Jump to content
max737

Warung Telekom

Recommended Posts

ok.. nih gambar yg aku janji nak upload kt sini..

sebenarnye aku tak puas hati sgt ngan gambar2 nih.. sbb gambar2 nih adik aku amik ngan enset dia.. lenkali kalau aku gi sane aku try amik angle eloknyerr..

Nih tmpt WARTEL dia. siap ader bilik tuh

Nih main kaunter dia.. display rak semua ader.. komputer stp outlet dpt 1

main kaunter dari arah blakang..

kedai nih ader 4 pc jerk wat surf internet.. kalau pakej 50 ribu nyer ader bg skali ngan komp..

nih sample design dia bagi..

ok..

assalamualaikum kawan,

aku ni berminat bisnes warung telekom dalam forum tu.... location aku kat manjung perak... manjung dan lumut skrang ni memang tengah membangun... so mcm mane aku nak study bisnes ni.. profit mcm mane... pastu aku kena study gak location dan potensi kat manjung ni....

so harap ko leh tunjuk ajar... sebelum aku nak terun ke bidang ni

weih.. manjung ok tuh.. aku duk sri iskandar.. kalau sesat2 ke sini call aku.. 019 - 4040363 - azahir

aku nk gi sane pun susah.. aku sibuk laa.. kalau itm ngan utp cuti baru rileks skit

InsyaAllah kalau takde ape2 masalah.. dalam 2 minggu lg aku bukak kedai warung telekom nih.. skang aku tumpu nak bukak kedai dulu.. susah nak meyakinkan orang kalau takde bukti depan mata nih.. :rolleyes:

macam biasa.. sape2 berminat call aku - azahir - 019-4040363

ok

Edited by FrogStone

ps: pihak smidec ade kasi duit free ... untuk startup bisness..

aku dlm perancangan nak mohon matching gran untuk sewaan premis ..smidec sanggup bayar sampai 80% untuk sewa bangunan

ye ke nih...? bole beri detail sket x? ape yg free tu...? syaratnye..? bole beri link x....?

jadi.. korang bayang 2 - 3 tahun lg.. kedai runcit dah takder jual topup.. kedai enset pun susah nk jual topup nih sbb kena register ngan provider..
ala, baik lupekan je topup tu. modal besar, untung ciput jek. org c*n# dah mule nk tingalkan jual topup nih. aku jangkakan akan dtg org beli topup melalui bank jek or kad tounch N go jek.

P/S: betol ke program ni....? aku salah sorg bakal peserta program FRANCAIS SISWAZAH bwh PNS tp mengapa xde ape2 berita pon PNS cerita. yg ade Francaisor bidang telekomunikasi cuma satu2nye iaitu V V SHOP (M) SDN. BHD. bole bukak web site PNS.

ade....aku pi seminar under smidec mmg dieorg kasi 'duit free' nie ....asalkan ko mmg ade premis yang disewa , perjanjian sewaan, dan lesen perniagaan. Ko pi la website smidec ade borang yang boleh ko download...tajuk borang tu kalu x silap ..

matching gran for business startup

nak tau lebih pasal nie ..sile la tel dieorg ...

gune google..lagi cepat

ade....aku pi seminar under smidec mmg dieorg kasi 'duit free' nie ....asalkan ko mmg ade premis yang disewa , perjanjian sewaan, dan lesen perniagaan. Ko pi la website smidec ade borang yang boleh ko download...tajuk borang tu kalu x silap ..

matching gran for business startup

nak tau lebih pasal nie ..sile la tel dieorg ...

gune google..lagi cepat

ok tq. nnti aku p tgk.

tp betol ke warung telekom nih bwh PNS...? naper xde dlm list franchais PNS...?

ok tq. nnti aku p tgk.

tp betol ke warung telekom nih bwh PNS...? naper xde dlm list franchais PNS...?

erk.. biler lak aku sebut PNS..????? pelik pelik.. TEKUN laaa.. mane lak PNS.. swt

erk.. biler lak aku sebut PNS..????? pelik pelik.. TEKUN laaa.. mane lak PNS.. swt

ooo... TEKUN.

tp kan.....

klu Francais yg berdaftar dan dilantik oleh MECD akan dipantau oleh PNS. melalui PNS baru la akan dinilai oleh SME, MARA, or lain2 institusi kewangan/bank

org smidec kate ....kalu dah lulus gran die bagi ..nak tuntut kene lepas beroperasi selama 8 bulan ....

tapi nak mohon bisness x le dah lebih 6 bulan

org smidec kate ....kalu dah lulus gran die bagi ..nak tuntut kene lepas beroperasi selama 8 bulan....

tapi nak mohon bisness x le dah lebih 6 bulan

maksudnye....

1. syarat mohon: kena jlnkan dulu biz dan mohon sblm 6 bulan tempoh operasi ye? klu dh lps 6 bulan operasi dah xleh mohon ye. camtu ke...?

2. gran tu akan kite dpt paling cepat pon slps 8 bulan ke?

3. brp nilai gran tu...?

yup..permohonan adalah untuk bisness yang bermula x lebih dr 6 bulan, ...untuk permohonan yg berjaya ..duit boleh claim selepas 8 bulan beroperasi .....

nilai gran bergantung pasa jenis bisness ...cth, utk enterprise gran boleh mencapai 80% untuk sewa 2 tahun premis tersebut bergantung pada budi bicara pihak smidec.

Edited by umai21

yup..permohonan adalah untuk bisness yang bermula x lebih dr 6 bulan, ...untuk permohonan yg berjaya ..duit boleh claim selepas 8 bulan beroperasi .....

nilai gran bergantung pasa jenis bisness ...cth, utk enterprise gran boleh mencapai 80% untuk sewa 2 tahun premis tersebut bergantung pada budi bicara pihak smidec.

premis...?

klu mcm aku nk sewa tapak dlm GIANT HYPERMARKET utk buat KIOSK sewa tapak RM3000 sebulan + 3 bulan DEPOSIT.

Agak2 leh dapat sponsor gran sewa smidec x...?

waahhh mahal giler 3000 sebulan ....

siap ada deposit 3bulan lagi tu..... :ph34r:

cube tanya smidec sendiri ....die org lebih tahu jawapan yg tepat

mmg le mahal. tempat tumpuan beb. biz nih lokas paling penting. beri la tapak rm100 sebulan pon klu xde org buat ape. hehe....

kl kat klcc or kl sentral smpi rm6000 sebulan.

aku student lg.tp kepale otak ne tgh duk cari plan nak wat biznes per nnt.

psl apply loan tu,dia tgk dr segi per yer?kena dah ader keje dulu ker leh apply loan tu?sbb tinggi siot modal nak start nie utk student mcm aku nie.lokasi aku kat ipoh.tp aku akan follow up perkembangan abg2 kat sini seme...pas cukup modal dan ilmu di dada,aku ingat nak try gak bisnez nie.

mcm mane korang seme skrg nie....ade yg dah start dah ke warung telekom deme...

kawe masih tunggu lagi lagi nie ..pinjaman tekun ..

sampai biler la die org nie nak lulus dah hampir lebih sebulan dah nie...

patutnye ...pinjaman tekun x ambik masa sgt ...

warung telekom kan ade mou dgn tekun .

lagi satu ....banyak banyak warung telekom yg aku pergi ..semua produk yg die org jual just prepaid dan handpone mane lagi yang lain ....

lagi satu semenjak due menjak nie ..makin sukar pulak nak telepon org wt nie ...

aiii .....mintak mintak xde masalah beso ..

x prepaid ngan henset jek...?

prepaid untung ciput jek. utk buat bayar letrik leh la.

xkan xde servis produk & software...?

servis yg byk untung tu. dan aksesori.

henset ni klu lambat jual dah jatuh harge.

tu yg die bagi hanset mockup je ...

lagi satu sy tanya .. bile nak kursus wt nie ...die sendiri pon x tau sbb manement tak beri arahan ...

tapi yg terbaru mmg ade kursus telekom pasal jadi reseller tmnet ...

biler nak start jual x tau la ....

nampak gaya serba serbi sloww semacam je ...

Hmmm....

Ada sesapa yg dah start Warung Telekom ni?

Macam ada something wrong je....Tapi yg aku tau WarTel ni dipantau oleh Yayasan Tekun.....

kalu ada yg tak kena,messti kementerian ambil tindakan...

lepah tunggu 3 bulan akhirnye ...pinjaman aku pon diluluskan ..kate die org la ...

..die org kate ..tunggu die org ( WT) tel dulu ..baru die org kasi pinjaman tu termasuk barang2 stok dr die org.....

skrg dah masuk 2 minggu aku tunggu ....

Buat mase nie aku nakkan kepastian sbb lame sgt die org ambik masa nie....

ps: ade sekali aku pi tepon warung telekom ..staff die sendiri komplen pasal management die org ...emmm siap suruh ambik francais lain lagi ...

mereng dah kepala aku nie

ok.. nih gambar yg aku janji nak upload kt sini..

sebenarnye aku tak puas hati sgt ngan gambar2 nih.. sbb gambar2 nih adik aku amik ngan enset dia.. lenkali kalau aku gi sane aku try amik angle eloknyerr..

Nih tmpt WARTEL dia. siap ader bilik tuh

Nih main kaunter dia.. display rak semua ader.. komputer stp outlet dpt 1

main kaunter dari arah blakang..

kedai nih ader 4 pc jerk wat surf internet.. kalau pakej 50 ribu nyer ader bg skali ngan komp..

nih sample design dia bagi..

ok..

weih.. manjung ok tuh.. aku duk sri iskandar.. kalau sesat2 ke sini call aku.. 019 - 4040363 - azahir

aku nk gi sane pun susah.. aku sibuk laa.. kalau itm ngan utp cuti baru rileks skit

InsyaAllah kalau takde ape2 masalah.. dalam 2 minggu lg aku bukak kedai warung telekom nih.. skang aku tumpu nak bukak kedai dulu.. susah nak meyakinkan orang kalau takde bukti depan mata nih.. :rolleyes:

macam biasa.. sape2 berminat call aku - azahir - 019-4040363

ok

Nampaknya banyak geng² dekat² ni.. aku pon manjung juga... dalam proses carik ofis dan buat RP untuk mohon loan.. (pening RP ni) biz aku berasaskan ICT n ada laa produk TM sket.. cam biase la agen streamyx.. Masih dalam kajian lg biz ni.. tp mmg tgh cari tapak nak jalan dlm masa terdekat ni.. tetibe terbasa pasal WARONG TM ni.. :rolleyes: Camne ek?? Pinjaman senang lulus x? Kalo ade lebih² bley pusing buat modal lain... saya sms awak ok..

a'kum..

sorri.. lama tak bukak topik nih..

pasal warung telekom nih aku dah tarik diri.. tp loan aku ngan TEKUN dah lulus.. TEKUN ader call aku tanya

pasal loan nih.. so.. warung telekom nih mmg takde masalah ngan TEKUN..

aku tarik diri nih ader sebab tertentu.. sbb utama ialah loan aku ngan orang tua aku tak lulus.. heheheh..

aku sebenarnyer nk buat warung telekom nih sebagai income sambilan jerk.. main aku nk bukak cc..

mula - mula tuh parent aku dah setuju tp sebab warung telekom nih proses application aku lama sangat..

3 bulan.. adik aku dah potong line.. dia pinjam duit parent aku bukak kedai jual hadiah.. hehehe

tuh sebab utama aku.. tak berani aku nk bergantung income 100% ngan warung telekom kt tmpt aku nih..

aku duk sri iskandar.. sini ader UiTM Perak ngan UTP.. mmg kalau ader student tuh havoc.. sibuk.. tapi time

cuti sakit wooo.. sunyi sepi..

so.. pada yang dah apply tuh kalau korang ader kemusykilan.. aku cadangkan korang gi sendiri kt office dia..

kumpul 2 - 3 orang.. tetap satu hari.. jumpa face 2 face.. tanya semua soalan yg korang tak puas hati tuh..

cadangan aku arr..

aku skarang concentrate tolong establish kan kedai jual hadiah adik aku tuh..

ok.. bye :rolleyes:

sedehhh ....aku duduk kat srwk nie...

yg buat aku lagiiii sedei nie ...nampaknya ...masalah WT dah makin melarat dah nie .....aku pon dah tawar hati dah nie...

bile aku pi telepon die org seorg pon x jawab .. bile tel handset pula ....pon xde juga org jawab ....last last ..pi tanya tekun sape yg incharge WT nie ...dieorg kasi la no tel kat aku ....

bile aku tanya kat org incharge WT, apasal x angkat telepon ...die org kasi tau ..ramai kakitangan WT dah ChaOwwwww !!!!

en halim ..

en rosman...

cik ida...

entah...brp ramai lagi entah ....

ps: pasal cadangan tu mmg aku setuju ..tapi besar kemungkinan xde org yang duduk kat opis ..sbb setiap kali aku tel, xde org angkat.... kire nye mmg x gune la kalu pi pejabat die org ..lain la ..kalu korang duduk dekat .

patut kah aku menunggu lagi .....skrg dah hampir 4 bulan dah aku tunggu nie ..x jln jln gak ....skrg aku dah teragak agak dah nie

lagi satu , mcm mane pemasaran produk die ....nampak gaya mcm xde harapan je ....harga brg masihhh tinggi x ikut harga semasa. Produk yang dieorg ckp dlm website die org tu ...dah jadi mcm khayalan je . <_< <_< <_< <_< <_<

ps to frogstone : ko dah tarik diri ke ? sebelum nie ko ade tanda tangan perjanjian dgn die x ? kalu aku nie mcm mane eh ...dah tandatangan ....tapi rase rasenye nak tarik diri la .....dah fedup dah nie......kalu korang tau ...kasi tau aku mcm mane carenye.

Edited by umai21

aduss... jauh nyer ko duduk..

aku pun dah lama tak contact WT nih.. sibuk smpi tak terfikir nk contact diaorang.. aku pun dah sain perjanjian gak.. nnti kalau aku dapat info pasal WT nih aku bgtahu laa kt sini..

sebenarnyer pasal produk diaorang nih.. aku rasa boleh jalan.. cuma diaorang nyer management laa kut.. cam ader problem jerk..

ok.. aku kena chow.. per per hal aku bgtahu erk..

bye