Jump to content
pokyah

Microsoft Office 2007

Recommended Posts

assalamualaikum...

Skrg ni aku pki office 2007.... ok pun, syok gak, interface cantek... tp kena rajinlah 'menggodek' office 2007 seperti word dia.. banyak function2 dia yang terdapat dlm versi sebelumnya dihiddenkan... kena rajin godek dan 'unhidden' kan lah... kalu word, versi bwh 2007 dianya save file akan jd *.doc.. tp word 2007 akan jadi *.docx .. kalu nak pastikan file2 word 2007 ni bleh bukak kat word bwh 2007, kena save as-microsoft office 2003-07 ... tapi kalu ada yang buat 'equation' guna word 2007, then save as kan jd word 2003, suma 'equation' tu akan diconvert jd picture... word2003 pun akan recognize 'equation' td tu sbgi picture n tak bleh edit... trylah pakai dulu, insyaAllah, bleh biasakan.. trylah dlm 2-3 bulan ker... kalu betul2 tak bleh guna, barulah uninstallkan.. :lol: ok... peace... wassalam...

Edited by Datuk_Seri

kelebihan senang nak save dalam macam2 doc. farmat dan interface button cantik..kekurangan??...aku dah pakai unistall balik dan pakai msw2003..mungkin pasal aku dah biasa dengan yang lama... :lol:

klau ko tak nak kasi je kat aku,aku memang nak pkai ms office 2007 tu .sbb nk bli badget tkde.bagus ape latest version.

bGI ku 2007 ni baru lagi ramai yg tak mahir ngan interface...ala sama cam dr 98 ke me ker 2000 nak tukar xp...lama2 ok ler tu...yg pastinya kena lebih budget lakkkk....

maybe sebab lain lappy ko jadik slow

hd ko dae brape lagi space

ingat

office07 nie banyak gak makan memo

yang bos aku punya lagi slow...

- used space 10.8GB...free 40.5GB...

erm...rasenya ok jerk office 2007 nie,,

bgus byk template yang memudahkan dan mempercepatkan keje..

tambahan plak smua ikon2, function2 da ade kat depan..x yah duk carik2 lagik..

lagipun grafik pun comey..huhu..

akhir kata mmg bes r guna mic office 2007 nie..^,^

aku baru seminggu guna opis 2007 nie, mula nyer banyk bende yang buat aku celaru, tetapi bila aku duk releks slow2,baru tau!... tak nak guna dah yg lama, yg baru nih lagi khaw untuk wat kerja.

microsoft excel 2007 aku selalu jadi macam ni masa aku close.

dia kata ada clash dengan aku punya bluetooth, driver dari broadcom.

report dah, tapi takde solve lagi.

tapi aku tetap guna 2007 walau macam mana pun,

senang dan mudah.

nak buat graf lawa2 guna excel 2007

nak buat present lawa2 guna p.point 2007

aku ok jer pakai... best... x de pe2 hal pun...

tapi aku tetap guna 2007 walau macam mana pun,

senang dan mudah.

nak buat graf lawa2 guna excel 2007

nak buat present lawa2 guna p.point 2007

btul tue... mmg best giler... puah hati...

aku xda masalah untuk pakai ms 2007 ni..cuma agak berat sedikit tp itu bkn persoalannya,,x ketara pun.. memang pada mulanya perlukan sedikit masa untuk memahami fungsinya tp kalo sesiapa yg biasa dgn ms 2003 pasti tiada masalah utk 2007.. sblm ni aku pakai ms 2003 ,, bila nak present report yang ada graph aku tgk mcm x siap je report aku..tak menarik langsung..bila dah pakai ms 2007 WOW! aku berasa lebih yakin ngan tugasan aku.. dia punye graf memang cantik dan kemas.. aku syorkan pada sesiapa yang takut2 utk mencuba teruskan mencuba..pasti nanti korang takkan menyesal :lol:

best office 2007 ni(yela..pakai cd 5 ringgit je..)

tapi memang tak dinafikan produktiviti kita akan merudum sehingga 99.9% semasa baru 2-3 hari guna m$oFfice 2007 ni,samada sebab kekok,jakun melampau atau marah kat developer sebab buat perubahan mendadak.tapi bila dah sedap pakai..Best~~..

semuanya ada di depan mata,tak macam dulu punya;komain dalam lagi ssuatu fungsi tu ditanam dalam barisan menu.

aku rasa dari segi perfomnce takde masalah sangat,office ni cuma berat masa ada document je.mana ada orang main game sambil kerjakan office kan?

dan yang penting sekali,outlook ngan excel dia memang best;sejuk mata mmandang,macam tau2 je apa yang kita suka apayang kita tak suka.

aku perasan 2007 ni macam ada konflik sikit bila duk sama 2003.2003 ni macam 'sakit' sikit lepas install 2007.

Aku setuju... memang dari segi presentation dia memang lawa. Lebih2 lagi kalau melibatkan grafik macam membina carta dan graf... warna2 dia pun sangat kena dengan tema dalam sesebuah graf/carta, lebih2 lagi ada fungsi macam shadow dan 3d effect. Tu yang buat lawa tu. Mula2 pakai memang kekok gak, tapi bila dah dua tiga jam try, memang berbaloi ler kalau guna sebab lebih pantas dan shortcut yang dibuat sangat senang nak guna dan paham. :D

kat mana boleh dload ms office 2007 free

aku baru bertukar ke ms office 2007 enterprise...almaklumla dapat free... pakai aja la...

khorback, free dan ori ke?

nak satu....

aku dah syiok guna office 2007,

bes gila, tambahan bila buat grafik

aku selalu guna powerpoint 2007 buat grafik

sempoi betul

aku suka menggunakan office 2007 sebab dia boleh menyimpan fail lebih kecil

berbanding dengan versi 2003.

Korang try2 r guna ms office 07.. baguih..ikut peredaran zaman.. jgn dok kat takot lama je... berubah r sikit...hahaha.. aku pun br nak blajaq2 gn off 07.. best tu siut..

senang? apsal aku rasa susah, sebab tools yang aku biasa carik dalam ms office 2003 tak jumpa pulak dalam office 2007 ni. contoh macam nak buat "kotak tick" kat dalam table tu, aku tak jumpa pulak dalam ms office 2007. ada sesapa tau camana nak kembalikan menubar dalam office 2007 serupa macam office 2003?

tambahan ++: aku masih lagi save as type: 97-2003 document (tanpa x kat belakang tu) sebab menyusahkan nanti kalau nak transfer ke tempat lain yang takda office 2007 ni

kalau ko nak tukar dia punya toolbar office 2007 kepada toolbar office 2003, sila download toolbar installer dia kat SiNi :lol:

beza 2 kali ganda ...

save sebagai

Powerpoint 2003 (.ppt) vs Powerpoint 2007 (.pptx)

Edited by hairulfadly

oh..ya..rasanya ramai yang masih belum mengetahui bahawa format 2007(.pptx,.docx---) memang dah ter'zip.maksudnya dokumen tu tak dibiarkan gitu sahaja,tetapi di compress skali.tu pasal kecik semacam je.dan tu lah sebabnya word document untuk fornat 2007 tak boleh di view dalam wordpad.best kan format baru nih. ;)