Jump to content
Amer

User Baru Register Tapi Dh Pandai Hantar Pm Spam/iklan..

Recommended Posts

Best way untuk mengelakkan user yang sama register dan buat semula aktiviti yang tidak berapa elok ialah dengan ban dia punya IP. Setiap user ada IP address yang unik. Macam tu ler yang selalu dibuat oleh community forum kat luar negara untuk mengelakkan spammer2 bermaharajalela. Aku tak tau dalam forum nie ada fungsi yang berkenaan ke tak... maybe admin atau mod boleh ambil tindakan sewajarnya.

Best way untuk mengelakkan user yang sama register dan buat semula aktiviti yang tidak berapa elok ialah dengan ban dia punya IP. Setiap user ada IP address yang unik. Macam tu ler yang selalu dibuat oleh community forum kat luar negara untuk mengelakkan spammer2 bermaharajalela. Aku tak tau dalam forum nie ada fungsi yang berkenaan ke tak... maybe admin atau mod boleh ambil tindakan sewajarnya.

bende tu adalah kat forum ni Lano_G.

cara tu tak efektif. Ip adress boleh bertukar-tukar. Klau dia pakai fix ip sekalipun dia boleh guna ip proxy.

Setakat ni cara yg paling bagus ialah buang user ni dan block email dia.

Penyepam hantar kepada penyepam, kira dah kena la tu.

apa yg ko merepek ni..!!!????

Aku tak pernah pun menyepam. Apsal aku dapat.

aku rasa dia bagi kat org yg tengah online waktu tu...

apa yg ko merepek ni..!!!????

Aku tak pernah pun menyepam. Apsal aku dapat.

aku rasa dia bagi kat org yg tengah online waktu tu...

Aku yg merepek atau kau yg meraban? blom sampai sehari dalam topik ni

je ko dah hantar sampai 3 pos? tu bukan spam? kalu takat nak gelak hehehehe.. huhuhuhu.. aku stuju ngan korang.. ok.. aku sokong.. baik tak payah.

Aku yg merepek atau kau yg meraban? blom sampai sehari dalam topik ni

je ko dah hantar sampai 3 pos? tu bukan spam? kalu takat nak gelak hehehehe.. huhuhuhu.. aku stuju ngan korang.. ok.. aku sokong.. baik tak payah.

apahal plak aku yg meraban....

sukatilah aku nak post byk mana tapi bila masa plak aku ada post takat ayat2 hehehehe.. huhuhuhu.. aku stuju ngan korang.. ok.. aku sokong.. . Klau aku ada buat camtupun aku akan susulkan dengan ayat2 lain.

Mana buktinya dlm harini(ataupun hari-hari lain) aku post ayat camtu..!!??

klau ada pun dekat forum yg kita post takkan menaikkan jumlah post. Tu pun tak selalu.

Ko tu yg duduk dalam reban.. :lol:

@LanoG

ban IP range la lagi efektif..219*, 60*, 218* huhu..biar semua IP mesia tak boleh masuk..lawak je..

idea aku untuk kurangkan masalah SPAM pm/post mudah je..kita "tweak" sikit fungsi button report..katakan kalau ada lebih 10 orang user "mark" satu2 post/topik sbg spam, secara otomatik post/topik tu akan dipadam@dipindahkan ke satu subforum khusus untuk kumpulkan spam..macam ala2 recycle bin la..untuk mengelakkan fungsi "baru" button tu disalahguna, kita tetapkan peraturan di mana hanya ahli lama ataupun katakan ahli yang jumlah post dia melebihi 500 sahaja boleh guna funsgi tu...idea yang sama jugak boleh digunapakai pada spam pm..kalau tengok dari sudut positif, aku rasa cara ni dapat meringankan beban mods..

kalau yang negatif pulak..tak tahu aku..

@anonymous & powerabu

lerr..gaduh pasal post pulak..bagi pendapat ana, suka hati ente semua la nak post sampai infiniti post sehari pun asalkn post tu berkualiti dan membantu si pembuka topik..kenapa mesti ada had untuk jumlah post sehari..kalau ente rasa ente boleh tolong orang tu, jangan lah malu2 untuk mengepos pendapat dan idea ente semua..forum kat tempat orang nak berdiskusi..jadi, ahli sepatutnya bebas untuk melontarkan buah fikiran masing2 selagi tidak melanggar peraturan forum..tapi ingat2 lah bila mengepos tu...jangan menyepam tak tentu hala atau buat forum macam tempat nak chit chat..si pembuka topik pun kena ingat juga ye..bila nak minta penyelesaian, sila pos maklumat yang secukupnya baru lah senang sikit orang nak tolong tu - tak payah nak tanya itu ini banyak kali..

Penyepam hantar kepada penyepam, kira dah kena la tu.

eh..tetiba rasa macam kena tempias hujan.. :lol:

kalau nak serius lagi..

semua members kena daftar baru guna emel berbayar (cth: emel tmnet)

kalau nak ban, ban dia punya emel. barulah tak leh nak daftar dengan mudah.

nie cadangan yang extreme la,

korang rasa camne?

kalau nak serius lagi..

korang rasa camne?

zalim sangat ni bro. kecian kat adik2 yang hanya ada email yahoo da gmail tu [free]...tu jer derang memula ada untuk dekatkan diri ngan dunia IT.. :ph34r:

Gua rasa gua patut reply dalam thread nih.

@Pemenang Motor Powerroot (Tahniah pada ongbok hehehehe)

Pada pendapatz gua, gua rasa perlunya admin mengenakan menyekang email para spammer. Cadangan ongbok agak extreem dan gua tak beberapa setuju sangat sebab kasihankan ramai lagi orang yang mungkin tak berkemampuan nak guna email berbayar. Nak pakai email google pun kena pakai sms / atas orang huhuh.

@anonymous dan powerabu

Gua rasa lu worang tak perlu bertengkar loo, sebenarnya berlambak user yang diiktiraf OTAI oleh forumer disini (elehh.. otai sebab OC tinggi, Otai sebab hardware mahal dan Otai atas sebab-sebab yang seangkatan dengannya, melainkan dia diiktiraf disebabkan dia memang pakar dalam troubleshoot PC/System/Coding/Audio/Video/Blablabla sebab selalunya orang yang pakar troubleshoot PC/System/Coding/Audio/Video/Blablabla nih cara dia reply memang nak bagi selesai masalah pon) pun tak reti nak reply post secara panjang lebar. Padanlah dengan orang yang nak tanya pon tak reti nak tanya dengan panjang lebar (nak terangkan possibility sebab apa hardware/software dia dirasuk pun tak reti, nak bagitau spec pun malas dan sebagainya).

@aMer

Macam best sahaja gua tengok kalau tweak button report tu, tapi aMer memang susah lo sebab kalau nak tweak pun memang main dengan logik script melainkan admin buat satu rules yang mana bila kita klik kat report tu dan kita taip macam satu perkataan, seperti "SPAM", sistem akan mengenalpasti perkataan tu dan akan mark dia sebagai spam. Tapi itupun bukan solution yang best lah sebab masih banyak kelemahan kalau diteliti dari pelbagai sudut.

@LanoG

Cadangan untuk sekatan IP memang best, tapi tak beberapa baguih sebab kalaulah salah seorang ahli putera tetiba pegi overseas dan teringit sangat dia nak access putera.com. Tau tau tau jer IP dari negara tu kena block dek admin, tak ke jadi tak best tu.

Beginilah, gua merasakan yang masalah ini agak sukar untuk dibendung disebabkan kehadiran orang-orang baru yang senantiasa mejadi jalan untuk mempromote diorang punya website kotor. Mereka senantiasa mencari dan mencipta script-script dan bot bot untuk mengakses mana-mana forum untuk mempromosikan diorang punya website dengan cara yang cukup takder etika.

Implementasi dari cadangan Powerabu, patutnya kita sekat aja email dia. Bot-bot nih banyak mana sangat nak rotate random email untuk proses validating dan sama macam human spammer, dia pon jenus nak daftar email sebab nak spam jer. So sekatan email dapat mengurangkan masalah ini sekaligus membersihkan penglihatan kita dari melihat post-post atau Pm yang berunsurkan SPAM ini.

Sekian dari Gua.

*Sorry arr.. gua banyak pegi rumah terbuka member gua sampai lidah gua tergeliat dah. Haiyoooo manyiak susah ooo..

kalau nak serius lagi..

korang rasa camne?

giler maa...mampos aku..dah la kat o^sea...nak kena reg tmnet plak...duit pun xcukup..

Implementasi dari cadangan Powerabu, patutnya kita sekat aja email dia. Bot-bot nih banyak mana sangat nak rotate random email untuk proses validating dan sama macam human spammer, dia pon jenus nak daftar email sebab nak spam jer. So sekatan email dapat mengurangkan masalah ini sekaligus

rasanya ni yg terbaik utk diambilkan tindakan...bukannya senang nak daftar emel walaupun free..ambik masa dan tak berbaloi berbanding setakat nak promote web yg tak seberapa...

Assalammualaikum,

Biar le macam biasa, free lagi bagus jangan le nak kena duit plak...

Kalo ban email diaorang bukak email baru...

kalu perlu email berbayar.. nanti ramai forumer lari... tu je...

Sekarang semua orang nak kan free...

We don't want your money, we only want your support.........

Kalo takde support dari forumer ... nanti susah....

sekian terima kasih

ya. penyepam dah pandai register user-id, lepastu validate bila validation email sampai, lepastu masuk forum, login dan spam, lepastu kena suspend, lepastu dia register userid baru dan begitulah seterusnya. kalau nak ikutkan cadangan aku dulu kat admin; block certain subnet/country dari masuk forum ni, tapi admin kata biarla satu dunia dapat akses. hokokohkohkhkohkohkh. nak ikutkan hati aku biar blok ip malaysia je yang boleh akses website ni. lagipun 99.14 pengguna forum dari malaysia.

IPB pn diorang dah pandai nak wat validate ek.. dulu2 phpBB yang aku jaga pn kena gak pastu aku tukar ke SMF dan aku rasa SMF lagi ok la dari phpBB hehe

IPB yang putera.com guna ni kena renew ke lesen dia ?

IPB bukan FREE kan ?

Guest
This topic is now closed to further replies.

• Create New...