Jump to content
10sen

Jai Network System Sdn Bhd (jnssb)

Recommended Posts

Salam Cikgu Reza,

Apa yang saya tahu, JAI dah buat urusan ikut peraturs Al-Quran (Surah 2 ayat 282). Soal JAI nak bayar macam mana, itu bukan persoalannya.

Kita sebagai hambanya ikut aje apa yg Al-Quran suruh. Kadang2 apa yg Al-Quran suruh seolah-olah tak masuk akal bila kita fikirkan dengan ilmu kita.

Contohnya: Soalan yang ditanya oleh org bukan Islam. Bila kita kentut, kenapa kena basuh muka (ambil air sembahyang - wajib basuh muka) sedangkan tempat kotor ialah punggung kita.

jawapan kelakar yg diterima: kena basuh muka sebab yang malu ialah muka bukannya punggung.... :lol:

JNSBB perlukan korang untuk bisnes mereka(ini normal untuk start up company)....

Tapi korang tak perlukan JNSBB untuk hidup berjaya dunia akhirat

agak2 aku lah .. mungkin ini yg di maksudkan "MEMBANTU SESAMA"

bantu JAI untuk mulakan/ jalankan bisness

then.. PEMBANTU dapat untung

dan bagi mengHALALkan disisi agama dan negara, di kenalkan

AKAD dan perjanjian mahkamah....

dan jika sah di sisi agama dan negara, perlukah di khuatiri?

jadilah ia subjectif...

lain padang lain belalang..

dan JIKA berlaku keCURANGan

EMOSI lah yg terganggu

atau bahasa agamanya NAFSU...

dan PENEYRTAAN nafsu dalam HAL ini, hanya di ketahui oleh TUAN punya nafsu...

oleh itu... lepaskan ikatan emosi extreme dalam apa jua hal

rileks ..... nyaman dan tenang....

Soalan yang ditanya oleh org bukan Islam. Bila kita kentut, kenapa kena basuh muka (ambil air sembahyang - wajib basuh muka) sedangkan tempat kotor ialah punggung kita

org kentut bukan setakat basuh muka...

banyak tempat kena basuh...

yang mula2 tu muka ...

untung mengembalikan keCERGASan, keFRESHan..bahasa computernya "refresh"

JNSBB perlukan korang untuk bisnes mereka(ini normal untuk start up company)....

Tapi korang tak perlukan JNSBB untuk hidup berjaya dunia akhirat.. ^_^

tapi korang serahkan JNSBB buat keputusan ntuk wang korang..

and...

Salam,

Allah dah bagi contoh kehidupan lebah & meminta hambanya mengikut cara lebah hidup.

1) Kita hendaklah hidup secara berjemaah saling tolong menolong dan buat dalam bidang yang kita pakar.

Kita bukannya bagi JAI tentukan atau buat keputusan utk wang kami ataupun kami perlukan JAI untuk hidup berjaya dunia akhirat.

Tetapi kami bekerjasama dgn JAI untuk memajukan ekonomi. Hidup secara berjemaah.

2) Biar JAI buat decision making for biz & to expand the biz. Ahli JAI run biz/support (lebah ratu / lebah pekerja).

Itulah serba sedikit pasal lebah...Nak banyak jumpalah Ustaz... :D

sekali lagi...

sebagai satu hint:(sila baca setiap soalan dgn "Adakah korang rasa..")

1) adakah korang rasa request untuk aku beli SFS terus dari South Africa tu tak dapat? DAN... (yg setrusnya, kalau korang rasa aku dapat jugak beli SFS...)

2) Kalau dapat pulak, berapa kah harga yg stromberg kilang boleh bagi aku per units?

3) Adakah benar2 ada so called 'minimum quantity' tu?DAN

4) Adakah dealers2 negara yg lain terlampau bingung sampaikan tak reti2 nak email stromberg untuk beli quantity yg diorang nak terus dari south africa?

5) Sekali lagi, berapa kah harga per unit SFS yg boleh aku beli dgn kilang south africa terus..

so, sesama lah kita share info nanti ye..

sekian, arigatou gazaimasu..

"Hait, demo hong no sukoshi desu.."

thank you..

dan bagi mengHALALkan disisi agama dan negara, di kenalkan

AKAD dan perjanjian mahkamah....

Salam,

AKAD bukannya diperkenalkan oleh JAI untuk menghalalkan disisi agama dan negara TETAPI ia termaktub di dalam Al-Quran.

JAI hanya mengikut landasan yang digariskan oleh agama walaupun ia nampak pelik dari segi akal logik manusia. :D

Alhamdulillah...fahamla jugak akhirnya korang...tak sia-siala masa saya...topik ni takkan berlanjutan klu korang realize position korang sebagai pelabur...ya!kita tlg-menolong but still korang kena strict..biar JAI buat kerja and korang mesti tau the result...jgn jd longlai dan tak berani nak bersuara pasal kita sama2 melayu dan islam..

Agenda kemelayuan keislaman ni sebenarnya memang niat yang suci...tp 2 ni jugak very dangerous mind game...since dr awal lg sbnrnya aku takut korang ni terpedaya je....coz byk btul post2 yg lebih berbunyik ketaksuban drpd fakta....dan suma ni bukan pertama kali....dah banyak sgt berlaku aku tgk...skim cepat kaya penah guna 2 agenda ni...syarikat MLM yg dah lingkup pun penah gak...mgkn suma skim2 dan opportunity2 yg lingkup tu psl bermain dgn 2 agenda ni la..very dangerous if u not good enough....

sbb tu la bila tgk thread ni timbul plak rasa tanggungjwab...korang sebenarnya pelabur bukan usahawan...mati2 gak tanak ngaku padahal jd pelabur tu lg best dr usahawan(at some pointla)....ini menunjukkan 'ketidaksedarandiri'(tul ke ni)....pastu sebagai pelabur u takkan bg duit u camtu je...mesti dengan pertimbangan ilmu(sebagai usaha)...then tawakal...kalau korang buat pelaburan tanpa ilmu pengetahuan(at least asasnye la)main tawakkal je...kalu secara qiyas cam berjudi gakla....cuma dah berjaya ditopengkan dgn emosi(kerana bangsa,agama,dan negara :o )....so cam tak berape ketara la...bagian tu yang tak best..

well...saya percaya korang ni sebenarnya bijak2 orangnya...saya percaya korang bole rasa apa yang buat saya concern...saya ni syg gak dgn bangsa melayu ni(org sabah kira melayu gakke?aku melayu atau dimelayukan??? :wacko: )ada gak semangat camtu(tp bukan masa jual brg je :P)......

Alhamdulillah...fahamla jugak akhirnya korang...tak sia-siala masa saya...topik ni takkan berlanjutan klu korang realize position korang sebagai pelabur...ya!kita tlg-menolong but still korang kena strict..biar JAI buat kerja and korang mesti tau the result...jgn jd longlai dan tak berani nak bersuara pasal kita sama2 melayu dan islam..

Agenda kemelayuan keislaman ni sebenarnya memang niat yang suci...tp 2 ni jugak very dangerous mind game...since dr awal lg sbnrnya aku takut korang ni terpedaya je....coz byk btul post2 yg lebih berbunyik ketaksuban drpd fakta....dan suma ni bukan pertama kali....dah banyak sgt berlaku aku tgk...skim cepat kaya penah guna 2 agenda ni...syarikat MLM yg dah lingkup pun penah gak...mgkn suma skim2 dan opportunity2 yg lingkup tu psl bermain dgn 2 agenda ni la..very dangerous if u not good enough....

sbb tu la bila tgk thread ni timbul plak rasa tanggungjwab...korang sebenarnya pelabur bukan usahawan...mati2 gak tanak ngaku padahal jd pelabur tu lg best dr usahawan(at some pointla)....ini menunjukkan 'ketidaksedarandiri'(tul ke ni)....pastu sebagai pelabur u takkan bg duit u camtu je...mesti dengan pertimbangan ilmu(sebagai usaha)...then tawakal...kalau korang buat pelaburan tanpa ilmu pengetahuan(at least asasnye la)main tawakkal je...kalu secara qiyas cam berjudi gakla....cuma dah berjaya ditopengkan dgn emosi(kerana bangsa,agama,dan negara :o )....so cam tak berape ketara la...bagian tu yang tak best..

well...saya percaya korang ni sebenarnya bijak2 orangnya...saya percaya korang bole rasa apa yang buat saya concern...saya ni syg gak dgn bangsa melayu ni(org sabah kira melayu gakke?aku melayu atau dimelayukan??? :wacko: )ada gak semangat camtu(tp bukan masa jual brg je :P)......

Salam,

Keseluruhan hujah diatas saya sangat bersetuju. Cuma saya nak sentuh sikit pasal perkataan pelabur.

Memang dari segi logik akal kita ianya nampak seperti melabur. Tetapi bagi Allah ia adalah urusan jual beli yang dihalalkan oleh Allah (bukan dihalalkan oleh JAI).

Begitu juga bunga yang dikenakan oleh bank keatas pinjaman rumah secara konvensional. Dan yang Islamic pula adalah keuntungan. Walaupun kedua-dua prosess itu menyebabkan pembeli terpaksa membayar lebih (konvesional & Islamic), Allah tetap mengiktiraf Islamic sebagai untung.

Begitu juga dengan ayam halal & ayam haram (tak disembelih dgn betul). Kedua-duanya rasa sedap bila digoreng dan dimakan. Kita tidak akan rasa pun pahit ayam yang haram (tak disembelih dgn betul). Satu lagi contoh duit yang diperolehi secara haram dan secara halal, kedua-dua duit itu secara fizikalnya adalah sama nilainya tak ada sedikit pun berkurangan nilainya. :D

Ade sesiape tau yang JNSSB ni ade branch lain kat Malaysia tak?? Bagus jugak kalau ada kat Ipoh. Tapi.. lagi bagus kalau ade cawangan lain seluruh Malaysia. Ade sesape bley clarify kan tak? Bagi ar senarai cawangan JNSSB sume sekalik.. Leh promote..

Salam,

Branch tak ada rasanya, yang ada ialah stockist/ajen/dealer...Kat website JNSSB tu tak ada senarai stockist/ajen/dealer, tapi bila jadi ahli dan login to user area, barulah nampak senarai ajen2 seluruh M'sia. Saya no comments pasal ni. Yang saya tahu, website still in progress to update. :D

Salam

firstly,tahniah kat seme yg berusaha tuk memajukan org melayu nie.

aku tgk jai network nie ader potensi.lebih ke arah Islamic.

tp kat sini aku ader satu kemusykilan. :mellow:

aku ader search kat suruhanjaya sekuriti psl bisnes nie.act,aku nak cari psl em-pay.tp tiba2 aku ternampak nama Jai Network System Sdn Bhd nie.jujur aku kata.aku xder niat apa2.klo leh aku nak kompem kan dulu satu2 program tu sblm aku join.aku buat ni sbb aku dah pernah terkena.rugi beb.so aku xnak pisang berbuah dua kali.

ada saper2 xkat sini yg leh bg details psl nie?

http://www.sc.com.my/eng/html/licensing/in...Alert_list.html

ps:aku bi xder la pandai mana.kot2 aku slh baca ker,korang tlg la betulkan yer. :D

aku rasa kalu ikt akad dan undang2 negara, jnsb kena bayar duit dekat orang buat SP ngan dia from the sole profit of selling the stromberg fuel saver kepada orang lain.. so berbalik kepada soalan cikgu reza dok tanya ulang2 dalam forum ni, apa strategy hangpa nak jual fuel saver tu banyak2? kalu stakat ada plan je, baik x payah.. manusia hanya merancang kan.. ataupun kalu ikut komik alam perwira dlu: manusia pnya asa, Tuhan pnya kuasa..

En. ahamid_13, Aku rasa kau x baca pun akad dan surat perjanjian tu sebab tu kau jawab gitu... Tentang strategy tu syarikat bukan setakat ada plan je..syarikat melaksanakan apa yg syarikat plan..kalau setakat ada plan aje satu pun x leh jual kalau x melaksanakan... Satu lagi jawapan untuk satu lagi soalan kau tu...daripada aku berenti keje baik aku buat dua-dua keje...kiri kanan aku boleh sapu hasilnya...dan kau ingat senang2 gitu je ke nak join JMC....banyak bende nak kena pikir..

Salam

firstly,tahniah kat seme yg berusaha tuk memajukan org melayu nie.

aku tgk jai network nie ader potensi.lebih ke arah Islamic.

tp kat sini aku ader satu kemusykilan.

aku ader search kat suruhanjaya sekuriti psl bisnes nie.act,aku nak cari psl em-pay.tp tiba2 aku ternampak nama Jai Network System Sdn Bhd nie.jujur aku kata.aku xder niat apa2.klo leh aku nak kompem kan dulu satu2 program tu sblm aku join.aku buat ni sbb aku dah pernah terkena.rugi beb.so aku xnak pisang berbuah dua kali.

ada saper2 xkat sini yg leh bg details psl nie?

http://www.sc.com.my/eng/html/licensing/in...Alert_list.html

ps:aku bi xder la pandai mana.kot2 aku slh baca ker,korang tlg la betulkan yer.

En. class_sick, JNSSB x de kaitan dgn sekuriti.....JNSSB menjalankan perniagaan jual beli Stromberg...

xder kaitan erkkk?hehehehe...sori.aku xperasan.

Below is the list of known companies and websites which are not authorised nor approved under the securities laws to deal in securities, provide investment advice and/or fund management services related to securities or futures.

sori la.mcm aku kater td,bi aku xpower.so mayb aku tersalah tafsir kot.tp xsalahkan aku bertanya. :D

tp pelik gak,suruhanjaya yg besar mcm tu peranannyer dlm negara kita nie pun leh wat silap letak nama jai network dlm list derang tu kan?pelik2.anyway,thanks to bro haslan coz sudi jwp kemusykilan ku itu.

"nor or not = anda sebagai pelabur" : Salah tuh.... semua peserta Smart Partnership mengaku yang mereka adalah penjual.

Agreement tuh pun namana Sale & Purchase Agreement...Aqad tuh pun nbama nya Aqad jual beli...Tak der disebut pun perkataan "Pelaburan"....."pelabur" atau yang sewaktu dengan nya....

Tentang sapa yang buat agreement tu... tak kesah laa.... asalkan agreement tu tak menyusahkan dan melindungi pihak kita sebagai penjual...... aku dah confirm ngan Syarikat....kita pun buleh juga nak sertakan agreement kita sendiri....no hal punya... makna nya kedua-dua agreement kena sains....

Kami ahli JNSSB takkan mengaku yang kami nih adalah Pelabur.....sebab dah terang lagikan bersuluh.... kami nih adalah penjual.....

Kalau JAI sebabagai " institusi pelaburan" d..so dah lama kami kena serang ngan SC... BNM...dan sebagainya.....

P/S : engkorang yang tanya pasal agreement jual-beli tuh ngapa...takut sangat ke.... kor dah baca ker agreement tu....

sini aku bagi tau isi kandungan nya....

Agreement tuh dalam bahasa Melayu..bahasa ibunda kita...so takder satu pun yang korang tak paham...atau meragukan. ada satu perengan tu, jai akan bayar balik hutangnya 8 kali/bulan berturut-turut. Yang lain takder yang menyusahkan.... pasal dia tak boleh bayar kalau barang tak laku..statement tuh tak di tulis pun...bermakna...apa2 hal pun JAI kena bayar gak.....

Kalau korang (yang bukan ahli) nak kan salinan agreement tu...pm kat aku atau hantar email kat aku.....nanti aku POS secara percuma..... nak taip balik kang korang cakap aku tipu lak)

Wassalam

XMAN

sebagai satu hint:(sila baca setiap soalan dgn "Adakah korang rasa..")

1) adakah korang rasa request untuk aku beli SFS terus dari South Africa tu tak dapat? DAN... (yg setrusnya, kalau korang rasa aku dapat jugak beli SFS...)

2) Kalau dapat pulak, berapa kah harga yg stromberg kilang boleh bagi aku per units?

4) Adakah dealers2 negara yg lain terlampau bingung sampaikan tak reti2 nak email stromberg untuk beli quantity yg diorang nak terus dari south africa?

5) Sekali lagi, berapa kah harga per unit SFS yg boleh aku beli dgn kilang south africa terus..

so, sesama lah kita share info nanti ye..

sekian, arigatou gazaimasu..

"Hait, demo hong no sukoshi desu.."

semua ni KOMFOM tak ikut EMOSI ke? :ph34r:

soalan 1

dia mesti ada mention cari kat sana dulu...

dia offer ko nama sebuah syarikat

soalan 2

teingat masa aku sekolah rendah

hehehe

soalan 3

ada

kalau tiada minimum kuantiti maka tiada lah maksima

kadang2 ada org LECEH nak berurusan dgn harga kecik

so RASIONALnya min kuantiti patutnya ada

soalan 4

itu kene tanya dealer...

heehehe

soalan 5

saspen plak aku kali ni

walaupun sedikit terkenang dizaman sekolah doulu

hehehe

bole ke macam ni?

apa2 pun emosi duduk tepi

maaf dan sayang ku mohon

semua ni KOMFOM tak ikut EMOSI ke? :ph34r:

soalan 1

dia mesti ada mention cari kat sana dulu...

dia offer ko nama sebuah syarikat

soalan 2

teingat masa aku sekolah rendah

hehehe

soalan 3

ada

kalau tiada minimum kuantiti maka tiada lah maksima

kadang2 ada org LECEH nak berurusan dgn harga kecik

so RASIONALnya min kuantiti patutnya ada

soalan 4

itu kene tanya dealer...

heehehe

soalan 5

saspen plak aku kali ni

walaupun sedikit terkenang dizaman sekolah doulu

hehehe

bole ke macam ni?

apa2 pun emosi duduk tepi

maaf dan sayang ku mohon

tima kasih encik naga9 hikmat panji alam pasak bumi, kerana menjawab..

tetapi, harus ku ingatkan, tiada sebarang emosi yg aku tunjukan kat situ (tiada emoticons) untuk menunjukan bahawa aku ni serius giler dan bukanlah apa yg ku soalkan ini untuk mengena sesapa. cumanya ingin memberitahu sejauh manakah penjualan SFS di Asian Region ini 'terlindung' oleh JNSSB je..

untuk soalan 1:

tak aku tak mintak quote tu guna email company ke, nama syarikat ke ,tunjuk bank statement ke, dsbgnya. Aku just guna public email yahoo.com je, dgn satu nick "*******" (bukan nama sebenar)..so, lansung tak menunjukan sebuah syarikat lah..

Plus, dia tak kata pun suruh cari kat 'sebuah syarikat' since aku dah mention kat dia awal2 yg aku lansung tak berminat nak amik melalui agent (korang pun tau kan sapa 'agent yg dimaksudkan..), dan aku juga mention yg aku tau mengenai 'syarikat ' tersebut..

Cuma satu bende yg aku agak terkejut sedikit melalui maklumat dari sumber yg sah ni [kilang stromberg] (akan aku reveal kan kat sini tak lama lagi), iaitu, sumber yg sah ini bagitau bahawa bos diorang telah pun bertanya pada pricipal agent yg mana principal agent ini telahpun menyampaikan request aku kepada '**.***' , dan yg kemudianya , **.*** mengesahkan bahawa diorang tak kisah kalau ada company yg lain souricng terus dari south africa..

so, soalan cepu emas aku, sapa sebenarnya Pricipal Agent antara JNSSB dgn Kilang tu? sebab, kalau korang baca email tu nanti (bila aku tampal kat sini) korang akan dapat tau, yg JNSSB bukanlah principal agent.. (ke memang takat taraf Regional dealer je JNSSB ni?- makin konpius aku)

soalan 2: (merujuk pada jawapan kau tu..)

aku pun tak tau apa yg jadi masa sekolah rendah dulu.. so, maybe kau nak kongsi dgn kawan sekoah rendah je kut.. so aku tak payah le huraiukan ni.. :lol:

soalan 3:

minimum maksud aku yg korang kata kena beli dgn minimum quantity of 500,000 units untuk dapat harga USD$ 2.78 perunits.. so, jgn le nak manipulate soalan pulak, since bende ni memang berkisar pada topik korang je. Aku tak citer pun pasal nak beli KIcap Cap TAmin punya minimum units..

so, ada ke tak minimum units tu?

soalan 4:(merujuk pada jawapan kau)

sebenarnya takde deales yg bingung bila bercakap tentang penjimatan wang serta business.. so, korang timbangkanlah antara diri korang dulu, iaiatu kalau lah korang yg bisnes bende ni, tidakkah korang akan buat sourcing dulu? since jumlah yg nak kleuar tu bukanya sikit.., dan kalau korang kata memang korang tak buat sourcing dan terus je terima bulat2 mana2 offer, maka , welcome to bisnes man melayu tanam pokok pisang le..

- (singaporean pun tak reti guna email? indonesians pun tak reti2 guna email? siammese pun tak reti guna email? :lol::lol: )

soalan 5: (merujuk pada jawapan kau..)

rujuk semula post/replies yg telah dibuat oleh ahli JNSSb kat dlm ni.. dan adakah itu harga yg boleh aku dapat?

so, yg ni ada le sikit gelak2, tak nak korang jadi tertekan pulak dgn teka-teki ini.. dan aku masih lagi menanti jawpan lain, dgn soalan yg sama.. sesama lah kita share maklumat yg sah tu nanti ye..

sekian

"anatawa, marayjin desu ka?"

Edited by cikgureza

Cuma satu bende yg aku agak terkejut sedikit melalui maklumat dari sumber yg sah ni [kilang stromberg] (akan aku reveal kan kat sini tak lama lagi), iaitu, sumber yg sah ini bagitau bahawa bos diorang telah pun bertanya pada pricipal agent yg mana principal agent ini telahpun menyampaikan request aku kepada '**.***' , dan yg kemudianya , **.*** mengesahkan bahawa diorang tak kisah kalau ada company yg lain souricng terus dari south africa..

so, soalan cepu emas aku, sapa sebenarnya Pricipal Agent antara JNSSB dgn Kilang tu? sebab, kalau korang baca email tu nanti (bila aku tampal kat sini) korang akan dapat tau, yg JNSSB bukanlah principal agent.. (ke memang takat taraf Regional dealer je JNSSB ni?- makin konpius aku)

terima kasih cikgureza yang di kasihi

semoga maklumat yang di paparkan kelak memberi manfaat kepada semua pihak

ku pun tak tau apa yg jadi masa sekolah rendah dulu.. so, maybe kau nak kongsi dgn kawan sekoah rendah je kut.. so aku tak payah le huraiukan ni

anggap saja FLASH back aku, layan sendiri...

minimum maksud aku yg korang kata kena beli dgn minimum quantity of 500,000 units untuk dapat harga USD$ 2.78 perunits.. so, jgn le nak manipulate soalan pulak, since bende ni memang berkisar pada topik korang je. Aku tak citer pun pasal nak beli KIcap Cap TAmin punya minimum units..

so, ada ke tak minimum units tu?

ooo itu yang di maksudkan

ini kene yang menDAKWA lah yg jawab

aku tolong bagi modal, JAI bagi untung= tolong menolong

sah disisi agama dan negara

bagi mengelakkan keRAGUan...''

namun ke RAGUan bukan mudah di hilangkan

p/s tunggu berita selanjutnya

Salam all.

Just to get myself clear.

Cikgu Reza, all the five questions you asked, you are expecting answers from JNSSB members?

It seems to me that you have already got the answers? You have already got a reply from them? Just share here..

Salam all.

Just to get myself clear.

Cikgu Reza, all the five questions you asked, you are expecting answers from JNSSB members?

It seems to me that you have already got the answers? You have already got a reply from them? Just share here..

aku memang akan share.. cumanya, aku nak tau je, sumber2 yg korang dapat maklumat tu, valid ke tak? sebab kalau korang baca from begining of this thread, korang dah memang jawab, cumanya bukan secara ter compile lah.. serta mungkin korang tak mengaku balik apa yg korang jawab tu..

tapi trust me.. aku bukan nak pekena korang. cumanya jawab je dulu mengikut maklumat yg korang dapat, samada melalui source yg korang bayar ( masa kursus), ataupun dari intel korang sendiri (mcm chechk bank account JNSSB tu..)

"nannii ? ittei kudasai..."

mana org2 yang dah pegi kursus?

sila lengkap kan soalan2 dari yang mulia cikgureza kita...

cikgureza nak kongsi sesuatu yang bermanfaat tuh....

:ph34r:

minta maaf cikgureza, aku tak pernah gi kursus

tak boleh nak jawab...

no keRAGUan bila didapati sah disisi agama dan negara

setelah itu apa lagi....

tidak RAGU pada aku, tak semestinya tidak RAGU pada kamu

RAGU pada kamu tidak semestinya RAGU pada aku....

sebarkan maklumat yg bermanfaat

Salaam semua.

Actually I joined JNSSB not even one month..so I don't have complete knowledge and experience. But I will try answer Cikgureza's questions:

- South Africa akan suruh anda beli daripada JNSSB kalau anda bercadang utk beli banyak dan jadi dealer utk negara anda. Tapi kalau nak beli sedikit, rasanya boleh beli daripada South Africa dgn harga retail, but I am not sure.

- Kalau dapat, ikut number of sets, kalau setakat 1 set, harga about RM200 plus minus

- Minimum quantity yg JNSSB members keep mentioning, adalah minimum quantity yg JNSSB kena beli utk dapat harga bawah RM10 utk setiap set. Minimum quantity tu, Haji Zainal cakap 500,000 units. This minimum order quantity is for JNSSB to maintain the Asian sole distributor status. In short, to get below RM10/set, JNSSB has to buy at least 500,000 sets.

- How can I answer this question?

But I have tried myself asking South African factory tu, menyamar nak beli beberapa set. Diorang asked me to go and ask suppliers in Asia. Below is their reply:

HI THANK YOU FOR YOUR ENQUIRY BUT WE CANT SUPPLY YOU FROM THE FACTORY AS WE

HAVE THE SUPPLIERS IN ASIA. PLEASE CONTACT THEM AT THE ADDRESS IN THE

WEBSITE, I AM SURE THEY WILL GIVE YOU A GOOD PRICE FOR 10 SETS AND OVER FOR

RESALE.

REGARDS

ROBERT

F S I CC

SOUTH AFRICA

- As mentioned earlier, the price depends on how many sets you are looking for. Kalau anda mampu beli 500,000 sets, anda akan dapat harga below RM10/set

If any of my answer above is not right, please correct me.

Wallahu a'lam.

Thanks.

Salaam semua.

Actually I joined JNSSB not even one month..so I don't have complete knowledge and experience. But I will try answer Cikgureza's questions:

- South Africa akan suruh anda beli daripada JNSSB kalau anda bercadang utk beli banyak dan jadi dealer utk negara anda. Tapi kalau nak beli sedikit, rasanya boleh beli daripada South Africa dgn harga retail, but I am not sure.

- Kalau dapat, ikut number of sets, kalau setakat 1 set, harga about RM200 plus minus

- Minimum quantity yg JNSSB members keep mentioning, adalah minimum quantity yg JNSSB kena beli utk dapat harga bawah RM10 utk setiap set. Minimum quantity tu, Haji Zainal cakap 500,000 units. This minimum order quantity is for JNSSB to maintain the Asian sole distributor status. In short, to get below RM10/set, JNSSB has to buy at least 500,000 sets.

- How can I answer this question?

But I have tried myself asking South African factory tu, menyamar nak beli beberapa set. Diorang asked me to go and ask suppliers in Asia. Below is their reply:

HI THANK YOU FOR YOUR ENQUIRY BUT WE CANT SUPPLY YOU FROM THE FACTORY AS WE

HAVE THE SUPPLIERS IN ASIA. PLEASE CONTACT THEM AT THE ADDRESS IN THE

WEBSITE, I AM SURE THEY WILL GIVE YOU A GOOD PRICE FOR 10 SETS AND OVER FOR

RESALE.

REGARDS

ROBERT

F S I CC

SOUTH AFRICA

- As mentioned earlier, the price depends on how many sets you are looking for. Kalau anda mampu beli 500,000 sets, anda akan dapat harga below RM10/set

If any of my answer above is not right, please correct me.

Wallahu a'lam.

Thanks.

so ,thanks for you kind reply .. :)

cumanya ada sedikit repeat question di sini..iaitu di bahagian:

- South Africa akan suruh anda beli daripada JNSSB kalau anda bercadang utk beli banyak dan jadi dealer utk negara anda.

sekali lagi, dgn rasa rendah dirinya aku tanya, adakah korang memang sure dgn statement ni? ataupun, korang sendiri tak tau dan agak2 je..Plus, adakah kebenaran untuk 'boleh jual' tu (dgn figure yg banyak) hanya untuk negara kita je? dan tak boleh kat asian Region yg lain?

Dan satu lagi yg part ni..

adakah korang menjawab ini dlm keadaan terpaksa sebab takde sapa nak jawab? Dan adakah korang sendiri mengakui bahawa, memang JNSSb tak boleh nak control dah sales dia dlm asian region, walaupun sebelum ni korang berpendirian teguh mangatakan bahawa HNYA JNSSb je yg boleh jual kat Asian Region ni?

Sure ke ni? ke yg mana satu stetment yg betul tu?

sebab kalau korang setuju yg sesapa pun boleh beli dgn quantity yg banyak (dapat harga retail- USD$ 2.78= RM10 ), maka, dimanakah MONOPOLI pada JNSSB untuk SFS? dan kalau takde monopoli untuk SFs kat Asian region ni, berapa secure kah sales untuk SFS?

(BTW, boleh tak kau paste kan kejap image email yg di send balik pada kau aritu, sebab ada sedikit keraguan di sini. Di mana, kalau ikutkan apa yg kau tampal tu, Nama Robert mrujuk pada Roebert Hoekstra , so,.. takpe, aku akan cerita nanti apsal dia jadi ragu2 tu.. kiranya kau paste dululah image email tu..)

Semua soalan ini berkisar pada balik pada pendirian teguh korang untuk 'betapa secure' nya sales SFs di Asia ni serta monopoli market SFS. Aku dah tanya awal2 dah aritu, iaitu mcm mana nak sustain dlm SFs kalau sales pun belum tentu ada returns lagi..

so, harapan aku semoga dgn soalan2 ini akan menambahkan lagi kefahaman menegnai JNSSb nanti. Dan jgn risau ,akan aku share kan email tu nanati. serta, jgn juga risau, sebab dlm 5 tu, setakat ni, ada * jawapan yg tepat..

Dan, soalan asal masih lagi dibuka untuk jawapan.. ahli boleh menjawab selagi tak puas hati ngan feedback aku (- since ini aadalah sebuah forum)

Edited by cikgureza

ni email head office kilang stromberg kat south africa : [email protected] atau kau bole call direct lain +27(0)31 569 3318... nanti kau dpt quotation tu, aku boleh keluar modal sikit utk jadi shareholder co. kau untuk kita market kan sfs ni kat indon...kayo kito...kayo...tapi jgn lupo byr zakat!!

kau ni bebenor ke ni nak kuar duit ni? tercirit birit kang.. :lol:

Kalau nak sabnagt..standby le duit.. replies aku dah dapat ni, cumanya secara jujurnya, aku takkan buat le, since dah mcm nak bunuh bisnes org lain le pulak. Plus, bukan style aku override company org lain...

Cumnya, aku akan share maklumat tu je, so, terpulang le kepada sespa yg pandai 'manipulate' maklumat tersebut...

So, ahli JNSSb, jgn le risau pulak.. kalau startergy sales JNSSb kuat dan betul, boleh sustain punya.. cuma kena lah bersaing 'sikit' (sikit ke?)

So, harap jgn yg lain2 tercirit birit pulak.. :lol:

minta maaf cikgureza, aku tak pernah gi kursus

tak boleh nak jawab...

bebenor ke miker tak pernah pegi kursus ni? abis tu yg jawab tu berdasarkan apa? ikut cakap2 orang ke apa?

"nor or not = anda sebagai pelabur" : Salah tuh.... semua peserta Smart Partnership mengaku yang mereka adalah penjual.

Agreement tuh pun namana Sale & Purchase Agreement...Aqad tuh pun nbama nya Aqad jual beli...Tak der disebut pun perkataan "Pelaburan"....."pelabur" atau yang sewaktu dengan nya....

Tentang sapa yang buat agreement tu... tak kesah laa.... asalkan agreement tu tak menyusahkan dan melindungi pihak kita sebagai penjual...... aku dah confirm ngan Syarikat....kita pun buleh juga nak sertakan agreement kita sendiri....no hal punya... makna nya kedua-dua agreement kena sains....

Kami ahli JNSSB takkan mengaku yang kami nih adalah Pelabur.....sebab dah terang lagikan bersuluh.... kami nih adalah penjual.....

Kalau JAI sebabagai " institusi pelaburan" d..so dah lama kami kena serang ngan SC... BNM...dan sebagainya.....

P/S : engkorang yang tanya pasal agreement jual-beli tuh ngapa...takut sangat ke.... kor dah baca ker agreement tu....

sini aku bagi tau isi kandungan nya....

Agreement tuh dalam bahasa Melayu..bahasa ibunda kita...so takder satu pun yang korang tak paham...atau meragukan. ada satu perengan tu, jai akan bayar balik hutangnya 8 kali/bulan berturut-turut. Yang lain takder yang menyusahkan.... pasal dia tak boleh bayar kalau barang tak laku..statement tuh tak di tulis pun...bermakna...apa2 hal pun JAI kena bayar gak.....

Kalau korang (yang bukan ahli) nak kan salinan agreement tu...pm kat aku atau hantar email kat aku.....nanti aku POS secara percuma..... nak taip balik kang korang cakap aku tipu lak)

Wassalam

XMAN

assalamualaikum...

:rolleyes: ni la yang buat saya terpanggil ni...saya akan prtahankan pendapat saya sebelum ni...so apa pentingnya korang dapat memastikan diri korang tu pelabur ke atau penjual ke atau usahawan ke atau businessman ke...apa relevannye...

saya menerangkan yg korang suma ni pelabur sebenarnya mmg bersebab...untuk korang memahami peranan dan hak korang...

klu secara tidak lansungnye korang melaburkan wang korang supaya JNSBB boleh mendapat produk dan menjualnya bukan...ok...then korang berkonsi keuntungan...

so even korang sign agrement sebagai penjual...hakikat takkan dapat diubah...siapa korang sebenar dlm JNSBB..org berpengaruh dan berhak tahu so many information...

kalau melabur jgn amalkan sikap boleh aja..atau lantakla yang penting aku dapat untung...pelaburan kita hendakla diawasi perkembangannya agar kita dapat menilai risiko, dan peluangnya...

JNSBB mungkin takkan tipu korang..tp attitude seperti ini adalah bahaya...sebab menunjukkan sikap endah tak endah dan tak berapa minat nak tau pasal pelaburan...tp pada masa yg sama melabur gak...

JNSBB mmg nyata sekali bukan syarikat pelaburan(suma yg listed kat bursa saham pun bukan syrkt pelaburan,syrikat minyak ada,makanan,insuran,mcm2 ada..) since JNSBB ada produk nak jual...tp diorg perlu modal/dana dari luar untuk jlnkan plan diorg...sapa2 yang beri dana tu pelaburla namanya...so anda berhak tahu plan mereka dan prestasi semasa mereka...2 benda ni mesti dkongsi dan bukanla termasuk rahsia syarikat...pelabur berhak tau....

saya bangkitkan isu ni coz bila cikgureza tanya berapa sales figure JNSBB coz dari situ kita bileh nilai keberkesanan bisnes plan diorg..takde yang bole jwb straight to de point...kona sana kona sini...apsal korang bole tak tau plak :blink: ...

atas sebab hairan tu la saya join thread ni..

saya ada satu soalan nak tanya..pnting ni!

JNSBB buat program Smart Partnership ni untuk tujuan apa?

A)sebab diorang perlu dana tambahan untuk buat bisnes diorang yang taraf international tu..

B)untuk membuka peluang pendapatan pada mereka yang berminat..

C)untuk membela bangsa agama dan negara..

D)jawapan lain...

ada tak diorg bagitau sebab semasa korang berkursus?jwb hati2 tau sebab nanti saya akan bagitau maksud sebenar kenyataan diorag tu..tp kalu diorg ada bagitau sebab yg takde kat atas..bolela share kat sini..

bebenor ke miker tak pernah pegi kursus ni? abis tu yg jawab tu berdasarkan apa? ikut cakap2 orang ke apa?

benar sekali pak...,,

saya jawab berdasarkan BELASAH je....

apa2 pun aku JELAS ngan plannya....

kan aku sudah katakan pada mu sayang, aku tak kisah yang penting

bayar hutang....

lho apa lagi mau ribut2...

apa2 pun maklumat yg bakal cikgureza bagi tuh, akan membuka lahsedikit tak pun mengurangkan sedikit

keTAKSUBan...

luruskan perjalanan

berdendang tanda keseronokan

:lol:

kalau melabur jgn amalkan sikap boleh aja..atau lantakla yang penting aku dapat untung...pelaburan kita hendakla diawasi perkembangannya agar kita dapat menilai risiko, dan peluangnya...

JNSBB mungkin takkan tipu korang..tp attitude seperti ini adalah bahaya...sebab menunjukkan sikap endah tak endah dan tak berapa minat nak tau pasal pelaburan...tp pada masa yg sama melabur gak...

titik terPENTING dlm pelaburan = hasil@pulangan

YAKIN dan PASTI dpt pulangan , sudah cukup untuk mengHENTAK

boleh tak aku kata macam tu?

ada tak diorg bagitau sebab semasa korang berkursus?jwb hati2 tau sebab nanti saya akan bagitau maksud sebenar kenyataan diorag tu..tp kalu diorg ada bagitau sebab yg takde kat atas..bolela share kat sini..

maksud sebenar atau SANGKA-sangka saja :ph34r:

sebab apa yg aku tahu dan yakin, yang tahu cuma YANG TAHU

Edited by naga9