Jump to content
Sign in to follow this  
powerabu

Tukar Tajuk

Recommended Posts

Assalamualaikum dan salam sejahtera....

Aku mintak sangatlah kat moderator supaya menukarkan tajuk2 post yang dibuat oleh segelintir ahli...

Tajuk-tajuk seperti Tolong aku.../Minta Pendapat/Masalah aku dan apa-apa lagi tajuk post yang tak melambangkan masalahnya.

Menyusahkan aku tol....terpaksa aku bukak topik yg camtu utk tengok masalahnya pasal ada perasaan ingin tahu. Last2 aku bukannya tau pun pasal benda tu. Buang masa jer...

Tukarkan tajuknya seperti ini contoh:-

Tajuk Post:- Tolong.....

Masalahnya:- Camne nak bukak komputer. Aku tak reti. Keyboard ni apa gunanya?

Tajuk Post Yang Patut Ditukar Moderator:- Bagaimana Nak On Suiz Komputer?

Dengan berbuat sedemikian, diharapkan supaya forum ni nampak lebih kemas dan mudah dicari oleh mereka yang berbetul dalam masalah serta tidak lagi dibuat post yang sama berulang kali.

Yang Benar,

Powerabu

sebenarnya mereka boleh tukar sendiri tajuk post tu dgn edit balik post #1.

masalahnya...adakah diorang akan tukar tajuk.

Jadi..moderatorlah yang kena tolong tukarkan tajuk diorang.

Menyusahkan aku tol....terpaksa aku bukak topik yg camtu utk tengok masalahnya pasal ada perasaan ingin tahu. Last2 aku bukannya tau pun pasal benda tu. Buang masa jer...

aku pun simpati kat ngko.... :lol:

sepatutnye moderator BUAT KEJE diorang dah lock thread2 nonsense dan buang mase camni. tapi moderator takot si pembuka thread marah, nanti diorang nangis

aku pon perasan gak...tajuk yang terlalu umum ni susah kalau kita nak tahu masalahnya kalau hanya lihat pada tajuk tersebut...kepada pembuka tpoic sila letak tajuk yang sesuai nla hendaknya.. :ph34r:

korang rase patut ker kite yang dah tau nih inform kat pemule thread tu suroh tukar tajok ;)

aku slalu gak kene gitu... last2 topik yang aku bukak tu x leh aku jawab sbb luar bidang aku...

bukan ape aku kesian kepade sesiape yang senasib nagn aku nih...

ade peluang nak berforum ngan selese pukul 10 malam hingga 3 pagi jer pakai dial up 56kbps...

memang bebetol nyusahkan thread cam ni :ph34r:

umm 2 antara mslh common yang selalu dibuat oleh forumer baru..slalunya aku tlg tukarkan terus,malas suruh diorang tukar.cuma pesan aje diorang suruh guna tajuk yang sesuai bila bukak thread baru

Patutnya kena tegur dia dulu..kalau dia tak tukar jugak, baru lock terus topik tu..tak perlu takut nak lock topik diorang..kalau tak berani buat, biar aku buat..korang jadi mod kena tegas..kalau diorang betul-betul berminat nak tanya dan suruh kita balas kat topik diorang lepas tu, mesti diorang nanti datang balik dan bukak topik baru tapi dengan tajuk topik yang lebih releven sebab diorang dah belajar dari kesilapan tadi..

Edited by aMer

bagi aku tajuk kepada sesuatu topik sangat penting...

berdasarkan kajian aku:-

1. Memudahkan org mencari sesuatu masalah dengan menggunakan fungsi search. Pasal tajuk sama dengan keyword.

2. Mudah dicari di search engine seperti google pabila keyword atau perkataan dicari sama dengan tajuk forum.

kebaikan:-

1. User takkan buat tajuk baru pasal senang search masalah dia.

2. Orang yg mencari penyelesain masalah pc dia di search engine akan senang terjumpa forum putera.

Begitulah ceritanyer..tajuk memainkan peranan yang sangat penting dalam pembangunan forum ini

klau korang tak cayer ngan kajian aku ni..cuba try sendiri.

Edited by powerabu

bagi aku tajuk kepada sesuatu topik sangat penting...

berdasarkan kajian aku:-

1. Memudahkan org mencari sesuatu masalah dengan menggunakan fungsi search. Pasal tajuk sama dengan keyword.

2. Mudah dicari di search engine seperti google pabila keyword atau perkataan dicari sama dengan tajuk forum.

kebaikan:-

1. User takkan buat tajuk baru pasal senang search masalah dia.

2. Orang yg mencari penyelesain masalah pc dia di search engine akan senang terjumpa forum putera.

Begitulah ceritanyer..tajuk memainkan peranan yang sangat penting dalam pembangunan forum ini

klau korang tak cayer ngan kajian aku ni..cuba try sendiri.

yerr betul banyak kebaikan nyerr kalau ikut macam quote kat atas nie..

rasanyer dah ada peraturan pasal benda nie...

so kalau diorang tak boleh nak ikut.. pls lock atau delete jerr...

bukan nak menyusahkan diorang tapi kalau perlu baca rules tue dulu....

umm 2 antara mslh common yang selalu dibuat oleh forumer baru..slalunya aku tlg tukarkan terus,malas suruh diorang tukar.cuma pesan aje diorang suruh guna tajuk yang sesuai bila bukak thread baru

saya sokong :D

ha. musim tembak moderator dah bermula balik ka ni? sekali 3-4 topik muncul pasal benda yang sama je dalam forum ni. okhokhohkohokho. unik la korang ni. yang crap-fu tu toksah cerita la memang sifat dia macamtu banyak benda tak kena dalamni. yang lucunya "anak-anak buah pun dah ramai" :lol:

point dia tetap sama, dalam masa korang sibuk komplen itu ini, apa kata korang tolong "report". admin sediakan 1024KB ruangan inbox untuk setiap moderator untuk terima komplen/report dari anda semua. boleh kan tolong report kan kan? korang ni semua kan prihatin dan sentiasa aktif dalam forum? boleh kan kan?

ha. musim tembak moderator dah bermula balik ka ni? sekali 3-4 topik muncul pasal benda yang sama je dalam forum ni. okhokhohkohokho. unik la korang ni. yang crap-fu tu toksah cerita la memang sifat dia macamtu banyak benda tak kena dalamni. yang lucunya "anak-anak buah pun dah ramai" :lol:

point dia tetap sama, dalam masa korang sibuk komplen itu ini, apa kata korang tolong "report". admin sediakan 1024KB ruangan inbox untuk setiap moderator untuk terima komplen/report dari anda semua. boleh kan tolong report kan kan? korang ni semua kan prihatin dan sentiasa aktif dalam forum? boleh kan kan?

munkin cth baru mcm nieh :P

Here

ya macamni la yang sepatutnya. nice one gengstapo 41.gif

jagn hangat-hangat taik ayam ye moderator.... -_-

kang aku tembak lagi moderator ngan taik ayam baru tau. :lol:

jgn sampai dikomplen baru buat kejer.....

aku bukak topik pasal tak puas hati kat forum jati diri tu untuk setiap moderator baru tau.... :lol:

*jgn marah ye mod...jgn ban aku sudah

jagn hangat-hangat taik ayam ye moderator.... -_-

kang aku tembak lagi moderator ngan taik ayam baru tau. :lol:

jgn sampai dikomplen baru buat kejer.....

aku bukak topik pasal tak puas hati kat forum jati diri tu untuk setiap moderator baru tau.... :lol:

*jgn marah ye mod...jgn ban aku sudah

Kita tengok jer la..kalau ada tajuk mengarut lagi yang kluar..kita nasihat kat pembukak topic..kalau dia tak ubah lagi..kita tengok mod ada ubahkan ker tak tajuk2 camtu..

kalau mod malas ..memang patut kene tembak/fire/fired :ph34r: wakaka..

salah tu. patutnya ko tu yang jangan jadi serupa taik ayam. hangat sekejap. keluar berterabur. kitorang kalau ada orang report, kitorang take action. rasanya belum penah ada yang missed. ko expext moderator untuk merayau setiap forum carik cacat-cela? cerita memang senang apa kata ko yang jadi mod? takpun ko boleh calonkan je diri ko jadi supervisor terus. elelele. takpayah la berkias-kias, aku paham maksud ko sebenarnya tu. eleleleelele. nakkan perhatian dari admin biar admin nampak "wooo bagus budak ni sebab alert dengan sesuatu benda dan boleh detect mod yang tak amik tindakan" tapi orang jenis macam ko ni yang hangat sekejap, dan perangai macam bebudak nak merengek komplen itu dan ini bukan yang pertama dalam forum ni. dah ramai dah pun. merengek sekejap, lepastu hibernate beberapa bulan, agak-agak rasa nak "buat publisiti balik", bukak balik satu topik carik point nak tembak moderator-moderator ni. dah berlambak pioneer ko dalamni yang buat keje macamni dah. ko bukan orang pertama :D

anyway, ko nak create topik kat setiap sub-forum pasal moderator pun tak jadi hal. diulang, spesis macam ko ni bukan 1 je dalam forum ni. dah banyak dah sebelum ni. jangan nak tunggu kena suruh click butang report/komplen je baru nak click :D

* jangan marah ye ________... nanti aku ban kang

hui...bahaya ni..powerabu ko tak takut ker pasal berani mempertikaikan kewibawaan mod. tercinta ni..

aku paling benci kene ban..

aku klau jadi supervisor no hal jer......

mesti lagi power gerenti 100%.

lagipun aku rasa memang aku bagus pun pasal buat teguran kat mod utk memperbaiki cacat celanyer...jadi..aku dapat mengesan apa kesalahan mod menunjukkan aku ni ada tanggungjawab terhadap 'bos-bos' kat sini yg tak buat kejer.

buktinya....aku dah bukak tajuk ni baru harini aku perasan ada mod bagi amaran kat user yg salah buat tajuk

ish ish ish :blink:

kita tengok...adakah mod-mod ini akan menjalankan tanggungjawabya sekadar taik ayam.

klau buat lagi..aku jalankan tanggungjawab aku dgn menembak mod lagi...

*jgn salah gunakan kuasa anda

hui...bahaya ni..powerabu ko tak takut ker pasal berani mempertikaikan kewibawaan mod. tercinta ni..

aku paling benci kene ban..

aku tak bercinta dgn dialah hahaha :lol:

tupasal lah aku berani skit

Edited by powerabu

keh keh keh. lepas seko, seko lagik kuar dari lobang untuk mempamerkan ideologinyer. udah udah ler tuh ngkorang. ngkorang expect moderator tuh cam menteri ker? mesti wat itu ini cam rakyat? rakyat bleh pung pang pung pang. lagikpun menteri gaji berpuluh ribu. moderator ada gaji ker? apa kata korang sumer dalamni yang meleter cam mak nenek nih kumpulkan satu dana, and then bayar sumer mod dalamnih gaji every month, lepaihtuh ngko memang ada hak untuk ngomel itu ini.

menda mudah pun jadik beso. butang report ader takmo guna. aku nih hah dah beratus topik aku komplen, stakat nih sumer ader action taken, tapi tak penah pun aku komplen kalo ader berpuluh topik lain terlepaih pandang. tolong la jangan jadik cam budak skolah tabika. merengek itu ini kalo tak kena ngan mata ngkorang.

kita mulakan dengan topic starter ngan mamat ataih aku nih. kenapa? pasai aku memang dah banyak review posting ngkorang and then aku ader gaks nengok post/thread/topic yang ngkorang sendrik involve tapi merepek-repek. jadik ngko toksah ler dok komplen itu ini pasai ngko sendrik pun wujudkan sampah gaks dalam forum nih. soh mod wat itu ini, dalam masa sama ngko plak ludah ke langit.

cukup la wujud seko sesumpah cam c-fu dalamni. meh sini aku nak terus terang. sepanjang aku dok review bebudak dalamnih, takder seko pun yang wat satu topik untuk appreaciate setiap usaha yang derang wat dalamnih. aper yang ngko nak wat? komplen komplen and komplen cam mak nenek. memang tak dinafikan dalam forum nih pung banyak budak skolah. jadik tak heran ler kalo bebudak yang dok ngomel nih pun sekolah lagik. dalam dunia cyber sesapa leh berkata kata. udah udah ler tuh ngkorang. butang report tuh terang ader tapi dok komplen lagik. nak carik publisiti cam zuan kata tuh pun agak2 ler. posting beribu pung kalo ader seketul dua dok komplen tak guna gaks.

plus, ngkorang kira ker sumer posting yang mod edit, amik tindakan dan sebagainya? alahai, tolong la minah, jangan jadik cam pompuan yang carik kesalahan orang lain. menda free jer beb, takyah ler ngko terbawak sangat. lain ler kalo ngko berbakat na nak jadik moderator, calon ler diri sendrik, takyah ler nak berbunga2. ;)

sorry to say, aku bukan nak menangkan sesaper, cuma ngkorang nih sumer tak reti terima kasih. tuh jeks. dah diberi itu nak komplen ini cam forum nih abah ngkorang punya leh nak demand itu ini. kasar? kalo rasa bahasa aku nih kasar, atau kalo jiwa lembut cam pompuan takleh kena tegur tapi rei merengek orang lain, ataupun lepaihnih ader lagik pompuan2 dalamnih yang nak sindir aku plaks, silakan.

Edited by gegule

diulang, spesis macam ko ni bukan 1 je dalam forum ni. dah banyak dah sebelum ni. jangan nak tunggu kena suruh click butang report/komplen je baru nak click :D

jap, aku salah sorg yg tekan button report sebelum stapo postkan psl thread td tuh..

so, secara ikhlas, post kat atas nie merujuk kpd aku or what? :unsure: kenapa perlu sensorkan nama tu plak? :huh:

* kalau boleh, jawapannya jgn lah "sapa makan cili dia rasa pedas"

*macam terkena aku sipi² plak :lol:

Edited by ne7za