Jump to content
Sign in to follow this  
TonikCapGajah2013

Supreme Commander & Command & Conquer 3

Recommended Posts

Saya pakai Asusx550 ni kurang mantap la,bila main command&conquer3 ni kat display kena setting low,bila high slow je...geram betul ni,rasa2 terpaksa beli display yg mantap lg.

Saya pakai Asusx550 ni kurang mantap la,bila main command&conquer3 ni kat display kena setting low,bila high slow je...geram betul ni,rasa2 terpaksa beli display yg mantap lg.

nak sedap kene amik 7 series ke atas... baru menganca... nak best lagi, amik 8800GTX... muehehe

nak sedap kene amik 7 series ke atas... baru menganca... nak best lagi, amik 8800GTX... muehehe

8800gtx tu dah melampau sgt.. 7300gt ddr3 pon dah cukup kalau.. ram je laa kene banyak sket.. baru ada umph!

game ni.. antara GDI... NOD.. ngan scrin.. walaupon GDI plg lemah..

aku tetap suka main GDI je.. sebab GDI manusia... yg lain tu makhluk asing jadah apa tah... aku tak suka sangat main yg alien2 ni.. sebab tu dari dulu aku tak minat starcraft...

aku layan warcraft pon aku mesti main human... :lol:

aku rasa GDI besh apa... klo buat askar tu semua ada semangat patriotik... siap jerit2 ok commander! let's go.. alien cakap apa? paham ke? ahhahaa....

super weaopon GDI plg besh effect bagi aku... hand of nod biasa je... rift generator plak tak menarik lgsung... huhuhu...

game ni.. antara GDI... NOD.. ngan scrin.. walaupon GDI plg lemah..

aku tetap suka main GDI je.. sebab GDI manusia... yg lain tu makhluk asing jadah apa tah... aku tak suka sangat main yg alien2 ni.. sebab tu dari dulu aku tak minat starcraft...

aku layan warcraft pon aku mesti main human... :lol:

aku rasa GDI besh apa... klo buat askar tu semua ada semangat patriotik... siap jerit2 ok commander! let's go.. alien cakap apa? paham ke? ahhahaa....

super weaopon GDI plg besh effect bagi aku... hand of nod biasa je... rift generator plak tak menarik lgsung... huhuhu...

Hoh?? Ko kata GDI paling lemah?? Biar btol... :blink:

Rasa aku dalam game paling susah nak beat GDI la... dia punya spam Mammoth Tank boleh outwit Avatar NOD dengan jumlah yang sama... dan juga Tripod Annihilator juga dgn jumlah yg sama. Tinggal lagi susah skit kalo Tripod tuh ada shield. Juggernaut dia leh hit memana target di atas peta... asalkan ada Sniper di area tuh. Devastator tak leh :P

And memang supwerweapon GDI effect paling ngancam pon... diikuti Rift... paling boring Nuke. Cam Generals jer aku nengok :ph34r:

Entahla... rasa aku paling lemah dalam game NOD. Obelisk of light pon kalah comparison ngan Sonic Emitter. Tapi bab air control memang aku masih kata Scrin conquer. Dia punya Stormrider + Devastator Warship + Mothership (mini Ion-Cannon) + Planetary Assault Carrier (paling aku takut jumpa ini la) memang massive ownage... lagi-lagi Planetary Assault Carrier... hantar 5 dah cukup nak musnahkan musuh punya base bersih punya.

bli je ler. Kau larat ke download. Part A 2.5GB.. Part B 2.5GB huhuhu.

Weh korang rasa Scrin ni kuat sangat tak? I know I do. Cuma dia mahal je.

Kecik nyer size download??? DVD TW aku 7 GB. Cam tak best jer versi download tuh... :lol:

Scrin punya air tak guna skit... kalo in comparison on same level... Stormrider dia is comparable dgn Orca/Firehawk and Venom/Vertigo. Tapi tak sekuat Firehawk ngan Vertigo kalo attack land unit/structure. Tapi advantage dia unlimited ammo...

Rasa aku unit land Scrin tak la sehebat mana... kalau one on one Tripod Shield on dgn Mammoth Tank railgun upgrade... Tripod mampus dulu. Unit low-tier ngan mid-tier Scrin plak cam takleh harap jer... ngan Scorpion tank pon cam slow jer... tapi air memang sadis la dia makan semua. Cuma perlu ada PAC ngan Devastator jer... confirm ko menang la... tambah ngan shield lagi. Cuma pastikan takde rocket infantry la... kalo takat rocket buggy ngan mammoth takde ape la... infantry susah skit nak mampus...

And walopon aku juga sama membenci Starcraft... side paling aku suka still goes to Scrin. Pasal aku memang suka unit udara...

Pentium 4

Ati radeon 9200

1 gig ram

korang ingat gc aku tu bleh pegi ke kalo main game ni?

mintak pendapat :lol:

nmpak game cm best..tp kang main pon takat pkai low je baik xpayah.. :lol:

Pentium 4

Ati radeon 9200

1 gig ram

korang ingat gc aku tu bleh pegi ke kalo main game ni?

mintak pendapat :lol:

nmpak game cm best..tp kang main pon takat pkai low je baik xpayah.. :lol:

9200series ngn mx400/440 series tak support la bang...

Memang kuat la.. dia guna hantu + dukun.

aku asyik kalah jer walauoun aku set dia medium jer.. :lol:

dia serang aku bertubi-tubi, mana aci.... :D

Edited by PowerRootTongkatAli_GS

kalo scrin tu.. pakai yg menda terbang yg peluru dia macam disc tu.. (lupa nama dia apa.. wakakaka).. buat dlm 5-6 ekor.. siap pasang shield.. pi la serang base lawan.. mmg kena tapau la dia.. member aku selalu pakai menatang tu ... caara nak kalahkan scrin ni.. serang awal2.. heheh

susah la sikit kot .. pasal aku dengar kat lowyat sume kedai jual game lanun dah takde pun .. mungkin tempat ko ade la kot

hang try carik cd kat terminal 1, seremban..situ tokan cd...haha

game nie mcm berat skit aku tgk...memang hungry high spec pc nie..

kalu pc aku main mesti kener lowkan grafik...sbb map dia besar...pastu animasi byk

Berat? apa susah.kau tunggu je versi x360.gerenti ok.

dah main dan memang best tapi setting paling lowest

baru smooth jerk main

tak sanggup aku nak main gambar cantik2

boleh main sudah

aku download just 2.18gbs

tak de movie la

ripped version

tapi aku tak kisah

weih kengkawan yg ada Streamyx...

Jom la main dengan aku guna Hamachi... jom arr... aku gian nak lawan korang nih...

aku tak power. Nak kalahkan AI medium pun payah. Main team dah lah huhu.

nak main online..boleh

tetapkan masa dan kat mane.

ye. ye..

kohkhokhokhoh...

Patik bebila pun boleh bang. Pasal patik main kat kilang patik :lol: and kebelakangan nie tade barang nak tanda... so patik and PC patik free sepanjang waktu kerja... :blush:

Bila abang nak??

aku tak power. Nak kalahkan AI medium pun payah. Main team dah lah huhu.

Cheh.. rilek arr... aku pon medium susah nak lepas :lol:

Kita sama saja.. cuma aku perlukan variasi lain daripada AI... dah busan lawan AI. Asyik camtue jer.. kalo aku menang pun camtue.. aku kalah teruk pun camtue. Jom a'arr sekali...

Edited by Crimson Star

9200series ngn mx400/440 series tak support la bang...

haha.. nasib baik aku nyer ati 9200 pro leh run lagi game nih ngan setting paling low... member aku nyer 9200 gak tapi bukan pro tak leh run... bukan shj tak leh run restart terus pc dia...

baru start GDI punya mission... best...

nih kalau pakai GC Ati Radeon A9550GE agak2 lepas tak setting tahap medium...