Jump to content
sharemalaysia

Kepimpinan

Recommended Posts

percanggahan datang dari mane???? :mellow:

sape yang timbulkan??? :blink:

setelah benda jadi macam nie semua nak tutup mulut...

cubelah buat keje biar selesai...

jangan tinggalkan benda yang tergantung macam tue jer..

benda kalau dibincangkan dengan baik tak jadi macam nie kot..

mungkinlah kot... :lol:

@Akechi~Yukimura

Wa..ayat ko ni power..ko ni seorang flamer rupanya..

Takpa ko boleh baca semua post dalam PGC untuk sokokng statement ko ni..cari la apa yang ada sangkut paut..tentang percanggahan yang "tersirat"..jangan amik yang "tersurat" jer..baru la boleh buat rumusan yang baik..

Tutup mulut?

Aku dan mungkin juga (ahmades) nak bagi ruang kepada anarchy untuk masa depan terbaik PGC,..tade niat nak lari atau tutup mulut pun sampai tergantung...

Huh.. :ph34r:

Last sekali,

aku nak tau apa reason ko selitkan post berunsur "flamer" ni..? <_<

Khas untuk semua peminat2 aku...

tak boleh ke sape2 stopkan mende ni? maksud aku bukan stop macam tu je. someone, yg incharge, yg nak tunjukkan kebolehan diri korang, say something.

dah beso dah, nak gado2 lagi watpe?

suggestion yg tak berape nak bernas dari aku:

1. Buat la meeting/gath atau korang chatting la kat irc atau memane kalo tak leh jumpe depan2 mate (kalo sorang kat utara, sorang kat selatan, chat je la)

2. Luahkan rase tak puas ati, korang nak jerit ke, marah ke, suke ati korang la. Ingat, meeting is meeting. Dlm meeting, pengerusi, ahli biasa, sume same je. korang patut tau sume tu kalo korang rase korang professional.

3. Korang rase korang professional? Cukup mahir? tunjukkan. (ni untuk membuktikan kat org yg nak menjatuhkan korang selame ni.)

4. Bubarkan ajk? tak yah. maintain mane yg korang rase patut maintain. tukar mane yg patut tukar.

5. Harap2 sangat tengok korang ni bekerjesame. walaupun aku tersangat baru dalam PGC ni, aku rase, korang bukan macam ni time PGC baru ditubuhkan. setiap kelab or ape2 pun la, mesti ade happy2, seronok2. korang takde rindu ke waktu mude2 dulu? ape korang nak cite kat cucu cicit korang nanti? "atuk dulu gado ngan kawan2 atuk kat PGC.. sedih tau..." (malu seh....)

6. Aktifkan diri anda. bukan dengan Hotlink atau Celcom mahupun Digi, aktifkan diri anda dengan aktiviti2 yg berlaku di luar atau di dalam PGC. jangan buat perhimpunan haram, kene tangkap kang, naye jek.

last skali, harap maap, ampun, dari ujung rambut sampai ke ujung kaki. mulut aku laser, mintak maap. aku nak tengok korang jadi cam yg orang lain nak.. korang taknak tengok ke PGC ni maju balik?

ako takkan nak di-affiliate-kan dengan memane kelab mengarut yang masih nak budak kecik pegang jawatan penting. cam snowolf. melayu mudah lupe.

korang ni masih bebal ke hape? main cadang calon, WALAUPON takde sekor pon calon atau bakal calon kat sini ade nak bentang ape yang diorang nak buat kalo dilantik.

amende ni? kalo nak pilih ketua pengawas sekolah rendah pon paling kurang kene perkenalkan diri kepada sume orang yang nak undi. ke korang yang tak penah sekolah?

kalo korang betul2 berniat nak mulakan balik kelab bangang ni, maka BUBARLA DULU kelab lama! suruh/paksa la mamat kelab merapu turun/letak jawatan. snowolf n the gang yang tak buat keje.

THEN, baru start baru.

and ako seriously tak paham. kenape dulu bile snowolf n the gang tak buat keje, korang dok diam. bile ako sound, baru terhegeh2 nak sokong.

ni korang pegi soh diorang muke yang same jugak pimpin korang.

paham tak? korang ni macam pakcik2 yang dok komplen2 pasal badawi, pastu bile time pilihanraya, vote die balik. baik takyah bising!

i mean come on la beb! definisi, skop kerja ajk tu pon takde sesape kat sini bak pgc lepas maupon pgc sekarang tak define lagi, ni dah bejuta jenis ajk tetibe timbul. dahtu camner main pilih ketua2 pgc? ngan bilangan pos kat dalam gamers club/ gamers nye forum? nonsense. ape, banyak gile ke keje ketua ajk konsol sampai nak kene pecahkan kepada bejuta anak ajk? patutnye buat satu dua position dulu, pastu bile dah start bz baru pecahkan kepada PENOLONG ajk, pastu pecah2kan kepada ajk2 kecik.

and tak rase pelik ke. bile ako bising2, pastu mamat ni dah nak start buat "PGC BARU" (kononnye) baru minah snowolf ni tetibe idup balik kat sini.

ako gerenti kelab ni akan mati mase memule start dulu, and kalo camni care korang nak buat, ako gerenti kelab ni akan mati gak sekarang. walau camner pon minah snowolf tu melalak untuk KONFEMKAN yang hujung tahun ni ade gath. walaupon takde sesape leh gerenti yang hujung tahun ni die (atau sesiapa!) akan masih idup. walaupon takde sesape leh konfemkan yang hujung tahun ni kita takde kiamat.

tukar name je la. Putera Children Gamers' Club la.

ni plan ako.

ako vote diri ako sebagai Chairman kelab ni, yang report direct kepada Shanai. ako seorang yang jadi moderator di sini. moderator jr. hanyalah kepada president yang report kepada ako, dan maybe senior vice president, aka naib pengerusi.

since ako sebagai chairman, tugas ako hanya akan oversee development kelab ni. ako nak tendang sesape yang tak buat keje, sukatik ako.

bila kelab ni dah ade orang best2, ako naikkan mereka kepada board position. diorang maybe leh start jadi VP dulu. bukan ajk merapu cam ajk 2d, 3d. cam ade beze jek SKOP KERJA DIORANG. mereka akan tolong kembangkan kelab ni dengan contacts diorang, dengan skill2 yang diorang ade. position ni sesuai untuk ahli2 putera lain, diluar gamers club, tapi dalam forum putera lain - seperti mamat pandai buat video editing (so leh capture online match), mamat buat game (so die akan carik game2 member putera buat, so boleh soh ahli PGC buat beta testing, etc), dll.

bawah SVP, akan ade beberapa VP.

VP events

VP online events

VP putera games development

VP members (takde name best, keje cam HR la, kumpulkan member2 PGC, etc)

semua VP akan ditolong oleh ajk2 lain. mule2 ajk akan ade rotating jobs, so mungkin memule ajk X tolong buat events, pastu ajk X tolong tulis posting ke, dll. kalo bagus, bagi extra title cam ajk online games. then baru naik jadi VP in training, pastu jadi la VP. kalo dah start bz, tapi bagus, naikkan kat dalam board.

ni la salah satu daripada jenis organisasi yang korang patut cuba wujudkan! bukan organisasi mengarut cam ajk 2d, ajk 3d tu!

ingat, semua kelab yang bagus bermula daripada organisasi kelab itu sendiri. kalo ketua pon cam badak air, tido je keje, then ape gune? takat nak syok snirik buat kelab maya yang takde sesape kisah? ni idea ako tentang organisasi yang efisyen, takde banyak level so birokrasi menjadi minimum, takde banyak posisi so interaksi menjadi efisyen.

pilih orang ngan otak. bukan ngan posting. bukan pasal care die posting tu nampak die peramah.

or bukan pasal die minah.

Edited by C-Fu

Aku sokong posting C-Fu. Dalam pengurusan mana boleh main letak "sapa nak jadi" yang patut ditekankan adalah "aoa yang nak buat". Itu pun tidak bila aku persoalkan kedewasaan dalam kepimpinan, hempehnya jawapan yang aku dapat. Etika berdebat dalam definisi maya pun masih tak reti sampai sanggup cakap camni.

Cukuplah tu.

Wwwaa..beshnya pelan ko C-Fu. Nanti aku rancang pelan aku plak.

@ahmades

sape ko utk menilai kedewasaan kepimpinan seseorg...tlg laa xyah nk perli or kuar fakta ko.. utk menyokong kenyataan ko...tlg jgn sebut pasal komited dpn aku... aku dh muak...kalau ko ikuti perkembangan PGC.. ko akan tau kenapa kelab ni jadi mcm ni.. and sape yg xberi komited... so jgn membuta tuli berkata benda yg ko sendiri tak tau...jgn asyik nk salahkan pemimpin... tgk yg bwh2 dulu...aku bg ko cth... sesebuah kilang takkan beroperasi kalau hanya ade bos saje.. kalau pekerja2 xberi komited.. kilang tu leh maju ke?

ni name orang takleh pikir panjang.

kalo pekerja takde komited, maka BOSS YANG KENE BUANG KERJA. inilah name die tanggungjawab.

ko tengok memane ceruk kat dunia ni, dalam komuniti orang asli ke, kompeni2 ke, NGO ke, bile organisasi tu tak beroperasi, maka salah adalah di atas bahu CEO atau ketua. adalah amerika pegi bunuh atau pecat askar2 pasal diorang tak dapat nak control iraq? no, sebaliknya donald rumsfeld ketua setan tu sendiri yang step down.

Edited by C-Fu

ako memang gile kuasa. pasal ako fedap ngan mamat2 tak reti appreciate kuasa yang diorang dapat.

dah dah la tu nak menjatuhkan name orang lain. cet...putera childrens kunun....

wakakakakaka tapi kire ok la. childrens2 pun ok gak pe. tapi cian ehh... sape laaa yg rajin2 melawat forum ni... kate putera childrens.. awak tu dah beso sangat? kalo rase2 taknak lagi, dipersilekan dengan segala hormatnye, berambus.

aku rase tak de lagi mende2 camni belaku. disebabkan mulut orang2 tertentu ni yg sakit ati, berbangsa melayu, yg ade sifat dengki dan busuk hati yg teramat ingin menjatuhkan seseorang. tapi rase2nye, org tu takkan dapat undi tinggi pun. silap2 jawatan tukang buat air pun tak layak.

woooootttt..... o.O

--------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

"ako gerenti kelab ni akan mati mase memule start dulu, and kalo camni care korang nak buat, ako gerenti kelab ni akan mati gak sekarang. walau camner pon minah snowolf tu melalak untuk KONFEMKAN yang hujung tahun ni ade gath. walaupon takde sesape leh gerenti yang hujung tahun ni die (atau sesiapa!) akan masih idup. walaupon takde sesape leh konfemkan yang hujung tahun ni kita takde kiamat."

mmg le mati sbb adenye org2 yg nak menjatuh2kan ni. biarpun takde ajk ke ape ke, ahli2 biasa still boleh mengkecoh2kan forum ni.

--------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

"ako vote diri ako sebagai Chairman kelab ni, yang report direct kepada Shanai. ako seorang yang jadi moderator di sini. moderator jr. hanyalah kepada president yang report kepada ako, dan maybe senior vice president, aka naib pengerusi.

since ako sebagai chairman, tugas ako hanya akan oversee development kelab ni. ako nak tendang sesape yang tak buat keje, sukatik ako. "

chairman tendang sesuke ati? bawak mengucap la weh. donald trump pun tau nak maafkan orang. yg nak tegas2 ni ape kejadahnye?

org kalo boleh nak boss/ceo yg friendly, leh bawak berbincang. fuhh...kalo la orang camni member real aku, seronok gile seh........

lame tak training fizikal ni...

"ingat, semua kelab yang bagus bermula daripada organisasi kelab itu sendiri. kalo ketua pon cam badak air, tido je keje, then ape gune? takat nak syok snirik buat kelab maya yang takde sesape kisah? ni idea ako tentang organisasi yang efisyen, takde banyak level so birokrasi menjadi minimum, takde banyak posisi so interaksi menjadi efisyen."

dan kelab yg bagus...tak perlukan seorang ceo yg baru yg dahulunya suke nak menjatuhkan orang. nape takleh ke ko nasihat org yg ko tak suke tu? nape nak post2 sampai camni skali?

biarla kelab maya ke, ape ke.. yg ko dengki tahap iblis ni kenape?

"pilih orang ngan otak. bukan ngan posting. bukan pasal care die posting tu nampak die peramah"

woooooooo.....OTAK? eehehehehe

"ko tengok memane ceruk kat dunia ni, dalam komuniti orang asli ke, kompeni2 ke, NGO ke, bile organisasi tu tak beroperasi, maka salah adalah di atas bahu CEO atau ketua. adalah amerika pegi bunuh atau pecat askar2 pasal diorang tak dapat nak control iraq? no, sebaliknya donald rumsfeld ketua setan tu sendiri yang step down. "

nape nak banding2kan PGC ngan dunia luar? tu care diorg bekerje. biar la. sampai bile nak idup dengan asik nak banding2kan diri sndiri ngan orang lain? ceo tak wat keje pun tak semestinya organisasi tu leh jatuh. KALAU orang2 bawah die tau macamane nak handle. tapi orang2 sndiri nak menjatuhkan org2 atas, APE KEJADAHNYE SUME NI? mane pihak berkuasa?

donald trump pun penah cakap, die takkan berjaya tanpa kawan2 die. skarang ni, kalau skalipun PGC ni punye CEO dah buat prangai ke ape ke, takleh ke KORANG NASIHAT DIE? nape nak gune care ni? barat lain. timur lain. malu la sket beb. dah la melayu ni org luar asik kutuk2. ko nak tengok mlayu kene kutuk lagi? aku tak kisah. aku idup bukan bedasarkan cakap2 mulut celupar orang lain. kalo ko aku pecaye la sbb mulut ko pun macam tu. hati ko tu mmg busuk la. tak dapat dinafikan.

kalo tak suke ngan care die bekerje, bagi cadangan. nasihat. tegur. nape nak gune care ni? care yg nak menjatuhkan orang. penah tak ko mintak penjelasan dari diorg2 yg tak buat kerje la ko cakap, pernah tak?

pernah tak ko tengok care die buat keje? penah ko tanye die sehat ke tak? penah tanye die penat buat keje ke tak? penah tak ko cakap kat die, jenguk2 la sikit kat putera ni? nape dah lame2 diorg tak online, baru ko nak cakap2 mende2 camni.

atau ko mmg tunggu masa nak JATUHKAN diorg???

Edited by imam

aku tanak komen pepanjang atau pependek

just nak kata..

aku setuju idea C-FU!

Edited by Batista

Panjang pulak ko post C-Fu..

aku sokong cadangan C-Fu....ni kira rombakan kecil..

aku nampak cadangan C-Fu kali ni ok plak..walaupun kata2 mamat ni pedas tahap cipan..

sekarang aku hanya member biasa dalam PGC..aku bukan lagi naib pengerusi yang tak rasmi macam dulu..

dah buat sedikit revolusi kepada pemikiran member kat sini tentang club yang macam terbiar ni dengan niat mencari leadership PGC..tapi ada yang melenting ( orang penting la katakan)

tapi ada pulak member yang melenting...sehingga la C-Fu post statement/cadangannya ni..harap dengan post C-Fu ni ada yang terbukak balik mata..(mata yang selalu ditutup pasal nak tidur lebih)..

Ok adios aku setuju.. :ph34r:

...melainkan, ada diantara umat yang masih buta dengan perbezaan yang mana satu organisasi macam bebudak dengan organisasi yang sama mengikutn standard dan piawaian.

Sokong statement C-fu.

hahahahahah!!!~ :lol:

mmg bebal, bebal tahap dewa.. korang masih xnmpk.. apa yg si bebal ni nk buat.. hahhahah!!!~ yg korang tau setuju.. bagus.. korang pun turut bebal..

@C-bebal

awat ko asyik nk salah snowolf...aku musykil sejak dr mula lg... cuba story sket... walhal dia setiausaha je...awat ko malu taip nick aku... ke ko xreti nk taip... awat yg ko sibuk sgt ngan club kecik ni.. "kelab game utk kanak2" ... nape ko xpi idupkan balik game club ko yg ko ckp dulu dah mampus tu... dr mula tubuh lg .. ko sibuk nk masuk campur.... skrg.. sibuk nk calonkan diri sendiri.. ko dah lama kat putera.com ni... awat dulu ko xsibuk nk tubuhkan game club kat sini.. awat otak ko buntu ye.. oooo lupe.. ko bebal... sry ar.. aku ni pelupe sket.. kuat mkn semut....

aku nk ckp lg.. or mungkin aku tersilap ckp/taip.. aku ngan snowolf.. dah xnk ambil bahagian dlm drama ni.. so jgn nk selit2 name kita org dlm perdebatan korang....

@ahmades

hahhahahaahah!!!~ ko nk modal.. dtg jumpa aku...

nasib baik ade imam.. sejuk sket hati aku bila post ni...

Edited by Anarchy99

@Akechi~Yukimura

Wa..ayat ko ni power..ko ni seorang flamer rupanya..

Takpa ko boleh baca semua post dalam PGC untuk sokokng statement ko ni..cari la apa yang ada sangkut paut..tentang percanggahan yang "tersirat"..jangan amik yang "tersurat" jer..baru la boleh buat rumusan yang baik..

Tutup mulut?

Aku dan mungkin juga (ahmades) nak bagi ruang kepada anarchy untuk masa depan terbaik PGC,..tade niat nak lari atau tutup mulut pun sampai tergantung...

Huh.. :ph34r:

Last sekali,

aku nak tau apa reason ko selitkan post berunsur "flamer" ni..? <_<

mungkinlah kot aku flamer..

tue pun kalau ko pikir macam tue..

aku mungkin takleh buat rumusan dengan baik..

salah satu cita-cita club ni ialah WCG...snow tu ...ntah tak tau citer...sapa sapa yang ada ciri2 kepimpinan tu sila tampil la kedepan...mana la tahu anda akan dapat memberi perubahan.

cita cita club nie WCG..

ape jawatan snowolf???

dan apa jawatan ko???

ko selalu on9..

ape yang ko lakukan bile on9...???

last ko masuk thread sini Jan 10 2007, 05:34 PM (kalau tak salah akulah...)

pastue bile de orang buat kacau pada Jan 24 2007

baru ko bukak topic baru...

aku rasa kelab nie boleh maju..

kalau semua bekerjasama..

bukan nak jatuhkan satu sama lain..

macam imam cakap..

de masalah bubar..

sampai bile benda tue berlaku...?

Edited by Akechi~Yukimura

wahai pakcik anarchy99, ako tak taip nick ko because ko tak aktif. ako taktau pon ko wujud. ako rase ramai cam ako kot? pasal dengan sedikit sebanyak kali ako melawat forum ni dulu2, ako tak ingat langsung nick ko ade buat pape kat sini. kalau ade, why not ko bagitau kat kita. at least, semua orang kat sini termasul si bebal ini sedar akan contribution pengasas PGC yang tersohor lagi gemilang terbilang semilang ni. so at least ade la jugak sebab kenape ko patut dijadikan ketua kelan kanak2 teristimewa ni :) gurau jek. jangan nangis lak.

ako ingat nick snowolf, probably pasal 1 ako penah bantai die dulu kot dan/atau 2 die yang post perkembangan (yang tak wujud) pgc kat sini.

so maksudnye ape tu? ko pikir la sendirik ye.

tapi ako suke ayat ko.

korang pun turut bebal..
pasal ako kate korang bangang, ko kate diorang bebal. eh same la kite! :) sedar tak? bile ko marah, macam ako marah sekarang, mulut ko pon sama2 cabul cam ako. mungkin ako lebih cabul, tapi cabul sikit dan banyak tetap cabul, kan?

ingat, bukan ako yang tuduh. ako hanya point kepada yang obvious je.

mmg le mati sbb adenye org2 yg nak menjatuh2kan ni. biarpun takde ajk ke ape ke, ahli2 biasa still boleh mengkecoh2kan forum ni.

betul. but dengar elok2 wahai pakcik imam, TIADA AHLI YANG MENGKECOH2KAN FORUM INI mase dulu.

kerana samada ko suke atau tidak, aktiviti2 yang dilakukan oleh ahli dalam memane organisasi hanya boleh berlaku dan/atau berjaya atas pemantauan seorang ketua daripada organisasi tersebut.

and ako bagi cabaran terbuka untuk ko dan ketua2 PGC versi 1.0 untuk tampil ke hadapan dan namakan SIAPA YANG MENJATUHKAN PGC selain dari korang sendiri yang takde buat pape yang siap dan complete.

ako cabar ko. meh la sini, dok kecoh2 nak salahkan anasir luar konon. jangan main cakap separuh jalan, bagitau siapa, dan apa yang die buat. ini kelab open, so biar kite semua open kat sini. bak kata feveret ahli putera, at least boleh dijadikan pengajaran.

awat dulu ko xsibuk nk tubuhkan game club kat sini..

pasal kalo ade sesape ingat dari zaman putera dulu2 yang gune stail 1 topik 1 page tu, kelab camni tak berjaya wujud simply pasal PUTERA IS A DAMN F O R U M. bukan tempat sembahyang. bukan rumah. bukan tempat kerja. yakni bukan satu tempat yang wajib. so BY DEFINITION rata2 manusia yang ade kat sini adalah manusia yang BUKAN mempunyai komitmen untuk duduk depan putera 8 jam sehari. so camner ko nak buat something dalam group kalo group tu takde komitmen, SECARA ASAS?

paham ke idak?

apsal penyokong PGC ni takde komen pasal organisasi PGC ah?

dah la melayu ni org luar asik kutuk2. ko nak tengok mlayu kene kutuk lagi?

apsal orang melayu kedai kopi suke tuduh orang luar yang kutuk melayu, walhal ketua korang snirik yang kutuk korang?

The prime minister told the Economic Jihad Congress organised by the Confederation of Malay Economic Associations that the Malays lacked the desire to compete economically among themselves or with others, in contrast to politics, where they could go as far as commit slander.

“I feel ashamed when I hear such talk. I am not belittling my race. But I don’t think this should be the way. They (the businessmen) are giving up without making an effort.â€

NST

kalo ako kutuk melayu, macam2 label ako dapat. c-bebal la, c-fak la. kalo badawi? ape yang ko nak panggil die? cite sket. no seriously, please jawab :)

Edited by C-Fu

perluke nak bubar2 ni? perlu sangat2 ke? atau mmg desperate sangat nak jadi pengerusi?

tak salah kalo nak majukan. tapi kenape otak tu leh pikir sampai nak bubar2 ni?

disebab kan 2 3 orang je tak buat keje, seluruh jawatan nak kene bubarkan? macam tu?

kalo tak suke sangat ngan orang tu, buat poll ke undi ke. undi sape setuju nak tukar pengerusi ke ape ke. senang.

parti2 politik ke, syarikat2 beso ke, stakat tukar2 pengerusi, takde masalah. TAPI TAKDE SAMPAI BUBAR2.

pikir la balik. tolong la.. jawatan kosong tu isi la. sape rase2 ade sape2 layak, calonkan name die. yg tak layak, calon kan utk dilucutkan jawatan orang tu.

cakap macam org politik, tapi otak, perghhh....tuhan je la yg tau.

idea tu aku boleh sokong 50% je.

lagi 1, mulut tu tolong la jage. aku rase, dalam banyak2 topic yg aku tengok, ni la 1st time topic yg dah melarat2. kalo takde orang yg mule, tak kan jadi camni.

tak salah kasi cadangan, tapi apsal unsur2 perli2+jatuhkan maruah orang lain?

cube jawab sket c-fu.

mulut ko tu mmg dah tak bleh nak ditapis ke? larat ke orang2 bawah ko nak buat keje nanti? sikit2 perli, sikit2 perli. kot ye pun nak tegur, beradap la sikit. kalo tak ade adap, biadap namenye.

pasal badawi tu, ape kene mengene pulak. ape yg die kutuk? kalo ade pun, die nak tegur. takyah la nak bawak ayat2 dari paper nst tu. buang mase je. die kutuk mlayu? ke die kutuk org2 tertentu? dey tambi..bace paper omputih. paham ke idak? g la amik test upsr balik. amik pemahaman tu.

ttg komen organisasi pgc ni, setakat ni tak pernah nampak. tapi kalo komen nak membusukkan name pgc ngan menjatuhkan, mengkucar kacirkan, melaga2kan dan segala2 perasaan hasad dengki atau ape2 je la yg iblis suke, ade 1 2 je la kot. orangnye pun dah dikenali ramai. siap ade kroni2 lagi. femes ngan mulutnye yg celupar tahap ape pun tak tau.

ttg mengkecohkan forum tu, aku tak sebut pun waktu dulu2. adoi...nak kate sengal, die cakap org lain sengal. pikir2 kan la. skang ni dah kecoh2 dah forum. tambah2 lagi kes si mulut celupar ni. lagi 1, dah name pun baru ditubuhkan. ape ko gile ke baru ditubuhkan 1 ari dah 1juta post? 1juta member?

ehehe baru perasan lak ayat2 cabar mencabar ni. name2 yg menjatuhkan eh? tak lain tak bukan. C-Fu le. kroni2nye aku tak tau la ade ke tak.

salahkan anasir luar? ade ke? hmm...pk jap.... cam takde pun ade... sape la anasir2 luar tu ek?

kelab open ye? oooo open? abis ko tu da open sangat ke? tak boleh terime kesalahan orang lain? boleh maafkan orang lain? alooo kawan.. cakap tak serupe bikin. cakap orang tak abis skola. piiirah mabuk.

ttg label melabel, tak tau la pulak. tapi kalo dapat label, orait tu.. tak ke bangga ade org kenal ko? badawi tu, nak label ape? layak ke die dapat label? emm...kirenye ko nak tengok org2 golongan ni nak dapat label2 yg kurang sedap didengar la eh? tak gitu? salah sikit kene label? tak gitu? ko ni pun macam azwan ali le. tukar C-Azwan pun...cam cantik? ko pun mesti perasan cantik cam die. ala...mmg perasan pun.

Edited by imam

yang ko nangis nape le.

IT IS JUST MY SUGGESTION. and apparently, ramai orang sokong lak tu. so ko melalak camner pon, ko hina ak camner pon, ko kene respek wishes orang2 yang JUGA sokong mereka bubar jawatan mereka.

anyways, ako suggest ko cuba lihat mana2 organisasi, kelab. dll. standard practice la beb! just pasal ko taktau, jangan pulak buat andaian yang dunia bukan berjalan sebegini. memane kompeni pon, kalo nak ganti CEO, CEO lama kene step down, baru pilih CEO baru, dan CEO baru dilantik. takde istilah ganti direct kat sini. pilihanraya pon, PM akan letak jawatan baru kempen pilihanraya boleh bermula.

2 3 orang yang tak buat keje tu bukan ajk sayang. we are talking about pengasas. kalo ko tak setuju, then tak setuju la. ako HANYA MENERANGKAN APA YANG SELALUNYA DAN PATUT BUAT dalam mana2 tempat di dunia. bile profit dell makin kurang tahun demi tahun, CEO dell mengaku dan bertanggungjawab, dan pecat diri die sendirik. paham tak? bile ko cakap yang CEO tukar, ni la yang jadik! agh ako nak explain camner lagi pon dah rase malas dah.

unless ko rase PGC patut ikut cam wrestling la kot. bagi high five pastu tukar orang :)

NOTHING MORE, NOTHING LESS. take it or leave it. kalo ko tanak ikut stail memane organisasi dalam dunia, then sukatik la. kalo ko rase kelab ni takde masalah, then hey, takde masalah la. ako yang rase ade masalah. ako yang rase kelab ni gebang je lebih, cakap macam2 tapi isi kandungan tarak. AND, ako cakap berlandaskan apa yang (ako rasa) jadi, bukan main cakap die bebal, die iblis, tapi tanak explain. pasal tu ako bukak isu baru, pasal snowolf claim yang PGC konfem akan buat gathering hujung tahun, walaupon apa2 info selebihnya langsung takde.

and sori ye. untuk seorang yang gelar diri die imam, dan panggil manusia lain IBLIS, pastu soh orang jage mulut die, boleh ko cerita kenape patut ako dengar "nasihat" ko?

at least, sehina2 ako ni, ako takde gelar orang tu sebagai iblis. of course, azuan mesti kate ako yang salah :) hehehe

Edited by C-Fu

laa...tadi cam nak cabar2 je.. diam da... ke takde ape nak dibidas...

ramai ke setuju... kalo setuju, ok je la. takde kene mengene pun ngan aku. aku nak melalak ke, suke ati aku la. kalo tak nak bace pos2 aku, takde hal. tak yah bace, tak yah komen.

menerangkan ape yg selalunye dan patut dibuat? ok. takpe. tapi takde ke bahase yg lebih elok? ke ko ni mmg fail tatabahasa taim upsr dlu? ko sorang je yg rase ade masalah. manusia pelik la ko ni.

kelab ni gebang je lebih? dah tu watpe sebok2 kat kelab yg gebang je lebih ni?

lagi2 snowolf, asik dia dia dia. udah2 la tu. kalo rase bagus sangat, g la buat forum lain.

IT IS JUST MY SUGGESTION. mmg la suggestion. aku tak kate pun ko buat karangan ke cerpen ke.

main point aku skang ni, mulut ko tu. boleh tak ditapis sket sebelum mengepostkan post ko tu? bleh tak stop perli2 orang lain ni?

takleh la tok imam. mulut iblis susah nak kaver :)

ako ulang balik ye.

untuk seorang yang gelar diri die imam, dan panggil manusia lain IBLIS, pastu soh orang jage mulut die, boleh ko cerita kenape patut ako dengar "nasihat" ko?

at least, sehina2 ako ni, ako takde gelar orang tu sebagai iblis. of course, azuan mesti kate ako yang salah smile.gif hehehe

kelab ni gebang je lebih? dah tu watpe sebok2 kat kelab yg gebang je lebih ni?

bang imam, it's a free country. negara merdeka. adakah ko lebih rela dengar suara yang menyokong ko SAHAJA dan buat2 pekak kepada suara2 sumbang? tu syok sendiri namanya. tu katak bawah tempurung namanya, idup dalam persepsi dia dan hanya persepsi dia sendiri. ako seriously rase malu pasal bende sesimple ni pon nak kene explain kat ko. kalo ko rasa hanya cara ko - panggil orang lain iblis, bebal, tapi orang lain takleh caci ko atau orang lain - sahaja yang patut diterima, maka itu dah seperti anasir komunisme tu. seperti ye. bukan saye kate abang ni komunis lak :P

Edited by C-Fu

payah jugak cakap ngan minah+mamat ni. hmm...

bile mase aku gelarkan diri aku imam? nick ngan name gelar menggelar ke ape2 pun la, reti tak nak beza? suke2 je. yg ko amik serius sangat ttg nick aku tu pesal?

lorh...tak suruh pun ko dengar nasihat2 aku. saje2 je post.

yg ko terase sangat aku gelar ko iblis ni pesal? dah kalo aku nak gelar ko iblis, dari awal2 lagi aku masuk forum ni, aku dah pm ko panggil ko iblis. gile pe?

tak de la pulak aku rase nak dengar suara yg menyokong aku ni. takde mintak sape2 sokong. yg ko ni rase camtu napenye? hmm....

toksah le panggil bang imam... panggil pakcik pun takpe. kalo ko pempuan, takpe le gak. ni campur2, eeeee tak minat seh... geli aku...

takleh la tok imam. mulut iblis susah nak kaver<--- same cam atas tadi...takde gelar2 pun. tapi kalo rase2 betul (takde kene mengene ngan aku gelar), tak kesah la. bagus la tu. sedikit sebanyak ko da paham diri ko. ni satu proses untuk menjadi lebih matang.

Edited by imam

ok, ako rase takde gune ako dok explain dan explain dan explain. so ako explain last ni, pastu ikut suke la ye.

bukan masalah ako terase. hanya kelakar, bile seorang yang memanggil diri die imam, soh ako jage mulut cabul ako, walhal orang tu pulak boleh mulut cabul.

baca ulang2 kali sebelum reply.

SIMPLE!

ako hanya harap next posting ko adalah dengan mengkritis kelemahan stail organisasi yang ako propose, daripada dok mempersoalkan bende yang ako dah berulang kali cakap.

semua orang kat sini boleh baca ape yang ako nak buat, dan apa yang penyokong kelab mengarut ni cuba buat (walaupon honestly ako takde nampak pon ape pelan dan rancangan serta agenda yang kelab ni pernah dan akan buat, kat mana2 posting di sini).

kalo ako jadi chairman, kerja pertama yang ako akan buat adalah seperti yang ako cakap kat atas. kerja kedua ako, adalah mintak tolong member2 dan mod dari forum lain, yang ada skill2 berguna (contohnye buat website! since snowolf cakap ade nak buat website walaupon ako rase useless) untuk tolong kembangkan PGC ni. because pada ako, untuk PGC hidup bukan bergantung kepada gamers. gamers hanyalah penyokong. PGC hidup bergantung kepada kerja2 admin yang dibuat oleh orang2 yang reti buat keje admin. which is why ako rase ajk dan position2 PGC sekarang is a farce.

kalo bebudak PGC nak curik idea ni, curik ah. ako alu2kan. because ako tau diorang takkan tau ape nak buat pas semua ni :)

Edited by C-Fu

sbb tu aku ckp ko bebal C-Fu .. sbb ko xtau punca.. maleh aku nk terangkan byk kali.. sbb ko pun bukan ahli.. buang mase je.. ckp byk2 pun.. bukan ko faham.. bertambah bebal ade laaa.. ayat aku pun ko dah salah maksud.. adeh.. !!~

"pasal kalo ade sesape ingat dari zaman putera dulu2 yang gune stail 1 topik 1 page tu, kelab camni tak berjaya wujud simply pasal PUTERA IS A DAMN F O R U M. bukan tempat sembahyang. bukan rumah. bukan tempat kerja. yakni bukan satu tempat yang wajib. so BY DEFINITION rata2 manusia yang ade kat sini adalah manusia yang BUKAN mempunyai komitmen untuk duduk depan putera 8 jam sehari. so camner ko nak buat something dalam group kalo group tu takde komitmen, SECARA ASAS?"

hahahhaa... tgk laaa.. abis tu.. yg ko sibuk pasal PGC tak maju apesal? xpe.. xperlu jwb.. hhahahahah!!!~ atau ko tergila2kan benda ni..

"ako vote diri ako sebagai Chairman kelab ni, yang report direct kepada Shanai. ako seorang yang jadi moderator di sini. moderator jr. hanyalah kepada president yang report kepada ako, dan maybe senior vice president, aka naib pengerusi.

since ako sebagai chairman, tugas ako hanya akan oversee development kelab ni. ako nak tendang sesape yang tak buat keje, sukatik ako."

ko dh takde modal utk tunjukkan bakat ko ...oooo kempen haram laaa ni ye..suke hati ko laa labu...

@imam

penat ko taip panjang2... dia bukannye faham pun.. sakit jari jemari ko.. taip panjang2 tu..

baiklah tuan saddiq sigaraga. aku pun dah malas dah. btol gak cakap ko tu. nape la aku nak layan die ni eh? terlayan? melayan? pelayan? atau nelayan?

nak pencen arr... letih gak ni tengok post2 yg takde sudahnye.

sian bapok ni...dok CAPS LOCK je ayat2 die.. marah je cik kakk.....

mulut cabul ke ape ke, aku rase2, post2 kat mmoprg takde kot.. kat sini je.. tu pun sbb ade org yg punca.... mueheheheheh baik aku lepak mmorpg. lagi bagos. lagipun, kat situ sume jantan2 belaka. o.O

ok, ako rase takde gune ako dok explain dan explain dan explain. so ako explain last ni, pastu ikut suke la ye.

bukan masalah ako terase. hanya kelakar, bile seorang yang memanggil diri die imam, soh ako jage mulut cabul ako, walhal orang tu pulak boleh mulut cabul.

baca ulang2 kali sebelum reply.

SIMPLE!

betul la cakap ko anarchy... "awek" ni dah takde modal... perghgh... gerak dlu... aku nak gelak siot............................................................... die dok ulang mende same.............................................

:lol::D:P:wacko::blink:

Edited by imam

mungkinlah kot aku flamer..

tue pun kalau ko pikir macam tue..

aku mungkin takleh buat rumusan dengan baik..

cita cita club nie WCG..

ape jawatan snowolf???

dan apa jawatan ko???

ko selalu on9..

ape yang ko lakukan bile on9...???

last ko masuk thread sini Jan 10 2007, 05:34 PM (kalau tak salah akulah...)

pastue bile de orang buat kacau pada Jan 24 2007

baru ko bukak topic baru...

aku memang mendefinisikan ko sebagai flamer kerana bersebab bukan saje nak cari pasal pun..

1- WCG tu memang betul ko semak post ni WCG? betul ke tak..tengok!

2- dia setiausaha versi tak rasmi kerana takde sapa bangkang right..tak caye tengok Snow di sini

3- aku pemangku ketua versi tak rasmi kot..tapi takde sapa bangkang pon..ketua tu sapa? ko tentu tahu kan sapa tu ketua kalau tak caye gi sini..tak rasmi

4- ye aku slalu online..aku buat apa? ntah la aku pon tak tau... ko carik la kat sini ni SPAM aku topic baru yang dimaksudkan ko..aku hanya buat "lanjutan" saja...ko baca ni dulu sebelum nak menunjukkan reaksi ko untuk "menghentam" aku (ngaku jer la) tak baik simpan2 nanti jadik dendam..

so??? maaf la kalau aku cakap ko flamer..harap2 ko bukanlah jenis yang aku cakap ni hendaknya

aku hanya nak air jernih sesedap zam-zam..aku taknak air keruh..tu pun salah ke..patut dipertikaikan ke? :ph34r:

tentang C-Fu aku tak sokong sikap dia..tapi aku sokong cadanagan dia..takkan pasal ni kot?

EDIT~broken link

Edited by Putera ultimatezezs-SE

hahahahahah!!!~ :lol:

mmg bebal, bebal tahap dewa.. korang masih xnmpk.. apa yg si bebal ni nk buat.. hahhahah!!!~ yg korang tau setuju.. bagus.. korang pun turut bebal..

@ahmades

hahhahahaahah!!!~ ko nk modal.. dtg jumpa aku...

nasib baik ade imam.. sejuk sket hati aku bila post ni...

Serius aku cakap ko yang bebal sebenarnya, tak perlulah aku cakap memanjang sebab orang yang tanak paham nih menyusahkan jer. BTW, ko terangkan apa yang nampak sebenarnya dalam posting C-Fu yang ko claim sebagai bebal tanak paham bahasa.

Reply yang memang best betul aku baca kat italic tu, ko kalau dalam virtual communities pun tak mampu nak organize kelab takyah la nak suruh aku jumpa ko. Buang masa dan tenaga aku jer. Serius cakap penat jer orang bagi example apa yang dikatakan pengurusan yang baik...alik2 benak jugak nak accept yang benda nih salah ko dan <takyah sebut nama>.

Cuba ko amik link perbincangan hangat nih, dan bagi cekgu/pensyarah/motivator yang terre bab-bab pengurusan baca isi kandungan thread. Jangan lupa mention yang anarchy tu nick ko. Nak tengok jugak feedback mereka :rolleyes:

Sesuatu yang lawak kalau ketua kelab menyalahkan ahlinya sebab sebab tak bekerja. Sebagai seorang yang ada kuasa ko patutnya boleh drop mana-mana ahli yang tak buat kerja, atau bagi bimbingan pada mereka yang buat kerja. Alik2 kelab tu ahli jalan sendiri, tak ke lawak tu :lol:

Tak yah sembang banyak anarchy. Camni untuk buktikan yang ko tak bebal apa kata ko taip VISI dan MISI PGC kat sini since ko adalah orang pertama yang bagi idea pasal kelab nih. Tak perlu banyak, just nak tau misi dan visi kelab nih jer. :rolleyes:

Kalau ko gagal bagi misi dan visi kelab nih, sahlah :-

NOTHING MORE, NOTHING LESS. take it or leave it. kalo ko tanak ikut stail memane organisasi dalam dunia, then sukatik la. kalo ko rase kelab ni takde masalah, then hey, takde masalah la. ako yang rase ade masalah. ako yang rase kelab ni gebang je lebih, cakap macam2 tapi isi kandungan tarak. AND, ako cakap berlandaskan apa yang (ako rasa) jadi, bukan main cakap die bebal, die iblis, tapi tanak explain. pasal tu ako bukak isu baru, pasal snowolf claim yang PGC konfem akan buat gathering hujung tahun, walaupon apa2 info selebihnya langsung takde.

Dengan menggunakan otak sebagai compiler dan mata sebagai input, bacalah setiap posting dengan teliti dan cuba cari apa yang ingin disampaikan. Tak perlu nak reply benda yang sah-sah nampak salah di depan mata tapi buat-buat buta.

@Imam

Aku tak nampak benda yang dikatakan bakal menjatuhkan PGC, tolong tunjukkan kat aku sebab aku memang tak nampak langsung dalam posting C-Fu.

Serius cakap pada ko imam, kalau C-fu nih cakap benda tak best pada fakta aku sendiri akan reply dan jawab balik. Tapi kalau benda tu memang dah nampak sangat dengan fakta (dan aku sendiri perasan), well kenapa tanak admit benda tu? Kenapa bangkai gajah nak disembuyi dengan nyiru?

aku memang mendefinisikan ko sebagai flamer kerana bersebab bukan saje nak cari pasal pun..

1- WCG tu memang betul ko semak post ni WCG? betul ke tak..tengok!

2- dia setiausaha versi tak rasmi kerana takde sapa bangkang right..tak caye tengok Snow di sini

3- aku pemangku ketua versi tak rasmi kot..tapi takde sapa bangkang pon..ketua tu sapa? ko tentu tahu kan sapa tu ketua kalau tak caye gi sini..tak rasmi

4- ye aku slalu online..aku buat apa? ntah la aku pon tak tau... ko carik la kat sini ni SPAM aku topic baru yang dimaksudkan ko..aku hanya buat "lanjutan" saja...ko baca ni dulu sebelum nak menunjukkan reaksi ko untuk "menghentam" aku (ngaku jer la) tak baik simpan2 nanti jadik dendam..

so??? maaf la kalau aku cakap ko flamer..harap2 ko bukanlah jenis yang aku cakap ni hendaknya

aku hanya nak air jernih sesedap zam-zam..aku taknak air keruh..tu pun salah ke..patut dipertikaikan ke? :ph34r:

tentang C-Fu aku tak sokong sikap dia..tapi aku sokong cadanagan dia..takkan pasal ni kot?

EDIT~broken link

ok sekarang ko dah tau kan snowolf tue pangkat dia ape..

dan ko pun tau kan pangkat ko ape..

sekarang aku nak tanya nape ko perlu salahkan snowolf padahal dia just setiausaha???

bukan ape-ape aktiviti datang dari AJK + keseluruhan organisasi..

termasuklah Ketua, naib dan sebagainya..

dan setiausaha mencatit ape juga perbincangan..

sama ada ketua atau naib ketua menentukan ia berjalan atau tidak...

sekiranya ketua tiada maka naib ketua mempunyai kuasa..

kalau aku hentam ko pun sebab ko taknak mengaku kesilapan ko..

just nak tunding jari pada orang lain..