Jump to content
pokyah

Microsoft Office 2007

Recommended Posts

haiiii....

sapa yg dah pakai m$ office 2007 ni...

aku baru jewr pakai semalam slepas torent...huhuh...

1st aku install terus guna untuk wat assingment..... huhuh... konon nak maju dari org la........

tetiba time nak print tak jadik lak... pas2 pi kat CC nak print..... negok file m$ word yang aku save tak bleh dibuka gunakan kan m$ word 2003.....heheh..... rupanya baru aku sedaqr...yg file tu .docx

haha.... tapi boleh gak gunan m$ word 2007 utk save dlm format .doc yang biasa..... aku jer tak reti...

lalala.....

kelebihan senang nak save dalam macam2 doc. farmat dan interface button cantik..kekurangan??...aku dah pakai unistall balik dan pakai msw2003..mungkin pasal aku dah biasa dengan yang lama... :lol:

Pertama sekali adalah padan muka hang wahahaahahahah :lol:

Sebenarnya kes macam tu terjadi kat rumah aku nih, bila aku pakai M$ Office 2003 dan member sebelah bilik aku pakai M$ Office 2007. Aku takleh nak buka fail .docx dia melainkan kena install converter dari michealsoft kat PC aku nih. Kalau ko nak converter tu boleh donlot kat laman web michealsoft : Office Compability Pack

kalau ko nak pakai pc sendiri tak per la.

tapi kalau ko nak bukak kat pc orang lain

lebih baik save as word 97-2003 document. (.doc)

boleh pilih dekat 'save as type'

jadi tak perlulah guna converter..

Edited by PowerRootTongkatAli_GS

...aku dah pakai unistall balik dan pakai msw2003..mungkin pasal aku dah biasa dengan yang lama... :lol:

Ha-ah, sama macam saya dulu, tp mase tu yg beta-version la. Lepas try, terus uninstall, button copy-paste tah ke mane tah.

So yang baru punye saya xtry poonnn. Tunggu la dulu nanti.

Kalo ade yg dah biasa pastu cakap lg orait, mase tu la nak try balik lagi sekali.

kalau tak nak susah dok asyik tukar ke 2003 tu..

ko gi kat option.

ade la tue.

aku dah guna lame dah.

bagus2 tapi ramai kalangan kuarge aku komplen.

diorang tak paham.

tapi bagi aku yg nk mengejar technology terbaru aku dah paham.

nak kasik tau kesenangannyha ialah bile korang dah terlepas taip tapi korang nak

huruf depan setiap perkataan besar ade fungsi tue dan macam korang tertekan caplock

mase menaip, korang dah tulis satu paragraph ade jugak fungsi tue.,

korang discober la sendirik

aku dah test dah sume fungsi die..

ko download tue laju ke and boleh pm key tak kat aku.

salam,

camner pulak dari performance utk buat keje? mana lagi cepat? cth utk access function2 dlm WORD atau EXCEL mana lagi mudah/cepat? sesapa yg dah donlod tu bagi la preview sikit. saiz lepas install camner pulak lagi besar ke lagi kecik ke? nak kene activate ke? bole upgrade dari office 2003 atau dia uninstall dulu? citer laa....

assalamualaikum ,

bagi aku ms office 2007 berat lar.. better used ms office 2003 .. tk tau lar korang cam ne plak :D

memang berat sikit sebab banyak grafik.

tapi aku punyer RAM 2.0 GB + GC 7300GT tak terasa plak berat.

Sapa-sapa nak hasil kerja yang cantik dengan senang, guna Off 2007.

Sebab tu dalam PC aku pasang 2 OS

1. Windows XP + Office XP

2. Windows Vista + Office 2007

Senang nak buat pilihan. :rolleyes:

bagi aku same jerk.

ko boleh pilih nak uninstall ke tak nak.

aku dah try dan memang puas hati sebab lebih menyenangkan kerja aku

nak wat kije.

interface yg cantik dan menyebabkan orang buta it tak tahu nak tekan yang mane..

bagi aku dari segi kelajuan memang amik ram sket api okey jerk.

ada mana-mana site yang aku boleh riki - manual ms office 2007. aku tahu guna cuma nak print simpan sbg hardcopy. the free way lah kalau boleh. sbb ofis x supply duit beli buku tp nk info ajer..plz

ape ko nak manual ker..tak paham la aku...

ari tu pc megzn apa tah, bulan feb kot..ada totoril pasal 2007 ni la...

boleh tahan....kalo tak dapat megz tu...

gi la cari kat google...heheh

tah la nape skarng rasa melekat jer ngn ofice 2007 nie... best la palak..hehehe........

conclusion dari aku...

office 2007 lagi senang dgn menu2 interaktif dia..

senang nk carik function + tak perlu nk add on... mostly dah integrated

95% kepuasan hati lah...

lagi 5% tak ada tu tak dapat nk beli yg halal punya.. manyak mahal lol... ahahhaha

senang? apsal aku rasa susah, sebab tools yang aku biasa carik dalam ms office 2003 tak jumpa pulak dalam office 2007 ni. contoh macam nak buat "kotak tick" kat dalam table tu, aku tak jumpa pulak dalam ms office 2007. ada sesapa tau camana nak kembalikan menubar dalam office 2007 serupa macam office 2003?

tambahan ++: aku masih lagi save as type: 97-2003 document (tanpa x kat belakang tu) sebab menyusahkan nanti kalau nak transfer ke tempat lain yang takda office 2007 ni

Edited by azuan

senang? apsal aku rasa susah, sebab tools yang aku biasa carik dalam ms office 2003 tak jumpa pulak dalam office 2007 ni. contoh macam nak buat "kotak tick" kat dalam table tu, aku tak jumpa pulak dalam ms office 2007. ada sesapa tau camana nak kembalikan menubar dalam office 2007 serupa macam office 2003?

tambahan ++: aku masih lagi save as type: 97-2003 document (tanpa x kat belakang tu) sebab menyusahkan nanti kalau nak transfer ke tempat lain yang takda office 2007 ni

I second that. Aku yg dah pegang komputer 15 tahun pun mengambil masa selama 15 minit utk menggunakan fungsi "save" tanpa menggunakan shortcut key di Office 2007 waktu beta aku guna dulu. (di mana kalau di office 2003 caranya semudah klik di menu "File" dan pilih "save"). Terus aku tak jadi install di mana2 PC parent, pakcik, makcik (dan diri aku sendiri) since diorang tak reti guna keyboard shortcut key.

Dari statement microsoft yg pernah cakap diorang buat ribbon menu camtu so that user dia guna the other 90% of "hidden features", nampak gayanya cam takde je cara nak bagi ubah ke menu style lama.

Dan aku cadang baik lah korang save dalam compatible mode since maybe dalam tempoh terdekat akan ramai lagi yg tak akan ubah ke Office 2007.

Edited by electroboy

huhuhu...

kesimpulan daripada pemerhatian aku mengenai topik ini ialah M$ Office 2007 ialah memang pelik!!!!! :huh:

tak nak lah aku tukar...baik aku kekalkan dgn M$ Office 2003..hehehehe :lol:

Mungkin akan ku tukar selepas ramai yg telah menggunakannya.tak kira di mana2 aku nampak org guna M$ Office 2007 sepertimana sekarang org guna M$ Office 2003.

biasa la benda baru, terasa pelik sebab belum biasa

alah bisa tegal biasa

betul tu...mula-mula rasa payah gak...then bila dah sebulan pakai mmm best plak rasanya...yela aku pakai office 2000 dah lama. Cuma aku install version ni kat main pc aku jer kat dua lagi pc aku biarkan opis 2000 ....pasal ringan / berat aku rasa macam biasa jer...maybe sebab spec pc aku sesuai / serasi run version ni.

aku dah unistall dah ms 2007 tu...kecian kat family aku,derang xbese guna ms 2007...aku pun pening gak nak guna.maklum la,dah terbese gune yg 2003...amik masa skit nak `kec-up`...

aku dah install office 2007..

pada aku ...

kalo korang paham konsep office yg lain...

mesti takde masalah dalam office 2007...

kalo bende ku tak "view"....kat office 2007 mesti kat "view" gak...

korang kene rajin la skit...ye la bende baru....kekekkek!!

tips : korang perasan tak belah kiri atas yg simbol tu....korang klik kat simbol tu...terus keluar semua menu ...save, print, mende tah lagi.....

tapi tak semua ada dalam menatang bulat ada simpul tu. setakat ni apa yang aku dah kaji, aku add balik beberapa menu yang takda guna "customize quick access toolbar"

tambahan++: baru aku perasan ada yang eja MS sebagai M$. apsal ye? keyboard rosak ke? :o

Edited by azuan

conclusion dari aku...

office 2007 lagi senang dgn menu2 interaktif dia..

senang nk carik function + tak perlu nk add on... mostly dah integrated

95% kepuasan hati lah...

lagi 5% tak ada tu tak dapat nk beli yg halal punya.. manyak mahal lol... ahahhaha

interface die cantek la..kot2 pasni ade buleh donlod skin utk office 07 lak :D :D

tp first time aku gune x jmpe menu nk print, ampeh sungguh..nasib ctrl+p die x tuko :P

tambahan++: baru aku perasan ada yang eja MS sebagai M$. apsal ye? keyboard rosak ke? :o

m$... bahsa yang dibangunkan oleh C-fu.... =microsoft..huhuh

kalo install seminggu, terus nak uninstall plak, bila nak pandai pakai m$ 2007 ni.... pakai la sebulan dua.... baru pandai...

apa2 benda pun, kalo baru guna mmg susah....kan kan kan...

nak kasik tau kesenangannyha ialah bile korang dah terlepas taip tapi korang nak

huruf depan setiap perkataan besar ade fungsi tue dan macam korang tertekan caplock

mase menaip, korang dah tulis satu paragraph ade jugak fungsi tue.,

MS office 2003 pun bleh buat benda ni