Jump to content
zsuperxtreme

Sistem Rangking Game Idea (closed) 1/april/2007

Recommended Posts

Ok, pengumuman buat semua member kelab bina game putera, dengan ini sebuah sistem ranking idea game telah dibina, sistem itu berfungsi untuk preparation bagi MSC game competition 2007.

Cara-cara untuk terlibat

1. Layari http://binagame.sytes.net

2. Cari mana2 butang atau link yang tetera "GAME IDEA"

3. Masukkan idea anda dengan klik "TAMBAH BARU"

4. 5 dari idea terbaru akan dipaparkan, jika nak lihat semua sila klik "TUNJUK SEMUA", direktori idea akan keluar, so pilih genre untuk paparkan.

Tujuan penglibatan

1. Idea yang ditunjuk akan diberi penilaian oleh setiap user

2. Idea yang terbaik akan tercalon untuk mewakili Kelab Bina Game untuk memasuki pertandingan MSC Game Competition 2007

3. Idea yang bagus tapi still tidak mendapat tempat teratas still akan di guide utk memasuk pertandingan berkenaan tanpa mengunakan KBG

4. Pemenang akan bersama-sama membuat game berkenaan di dalam Kelab Bina Game

Sekian :)

*EDIT : Setelah menghunbungi pihak MDEC, MSC, En. Azmir kata pertengahan tahun ini Game Competition akan dijalankan, dalam bulan april akan release pengumuman. Maka cepat-cepatlah hantar idea sebelum 1/April/2007 dan jadi kumpulan bina game yang akan menyertai MDEC game competition. Enjoy the challenges.

Edited by zsuperxtreme

assalamualaikum...

er..nk bagi idea tu kena registre gak ke? aku try malam tadi ngan arini xbleh pon? :o

p/s:kalu ko prasan yg idea kosong tuh aku la punye keja...wahaha :P delete jer la...

Edited by MalaYneuMaya

assalamualaikum...

waaa...mmg xbleh la zx :o

dh 10 kali kot aku try..yg wajib isik tu pon aku wat gak... tapi xder dlm senarai pon..huhu

Herm... mungkin ada kemungkinan yang cenggini

1. Masa aku update dulu ko buka satu fail tu... so skerang walaupun dah update tapi yang lama still ada dalam temporary file....

SOLUTION : Clear temporary file

2. Mungkin masalah dengan BROWSER : cuba jgn pakai firefox, try IE, (walaupun aku dah try pakai firefox ok, tapi tengok pc gak kot)

3. Kalau tak boleh post kat sini... aku masuk kata sana :D

Aku dah try pakai pc lain... semua ok... so aku tak clear dengan masalah nie... kalau ko boleh bagi no error takper gak... sbb kalau takde error nie parah gak... cuba ko clearkan temporary file tu...

malayneumaya, aku dah tahu punca error tu... rupanya sebab ko guna symbol (')..... aku dah repair... idea ko aku dah tambah. So lepas nie ko boleh tambah idea ko sendiri.. Thanks sbb buat aku dapat kesan error tu.... thanks.

assalamualaikum...

malayneumaya, aku dah tahu punca error tu... rupanya sebab ko guna symbol (')..... aku dah repair... idea ko aku dah tambah. So lepas nie ko boleh tambah idea ko sendiri.. Thanks sbb buat aku dapat kesan error tu.... thanks.

oo camtu ker? okeh timakasih zx :D

Selepas berbincang dengan pihak MDEC, MSC, bahawa disini saya tetapkan penyertaan idea game akan ditutup pada 1/April/2007 bagi memilih idea yang akan mewakili KBG ke pertandingan MSC Computer Game Competition 2007. Idea berkenaan akan menjadi milik KBG sepenuhnya dan pemberi idea akan dilantik sebagai game play coordinator dalam kumpulan berkenaan.

Gameplay coordinator camner tuh???AKu baru jer letak idea dlm tuh.aku takut tak tau wat aper plak kang lps letak idea tuh.Kang tak pasal2 aku kene wat plak game tuh.Lagi satu,no.fon kene letak nak wat aper??

ZX,leh tolong jawab tak??

Ko baca dulu rules dan regulation kat post #1 tuh... kalo game tu diterima, semua ahli KBG akan sama2 merealisasikan game berkenaan dan masing2 ada tugas tersendiri. No telefon tuh maybe senang nak contact ko kot incase nak buat discussion dan sebagainya. :ph34r:

alaaa.. jangan bimbang ler nx. Ko hantar jer idea tuh... yang lain2 boleh discuss later. Paling penting idea nie logik dan boleh dibuat.