Jump to content
zsuperxtreme

Sistem Rangking Game Idea (closed) 1/april/2007

Recommended Posts

Idea telah ditutup. Idea yang dilihat sengaja diundi sendiri ditolak. Hanya idea yang betul2 sahaja layak.

JUARA : NXSKYNET DENGAN TAJUK PEMANGSA

So idea ini akan dihantar kepada MSC untuk tujuan competition. Tahniah sekali lagi. :D

Edited by zsuperxtreme

Wahh.. tahniah buat nxskynet... di harap lepas nie beliau akan turut sama2 membangunkan game yang bakal meletup ini. :D

huh?aik aku menang waaaaahhhh....tak sangka aku...tima kaseh laaa saper yg vote idea aku nih.waaahhh...ZX,bila diorang start wat game nih??

assalamualaikum...

:D hehe..tahniah nx...(kalu nama Zainal tinggi sket point kot? :P)

musti si zainal guna alien nyer gun kan? psl yg tu jer jumpa..

*LanoG..ada pm.. :o

Aku rasa Idea game Nxskynet ni merbahaya kerana dia ade sebut yang Idea game Pemangsa ni sama macam game Prey cuma jalan ceritanya di ubah sikit. Sebab itu dia pon terperanjat ideanya terpilih. Dari segi itu game ni akan hilang banyak originality dari segi jalan cerita. Tajuk game ni Pemangsa=hunter/predator dan Prey=mangsa. Menang nampak sangat persamaan yang ketara dari keseluruhan. Aku harap KBG sila lah bandingkan storyline game pemangsa dgn game Prey(game Ingeris yang top) ini. Aku rasa elok jgn buat sebab nanti bila dah penat lelah korang buat game ni, bila di pasarkan ke seluruh dunia org akan kutuk dan cap game ni tiru game Prey. Banyak lagi Idea game berbentuk FPS yang bole dihasilkan dari segi jalan cerita dan gameplay. Aku tahu susah nak jadi original pada zaman sekarang yang di mana berbagai2 Idea telah di keluarkan dalam bermacam media tetapi jangan lah sampai game yang di hasilkan meniru hampir sama game yg telah ade tambahan lagi dari segi jalan ceritanya.

Satu lagi soalan, knp kena mesti buat game yg punyai storyline yg kukuh? Knp tak buat game seperti Battlefield, tribes, rainbowsix, Unreal Tournament yang punya jalan cerita yang ringkas tetapi tarikanya dari sudut gameplay tambahan lagi bole di main di internet multiplayer. Sebab bagi aku game-game seperti itu lagi senang hendak dibina dan punyai masa pembikinan yang singkat berbanding game-game yang bergantung kpd jalan cerita seperti Half life, Neverwinter nights, Elder Scroll Oblivion ect.

Itu lah luahan pendapat aku, aku tak bermaksud nak kutuk atau condem sapa-sapa. Apa yang aku cakap ni adalah untuk kebaikan KBG jugak.

No comment... betul gak ler kata Dark Crow.. mungkin bleh adjust jalan cerita dan sebagainya. Jangan buat sebijik plak nanti, kena ada kelainan sikit baru power.. hehehehe. :D

Aku rasa Idea game Nxskynet ni merbahaya kerana dia ade sebut yang Idea game Pemangsa ni sama macam game Prey cuma jalan ceritanya di ubah sikit. Sebab itu dia pon terperanjat ideanya terpilih. Dari segi itu game ni akan hilang banyak originality dari segi jalan cerita. Tajuk game ni Pemangsa=hunter/predator dan Prey=mangsa. Menang nampak sangat persamaan yang ketara dari keseluruhan. Aku harap KBG sila lah bandingkan storyline game pemangsa dgn game Prey(game Ingeris yang top) ini. Aku rasa elok jgn buat sebab nanti bila dah penat lelah korang buat game ni, bila di pasarkan ke seluruh dunia org akan kutuk dan cap game ni tiru game Prey. Banyak lagi Idea game berbentuk FPS yang bole dihasilkan dari segi jalan cerita dan gameplay. Aku tahu susah nak jadi original pada zaman sekarang yang di mana berbagai2 Idea telah di keluarkan dalam bermacam media tetapi jangan lah sampai game yang di hasilkan meniru hampir sama game yg telah ade tambahan lagi dari segi jalan ceritanya.

Satu lagi soalan, knp kena mesti buat game yg punyai storyline yg kukuh? Knp tak buat game seperti Battlefield, tribes, rainbowsix, Unreal Tournament yang punya jalan cerita yang ringkas tetapi tarikanya dari sudut gameplay tambahan lagi bole di main di internet multiplayer. Sebab bagi aku game-game seperti itu lagi senang hendak dibina dan punyai masa pembikinan yang singkat berbanding game-game yang bergantung kpd jalan cerita seperti Half life, Neverwinter nights, Elder Scroll Oblivion ect.

Itu lah luahan pendapat aku, aku tak bermaksud nak kutuk atau condem sapa-sapa. Apa yang aku cakap ni adalah untuk kebaikan KBG jugak.

Hmmm... :blink: btol gak apa... :huh: ...

Nx, kau yg menang n itu idea kau jdi apa kata klu kau yg ubah jlan crita dia skit...

jd nnt x sama lgilah...aku akan mengia2kan ajer...

assalamualaikum...

:D hehe 'cold war' dark crow <--> nx skynet... x abih2

takper2 utk kebaikan jugak..

psl idea tuh aku x tau sama game prey tuh.. xpenah maen pon.. tpi kalu nmpk seakan 'meniru' elokla diubah sblum apa2 terjadi..

Hehe, Aku bukan bermusuhan dengan Nx. Cuma kebetulan idea game dia yg bawa kontroversi. Kalau org lain yg cadang idea ni dan terpilih pon aku akan bersuara. Nx pon aku rasa dia tak budget leh terpilih, tu pasal dia cadang idea yg adjust dari game org lain. Tiba-tiba je terpilih, terperanjatla apa lagi. Kalau korang still nak go for project ni storyline tu kena kasi modify bagus2 la..tambah twist si dan sana dan jgn la pakai twist dari game Prey tu. Itu Nx sebagai yang tercalon kenalah dtg dgn modify citer yang bole membuatkan player main dia takkan ingat ini cam game Prey. Satu lagi aku nak ingatkan yang deadline dia bulan June ni tuk submission 2007 dan kalau terpilih, game ni kenalah disiapkan 6 bulan selepas menandatangani grant tersebut. 6 bulan je tu, kalau buat storyline tu kenalah berpada dengan masa 6 bulan, jgn la buat jalan citer yang panjang lebar sampai tak terkejar dek masa. Sekian all the best.

Edited by Dark Crow

Seperti yang diketahui... semuanye ciplak.. hehe. nxskynet suka ciplak ek... adeh....

Seperti yang di suggest oleh oleh Dark Crow, maka terdapat beberapa kekeliruan disini. So project nxskynet ON HOLD. Kerana sebarang peniruan Idea Game orang lain sama sekali tidak diterima. Memang salah dari segi jugding. Cuma nxskynet still menang idea game tersebut kerana telah dipilih oleh peserta.

Maka dengan ini disimpulkan, idea game yang bakal dihantar ke MSC akan diubah..

kalau nak ciplak ... style atau gaya game takpe .. tapi ciplak jalan citer nampak terlalu mudah la..

emm... Zsuper aku nak tukar sket .. Game Pendendam aku punye sebenarnye bleh buat 2 mode , leh nampak macam nih

dan bleh tukar mode camnih plak

so .. lupe game aku tuh sebenarnye First Person Shooters punye game , so ko tukar ehh

Edited by Navigator®

navigator, game apa kau tunjuk tu? aku nak main boleh??

tuh hanya sample dari game lain.. untuk tunjukkan game bagi jalan cerita yang aku cipta je.