Jump to content
sharemalaysia

Kepimpinan

Recommended Posts

sbb aku tgk forum permainan konsol ngan pc mcm hambar jer :mellow: ...

1. AJK PC (nak sembang psl PC Games Troubleshooting,Game Patch,Modding/add on,pack,skin)

*mintak2 lar aku x jd pengerusi..skrg pon dh fening :wacko::wacko: ahmades ko lar yg jadi..skrg kuar isu genre game plak....mungkin based knowledge ko ngan aku berbeza..sbb aku x anggap nfsmw sbg RPG..sbb kalu rpg aku terbayang final fantasy,titan quest,elder scroll,...pastu rts mcm company of heroes,general,supreme commander...tu lar

wahahahha command n conquer 3 dh kuar demo....dload jomm..nak test kepoweran grafik game nie

tentang nfsmw tu ganre Racing..tapi ada unsur RPG character adalah kete tu senirik kan..

ok la ..Kalau Ajk bahagian konsol dan arcade macam cadangan ahmades best!! boleh control semua ganre game yang terdapat dalam platform :ph34r: konsol tersebut..semuanya skali adalah lagi baik.

Untuk Ajk PC buat 3 section la..

- Ajk PC MMORPG, RPG, RTS digabungkan.

- Ajk PC Hamachi, control apa yang boleh hamachi..action,racing,sport dan lain2 yg bleh hamachi la..

-Ajk PC General, control bahagian game selain genre MMORPG,RPG,RTS dan tak boleh hamachi... :ph34r:

ok ultimate dgn rasminya dilantik sbg setiausaha PGC..tugas ko mencatit mencadang menkomen melapor bla.bla

p/s naper ko x calonkan diri sbg presiden -_- ....

aku ni jenis takut nak pikul tanggungjawab..

Dah puas la dulu2 jadik ketua kelas,ketua pelajar dan pengawas serta pengganas kat sekolah menengah dulu..sampai kene perli2...takot woo..sadissss :ph34r:

ako vote diri ako untuk menjadi ketua.

kalo ako jadi, kerja pertama ako adalah membubarkan gamers club ini.

Ni yang ko kata rampasan kuasa? Aku ader rasa kalau dia jadi ketua, korang hidup tak lama. Mau kene maki hamun sampai bila2. Korang mesti tanak kan? Aku nasihatkan betulkan balek aper yang dicadang sebelum ader ribut melanda kampung nelayan korang. Kang kalau orang bodoh memimpin dunia ni... Lain plak jadinyer.

*geleng kepala*

Daku maseh hidop~~~ Baru je nak semarakkan club ni... byk plan aku buat lam 3 tahun neyh... T_____T

Karang korang xder setiausaha kang senarai org yang byk2 aku simpan ni plak lesap....

Anarchy pun maseh ada cumer dia agak sebok skit dalam masa terdekat ni. (Aku tau laaaa)

aku ni jenis takut nak pikul tanggungjawab..

Dah puas la dulu2 jadik ketua kelas,ketua pelajar dan pengawas serta pengganas kat sekolah menengah dulu..sampai kene perli2...takot woo..sadissss ph34r.gif

Aku ader rasa mungkin sbb ni ko buat cadangan ni.

Ala sayang oi... tuh mase kecik2 mmg la... ni kitorang dah dewasa, kami nak bagi sokongan ngan kmitmen, tarak nak maki hamun laaaaa... Aku sendiri tak pernah perli ko, aku byk bagi sokongan..

Takperla, kalau ni balasan yang aku dapat sbb tak on lama, biorlaaa... Tuhan je tau...

Lagipun tanggungjawab ko kecik je, aku lagi berat....

Ko cumer control ngan pastikan aktiviti b'jalan lancar. tuh je.

Aku harap ko ringankan minda tuh sikit... Aku tak marah ko cume ade rase kecewa sket.

To : Batista

Maaf kalau aku tak on lama, ni mungkin sbb aku sbok sgt. Tapi kalau nak buat apa2 bgtau aku dulu, Nombot tepon nuuuun ader kat topik pendaftaran. Jgn pakai chow gitu je. And please, aku tak suker marah2 org dan x pernah luper.

Kalau ko ingat aku ni org yang jenis luper ke hangat2 taik ayam ke, ko mmg tak kenal aku. Ko kene paham, aku ni student lagi, skrg aku tunggu keputusan SPM. Aku pun tak bleh gak pikul tanggungjawab yang berat tapi boleh cuba. Maaf kalau aku buat ko terasa.

Dan lastly, ultimate, Aku nak ko kekal jadi naib pengerusi sbb aku ader kepercayaan kat ko 101% untuk handle PGC.

Kerje ko senang, cumer kontrol and pastikan sumer aktiviti berjalan lancar. tu je. Senang kan? Aku harap tuhan tambah lebih byk pahala ko drpd dosa.

Edited by SnoWolf

bagai kacang lupekan kulit....sblm aku pi lebih jauh.. ko tanya bro shanai.. sape yg PM dia mula2 dulu.. utk tubuhkan PGC ni...kalau PM box dia full.. ko nk no pon dia.. aku leh bg...tu je buat mase ni...

Sebenarnya memang aku nak reply sesangat dalam thread nih memandangkan aku turut keciwa dengan PGC nih. Apa nih snowolf? anarchy? Adakah dengan reply yang sebegini menunjukkan kedewasaan dalam kepimpinan? C'mon snowolf, anarchy.

Serius, aku nampak (terlalu banyak posting ko) dalam lowyat.net dibahagian Kedai Kopi (tempat spam) dimasa ko takder di dalam nih. Nak aku amik tarikh setiap posting ko kat sana dan paste kat sini, menunjukkan yang ko takder dalamni setiap kali posting ko ada kat sana? (Ko SPM? Allright dah > setahun dah tu)

So, selama 3 tahun adakah ini perancangan dalam PGC?. Yes aku tak nafikan semua diantara kita ada kerja yang REAL di luar dan prioritinya amat tinggi. Tapi memandangkan ko senang sangat online kat //lowyat// bukannya kat sini maka memang aku dah mula pandang serong dah dengan kelab nih.

Sekarang, sila beri alasan yang sesuai kena lama sangat tak online kat sini, disebabkan ko sendiri kata nak bagi komited kat PGC.

Dan anarchy, ini adalah contoh pengurusan kelab yang baik dan berkesan. Lepasnih takyah nak letakkan kenyataan bagai kacang lupekan kulit. Banyak makan kacang jerawat akan timbul, sekian.

kepada Anarchy99 dan SnoWolf mula2 sekali aku nak ucapkan selamat kembali ke forum ni. :ph34r:

Ok lah kerana korang pon sudah tahu apa yang terjadi semasa ketiadaan korang tu maka aku tak perlu jelaskan apa2 lagi..

untuk Anarchy99, am very-very sorry coz aku telah mencetuskan satu revolusi kat club ni..aku takde niat nak gulingkan ko pon, aku hanya buat apa yang aku rasa patut untuk PGC ni bukan untuk kepentingan aku nak cari nama atau apa2..aku fikir ko dah tak aktif lagi..kerana ko tak muncul terlalu lama..

untuk SnoWolf, ko mahu aku kekal sebagai naib pengerusi..tu satu cadangan yang bagus, aku sanggup terima..tapi ingat!! ni bukan club persendirian yang boleh mencari kata putus persendirian..sila tanya ahli lain dulu kalau nak bagi aku jadi naib pengerusi..

Korang berdua terkejut ke ngan statement C-Fu pada post dia tentang PGC..nak buat rombakan dan macam2 kerenah lagi olehnya lagi...Bagi aku ..tindakan C-Fu la yang membuka mata kita semua..walaupun bahasa yang dia guna tu kasar..

Maka mata dah terbuaka..tapi tindakan dimana..?nak tunggu korang berdua mungkin takde peluang bersua di forum lagi. Aku hanya menggunakan VETO yang diberikan oleh ko Anarchy99 dan aku cuba berusaha untuk hidupkan balik PGC..

Seperti yang korang berdua tahu...masa era korang berdua..(until now) kepimpinan tak pernah dapat dilengkapkan..so aku cuba untuk membuat kesinambungan sahaja..aku tak mahu nak lengkapkan kesemua struktur dalam kepimpinan PGC..maka aku buat untuk memilih Pengerusi sahaja..dan pengundian berjalan sampai sekarang..

Kalau ketua dah ada, maka kita akan ikut dibawah ketua untuk melakukan tindakan yang lain-lain..seperti melengkapkan struktur kepimpinan yang lain-lain..korang boleh bersedia untuk ini!!!

Kepada korang berdua ..kalau merasa sakit hati kerana tindakan aku ni..aku mahu minta maaf.. :ph34r:

ok bos kita dh comeback..welcome anarchy99 n snowolf

kalu korang rasa masih komited lagi ngan PGC,aku rasa psl kepimpinan eloklah kita kembali ke struktur yg lama dan ultimate *jangan lari* aku setuju 100% ko jd naib pengerusi atau pengerusi pun xper....

Edited by Batista

@ahmades

sape ko utk menilai kedewasaan kepimpinan seseorg...tlg laa xyah nk perli or kuar fakta ko.. utk menyokong kenyataan ko...tlg jgn sebut pasal komited dpn aku... aku dh muak...kalau ko ikuti perkembangan PGC.. ko akan tau kenapa kelab ni jadi mcm ni.. and sape yg xberi komited... so jgn membuta tuli berkata benda yg ko sendiri tak tau...jgn asyik nk salahkan pemimpin... tgk yg bwh2 dulu...aku bg ko cth... sesebuah kilang takkan beroperasi kalau hanya ade bos saje.. kalau pekerja2 xberi komited.. kilang tu leh maju ke?

@ultimatez

nape ayat ko lebih sopan kali ni.. berbanding seblum ni.. xpe aku xnk tau....aku xksh ko nk amik alih PGC ni...aku hormati keputusan ko.. tp tlg jgn perli or kutuk org mcm org tu xwujud lg dlm dunia ni... mmg laa ni dunia cyber.. ko ade hak utk berbuat demikian.. tp semua tu melibatkn perasaan org and maruah org..at least hormat la org walupun ko xnk hormat diri sendiri...honestly aku rase kesal dgn korang...aku mengharap sgt.. aku xda kena mengena dlm hal ni..menyesal gile aku kuarkn idea pd permulaannya.. kalau aku tau nk jd mcm ni.. aku ddk diam2 kat subforum aku lg bgs...

@batista

apa yg aku boleh ckp utk ko.. "ko ni mmg setel ar"

so aku ngan (awek aku...bak kate korang) snowolf dh berbincang n kami dh buat keputusan utk kita ambil bahagian dlm drama ni lg...jadi dgn hati aku yg masih tenang ni.. aku mintak kepada makhluk2 allah yg mengutuk,perli dan apa2 lg yg korang bt.. terhadap snowolf sila mohon kemaafan.. coz PGC ni.. xpernah mkn duit korang... so kalau takde aktiviti sepanjang korang join.. aku rase dia takde hutang apa2 kat korang...

kepada sesetgh makhluk yg aku rase xde kena mengena langsung dlm hal ni... tlg jgn kerohkan keadaan...aku dh masak sgt dgn dunia cyber ni... semua berselindung disebalik nickname..bila srh tampil kedepan.. semua menyorok..

sekian terima kasih..

@ahmades

sape ko utk menilai kedewasaan kepimpinan seseorg...tlg laa xyah nk perli or kuar fakta ko.. utk menyokong kenyataan ko...tlg jgn sebut pasal komited dpn aku... aku dh muak...kalau ko ikuti perkembangan PGC.. ko akan tau kenapa kelab ni jadi mcm ni.. and sape yg xberi komited... so jgn membuta tuli berkata benda yg ko sendiri tak tau...jgn asyik nk salahkan pemimpin... tgk yg bwh2 dulu...aku bg ko cth... sesebuah kilang takkan beroperasi kalau hanya ade bos saje.. kalau pekerja2 xberi komited.. kilang tu leh maju ke?

@ultimatez

nape ayat ko lebih sopan kali ni.. berbanding seblum ni.. xpe aku xnk tau....aku xksh ko nk amik alih PGC ni...aku hormati keputusan ko.. tp tlg jgn perli or kutuk org mcm org tu xwujud lg dlm dunia ni... mmg laa ni dunia cyber.. ko ade hak utk berbuat demikian.. tp semua tu melibatkn perasaan org and maruah org..at least hormat la org walupun ko xnk hormat diri sendiri...honestly aku rase kesal dgn korang...aku mengharap sgt.. aku xda kena mengena dlm hal ni..menyesal gile aku kuarkn idea pd permulaannya.. kalau aku tau nk jd mcm ni.. aku ddk diam2 kat subforum aku lg bgs...

@batista

so aku ngan (awek aku...bak kate korang) snowolf dh berbincang n kami dh buat keputusan utk kita ambil bahagian dlm drama ni lg...jadi dgn hati aku yg masih tenang ni.. aku mintak kepada makhluk2 allah yg mengutuk,perli dan apa2 lg yg korang bt.. terhadap snowolf sila mohon kemaafan.. coz PGC ni.. xpernah mkn duit korang... so kalau takde aktiviti sepanjang korang join.. aku rase dia takde hutang apa2 kat korang...

kepada sesetgh makhluk yg aku rase xde kena mengena langsung dlm hal ni... tlg jgn kerohkan keadaan...aku dh masak sgt dgn dunia cyber ni... semua berselindung disebalik nickname..bila srh tampil kedepan.. semua menyorok..

sekian terima kasih..

anarchy99

Adakah ko tujukan statement yang aku boldkan kat atas tu pada aku?..Ko merujuk pada aku ker?..xpe..tapi aku nak ko buktikan kat sini..apa yang aku tak sopan pada ko selama ni? bila pulak aku nak amik alihPGC? apa tindakan salah aku yang menjatuhkan maruah dan perasaan ko? apa perbuatan aku yang tak hormat perasaan ko? Selama ni aku hormat ko...tak sangka jadi camni tuduhan ko pada aku... :(

Seriously, aku terkejut ngan statement yang ko buat ni pada aku...maaf la dah berjam-jam aku try baca balik post aku dalam gamers club ni...tapi aku tak jumpa pun post yang boleh ko kaitkan dengan statement ko. Kalau betul aku tak marah apa2 pon kat ko...SILA BUKTIKAN SALAH AKU TU JIKA BENAR!!

Aku taknak kerana statement yang ko buat ni menyebabkan reputasi aku jatuh dalam putera ni. :ph34r:

Aku nak ko BUKTIKAN statement ko

Tapi kalau post C-Fu yang bangkang ko habis-habisan, kenapa ko taknak counter? :ph34r:

@batista

apa yg aku bleh cakap...seriusly...i'm not born to be leader..

aku pun terkejut gak ultimate yg calonkan nama aku tanpa discuss...

sbb kalu nak buat aktiviti outdoor payah sbb area aku kat Terengganu..

payah nak buat gath.lgpun aku still student sibuk ngan agenda sendiri..

aku rasa isu flaming cukuplar setakat nie..kerana ia akan mengeruhkan lagi keadaan yg keruh nie...ibarat jatuh ditimpa tangga..so apa2 hal kitabuat apa yg patut dulu...

BTW takde sape nak pakse ko jadi leader batista..

aku cadangkan nama ko pasal aku rasa ko sesuai..

dah discuss pada situasi sebenarnya, kat dalam topic ni juga..

cuma tak 1 on 1 sama ko..besalah lah kalau ko terkejut..

apa2 hal biarkan tamat dulu masa undian tu...nanti kita bincang balik ok :ph34r:

aku memang kesal ngan beberapa perkara... :( tapi not ko la..coz ko ok

@Anarchy99

Ohooo.... so siapa pulak ko nak kata bagai kacang lupekan kulit? Sebab ko first time PM untuk tubuhkan kelab nih maka ko boleh kata macam-macam? Aku nih setiap kali masuk Putera bahagian kedua yang aku pegi adalah bahagian PGC selepas bahagian untuk Perkakasan.

Enough Talking! Berselindung disebalik nickname konon. Snowolf tu orang kedah area pendang kan?(Area pendang tu dalam tangan aku jer petanya) Mai aku nak pegi jumpa dia nak tanya apa yang dia boleh buat dalam event anjuran aku dan ace nih (dan kertas kerja hasil event ini yang bakal diserahkan kepada pihak MBAS). Aku nih camner aku reply dalamni camtuler aku kat luar. Takder yang berubah melainkan perkataan "ko" yang digantikan dengan perkataan "hang" (sebab aku orang kedah, "ko" tak sesuai dengan lidah aku).

Negara tol naik sampai 60% salahkan sapa? Syarikat konsesi tol?? Minyak naik 30 sen salahkan sapa? Petronas?? Jangan bagi example yang mana kuli makan gaji (boss bayar gaji, orang malas buat kerja "YOU FIRED"), tapi bagi example yang mana semua kerja perlukan ketelusan secara PERCUMA.

Aku kata benda yang tak betul? Hurmm maknanya C-Fu kata benda yang betullah kot :rolleyes:

BTW takde sape nak pakse ko jadi leader batista..

aku cadangkan nama ko pasal aku rasa ko sesuai..

dah discuss pada situasi sebenarnya, kat dalam topic ni juga..

cuma tak 1 on 1 sama ko..besalah lah kalau ko terkejut..

apa2 hal biarkan tamat dulu masa undian tu...nanti kita bincang balik ok :ph34r:

aku memang kesal ngan beberapa perkara... :( tapi not ko la..coz ko ok

apa yg ko kesalkan sgt ultimate...kot2 leh share ngan kitaorang kat sini *sambil menepuk2 bahu ultimate*

@Anarchy99

Ohooo.... so siapa pulak ko nak kata bagai kacang lupekan kulit? Sebab ko first time PM untuk tubuhkan kelab nih maka ko boleh kata macam-macam? Aku nih setiap kali masuk Putera bahagian kedua yang aku pegi adalah bahagian PGC selepas bahagian untuk Perkakasan.

Enough Talking! Berselindung disebalik nickname konon. Snowolf tu orang kedah area pendang kan?(Area pendang tu dalam tangan aku jer petanya) Mai aku nak pegi jumpa dia nak tanya apa yang dia boleh buat dalam event anjuran aku dan ace nih (dan kertas kerja hasil event ini yang bakal diserahkan kepada pihak MBAS). Aku nih camner aku reply dalamni camtuler aku kat luar. Takder yang berubah melainkan perkataan "ko" yang digantikan dengan perkataan "hang" (sebab aku orang kedah, "ko" tak sesuai dengan lidah aku).

Negara tol naik sampai 60% salahkan sapa? Syarikat konsesi tol?? Minyak naik 30 sen salahkan sapa? Petronas?? Jangan bagi example yang mana kuli makan gaji (boss bayar gaji, orang malas buat kerja "YOU FIRED"), tapi bagi example yang mana semua kerja perlukan ketelusan secara PERCUMA.

Aku kata benda yang tak betul? Hurmm maknanya C-Fu kata benda yang betullah kot :rolleyes:

makan nasi bersama a.galak ... aku nk gelak... huhuhuhahhahahauhuahuahhaahahha!!!~ terbangggggggg!!~

makan nasi bersama a.galak ... aku nk gelak... huhuhuhahhahahauhuahuahhaahahha!!!~ terbangggggggg!!~

Orang Kedah kata apa :

P, p~~~la terbang :lol:

apa yg ko kesalkan sgt ultimate...kot2 leh share ngan kitaorang kat sini *sambil menepuk2 bahu ultimate*

Tentang ape lagi....huhu

PGC kesayangan kita la....banyak sangat percanggahan yang datang dengan tiba2 jer..tu yang terkejutut kentut aku dibuatnya...rasa geram pon ada :lol::ph34r:

dah xde modal laa tu... :rolleyes:

Laaaa... aku ingat aku bakal berdebat pasal PGC nih secara matang rupanya tidak. Tak sangka aku nih. Tu pun duk komplen :

sape ko utk menilai kedewasaan kepimpinan seseorg...

Okieslah aku shut mulut aku nih. Buatlah apa yang patut. -_-

Aku pun tutup mulut aku gak..

anarchy99...ko buat la apa yang patut..tempat ko masih kekal ..(antara ko dan batista/bakal pengerusi baru) bincang la baik2 seelok-eloknya mengenai pengerusi PGC..yang pilih batista bukan aku..coz aku vote kat C-Fu .....malas lah aku campur lagi.. :ph34r:

Tentang ape lagi....huhu

PGC kesayangan kita la....banyak sangat percanggahan yang datang dengan tiba2 jer..tu yang terkejutut kentut aku dibuatnya...rasa geram pon ada :lol::ph34r:

percanggahan datang dari mane???? :mellow:

sape yang timbulkan??? :blink:

Laaaa... aku ingat aku bakal berdebat pasal PGC nih secara matang rupanya tidak. Tak sangka aku nih. Tu pun duk komplen :

Okieslah aku shut mulut aku nih. Buatlah apa yang patut.

Aku pun tutup mulut aku gak..

anarchy99...ko buat la apa yang patut..tempat ko masih kekal ..(antara ko dan batista/bakal pengerusi baru) bincang la baik2 seelok-eloknya mengenai pengerusi PGC..yang pilih batista bukan aku..coz aku vote kat C-Fu .....malas lah aku campur lagi..

setelah benda jadi macam nie semua nak tutup mulut...

cubelah buat keje biar selesai...

jangan tinggalkan benda yang tergantung macam tue jer..

benda kalau dibincangkan dengan baik tak jadi macam nie kot..

Vote for c-Fu? kena mandrem dengan c-Fu ke? hehehe. Better cari orang yang tak hentam orang lain. Cari yang low profile...

mungkinlah kot... :lol:

Edited by Akechi~Yukimura

@Akechi~Yukimura

Cuba ko tgk cara dia reply post aku, boleh selesai masalah ka? Tidak aku tak kata laa :-

Laaaa... aku ingat aku bakal berdebat pasal PGC nih secara matang rupanya tidak.