Jump to content
cyberfly

Nak Setting Wireless Router Kat Pc Mmber

Recommended Posts

askum kawan2...mula2 skali bilik aku ni tak dapat signal hotspot...lpastu bilik mmber aku dapat..so aku pasang belkin wireless router aku kat laptop dia..akhirnya berjaya gak aku sharing internet connection aku ngan dia..tapi aku dapati byk problem terjadi pada laptop member aku tu:

1.bila dia shutdown windows dan on balik,dia xleh surf internet walaupn connected very excellent kat tmnet hotspot tu.Perkara ni terjadi setiap kali shutdown windows..Aku pn try la repair connection,kdg2 bleh kdg2 xleh..

2.Ni problem pada pc aku,bila dia xleh access internet,aku pn xleh la...:P

ni setting yg aku buat kat network connection:

1.wireless network connection ngn local area connection aku bridge kan..

2.lpastu kat tcp/ip aku buat obtain ip address automatically ngn DNS server automatically

betulkah cara aku ni?

harap kepada yg pakar,bleh tunjuk ajar aku..dah pening kpala ni..

askum kawan2...mula2 skali bilik aku ni tak dapat signal hotspot...lpastu bilik mmber aku dapat..so aku pasang belkin wireless router aku kat laptop dia..akhirnya berjaya gak aku sharing internet connection aku ngan dia..tapi aku dapati byk problem terjadi pada laptop member aku tu:

1.bila dia shutdown windows dan on balik,dia xleh surf internet walaupn connected very excellent kat tmnet hotspot tu.Perkara ni terjadi setiap kali shutdown windows..Aku pn try la repair connection,kdg2 bleh kdg2 xleh..

2.Ni problem pada pc aku,bila dia xleh access internet,aku pn xleh la...:P

harap kepada yg pakar,bleh tunjuk ajar aku..dah pening kpala ni..

mmg la tak lehh nak connect..

klu beli kabel usb pastu try sambung pada wifi usb adapter tu ...

biar jarak dia boleh pegi jah sikit..

tak jadiker??

mmg la tak lehh nak connect..

klu beli kabel usb pastu try sambung pada wifi usb adapter tu ...

biar jarak dia boleh pegi jah sikit..

tak jadiker??

belkin user here..

belkin takde port untuk USB..

actually aku tak fahamm..

dari hotspot.. pergi ke laptop then baru pergi kat belkin ? then spread balik wireless kat ngko ?? camtu ker..

and adakah aku salah baca nie.. ?? masa laptop member ngko tak dapat internet.. ngko boleh dapat internet ??

ok2.. aku silap bace.. memang kompem kalo member ko yang gune laptop tu tak dapat.. so ngko pun tak dapat.. hermm...

aku rasa dari awal better ko beli repeater camtu dari ko susah2 nak sambungkan ke laptop member ngko nie.. ( kalo betul dengan apa yang aku faham dengan cara sambungan ngko tu ) kalo repeater.. die akan tarik terus.. tak payah ngko nak bergantung pada member ngko punye laptop.. sebab setiap kali ko nak surf,, ko kene pastikan member ko on jugak.. adoilaaa...

ngko set bridging tu.. untuk membolehkan AP lain tarik wireless connection belkin tu.. bukan untuk ngko sebar wireless ke PC ngko..

silap baca lagi.. Hahahaha.. sorry.. kalo ko bridgekan camtu.. logiknya untuk sharing internet aaaa...

cube terangkan sket.. kot2 aku salah faham dari ape yang ngko tulis tu..

Edited by slaughters

belkin user here..

belkin takde port untuk USB..

actually aku tak fahamm..

dari hotspot.. pergi ke laptop then beru pergi kat belkin ? then spread balik wireless kat ngko ?? camtu ker..

and adakah aku salah baca nie.. ?? masa laptop member ngko tak dapat internet.. ngko boleh dapat internet ??

ok2.. aku silap bace.. memang kompem kalo member ko yang gune laptop tu tak dapat.. so ngko pun tak dapat.. hermm...

aku rasa dari awak better ko beli repeater camtu dari ko susah2 nak sambungkan ke laptop member ngko nie.. ( kalo betul dengan apa yang aku faham dengan cara sambungan ngko tu ) kalo repeater.. die akan tarik terus.. tak payah ngko nak bergantung pada member ngko punye laptop.. sebab setiap kali ko nak surf,, ko kene pastikan member ko on jugak.. adoilaaa...

ngko set bridging tu.. untuk membolehkan AP lain tarik wireless connection belkin tu.. bukan untuk ngko sebar wireless ke PC ngko..

silap baca lagi.. Hahahaha.. sorry.. kalo ko bridgekan camtu.. logiknya untuk sharing internet aaaa...

cube terangkan sket.. kot2 aku salah faham dari ape yang ngko tulis tu..

aku silap kot..

aku ingat dia guna wifi adapter,rupanya wifi router..

khokhokhokhoh :lol:

aku silap kot..

aku ingat dia guna wifi adapter,rupanya wifi router..

khokhokhokhoh :lol:

takpe.. aku maafkan ko ! ahahahhahaha !!

dari hotspot.. pergi ke laptop then baru pergi kat belkin ? then spread balik wireless kat ngko ?? camtu ker..

ye camtu la..

aku rasa dari awal better ko beli repeater camtu dari ko susah2 nak sambungkan ke laptop member ngko nie.. ( kalo betul dengan apa yang aku faham dengan cara sambungan ngko tu ) kalo repeater.. die akan tarik terus.. tak payah ngko nak bergantung pada member ngko punye laptop.. sebab setiap kali ko nak surf,, ko kene pastikan member ko on jugak.. adoilaaa...

yup,kena tunggu mmber aku on dulu la..adoila...apa nak buat,aku dah beli wifi router tu baru aku kewujudan repeater dan fungsinya...nyesal..nak survey pn susah masa tu takde internet..huhu..

mmg berjaya sharing,tapi kadang2 bila mmber aku shutdown laptop dia dan on balik,mmber aku tu jadi xleh access internet...tu yg menjadi problem skarang..Any idea?

takde reply ke?:(

tapi rasanya aku dah dapat jawapan tuk soalan aku..setelah byk kali experimen,aku dapati mmber aku tu kena cabut dulu kabel lan ke router sblum access internet..bila dah login kat tmnet,baru smbung balik kabel lan tu..

aku pon pakai belkin...

kadang2 signal router kuat tapi xleh connect internet..

last2 aku jumpe nk wat pe..

mase memule setup belkin tuh..

aku wat security...

die ader soh letak 2 password..

satu utk guest and satu lg utk admin..

klu gune guest mmg akan ader masalah..

last aku wat sume pc kat umah nih pakai adminnye password..

br dapat..

*harap dpt membantu ko..

aku pon pakai belkin...

kadang2 signal router kuat tapi xleh connect internet..

last2 aku jumpe nk wat pe..

mase memule setup belkin tuh..

aku wat security...

die ader soh letak 2 password..

satu utk guest and satu lg utk admin..

klu gune guest mmg akan ader masalah..

last aku wat sume pc kat umah nih pakai adminnye password..

br dapat..

*harap dpt membantu ko..

password yg mana?tuk diguna masa aku connect kat wireless area network tu?key tu ke?

password yg mana?tuk diguna masa aku connect kat wireless area network tu?key tu ke?

passord mase memula ko setup belkin tuh..

mase ko wat security utk wireless ko tuh..

die mintak ko letak password..

ade 2 kotak..

kotak first utk admin..

kotak 2nd utk guest..

ko gune yg adminnye password..

yg guest punye mmg ade probs..

ko pakai belkin model pe?

aku punye cam kat signature aku nih..

aku rase same jeh..

mmg aku dah guna yg admin..pasal aku yg set..:P

yg guest aku turn off je..aku pakai yg harga 160 tu..tak ingat model apa..

kena terangkan situasi betul2..adakah situasinya mcm ni

1. Kawan ko punya laptop guna wifi adapter untuk access ke internet.. (signal cukup bagus ke? ) atau Internet stabil tak?

2. Belkin tu connect ke LAN Port laptop kawan ko ke? dari situ buat sharing? atau belkin tu jadi bridge access point ?

1. Kawan ko punya laptop guna wifi adapter untuk access ke internet.. (signal cukup bagus ke? ) atau Internet stabil tak?

laptop kawan aku dah built-in wifi..signal very excellent dan stabil..

2. Belkin tu connect ke LAN Port laptop kawan ko ke? dari situ buat sharing? atau belkin tu jadi bridge access point ?

aku connect le LAN port laptop kawan aku..lpastu aku bridgekan LAN dan WAN tu..betul tak cara aku ni?

laptop kawan aku dah built-in wifi..signal very excellent dan stabil..

aku connect le LAN port laptop kawan aku..lpastu aku bridgekan LAN dan WAN tu..betul tak cara aku ni?

betul lah tu kot...cuma ko kena pastikan kawan ko connect wireless dia dulu baru bridge wireless dia ngan lan dia..then baru wireless router ko ada internet..pastu baru laptop ko ada internet..sebab kalau member ko tak connect lagi..laptop dia akan fikir lan tu sebagai penyambung ke internet..bukan wireless..