Jump to content
wangtenet

Kajian Tentang Pelaburan Internet Haram Di Sisi Islam

Recommended Posts

Tu je skadar berkongsi.

nak bayar ape tu yg patut? hehe.. TOL?

gurau aje nih.. selingan..

erm...thanks 4 that info... aku tanak la tipu kate aku tak men.... so far aku baya pinjaman bank (riba) pakai duit ni (riba).... so biar riba ganti riba la...hehehe....then kalo dah setel hutang tuh terpulang la korang nak stop men ke atau tanak....

act aku dah boring ngan issue nie... arap korang sume stop je la gado²....tak baik...

tok sah dok gaduh2 la kawan2.

sapa yg rasa duit dia bnyk sangat smpi xtahu nak buat apa atau rasa bosan hidup ni btuah sangat nak apa mudah boring xda cabaran dan duit bnyk xtahu nk buat apa. bosan sbb idup dh kaya xder cabaran meh ler hulur duit tu kat member yg memerlukan cam aku ni, rasa la pulak miskin tu, amik la cabaran idup tu, tok sah dok cakap pandai, klo brani la ni lah masanya utk hulurkn duit tu utk mengelakkn member sperti aku tjebak dgn eduit.itu jer. :ph34r: korang pun dpt pahala, tukar duit ngan pahala.

sekian terima kasih.best ker jd miskin?? klo best jom tukar ngan aku.

ha.ha.ha.ha. :wacko:

tok sah dok gaduh2 la kawan2.

sapa yg rasa duit dia bnyk sangat smpi xtahu nak buat apa atau rasa bosan hidup ni btuah sangat nak apa mudah boring xda cabaran dan duit bnyk xtahu nk buat apa. bosan sbb idup dh kaya xder cabaran meh ler hulur duit tu kat member yg memerlukan cam aku ni, rasa la pulak miskin tu, amik la cabaran idup tu, tok sah dok cakap pandai, klo brani la ni lah masanya utk hulurkn duit tu utk mengelakkn member sperti aku tjebak dgn eduit.itu jer. :ph34r: korang pun dpt pahala, tukar duit ngan pahala.

sekian terima kasih.best ker jd miskin?? klo best jom tukar ngan aku.

ha.ha.ha.ha. :wacko:

ya..ya..ya..tukar duit ngan pahala...sapa banyak duit tukar ngan aku...aku banyak pahala..tuka..tuka..

bila masa plak brader keta rmh aku bayar ansuran?

aku tidaklah miskin benor nak beli cash pun..

biarlah keta 2nd hand 10tahun pun.. asal aku mampu bukan mintak duit kau pun..

rumah plak aku toksah crita la.. malas nak pepanjang dgn kau..

rumah aku ni mmg duit aku share dgn mak aku dari dulu lg, takde pinjam bank se sen pun okkkayyy!!!!! Ini rumah utk aku and mak aku duduk sampai tua esok2..

baru je siap and tengah dok sambung sikit2 kalo ada duit lebey..

tak perlu lah aku nak cerita bab peribadi dgn orang cam kau nih.. ingat aku miskin benor lah tu..

mmg lah aku tak kaya duit pun, at least takdelah aku nak TUDUH orang itu ini tanpa usul periksa.

main tuduh orang nak jadi TUHAN la.. mcm2..

pigi daaa..

nampak sgt kau nih mmg suka dok buat assumption buruk kat org.

tak usul periksa dulu main terjah je..

skali silappp daaa..

pigi daaaa...

sukati nak tuduh org itu ini.. sama cam kau duk ckp darkstar "org miskin"..

kau pergi cek financial information dia ke brader?

kau ke yang bayar makan minum dia kat kedai mamak tuh..

udah ler.. malas aku nak layan kau.

kau tuh yg naik lemak sebenarnya..!!!

pigi daaaa...

Haaaa..sakit hati kankalau org buat assumption camtuh kat ko ?...yg ko suker2 buat assumption kat org kenapa?..kenapa suker2 nak jatuhkan hukum HARAM?...ko tak pk plak bila ko buat silap kan?..manusia cam ko ni JUAL AGAMA NAK DPT NAMA ....ko main jauh2 la ...k...aku tak heran dgn keta ke umah ko ...aku cuma nak tggu jer ko buat silap dlm kenyataan ko ..itu jer..harini terbukti dah.. ko pun PANAS kalau org TUDUH2 KO SEMBARANG KAN? PANAS KALAU ORG PERTIKAIKAN SUMBER REZEKI KO KAN?...KITA PUN SAMA2 CARI DUIT NAK SUAP MULUT MAK BAPAK KITA ...jadi ko jgn arr TUDUH2 ORG LAIN SEMBARANG ..kalau ko dah tak suka nak maju ..jgn heret org lain sama mundur dgn ko ..faham...

Edited by Million_Makers

Haaaa..sakit hati kankalau org buat assumption camtuh kat ko ?...yg ko suker2 buat assumption kat org kenapa?..kenapa suker2 nak jatuhkan hukum HARAM

bila plak aku tuduh kau?

aku cakap secara UMUM. tak point strait pd kau pun.

kau tuh terasa lelebih.

HAHAHah lawak gile babeng arrr...

teruskanlah nak fitnah orang.

nanti jgn kat pdg mahsyar kau duk melolong cari nama orang kau dah fitnah tu

sbb kau nak mintak ampun dosa.

kau tu yg ada masalah mental sebenarnya. NIAT DAH AWAL2 NAK SAKITKAN HATI ORANG.

ni la org panggil penyakit kendiri.

AKu cakap HAL UMUM. Tak mention nama.

tapi kau plak duk mention nama direct.

Lantak la. Dah paham kau jenis mcm mana. Kau saje2 niat nak RUB2 orang tp sdiri punya

sikap dah terserlah dah...

BTW.. aku ada terbaca tadi kat salah satu room:

semua yg mengharamkan eduit tuh cuma ISLM ikutan...

Fatwa baru keluar ke ni? Mufti mana plak ni kuarkan..

Siapa yg cepat nak jatuhkan HUKUM kat sini sebenarnya?

Jangan sampai terjejas akidah sudahlah. Aku rela di chop MUNDUR dari nak jadi orang yg terjejas AKIDAH.

jadi ko jgn arr TUDUH2 ORG LAIN SEMBARANG ..kalau ko dah tak suka nak maju ..jgn heret org lain sama mundur dgn ko ..faham...

SIAPA YG TUDUH ORANG LAIN SEMBARANGAN SEBENARNYA???

Edited by ayueayang

Kalau dah kaya sgt smpi nak label orang lain sbg "org miskin" dan "B***H", sila create forum sendiri je senang. orang nak bincang elok2. Bukan nak gaduh2 ke ape.

manusia cam ko ni JUAL AGAMA NAK DPT NAMA

Aku kat sini takde kacau pun thread yg org iklan e-duit tu, kecuali buat post kat thread ni je. TIADA MAKSUD NAK MENJUAL NAMA MELALUI AGAMA. Itu kerja keji. Sama juga keji dgn orang yg suka lempar FITNAH TANPA USUL PERIKSA dan saja2 berniat nak sakitkan hati orang dengan menyerang hal peribadi.

Kalau aku copy paste KENYATAAN / FAKTA berkaitan pun utk berkongsi dgn orang2 yg nak baca, bukan nak SPAM.

Yg tak nak baca tu takyah la wat onar kat thread orang, siap PERKECILKAN orang lain sbg BODOH, MISKIN, NAK JADI TUHAN, MUNDUR.

Kalau dah rasa diri sendiri DAH MAJU, janganlah dok melayan thread MUNDUR. Serta jgn layan posting berunsurkan KEMUNDURAN. Nanti dikhuatiri diri sendiri akan TERJANGKIT PENYAKIT MUNDUR.

Kalau nak kira KENYATAAN/FAKTA syariah tu adalah SPAM, apatah lagi dgn thread2 lain di e-duit tu, boleh kira SPAM jugak ke? Aku tak pernah kacau pun thread2 lain yg nak mengiklankan bisness diorang.

Ape nak jadi la. Sbb ada org2 mcm ni lah memburukkan lagi e-duit ni. Kita nak bincang secara aman dan tenang, berhemah dan bijaksana. Tapi ada jugak yg jenis suka melalak tak tentu pasal. Macam beruk kena belacan. Inilah yang memburukkan lagi e-duit. Dan aku setuju kalau nak diberi nafas baru. Harus di delete posting yg MENGHINA dan MERENDAHKAN orang lain SEMATA-MATA kerana RASA DAH KAYA sbb BUAT E-DUIT.

Rasa dah KAYA tu BAGUS.. tapi MERENDAH DAN MEMPERKECILKAN ORANG tu part tak bagusnya. Tiap2 kali posting mesti je ada perkataan BODOH. Ape la.. (Tak semua la.. tp ada laa segelintir tu..). Dah rasa HEBAT sangat AGAKNYA.

ko main jauh2 la ...k...

Apa kata kalau kau yg pergi main jauh2. Sbb kau pernah cakap dlm satu thread:

"kalau tak sukerrrr...tolonggggg tutup telinga...dan tutup mata"....

Sesape tak suka masuk thread ni takyah masuk jenguk. Tutup je mata ngan telinga. Takdelah sakit hati nanti, dan tak menyakitkan hati org lain. TAPI ADA PULAK YANG MMG SENGAJA MASUK SEMATA2 NAK SAKITKAN HATI ORANG. Aish.. MAJU betul niat tu.

Tapi sbb forum ni terbuka kepada semua, so masuk ajelah, takpe, itu hak masing2. Tapi berbicaralah dengan berhikmah. Takyah sampai nak perkecilkan orang. Takyah la nanti berniat NAK SAKITKAN HATI ORANG tp dlm masa yang sama SENDIRI JUGAK RASA SAKIT HATI. Dah berniat siap2 plak tu nak sakitkan hati orang, mmg dah nampak timbulnya penyakit mental kat sini.

Edited by ayueayang

Pening -pening... bikin paneih.. okek dah laaa.. skrg ni spa nak main-main laa. org zaman la ni jgn tegur.. kang melawan... klu bleh tegur dh lama org tak buat.. tgk macam arak tu.. haram dosa besaq tu.. tapi yg minum org melayu gak.. bila tanya dia, dia kata islam.. so apa lagik sudah2 laaa... bukan bleh tegoq pn.. lebih baik buat bodo je dari buat pandai.. (tapi aku pn main gak.. heheheh) <--- iklan

kita jgn gaduh2 k .....ilmu semua bukan tinggi....yang nasihat pun ada gak bahasa kasar .....yang dinasihat pun ada gak yang serupa ....ustaz2 pun ramai yang beza pendapat macam konsert jom heboh semua tu ....e-duit pun masih ramai yang berbeza pendapat ....aku invest gak kat eduit ....banyak kebaikan yang aku dapat dari keburukan nya ....jiran aku sampai cerai berai pasal takde duit ....kekadang baju anak2 aku yang masih baru aku bagi gak kat dia ....bukan nak masuk bakul angkat sendiri ....bila dah tak beduit tu ....ada laki,bini pun sanggup jual kat orang ...kalau yang nak hidup ala kadar tu suka hati korang la.....tapi kalau banyak duit boleh gak hulur mangsa banjir ,gempabumi dan sebagainya .....korang sanggup ke umat kita miskin .....bila bencana berlaku umat kita takde kemampuan untuk membantu .....orang2 eropah lak datang dengan bantuan keewangan ,barang2an dan bantuan kemanusiaan ....lepas tu anak2 yang kematian ibubapa dia orang seludup lak keluar ke negara mereka dan kebanyakan nya di murtadkan .....apa pendapat ayuayang tentang pekara begini .....sekiranya umat islam daif ...tkasih

Edited by takkisah

kita jgn gaduh2 k .....ilmu semua bukan tinggi....yang nasihat pun ada gak bahasa kasar .....yang dinasihat pun ada gak yang serupa ....ustaz2 pun ramai yang beza pendapat macam konsert jom heboh semua tu ....e-duit pun masih ramai yang berbeza pendapat ....aku invest gak kat eduit ....banyak kebaikan yang aku dapat dari keburukan nya ....jiran aku sampai cerai berai pasal takde duit ....kekadang baju anak2 aku yang masih baru aku bagi gak kat dia ....bukan nak masuk bakul angkat sendiri ....bila dah tak beduit tu ....ada laki,bini pun sanggup jual kat orang ...kalau yang nak hidup ala kadar tu suka hati korang la.....tapi kalau banyak duit boleh gak hulur mangsa banjir ,gempabumi dan sebagainya .....korang sanggup ke umat kita miskin .....bila bencana berlaku umat kita takde kemampuan untuk membantu .....orang2 eropah lak datang dengan bantuan keewangan ,barang2an dan bantuan kemanusiaan ....lepas tu anak2 yang kematian ibubapa dia orang seludup lak keluar ke negara mereka dan kebanyakan nya di murtadkan .....apa pendapat ayuayang tentang pekara begini .....sekiranya umat islam daif ...tkasih

aku sokong ko.

apa pendapat ayuayang tentang pekara begini .....

aku dah malas nak membebel bab peribadi dalam ni. Dah nampak "pattern" segelintir orang main e-duit ni camne. Mesti nak serang hal peribadi. Mesti point terus pd org tertentu.

Pastu mulalah ada yg nak ckp aku ni jaja nama dgn nak jual agama. Na'uzubillah, keji sungguh. Keji lagi orang yg buat FITNAH tu.

Jwpn aku pendek.. Malas nak hurai pepanjang. Pandai2 nilai sendiri:

berbalik pd hukum: yg HARAM tetap HARAM.

KALAU duit SUMBER HALAL, Insya Allah, biarlah berkat DUNIA SAMPAI AKHIRAT...

Kalau duit SUMBER HARAM pun takkan tenteram di AKHIRAT kalau rasa kat DUNIA dah tenteram..

Hari ni kau boleh bangga sedekah sana sini sbb kau ada duit lebih. Baguslah tu, amalam mulia dan murah hati sbb suka sedekah sana sini.

Baguslah kalau ada ummat Islam yg tidak jemu berusaha utk tambah pendapatan dgn cara yg halal. Agar keberkatan tu terasa sampai ke akhir hayat, sampai ke ahirat.

Tapi nak tanya pendapat semua yg ada kat sini. Apa bezanya antara ketiga-tiga perkara di bwh:

1) dapat duit dgn berniaga secara HALAL dan menurut Syariah.

2) dapat duit dari cara jual bini jual anak

3) dapat duit dari cara makan RIBA/ segala sumber HARAM spt merompak dan lain2..

Yg masalah duit tu, nilai diri sendiri jugak. Kalau dah sanggup jual bini tu maknanya takde pegangan agama la tu.

Sembahyang tu cukup ke tak 5 kali sehari? Ikhlas ke tak? Nilai yg tu dulu.

Kalau dah nilai sembahyang tu, nilai la pula hbgn sesama manusia.

Ada buat salah ngan orang tak? Salah yg mcm mana? Ada sakitkan hati orang? Dan seterusnya.

Kembali pd Allah dan berusaha. Usaha ni byk cara.. byk jln nak dpt duit dan tambah rezeki dgn HALAL. Bukan takat jual bini jual anak je. Bukan takat nak pinjam ngan member pastu buat2 lupa nk byr pula.

Perlu diingat, salah ngan Allah kita boleh mintak ampun, taubat. Salah sesama manusia, kalau tak minta maaf secara personal mmg la takkan terhapus dosa tu.

Fikir yg basic dulu. Takyah nak pk yg berat2.

Aku pastekan balik contoh paling senang kat sini:

**pasni ada plakkk la yg cakap aku suka copy paste benda SPAM. Kalau rasa SPAM takyah baca. Tutup terus lah window thread ni senang. Takyah yg ada sakit hati nanti.**

Soalan:

Apakah alternatif pelaburan yang ada untuk orang Islam?

Jawapan:

RESPOND UST ZAHARUDDIN (uzar):

Pertama, perlu difahami di dalam Islam, tidak semua perkara yang diharamkan akan ada alternatifnya. Justeru tidak harus menyalahkan Islam apabila tiada alternative. Sebagai contoh : "Apakah alternatif bagi orang ingin melakukan hubungan seks tanpa perlu bernikah? " Jawabnya : Kahwin..tapi kahwin perlukan nikah. Justeru ia sudah isu berlainan. Maka jawab yang lebih specific, tiada alternatif, cuma peggantinya ada iaitu IKUT PERINTAH ALLAH SWT, tinggalkan shahwat yang tidak menurut kehendak Allah itu.

Sekian..

Edited by ayueayang

ayueayang.... bila bagi nasihat, dan orang tak ikut, tuhan suruh ko tinggal kan jer dorang nih.... aku cume nampak nasihat ko nie, just buatkan perpecahan jer kat dalam forum e-duit nie....

p/s: just memberi pendapat...

ayueayang.... bila bagi nasihat, dan orang tak ikut, tuhan suruh ko tinggal kan jer dorang nih.... aku cume nampak nasihat ko nie, just buatkan perpecahan jer kat dalam forum e-duit nie....

p/s: just memberi pendapat...

kau mungkin perasan aku jer yg mengundang perpecahan, orang yg MEMBANGKITKAN soalan perpecahan tu MUNGKIN kau tak nampak... Aku dah cuba jawab yg terbaik.

Macam soalan kau yg bertanyakan ttg UZAR dan ckp beliau takde ijazah mahupun diploma. Aku cuma pastekan balik link ke profile dia supaya kau dapat baca, bukan setakat dengar dari orang2 je. At least aku tunjuk bukti kat situ dia ada Ijazah & Master, supaya kau pun takdelah dgr2 je dr orang, tapi baca sendiri. Takut timbul fitnah pula kalau terus cakap camtu kan.

kalau nasihat aku mengundang perpecahan, okaylah aku undur diri. Lagipun aku dah jlnkan tgjwb kat sini.

Aku dah cuba bercakap secara positif, tapi ada jugak yg nak ckp aku ni mundur, nak jadi TUHAN, nak jual nama dengan agama, undang perpecahan, suruh aku main jauh2 sbb aku nih suka jual nama dgn agama. Terpulanglah.

Kalau aku kacau room e-duit tu ada plak yg tahu nak melalak. Tp kalau yg mlalak kat sini takde pun nak marah. Smua kat sini nak berbincang dengan berhemah dan bijaksana.

Terima kasih byk2. Lepas ni takyah lagi nak tanya soalan "apakah pendapat ayueayang" atau ape2 sahaja berkenaan peribadi aku. Kerana kalau aku jawab pun akan tetap undang perpecahan.

p/s: orang yg rasa timbulnya perpecahan tu sbb tak boleh nak terima kenyataan.

Kalau solat tu dah diwajibkan, kenapa nak pertikaikan?

Kalau riba tu mmg haram, masih nak pertikaikan?

Last Post la ni harapnya.. Aman hati aku pasni

Hahahahaha...

Edited by ayueayang

adakah saya menyerang peribadi....?saya tanya pendapat kalau umat kita daif macam sekarang ni ...contoh anak2 yang belajar di IPTA /IPTS ,bekerja dipejabat ....belah malam jual diri kerana desakan hidup untuk teruskan pelajaran dan sebagainya ...saya tak serang peribadi kamu ....saya bertanya pendapat ....sedangkan perkara2 eduit ni pun masih ramai golongan agama2 yang pertikaikan lagi ...dulu masa aku nak beli insuran pun macam tu jugak ....aku lihat kat akhbar dan tv ramai orang kita yang hilang punca pendapatan apabila ketua keluarga mereka mati kemalangan atau mati biasa ,hilang upaya .....banyak mana sedara mara dia boleh bantu .sanggup ke kau bantu keluarga kau kalau mereka perlukan rm40000 sebagai contoh untuk pembedahan segera kalau kita setakat hidup cukup makan je .pakai kereta 2ndhand dah dekat 10tahun ....cuba kau jual kereta 2nd hand 10tahun untuk kumpul dana tu ....saya rasa kereta 2nd hand kalau dah 10tahun 2-5ribu je boleh dapat .kat sini saya nak tekankan ..takkan asyik nak masuk kat TV3 rancangan BERSAMAMU tu

memang itu la sikap dier pun ..dah terang2 dier QUOTE knyatan aku pastuh dier dalih lg kata tak tuju kat aku ...berbelit2 bg fakta ....ntah hape2 ..yer lah ko menang ..dah puas hati ?..itu pun yg ko nak masuk ke putera ni ..nak carik nama kan?...yer la ko menang k ..dah la tutup la thread ni ..dari mcm2 plak jd lepas ni ...

adakah saya menyerang peribadi....?saya tanya pendapat kalau umat kita daif macam sekarang ni ...contoh anak2 yang belajar di IPTA /IPTS ,bekerja dipejabat ....belah malam jual diri kerana desakan hidup untuk teruskan pelajaran dan sebagainya ...saya tak serang peribadi kamu ....saya bertanya pendapat ....sedangkan perkara2 eduit ni pun masih ramai golongan agama2 yang pertikaikan lagi ...dulu masa aku nak beli insuran pun macam tu jugak ....aku lihat kat akhbar dan tv ramai orang kita yang hilang punca pendapatan apabila ketua keluarga mereka mati kemalangan atau mati biasa ,hilang upaya .....banyak mana sedara mara dia boleh bantu .sanggup ke kau bantu keluarga kau kalau mereka perlukan rm40000 sebagai contoh untuk pembedahan segera kalau kita setakat hidup cukup makan je .pakai kereta 2ndhand dah dekat 10tahun ....cuba kau jual kereta 2nd hand 10tahun untuk kumpul dana tu ....saya rasa kereta 2nd hand kalau dah 10tahun 2-5ribu je boleh dapat .kat sini saya nak tekankan ..takkan asyik nak masuk kat TV3 rancangan BERSAMAMU tu

Mmg ada soalan awak sblm ni yg peribadi. Cthnya, awak tanya saya reply posting bila, guna laptop sdiri ke opis punya.

Taknak ke tanya guna software original ke cetak rompak?

Pendapat pun kira soalan pendapat peribadi aku jugak. Kira soalan serangan peribadi la tu. aku jwb ape pun tetap jadi salah jugak. malas dah nak jwb ape2. Jawapan kau je betul. Aku sokong.

awak ni tak paham2 ke saya dah cakap banyak kali bahawa tak semua haram? ada jugak yg halal. mcm awak kata masih ramai golongan agama yg pertikaikan. yg awak nak marah saya hentam saya sangat ni kenapa? kalau dah yakin halal tu teruskan ajerlah. tak perlu nak heboh2 nak lawan saya kat sini. saya kata semua ke haram? orang dah ulang tiap kali tak semua. tak semua. tak faham2 lagi. kalau dah rasa halal tu buat ajerlah!

ye lah. aku sokong kau. kau je betul. teruskanlah berjuang ye. aku sokong. malas dah nak kata ape2.

aku tau keta aku murah je. tak sampai 2-5ribu kalau jual. 5ratus je kot kalau laku.

tapi xdelah bermaksud aku xnak beli keta baru... muwehehehe.

tuh keta pertama utk ambil sayur dari kebun bawak blk rmh je. buat ape nak beli keta lawa2...

ye.. sokong kau yg sentiasa betul.. sokong smua. terima kasih. kau sendiri dah jwb soklan tu..

maka, masuklah e-duit utk kesejahteraan hidup di dunia.

dapatlah sedekah baju2 kat jiran2 yg miskin..

memang itu la sikap dier pun ..dah terang2 dier QUOTE knyatan aku pastuh dier dalih lg kata tak tuju kat aku ...berbelit2 bg fakta ....ntah hape2 ..yer lah ko menang ..dah puas hati ?..itu pun yg ko nak masuk ke putera ni ..nak carik nama kan?...yer la ko menang k ..dah la tutup la thread ni ..dari mcm2 plak jd lepas ni ...

dia dah janji tak nak kaco so please jgn la kaco dia ye....

aku pon men hyip ni...

bila masing² tetap ngan pendirian masing² rasanya x de pe² nak di cakap dah.... 2-2 pihak kena diam... tak de sebarang bentuk serangan dah.... berdamai je.....

p/s:aku bagi cadangan yang aku arap diterima pakai.... :unsure:

dia dah janji tak nak kaco so please jgn la kaco dia ye....

aku pon men hyip ni...

bila masing² tetap ngan pendirian masing² rasanya x de pe² nak di cakap dah.... 2-2 pihak kena diam... tak de sebarang bentuk serangan dah.... berdamai je.....

p/s:aku bagi cadangan yang aku arap diterima pakai.... :unsure:

Salute...aku respek lagi org2 yg peribadi cam ko ni dari yg ntah ape2 ...ok akupun dah penat dah beb ...aku pun respek dier dgn pendapat dier tp biasa arr bila dah sentuh bab2 sensitif aku melenting gak ...orait ..case closed ..aku dah penat ..

Edited by Million_Makers

Assalammualaikum semua yg beragama islam. Sebenarnya saya ni bukan nak mempertikaikan apa yang ustaj zaharudin ni kata dan lain-lain ustaj tentang pelaburan dalam internet ni. kalau dah yg pakar dalam agama kata haram, haramlah ia. Tapi satu persoalan yg nak saya pertikaikan ialah mengapa semua ini sangat mendapat sambutan orang ramai( terutama org islam). Mengapa tadak orang nak menperkatakan perkara ini. Setiap kali ada skim cepat kaya atau apa-apa skim pun yang menjanjikan pulangan lumayam maka hebohlah orang nak menyertainya (terutama orng islam).Mengapa jadi begini??. Dan tiap kali ini berlaku kerajaan pun campur tangan nak menharamkannya dan menutup operasi syarikat tersebut . Kalau dilihatkan kalau syarikat itu memang penipu tak pa la tapi ada kes syarikat memang bayar tapi apabila kerajaan sekat semua kantoi ( seperti plsb ). Duit syarikat itu kerajaan bekukan. Kenapa krjan tak bayar blik pada orng2 yg tak sempat mendapatkan pulangan pelaburannya. Pada pandangan saya perkara ini semua berpunca dari keadaan semasa. Barang semua naik apabila minyak naik tapi apabila harga minyak dunia turun minyak disini tak turun pun apatah lagi barang nak turun.Beli rumah pula kalau bank lambat bagi duit kat pemaju kita yg kena bayar interest kalau pemaju buat lambat pula kita kena juga semuanya kita mereka tak rugi apa. Nak buat loan dengan bank hanya orng tak ada masalah duit saja boleh, orng betul2 ada masalah duit tak blh tak cukup syarat. Nak melabur dalam unit saham yg sah disisi undang2 berapa sangat setahun yg di bayar tapi boleh bayar pula gaji pengarahnya berpuluh ribu kalah gaji menteri. Saya fikir kalau mereka blh bayr macam saham2 dalam internet ni bayr kalau kurang sikit pun tak pa la saya rasa org tak layan semua saham2 internet ni. Saya rasa mereka blh buat semua ini kerana mereka ada duit dan perniagaan mereka terjamin dan di sokong olh krjaan pula tapi dah krana nak untung banyak dan nak bayar gaji pengarah yg berpuluh ribu sebuln yg ada sampai berapa pengarah pun itu lagi maka semua ini mereka tak fikir langsung. Keadaan ini semua membuatkan org ramai terutama org islam yang kebanyakan berpendapatan rendah tertekan dan mencari jalan keluar yg mudah dan bila ada skim yg macam ini dan ada pula org yang telah mendapat keuntungan dari pelaburan dalam internet itu maka org2 tidak akan berfikr panjang akan terus menyertainya dengan harapan dapat menyelesaikan hutang yg tertunggak selama ini pun jadi la tanpa bermimpi lebih dari itu untuk menjadi kaya. Fikirkanlah apa yg baik patut dibuat bersama bukan hanya untuk menghukum saja apa yg org buat.

Sudah pening kepala lo,banyak2 cakap apa bikin...penat je menaip,mari ambil parang kita asah sama belakang parang kasi boleh tajam ..Kita geram2 buat apa,tanggungjawab menasihat sudah dibagi so ada apa lagi mau bising2..jika rasa2 Biz dan fund2 masih halal bedal aje,Apapun kita tunggu!!!!Kita layannnnnnn sehingga Fatwa dikeluarkan tak lama lagi...Untuk perokok henti merokok kerana ia merbahaya pada kesihatah diri dan orang lain..Dah Haram dah dikeluarkan pun,jng buat2 tak tahu..Apapun yang merokok tu berazamlah supaya dapat mengurangkan batang2 yang dihisap tu dan hentikan terus Rokok2 tajaan terutama dari Firma US dan Israil,kajian yang dijalankan tembakau berasal dari Israil..so apa lagi HENTI MEROKOK :P

Edited by farozi02

ROKOK MEMANG HARAM ...... JANGAN LAH MEROKOK. DADAH BERBAHAYA.. JAUHI LAH

TAKDE BEZA DENGAN ANJING BABI MENCURI MEROMPAK MEMBUNUH MENCACI MENGHINA DLL YG SEWAKTU DGN NYA.....

SO INGAT LAH SIAPA KITA

ASAL KITA

NAK KE MANA PAS NI ........ SOOOOOO WHAT S UP

Bila aku baca penerangan empay, lepastu compare dengan ponzi sheme, memang empay ada ciri-ciri skim piramid.

Rujukan: http://en.wikipedia.org/wiki/Ponzi_scheme

so, kalau ada yg claim empay ni kerajaan backup lah, diwartakan halal lah. Jangan percaya. semua tu TIPU!

http://www.kpdnhep.gov.my/index?pub=tips_688

tu ttg empay,... tapi aku tak kaji lagi... tapi kalau GE Index, (General Electric Company) aku dah survey suma, mcm kat bawah:

founder dier - thomas alva edison= saintis barat yg cipta lampu.

ader 360 000 staff seluruh dunia. usia GE dah leboih 200 tahun, mmg mantap.

tersenarai dlm 3 saham aktif di amerika.

alamat: General Electric Co.

3135 Easton Turnpike

Fairfield, CT 06828-0001

United States

pernah diterajui reagan ( presiden amerika yg ke 40)

produk = pembinaan turbin elektrik b'teknologi tinggi (mcm empangan letrik), kerjasama dengan pihak erospace.. satelite, teknologi perubatan mcm mesin x ray, finance support mcm kad credit, education loan + home loan.

tapi satu yang buat aku tak dapat nak joint GE nie.... pasal DIER ORG ADER BRANCH MONEY LENDER.

http://finance.yahoo.com/q/pr?s=GE

jangan guna lampu tu yahudi cipta ...kita kena guna kayu api ....jangan guna letrik ,jangan guna satelite kita nanti sekongkol ngan yahudi ....heheheheh

Tu la melayu,cakap skt dah melatah...untuk kebaikan no hal punya,masalahnya meraka ni membawa gejala kerosakan akhlak,moral,suruh berpecah belah macam,tengok Iraq dan Palastine.sesama Islampun tu bergaduh,Apa hal ni....go go go mari kita banyak2kan ilmu dan belajar lagi ..!!!

Edited by farozi02

Assalammualaikum semua yg beragama islam. Sebenarnya saya ni bukan nak mempertikaikan apa yang ustaj zaharudin ni kata dan lain-lain ustaj tentang pelaburan dalam internet ni. kalau dah yg pakar dalam agama kata haram, haramlah ia. Tapi satu persoalan yg nak saya pertikaikan ialah mengapa semua ini sangat mendapat sambutan orang ramai( terutama org islam). Mengapa tadak orang nak menperkatakan perkara ini. Setiap kali ada skim cepat kaya atau apa-apa skim pun yang menjanjikan pulangan lumayam maka hebohlah orang nak menyertainya (terutama orng islam).Mengapa jadi begini??. Dan tiap kali ini berlaku kerajaan pun campur tangan nak menharamkannya dan menutup operasi syarikat tersebut . Kalau dilihatkan kalau syarikat itu memang penipu tak pa la tapi ada kes syarikat memang bayar tapi apabila kerajaan sekat semua kantoi ( seperti plsb ). Duit syarikat itu kerajaan bekukan. Kenapa krjan tak bayar blik pada orng2 yg tak sempat mendapatkan pulangan pelaburannya. Pada pandangan saya perkara ini semua berpunca dari keadaan semasa. Barang semua naik apabila minyak naik tapi apabila harga minyak dunia turun minyak disini tak turun pun apatah lagi barang nak turun.Beli rumah pula kalau bank lambat bagi duit kat pemaju kita yg kena bayar interest kalau pemaju buat lambat pula kita kena juga semuanya kita mereka tak rugi apa. Nak buat loan dengan bank hanya orng tak ada masalah duit saja boleh, orng betul2 ada masalah duit tak blh tak cukup syarat. Nak melabur dalam unit saham yg sah disisi undang2 berapa sangat setahun yg di bayar tapi boleh bayar pula gaji pengarahnya berpuluh ribu kalah gaji menteri. Saya fikir kalau mereka blh bayr macam saham2 dalam internet ni bayr kalau kurang sikit pun tak pa la saya rasa org tak layan semua saham2 internet ni. Saya rasa mereka blh buat semua ini kerana mereka ada duit dan perniagaan mereka terjamin dan di sokong olh krjaan pula tapi dah krana nak untung banyak dan nak bayar gaji pengarah yg berpuluh ribu sebuln yg ada sampai berapa pengarah pun itu lagi maka semua ini mereka tak fikir langsung. Keadaan ini semua membuatkan org ramai terutama org islam yang kebanyakan berpendapatan rendah tertekan dan mencari jalan keluar yg mudah dan bila ada skim yg macam ini dan ada pula org yang telah mendapat keuntungan dari pelaburan dalam internet itu maka org2 tidak akan berfikr panjang akan terus menyertainya dengan harapan dapat menyelesaikan hutang yg tertunggak selama ini pun jadi la tanpa bermimpi lebih dari itu untuk menjadi kaya. Fikirkanlah apa yg baik patut dibuat bersama bukan hanya untuk menghukum saja apa yg org buat.

aku setuju ko bro.... jangan la kecoh2 bende ni haram ke idak.... tu ha...genting, kilang arak kat shah alam, PJ, judi no ekor lagi terang2 haram... cukai bayar kat kerajaan, so gaji2 pegawai kerajaan semuanya hasil haram... kerajaan tak telus pun asingkan pendapatan2 ni... unless dorang istihar income tu.... ntah2 gaji ustaz pun dari kerajaan...hehe