku lihat kerana ada thread ni la ade yg ..

1.Bergaduh/Bertekak

2.Menghasut

3.Memperli

4.Memandai2

5.Sj Amik Kesempatan

6.Yg tunjuk pandai

7.Yg merajuk

8.Yg Hampir KUFUR (tolong jgn merungut "DUNIA XADIL")

9.Yg Tuko Nick Berkali2 (konon org tak kenal)

10.Yg Menuduh tanpa asas

11.Yg Menjawab Tanpa Ilmu

12.Yg "Berbulu"

13. Yg Terlepas ckp

14. Yg Makin Jauh dari Rahmat

15. Yg Makin Bertambah2 Dosa

16. Yg hanya keluar fakta suker2

17.Yg rasa diri dier kuat agama

18.Yg rasa kecewa..

19........dan seterusnya.....

hakikatnya...aku jugak mcm segelintir org yg tulis kat atas tuh ..but ..korang pun sama gak kan?..jd sekarang ..sapa yg betul ..sapa yg salah?...sapa yg pandai sapayang bodoh?...sapa yg senang ..sapa yg susah?...sapa yg kalah sapa yg menang?....sapa yg suke..sapa yg kecewa?....sapa yg sedar ..sapa yg makin sesat?

ermm hakikatnya kita semua tak lari dari permasalahan DOSA dan PAHALA...tp ALLAH yg MAHA BIJAKSANA....kenapa nak terus berbalah ttg benda yg korang pun tak pasti...baik yg kata haram..baik yg kata halal..

kita semua sama..masing2 ade dosa masing2 ...tak payah lah tgk dosa org kalau diri sendiri pun hari2 buat dosa...dan tak payah nak tgk pahala kita ..kalau hari2 menambah dosa....

Bukan PAHALA Menentukan Kita masuk ke SYURGA...bukan DOSA yg tentukan kita masuk NERAKA....

Semuanya Kehendak Allah...Atas KEREDHAAN Dia ...Bukan Kita Manusia Yg tentukan .....

INGAT !!!!!!

Ada Insan Lahirnya ISLAM,Jalan Hidupnya ISLAM,Matinya Kafir

Ada Insan Lahirnya KAFIR,Jalan Hidupnya KAFIR,Matinya Islam

Ada Insan Lahirnya ISLAM,Jalan Hidupmya KAFIR,Matinya Islam

Ada Insan Lahirnya KAFIR,Jalan Hidupnya ISLAM,Matinya Kafir

Jadi Semua Ketentuan Allah....tak Siapa Yg Tahu...Dimana Dier Kelak Ditempatkan....

SO MOD PLEASE TUTUP TOPIK NI...JGN SMPAI PENILAIAN PUTERA.COM DIMATA ORG@BANGSA LAIN SEMAKIN SERONG....KALAU NAK DITERUSKAN JUGA....SILAKAN ARR TERUS KAN....SEBAB ISU NIH DAH SERIUS ...SMPAI ADA YG KELUAR KENYATAAN YG BERHIAS KEKUFURAN...SO BAIK TUTUP.....AKU TAK SOKONG SAPA2 ....SO PLEASE...JGN ADA YG RASA HEBAT @ KECIL HATI..AKU TAKNAK KERANA DUIT ....KORANG JADIK KUFUR,BERGADUH etc... ...OK?...BAIK YG KATA HARAM @ HALAL ...SEMUA SERAH PD ALLAH JER ARRR....ALLAH JAGA AGAMA DIA DGN SEMPURNA ...ANDAI DITAKDIRKAN MUAFAKAT ULAMA KELUAR KENYATAAN HARAM@ HALAL ..KITA BC SURATKHABAR@ LAIN2..OK?..TAKYAH GADUH2....

"JGN JATUHKAN HUKUM TANPA ILMU,KELAK MENGANIAYA ORG LAIN"

Orang lain semua guna font standard kaler itam. Kenapa kau guna warna merah? sakit mata la dol...

Orang lain semua guna font standard kaler itam. Kenapa kau guna warna merah? sakit mata la dol...

Suker aku la ....dah benda ade ko guna la..yg ko nak jd cam org lain pesal?...org nak guna font aper ker..kaler aper ker aku taknah kaco pun ..kenapa ko nak sound aku ?...aper ko kena byr cukai ker kalau aku pakai font kaler lain?....

Suker aku la ....dah benda ade ko guna la..yg ko nak jd cam org lain pesal?...org nak guna font aper ker..kaler aper ker aku taknah kaco pun ..kenapa ko nak sound aku ?...aper ko kena byr cukai ker kalau aku pakai font kaler lain?....

aiii.. cakap camtu pun dh nak melenting???