Jump to content
MalaYneuMaya

Scene/screenshot Dlm Game Yg Korang Kagum Dan Pelik (bugs/glitch)

Recommended Posts

oblivion plak spjg masa main gambar klu da full setting tu cantik...kagum gak arr pemandangan apa smwa..

oblivion plak spjg masa main gambar klu da full setting tu cantik...kagum gak arr pemandangan apa smwa..

Ha,scene ni la pelik bagi aku sepanjang bermain game macam na nak menang pun aku tak tau kat mission game Mafia yang kena rampas lori patah balik kat port tu...pelbagai cara telah dicuba namun semuanya tak berhasil,

can someone help me?? :lol:

Edited by man_eisya

assalamualaikum...

game Counter-Strike :

korang penah try tembak dinding? try tembak pastu pegi tgk sebelah dia...tembus woo..so, jaga jagala kalu nyuruk2 tu..hehe :lol:

yg aku prasan game cs 1.5 kbawah/ 1.6 pon camni...tp Source dan CZ aku xtau psl aku tak main.. :huh:

assalamualaikum...

game Counter-Strike :

korang penah try tembak dinding? try tembak pastu pegi tgk sebelah dia...tembus woo..so, jaga jagala kalu nyuruk2 tu..hehe :lol:

yg aku prasan game cs 1.5 kbawah/ 1.6 pon camni...tp Source dan CZ aku xtau psl aku tak main.. :huh:

haha..ni aku taw..tp kena pkai mchine gun baru bole bwt gini...ada point dia bole bwt gini.aku tak pandai tp ada satu budak expert ni bwt cm tu..cz tu.

assalamualaikum...

haha..ni aku taw..tp kena pkai mchine gun baru bole bwt gini...ada point dia bole bwt gini.aku tak pandai tp ada satu budak expert ni bwt cm tu..cz tu.

takdenye..aku pakai SMG pon jadik apa.. :lol:

CS source pon boleh. siap klu ko pecahkan cpu dalam office dalam CS source ni, mobo, psu, gc, ram sume tercabut kuar!

oo..tu mmg la...cs source dah guna lain engine [source].. mcm hl2...so musti la model prefab dia berbeza sket..dia kira model lain2 la tu (ram,gc,mobo psu)..kalu cs lama ni model pc tu dia kira model seketul je.. :lol:

aku pon takde screenshot sbb da lame tak men game ni,

kalau korang penah men game ni name dia

general zero hour

1) aku lawan dua hard, satu da kalah pastu yg satu lagi mcm da desperate sgt dorang mengganas, pastu secara automatik tank dorang jadik invisible dan invincible, da le x nmpk pastu aku tekan ctrl pon tak boleh force attack, cuma nmpk kesan tayar dorang ngan tembakan peluru kete kebal dorang, siyut aje, secara otomatik gak aku kalah free2 aje ape da :lol:

2) time aku main dia punya challenge, aku punya base kat ceruk rantau, mmg sgt sempit tmpt tu, tapi komputer ni buleh pulak guna GLA(global liberation army) tunnel (sneak attack tu kat dinding) sepanjang aku main yg aku tau tunnel tu cuma boleh muncul kat tanah rata, mmg konpius betui, canne la gua gomantong ni buleh muncul kat tepi tebing base aku lak huhu :blink:

assalamualaikum...

) aku lawan dua hard, satu da kalah pastu yg satu lagi mcm da desperate sgt dorang mengganas, pastu secara automatik tank dorang jadik invisible dan invincible, da le x nmpk pastu aku tekan ctrl pon tak boleh force attack, cuma nmpk kesan tayar dorang ngan tembakan peluru kete kebal dorang, siyut aje, secara otomatik gak aku kalah free2 aje ape da

mungkin sbb bug atau grafik kad prob kot? ntahla aku pon tak main game tu :D

hahaha...A.I. game tu guna cheat.. :lol:

1st time ever aku dengor pasall kes nie..

BTW..

Gunung 'Sierra'

(korang perasan x puncak gunung tu mirip logo Sierra.aku dapat klu ni selepas Alyx cakap sesuatu..aku lupa.)

sesaper main game macam NOLF2 akan perasan intro logo Sierra nih.. :lol:

assalamualaikum...

tak nampak pon.. :huh:

alahai..ko ni slalu x nampak :lol:

kalau ko pernah main game sierra dulu-dulu, dia ada intro developer bla~bla~ masa nak start game.

intro sierra tu adalah versi 3d, ada salji turun pastu kamera pusing keliling puncak gunung then, kua perkataan 'sierra'

game NOLF ada versi logo ni..mmg sebijik sama.. :)

bukan macam HL, logo dia flat jer.

Untuk secenery ngan grafik yang aku rasa lawa. Hrm.. Aku gi satu cc nih, nama game dia Lost Planet DX Extreme Condition kot kalo tak silap, bagi aku best gila game nih walaupun aku tak tau game nih keluaran bila. Game nih keluar kat Xbox tapi ntah la camne leh ada kat PC. Try. Bagi aku scenery dia nampak cun walaupun melawan alien yang pelik2. :rolleyes:

Game nih keluaran CAPCOM

Kat sini ada la info sket...

Rasanya kat Vista pun leh men gak game neh kot :mellow:

Bila lawan bos dia besar besar siot. Berdebar-debar aku. Kekeke

Edited by BdkPoli

assalamualaikum...

alahai..ko ni slalu x nampak

kalau ko pernah main game sierra dulu-dulu, dia ada intro developer bla~bla~ masa nak start game.

intro sierra tu adalah versi 3d, ada salji turun pastu kamera pusing keliling puncak gunung then, kua perkataan 'sierra'

game NOLF ada versi logo ni..mmg sebijik sama..

bukan macam HL, logo dia flat jer.

haha apa nk buat takde spek... :lol:

maksud ko yg ni ke?

assalamualaikum...

haha apa nk buat takde spek... :lol:

maksud ko yg ni ke?

huhu serupe gak.

dalam HalfLife2EP2 scene yg ni ha pling klakar swktu aku main game tuh. haha :rolleyes:

aku ade gak video kt utub psl HL2EP2 nih. ni selebihnya: http://www.youtube.com/user/Ulwan25

borealis, source engine, arctic base EP3, etc... :excl:

har har..

mesti korang kata aku pelik sbb aku jer yg perasan... :lol:

Untuk secenery ngan grafik yang aku rasa lawa. Hrm.. Aku gi satu cc nih, nama game dia Lost Planet DX Extreme Condition kot kalo tak silap, bagi aku best gila game nih walaupun aku tak tau game nih keluaran bila. Game nih keluar kat Xbox tapi ntah la camne leh ada kat PC. Try. Bagi aku scenery dia nampak cun walaupun melawan alien yang pelik2. :rolleyes:

Game nih keluaran CAPCOM

Kat sini ada la info sket...

Rasanya kat Vista pun leh men gak game neh kot :mellow:

Bila lawan bos dia besar besar siot. Berdebar-debar aku. Kekeke

...dan requirement game ni tinggi jugak...aku set grafik semua medium pun sangkut jugak..

mmg best lawan dengan giant nie...tambahan kalau kita guna robot...pergh..effect power tue..

game nie aku rasa pelik sbb kita kena collect energy kat tower yg disediakan..

kalu x tetiba jer kita kiok.. :ph34r:

dalam HalfLife2EP2 scene yg ni ha pling klakar swktu aku main game tuh. haha rolleyes.gif

:lol:

assalamualaikum...

hoho kalu alyx yg ckp bleh la aku pertimbangkan..kalu nak aku seniri yg prasan toksah harap :lol:

dalam HalfLife2EP2 scene yg ni ha pling klakar swktu aku main game tuh. haha

kahkah konfiden mamat tu... :lol:

Eh, EP2 dah boleh main dah ke? Kau main Team Fortress 2 tak? Best woo. Memang gambar dia nampak kelakar, tapi ianya macam bagi satu kelaianan untuk game-game genre FPS. Original tuu..

Haiz, esok aku kena update EP2 aku la nampaknye..

Ni aku nak berkongsi dengan game yang aku main sebelum nih. Gambar2 ni dah berhabuk dalam hard disk aku. enjoy! :lol:

Zombie buat breakdance.

Sekor lagi yang haruk buat breakdance :lol:

Kalu korang perasan, lepas korang bawak buggy korang tu, agak2 ape yang jadik kat buggy tu ek? Kalau korang tengok bebetul..

Panel HEV yang lama. Tau x nak carik kat ne? :lol:

Sape-sape ingat lagi scene nih? :lol:

assalamualaikum...

ala tu sume hl2...buggy tu kena amik ngan kpl tu walaupon dh sorokkan..panel tu kt tempat memula alyx bagi gravity gun tu, dia suruh test..

scene last tu weapon sume kena amik..pastu gravity gun kita kena upgrade bleh tembak combine plak.. :lol:

aku pnah skali men fifa 08,mase 2 goal kick..smue pmain pihak lawan diri kat blakang tiang goal dkt2 ngan penonton..kire nye kat ats pdang ngal team aku je yg len semue kuar pdang..plik tol!!

Czero kembali lagi dengan screenshot baru!! Hehe

Hehe. :)

Ni masa aku habis main campaign Company of Heroes dalam mod Hard. Terharu gile siot!

><

Tak tau nak cakap ape...

assalamualaikum...

tu nfs mana aa? mw ke carbon? dedua aku tak main tu...tgk ko punya game strategy tu teringat satu scene pelik yg menguntungkan terjadi dlm game red alert 2..ngeh ngeh :D

Red Alert 2 (Bug?)

1-korang mesti mempunyai bangunan utk dapat askar parachut tu...tawan atau sesapa yg jadi amerika mmg dah ada bangunan tu

2-tunggu sampai tab parachut tu tulis 'ready' (maksudnya kalu korang klik, askar akan turun) TAPI utk kes ni jgn klik dulu..

3-pastu korang buat bangunan apa2 (prism tower ke, tesla coil ke, apa apa je) pastu tunggu dia tulis 'ready' gak..jangan klik

4-ok skang korang klik SEKALI JE tab bangunan (yg dh ready tu) pastu korang klik SEKALI JE tab parachut (yg dh ready gak)

5-bawak mouse pegi kat kotak gps/radar belah kanan tu (korang akan nampak lambang parachut), pastu korang klik SEKALI JE kat mana2 kawasan darat (kat kawasan musuh pon bleh), tau apa yg terjadi?

yang deploy kat tempat korang klik tadi bukannya askar yg turun tapi bangunan yg dah ready tadi...hahaha :lol:

maksudnya korang bleh buat bangunan kat mana2 je (kawasan darat)...pastu plak bleh buat bangunan port kapal kat mana2 je (kawasan air)

make sure:

klik skali tab bangunan -> klik sekali tab parachut -> klik sekali kat dalam radar

misal kata korang terklik dua kali, korang kena ulang balik proses ni..

..ni aku penah try kat ra2 yg version asal (1.0) taktau la yg versi baru sket jadi ke tidak..

Tu game Carbon. :)

Smart tak? Aku pusing satu San Andreas carik kedai nak modify keter nih.

Smart kan?

Cuba teka game ape? Serius cakap, masyuk gile!

Masa first time main Sims 2. Camdoh je..

lol czero..sempat plak ko capture drift tue erk?

drift kat canyon la plak :)

apsal lego stawars tu mcm klakar jer? lepas ni mesti ko main HL2 logo plak (mmg ada kuar).. :)

@MalaYneuMaya:

huhu..apsal aku x tau pasal RA2 bug selama nih..

sayangnya dah lama aku tinggalkan game nih.. :P

nie aku punyer plak(bab kagum jer..takder pelik-pelik dah :))

Half-Life 2- Episode2

Alyx posing tp mata pejam la plak..

agaknya kereta ni boleh lawan nissan 350z?

bugs..huhu..aku tak tau sebenornye apa benda kat situ..

haaa.aku pun jumpa gak HEV oldskool punyer..HL2-EP2

adioss