Jump to content
MalaYneuMaya

Scene/screenshot Dlm Game Yg Korang Kagum Dan Pelik (bugs/glitch)

Recommended Posts

assalamualaikum...

dh byk korang main game musti korang teringat mana2 scene dlm game tuh yg best atau pelik bagi korang kan? :)

korang pos la video/screenshot yg korang rasa kagum dan pelik tu...

kagum: gambo2 yg cantek, view yg indah, apa je yg korang rasa best...dibantu ngan gc power korang tu

pelik: mungkin berpunca dari bug, glitch dan sebagainya... ^_^

bagi aku:

HALF-LIFE

-jumpa boss last la - nihilanth...

HALF-LIFE 2

-besi yg tinggi2 tuh untuk crush bangunan - bleh grak seniri...huhu

-time Alyx panjat dinding ikut batang paip..

-gravity gun - senapang paling besh masa kat 'we dont go to ravenholm' - guna mata gegaji..

NFSU2

-kat hotel plaza ada satu tempt parking - letak keta kat situ, pastu tekan reset [R] tetiba jer dh ader kat highway kt blah atas... (pelik tuh)

SERIOUS SAM

-first encounter: masa level last (sblum jumpa raksasa kebau) duduk kt tgh arena pastu tembak suma binatang - byk giler...

-jumpa raksasa kebau lar...

sorila..yg ni suma game aku dh buang..tak sempat amik ss

Edited by MalaYneuMaya

waalaikumsalam~

aik tulis je? :P ingatkan kena post screenshot, barulah cool B)

Tomb Raider: Legend

Scene kat waterfall dia. Masyuk giler~ pastu kena swan dive plak tu~ hueee~~ X3

Homeworld 2

Space battle memang syok~ tgk aircraft kecik deploy dari mothership

Deus Ex 2: Invisible War

Ni apasal ada orang tergantung kat siling? O__O

Elder Scrolls IV: Oblivion

Tgh syok naik kuda turun bukit, terlihat scene yang "makes you go wow~"

dah turun bukit

nanti post lagi bila dapat screenshot masyuk~ :lol:

assalamualaikum...

:P... ehehe

psl scene tu dlm pale aku jer aku ingat dulu... game tu xder lagi

tapi xper, nnti kalu dpt aku post sshot lagi aa

kalau yg tomb rider legend tu mmg byk part yg best..

antaranya bab yg lompat2 tempat tinggi.. giler ah part tu.. boleh buat jantung aku berdebar2 masa nak lompat.. rasa mcm real giler..

hmm gambar2 oblivion memang lawa2 .. lebih2 lagi kalo setting sume high .. hl2 pun ok gak .

Scene Dlm Game Yg Korang Kagum (atau Pelik)..

Half-Life2 Lost Coast....starting game, bangun dari celah bukit, jumpa org tua, borak2, bunuh semuer combine,

rosakkan mortar, lawan heli, turun jumpa org tua tadi, pastue dia ajak minum kopi power root kat rumah..wakakakakak...

mungkin utk benchmark kot..dah tajuk LOST COAST..scenery mmg chantekk ngan full shadernyer[kagumnya]

tapi x der sangkut-paut langsung ngan hl2 asal... :huh: [pelik tapi benar]

apa yg paling kagum bg aku sumer scene dlm SILENT HILL : THE ROOM...memang scene2 dia mmg seram abis..sampai aku x leh lupa sampai ari nie

company of heroes pon dasyat gak graphic dier.. detail gile graphic game ni.. puas hati..

kagum aku!

company of heroes pon dasyat gak graphic dier.. detail gile graphic game ni.. puas hati..

kagum aku!

COMPANY OF HEROES aku ... kagum dengan Gameplay style dia .. fuh .. mmg best strategi base dia ... Kawalan Camera dia pon best

apa yg paling kagum bg aku sumer scene dlm SILENT HILL : THE ROOM...memang scene2 dia mmg seram abis..sampai aku x leh lupa sampai ari nie

Yerppp...game ni la game paling seram aku penah main..meremang bulu roma aku beb...sape xmain lagi,silalah main yer...yg sakit jantung tu jgn main..huhu.. Aku paling seram bile kena kejar ngan hantu bleh terbang tu..nyawa senang je turun..seram siut...seram woooo....!

hantu terbang tu mmg siut gler arr....terbang pastu hempuk hidup balik..kecuali kalu cucuk pedang aper tah...cuak gler aku ngan hantu terbang tu hahah

aku sGt kagum tgk scene Metal Gear Solid series, dari segi pergerakan watak, mmg superb . real, tpi Silent Hill MMG Seram, RE4 plak sangat detail sampaikan otot kat tgn n pergerakan org dier, pergh...real, kalau pemandangn plak OBLIVION mmg besh,.SGT LAWA scenery dier, biler guna magic, org dier tercampak2 mcm berenang diudara,LOL, HItman:codename 47 yg paling best masa penjahat red dragon bukak pintu keta, mcm filem samseng hong kong sebijik

scene

perang Warhammer 40k pergh tercampak orang2 dia

Psi-Ops syok tgk org org berterbangan guna telekinesis lepaih tu campak dari bangunan tinggi (guna rag doll tue)

Oblivion, lawa amat sgt macam dok zaman dulu2 tue

movie warcraft III, pergh kalau dapat buat macam tue best gila, terutama masa Prince Arthas pi bunuh bapak dia

Undying, scene di mana guna kuasa yg membuatkan org bunuh diri

F.E.A.R, paling takut masa nak turun tangga tiba2 nampak Alma, berderau darah beb

Chronicles Of Riddick, bunuh org pakai shiv pergh nampak seketul macam mana dia cucuk leher

GTA San Andreas, penuh kereta beb lepaih buat cheat buat chaos lawan polis tembak helikopter pakai rocket luncher

Prince of Persia, masa buat akrobatik tue, cayalah memang gempak habih

assalamualaikum...

Half-Life2 Lost Coast....starting game, bangun dari celah bukit, jumpa org tua, borak2, bunuh semuer combine,

rosakkan mortar, lawan heli, turun jumpa org tua tadi, pastue dia ajak minum kopi power root kat rumah..wakakakakak...

mungkin utk benchmark kot..dah tajuk LOST COAST..scenery mmg chantekk ngan full shadernyer[kagumnya]

tapi x der sangkut-paut langsung ngan hl2 asal... [pelik tapi benar]

pecaya atau tidak aku baru abis main lost coast ngan episode 1..lambat gila aku ni :lol:

psl lost coast tu..game tu satu map je..game tu utk DEMO teknologi HDR (high dynamic range) diorang ...tu psl grafik dia cantik..dia berkenaan penataan cahaya dlm game tu..cuba check kt tab options > video > advanced

game HL2 blom letak lg fx ni..start dr lost coast kendian episode 1 pon pakai fx HDR ni.. sbb tu la cita dia takde kena mengena ngan hl2..sekadar demo aje

kalu sequel hl2 adalah episode 1, episode 2 (akan klua)..haa yg ni baru sambungan hl2 start dr tower tu ko jahanamkan sama2 Alyx.. :lol:

=Half Life 2 : Episode One=

mase start game. vortigaunts halang Gman drpd buat 'keje gile' die pastu tetibe jer gordon ngan alyx ade kt luar Citadel :wacko:

pastu time kt tmpt banyak zombie tu lps dah connect power tu, tetibe ngan sekelip mata jer Fast Zombie baru nk dtg serang(banyak gile plak tu) :blink:

scene yg aku tak bole lupa masa tewakan bos terkhir dalam doom 3 tu bila kaki reksasa besar tu dipotong dgn soul cube.puas hati aku..dan bila didapati hanya aku saja yg masi selamat di sana..best gila chow...

aku suke main game SPLINTER CELL : CHAOS THEORY!!!... :lol: ...aku kagum ngan skill melaksanakan misi nya!!...boleh tarik orang jatuh ke bawah masa kat Rumah api tue..hehehe..!

series2 prince of persia.....aku best game play dia...ngan acrobatic skill...puzzle and lastly pemandangan dia.....tambah dalam series worrior within...kena ligan ngan dahaka...siot kecut perut..

assalamualaikum...

pecaya atau tidak aku baru abis main lost coast ngan episode 1..lambat gila aku ni :lol:

psl lost coast tu..game tu satu map je..game tu utk DEMO teknologi HDR (high dynamic range) diorang ...tu psl grafik dia cantik..dia berkenaan penataan cahaya dlm game tu..cuba check kt tab options > video > advanced

game HL2 blom letak lg fx ni..start dr lost coast kendian episode 1 pon pakai fx HDR ni.. sbb tu la cita dia takde kena mengena ngan hl2..sekadar demo aje

kalu sequel hl2 adalah episode 1, episode 2 (akan klua)..haa yg ni baru sambungan hl2 start dr tower tu ko jahanamkan sama2 Alyx.. :lol:

oh..cam tue eh the lost coast...

x sabar nak tunggu ep2 plak..

QUAKE 4

~~masa kita lawan ngan boss besar mcm spider (mmg besor pun)pada middle of game, tapi kalah..

celik2 jer dah kena capture...antor kat kilang kena convert jadi mcm strogg...huhu...nasib baik x sempat ..

RE4

~~ kena lawan dengan zombie mesin tebang pokok...huhu..power gak dia nak defeat...

~~ lawan pisau ngan Jack Krauser..siap ada movie scene lagi tue....jari kena rapat kat keyboard sokmo..hehe

test drive unlimited & farcry (area pulau jer)

~~scenery mmg chantekk giler...mmg nampak hidup, real dan kalau hayati macam benar2 ada kat situ(kalau lag tak kacau lar.. :)) lagi hebat kalau TDU masukkan skali orang yg lalu-lalang kat kaki lima....huhu...mmg berat tak ingat nnti pc..

RAINBOW SIX VEGAS

~~ masa main kat tower las vegas, bangunan seberang meletup masa ada kat beranda, pecah cermin sbb wave letupan tadi bersama effect bunyi selang beberapa saat..

~~last scene di mana member kita rupanya pembelot sambil selamber curik heli kita masa kat hoover dam..tak guna betulll!

Edited by k0d0mo_juan

assalamualaikum...

=Half Life 2 : Episode One=

mase start game. vortigaunts halang Gman drpd buat 'keje gile' die pastu tetibe jer gordon ngan alyx ade kt luar Citadel

pastu time kt tmpt banyak zombie tu lps dah connect power tu, tetibe ngan sekelip mata jer Fast Zombie baru nk dtg serang(banyak gile plak tu)

ahaha :lol: tu yg pelik ..masa lalu2 sblom tu xde plak fast zombie tu..masa dh on karen baru ada..buat tekejut aku je makhluk tu..dh la tempat tu gelap..zombie combine tu pon satu hal..siap bwk bom..nyusahkan aku nk tarik bom tu lempar kt lain.. :lol:

Aku suke main prince of persia trilogy,skil die mmg gmpak hbs,puzzle pun mnrk,grphic scene gempak..bbk kne ligan ngan dahaka btl2 wat aku kecut perut..ase mcm aku lak yg kna kjar..tp story line tuk sequel ke3 dia pendek sgt..kjp je dh abs..x syok lgsg..