Jump to content
izwan

Spm 2006

Recommended Posts

assalamualaikum warahmatullah

salam sejahtera

cikgu member aku dari sekolah teknik cakap kan yang result keluar 28/2 ni. betul ke?

Result mungkin akan keluar pada

camne lak dgn jurusan dan pilihan pusat pengajian yang korang dah pilih?..

RM1.14b taja 2,600 pelajar

Oleh Mohd Roji Abdullah

Kerajaan mahu mantapkan pembangunan modal insan bagi bidang kritikal

BATU PAHAT: Jabatan Perkhidmatan Awam (JPA) memperuntukkan RM1.14 bilion sebagai biasiswa kepada 2,600 pelajar tajaannya untuk mengikuti pengajian di universiti dalam dan luar negara tahun ini.

Daripada jumlah itu, sebanyak RM920 juta diperuntukkan kepada 1,800 pelajar yang akan mengikuti pengajian di luar negara manakala RM221 juta lagi diperuntukkan kepada 8,000 pelajar dalam negara.

Timbalan Menteri di Jabatan Perdana Menteri, Senator Datuk Abdul Raman Suliman, berkata JPA menambah 300 lagi tempat untuk pelajar tajaan JPA yang mengikuti Program Ijazah Luar Negara (PILN) 2007 menjadikannya seramai 1,800 orang berbanding 1,500 orang tahun lalu.

Bagi pelajar yang mengikuti pengajian di institusi pengajian tinggi awam (IPTA) tempatan pula, sebanyak 3,000 lagi biasiswa ditawarkan menjadikan jumlah keseluruhan 8,000 berbanding 5,000 sebelum ini.

"Pertambahan jumlah biasiswa itu sejajar dengan hasrat kerajaan untuk memantapkan pembangunan modal insan dan kita memberi keutamaan kepada bidang kritikal seperti kejuruteraan dan perubatan.

"Permohonan untuk mendapatkan biasiswa itu terbuka kepada pelajar yang menduduki Sijil Pelajaran Malaysia (SPM) 2006 yang keputusannya dijangka diumumkan 12 Mac ini," katanya.

Dan di sini

Rujukan lain:

LYT forum

myTorrent forum

OMFG !!

Edited by izwan

tempat aku pon cakap gitu... tak tau la betol ke tak....

Jurusan dan program pilihan pusat pengajian yang ingin dipilih?

Sekadar berkongsi pengalaman, sila elakkan mengambil kursus sijil di politeknik especially dalam bidang IT. Peluang untuk menyambung pelajaran ke peringkat lebih tinggi teramat-amat tipis walaupun ingin menyambung ke peringkat diploma di dalam politeknik sendiri melainkan anda ada 'kabel' ... :angry:

P/s: Sekadar berkongsi pengalaman aku ... :)

Edited by Izani

eh eh .. betul ke .. smakin b'debar2 aku plak ... dup dap dup dap !!!

aku baru kelmarin isi borang upu online entah bleh dpt ke tidak ..

aku baru kelmarin isi borang upu online entah bleh dpt ke tidak ..

cepatnya ko isi....

ko boleh jamin ke result ko tue leh cukup syarat2 permohonan ko...

lagipun rsult tak kuar lagi la....

slain matrik ngan upu...

nak mintak kat mana lagi...?

aku takot aku tak leh dapat upu nie....

syarat ketat sgt....

aku tak suka online form lagi2 membabitkan masa depan aku, ngee!! jadi aku pakai offline form. nanti2 la aku cuba elakkan fobia ni.. hehehe..

selamba la FaNtaGhiRo. Pagi tadi minah dari Global Medic tepon aku time aku tengah sedap tido, mintak alamat umah pasal nak hantar borang permohonan dan brosur berkaitan. pasal nak sambung blajar Medic / Farmasi. Adakah aku menolak dgn menjawab "saya tak dapat lagi la result cam mana saya nak bagi alamat rumah?"

aku dgn selambanya dan dengan nada toya memberikan alamat tanpa segan silu dan penuh l337 aku menjawab 'terima kasih' lalu meletakkan gagang telefon lalu menyambung tido. bangun2 tido 4-5jam pastu, aku check balik brosur yang aku amik time kat star education fair kat pisa,penang haritu.. ushar no fon kat hp, minah tu call terus dari ibupejabat die kat KL!! gile ah. nampak sangat tak ramai yang mintak. nasihat aku kpd org yg sama umo ngan aku skarang ni, selamba la. layan je apa yg orang cakap, tapi ko sendiri yg wat keputusan. result orang tak sama kan. kira nasihat aku tak dipengaruhi oleh mana2 badan kerajaan mahupun politik atau mempunyai niat2 tertentu. We're talking about one's future right here aren't we ? :rolleyes:

anyak betul nama2 uni baru ye.. UNIMAP, UDM, KUTKM dan macam2 lagi la. banyak2 uni yang lama2 macam USM takde, pasal yg tu untuk program matrikulasi kot, kira reserved la tu. dah mula dah bias..

satu lagi, mintak pendapat member2 yg lain tentang UiTM, yang penah blajar kat sini. thanks in advance. :lol:

p/s FaNtaGhiRo, ym aku callmemisha, sila add ya.. yang lelain2 pun same.. harap leh adakan satu conference kalo ramai.. :)

Edited by izwan

cepatnya ko isi....

ko boleh jamin ke result ko tue leh cukup syarat2 permohonan ko...

lagipun rsult tak kuar lagi la....

slain matrik ngan upu...

nak mintak kat mana lagi...?

aku takot aku tak leh dapat upu nie....

syarat ketat sgt....

ape syarat dia??ko ni, buat aku tak0t je. aku da ar tak isi matrik..

ape syarat dia??ko ni, buat aku tak0t je. aku da ar tak isi matrik..

huhu .. aku pon x isi gak brg matrix .. :D

huhu .. aku pon x isi gak brg matrix .. :D

aku bli borang matrik tu..biase la,mula2 terpengaruh dengan kata2 manis cekgu kaunselor!

tapi kan.. lepas da fikir dengan dalam dan penuh logiknye, aku rase matrik tu tak bes!!haha. burn rm1o aku!hehe

so, aku amat bergantung pada upu ni..

aku bli borang matrik tu..biase la,mula2 terpengaruh dengan kata2 manis cekgu kaunselor!

tapi kan.. lepas da fikir dengan dalam dan penuh logiknye, aku rase matrik tu tak bes!!haha. burn rm1o aku!hehe

ler abis rm 10 ko ... patut ko isi je brg tuh sbb x rugi aa , konselor aku galakkn isi brg matrix ... tp aku wat x tau jek ... huhuh ... stengah cikgu x galakkn isi brg matrix ... huhuh .. pening .. tp dh lps .. aku pn x ambik matrix .. upu je laa kene jemput aku heheh .. :D

mmg btl ke tarik tuh keluar result .. naper thn lps bln 3 kn ( kalo x silap )

kawan kt pon ckap result keluar 28/2. tapi ikut sumber yang boleh dipercayai 10/3.

kt try apply upu & matriks. agak2 kalau apply program persediaan guna result trial berbaloi tak? ke tunggu jer result keluar. da tak sabo nak masuk u nih..hahaha :P

program persediaan tu apa ? boleh ka pakai result trial? result trial aku ok weh.. hehehe.. spm je tak pasti agi.

member aku ada yang dah masuk UTP, lepastu ada dua tiga ekor dari boarding school yg persediaan nak pegi Jepun tahun depan. sial.

Urm ... Universiti Petronas bila yek buka application sesi Julai 07 tuk dak2 SPM nih ? Atau dah lama buka?

P/s: Saje nak tawu .. tq .

ayam betul la.. result..

mengangu ketenteraman ako nak beristirehat setelah belajar selama 11 tahun!!

ape lak tak best

belum masuk belum tau

ko jgn terpedaya dgn cakap orang len

hak ala keccoh la HexPhoenix

kohkohkohkohkohkoh.. selamba je la.. kalo kantoi diploma pun tak kesah ada lagi setahun apa.. mmember2 dalam ni boleh kejar ko lagi kan.. so banyakkan la dok depan pc ye..

LPM memang camtu.. banyak betul konspirasi dan politik .... padan muka aku jua..