Jump to content
sharemalaysia

Kepimpinan

Recommended Posts

taknak..cila calonkan orang lain.. aku calaonkan ko dengan rasminya sebagai calon pertama untuk pengerusi.., calon kedua dan calon ketiga aku fikir..kita sama2 fikir..

tak pasal2.. aku cadang ko senaraikan sebanyak mana nama yg ada, lepas tu kita pilih ar satu2..

tak pasal2.. aku cadang ko senaraikan sebanyak mana nama yg ada, lepas tu kita pilih ar satu2..

betul aku tau tu....dalam diari aku ni ada banyak nama tinggal nak letak jer...tapi aku taknak la main tulis terus..nak tengok cadangan kengkawan dulu...nama ko kompom ada ..

Daripada ko putera ultimate pikir benda meh join aku buat lanparty kat alor setar bulan tujuh nih lagi baik. Ada jugak pekdah.. :)

kalau ko buat kat JB benda ni mungkin aku akan join... :lol: ,masa sekarang sibuk kerja sampai terpakse duduk hostel...nak main game pon tak dapat...pengubat rindu hanya cc kat bawah hostel aku ni untuk chatting dan masuk forum...camner nak layan LANPARTY..iks..iks..iks..

Putera buat la poll. Nak tgk sapa yang "bakal" menjadi ketua. Tapi inform bro shanai dulu sebelum apa-apa.

aku tengah kira2 dulu, nanti nak bagi senarai nama kat abg.Shanai try nak propose mana yang rasa layak dicalonkan..5 orang beb!... :ph34r:

aku harap pada sesapa yang aku upkan nama mereka tu tidak marah pada aku yer.. :lol:

yeah..PGC dah kembali..harap2 lepas nie aktifkan dirimu...kpd Snowolf...biler ko nak comeback balik...trus lupa kat kitaorang ahaha..dulu beriya2 sgt :lol: ....lps PGC melalui revonation...harap2 dpt kita rekruit balik member2 baru :)

buka thread kat cadangan/laporan..dh e-mel ke dia??

Dah..aku dah mintak izin kat bro.shanai untuk buat poll ni..tapi ada persoalan ni..

Kengkawan tolong jawab..pasal nama calon dah ada nanti tinggal undi jer..

-kat thread mana kita nak open poll ni paling sesuai?

-Adakah patut kita open kepada seluruh member putera untuk vote?

-Berapa lama deathline poll ni untuk ditutup supaya dapat kepastian yang memuaskan pada poll ni..?

harap kengkawan komen persoalan ni .. B):ph34r:

Dah..aku dah mintak izin kat bro.shanai untuk buat poll ni..tapi ada persoalan ni..

Kengkawan tolong jawab..pasal nama calon dah ada nanti tinggal undi jer..

-kat thread mana kita nak open poll ni paling sesuai?

-Adakah patut kita open kepada seluruh member putera untuk vote?

-Berapa lama deathline due date poll ni untuk ditutup supaya dapat kepastian yang memuaskan pada poll ni..?

harap kengkawan komen persoalan ni .. B):ph34r:

- Buka kat thread Cadangan dan Laporan atau ko boleh buka kat PGC nih terus

- Open untuk SEMUA, Lantik balik untuk moderator aka Pengerusi bahagian ini. Gugurkan mana-mana moderator aka Pengerusi yang nampak cam tak berfungsi

- 3 minggu paling lama, seminggu paling awal.

Sekian dari ahmades

pastu ajk camner?byk sgt aku rasa jwtn kener isi..aku cadangkan ajk2 console+pc kita combine..

mcm ajk rpg/mmorpg....kita combinekan jd satu.. AJK RPG/MMORPG merangkumi pc and console...

aku pun nampak gak kelemahan ni

coz banyak AJK kan, tu semua senarai zaman era Anarchy99 dan aweksnyer....

zaman Presiden a.k.a Pengerusi baru nanti mungkin akan ada perubahan samada nak combine or disposses saja AJK yang sedia ada dengan tanpa disputable langsung.. :excl:

amacam?? tunggu dulu Pengerusi siap...best tak cadangan ni :ph34r:

aku pun nampak gak kelemahan ni

coz banyak AJK kan, tu semua senarai zaman era Anarchy99 dan aweksnyer....

zaman Presiden a.k.a Pengerusi baru nanti mungkin akan ada perubahan samada nak combine or disposses saja AJK yang sedia ada dengan tanpa disputable langsung.. :excl:

amacam?? tunggu dulu Pengerusi siap...best tak cadangan ni :ph34r:

ok aku setuju..sbb skrg terlalu byk ajk..susah skit nak igt..

utk ajk plak cari yg benar2 aktif dan benar2 minat ttg game...

pastu ajk camner?byk sgt aku rasa jwtn kener isi..aku cadangkan ajk2 console+pc kita combine..

mcm ajk rpg/mmorpg....kita combinekan jd satu.. AJK RPG/MMORPG merangkumi pc and console...

Kalau mengenai AJK, takyah nak bikin banyak sangat sebab merugikan lagipun semua orang ada kerja tersendiri diluar so memang tak boleh nak tumpukan sangat.

Kalau nak buat, ini cadangan struktur AJK :-

1. AJK Hamachi (Untuk testing multiplayer game kat hamachi)
  2. AJK Konsol (Nak sembang PS2, PS3, XBOX360, PSP, Nitendo, blablabla...konsol, game, update)
  3. AJK MMORPG (Nak sembang game online, update, game, genre, tips, trick blablabla pasal online game)
  4. AJK RPG (Nak sembang NFS Most Wanted? Command and Conquer?, tips, trick, game, genre, blablabal)

Setiap AJK bertanggungjawab terhadap apa yang mereka pegang, serta senantiasa mencari info-info penting dalam melaksanakan tugas mereka. Batista ko sebagai "bakal ketua" kenalah make sure yang AJK ini senantisa besh dan sentiasa memberi full support untuk thread-thread kat bahagian gaming.

Aku rasa cadangan struktur AJK yang ahmades bagi ni best!

reasonable dan amat praktikal kerana tak perlukan ramai orang sangat dan ringkas! merangkumi untuk semua platform serta ganre dan fungsinya amat praktikal sekali..

nak tambah satu lagi.. AJK arcade je..pastu lengkap B)

Hmmmppp... aku rasa ianya lebih baik kalau digabungkan AJK Konsol dan Arcade. Sebab Konsol dan Arcade lebey kurang sama jer corak kepermainan dia. So structure dia akan jadi cam nih :-

1. AJK Hamachi (Untuk testing multiplayer game kat hamachi)
  2. AJK Konsol dan Arcade (Nak sembang PS2, PS3, XBOX360, PSP, Nitendo, Game kat kedai nuu blablabla...konsol, arcade, game, update)
  3. AJK MMORPG (Nak sembang game online, update, game, genre, tips, trick blablabla pasal online game)
  4. AJK RPG (Nak sembang NFS Most Wanted? Command and Conquer?, tips, trick, game, genre, blablabal)

Wokeh, ini list yang aku rasalah cam best dengan skit penambahbaikkan.

aku nak add dua lg AJK :

1. AJK PC (nak sembang psl PC Games Troubleshooting,Game Patch,Modding/add on,pack,skin)

2. AJK Sports (nak sembang psl Bola,Rugby,Golf,Racing,Nba,Wrestling,Fighting..tips,trick,hint)

3. AJK Action (nak sembang psl Game2 aksi mcm fps,3rdperson action..tips, trick,hint)

-pastu aku nak cadangkan AJK RPG dicombinekan jadik AJK RPG/RTS - sbb game command conquer,age of empire,battleofmiddleearth dlm kategori RTS-

*kalu ader tambahan / bangkangan sila nyatakan..tunjuk ajar ku siputt*

KPD SETIAUSAHA sila buat final structure utk PGC..xper snng skit kalu struktur PGC siap awal skit :P

::: STRUKTUR PENTADBIRAN PUTERA GAMERS CLUB :::

• PENGERUSI PGC
  • NAIB PENGERUSI PGC
  • SETIAUSAHA PGC
  • AJK Konsol dan Arcade
  • AJK Pc
  • AJK Hamachi
  • AJK Sports
  • AJK Action
  • AJK Mmorpg
  • AJK Rpg/Rts

*sekadar cadangan*

Edited by Batista

Oleh kerana SPORT, PC, Action tertakluk dalam game RPG maka rasanya tak beberapa sesuailah ajk tersebut. Nanti susah nak handle. PC lebih merujuk kepada game PC yang lebih berkonsepkan RPG dan MMoRPG. Sport dan Action adalah genre game yang juga dalam bentuk RPG.

Seperti dalam list, kalau boleh kita cuba menfokuskan semua skop dalam satu definisi. Kalau boleh jangan bentukkan AJK yang berkonsepkan genre atau lebih terfokus macam PC. Sebab ini akan menimbulkan kekelaruan seperti perbincangan game. Katakanlah satu game dari jenis MMoRPG dengan genre Sport dan dipasang kat PC maka mana satu AJK yang nak menguruskan info mengenai game nih? AJK PC atau AJK MMoRPG atau AJK Sport? Lebih kurang camtulah. Semua game PC mesti dpasang atas PC dan hanya membezakan game tersebut adalah jenis RPG atau MMoRPG.

Jadi terpulang pada AJK RPG/MMoRPG berkenaan mendefinisikan game berkenaan dari segi genre. Itu lebih mudah. :)

hmmm...Sport dan Action adalah genre game yang juga dalam bentuk RPG...bunyi mcm x seswai jer..sbb aku igt RPG/SPORT/ACTION adalah genre umum game dan gameplay dia pun berbeza... :mellow: ..pendapat member2 lain?

pastu aku rasa lebih kemas kalau ajk pc+konsol/arcade digabungkan dan jadikan satu ajk..iaitu ketua ajk games

Edited by Batista

Role Played Game (RPG) merujuk kepada orang-perseorang yang bermain game berkenaan secara berseorangan atau beramai-ramai samada melalui LAN. Tema game (sekiranya game diamainkan dalam rangkaian) boleh di costumize mengikut keperluan gamer yang bermain game berkenaan. (Cth:Main NFSMW, kita boleh pilih nak race kat litar mana, nak pakai kereta apa, dll).

Massive Multiplayer Online Role Played Game (MMoRPG) merujuk kepada kepermaianan secara beramai-ramai dalam satu game dengan tema game berkenaan yang lebih mejurus kepada ekpidisi dan pengembaraan secara berkumpulan. MMoRPG dimainkan secara on-line melalui Internet. Semua player dihubungkan dalam satu tema game yang sama. (Cth:Silkroad Online, nak lawan character ke, nak journey ke semua kena pakai watak statik sewaktu login. Dan tema game adalah laluan sutera yang ada perdagangan, rompakkan dan polis sentry)

Genre merujuk kepada jenis corak kepermainan dan juga keunikkan game berkenaan. Satu game RPG mempunya genre-nya tersendiri. Contoh NFSMW adalah game RPG yang genrenya adalah Lumba, lebih fokus kepada Sport. Silkroad Online merupakan MMoRPG yang genrenya adalah game penggembaraan. Game C&C General merupakan RPG yang genrenya adalah Perang.

Batista, boleh aku tahu apa objektif AJK PC? Setiap AJK yang perlu ditubuhkan mesti mempunyai objektif dan matlamatnya.

1. AJK PC (nak sembang psl PC Games Troubleshooting,Game Patch,Modding/add on,pack,skin)

*mintak2 lar aku x jd pengerusi..skrg pon dh fening :wacko: :wacko: ahmades ko lar yg jadi..skrg kuar isu genre game plak....mungkin based knowledge ko ngan aku berbeza..sbb aku x anggap nfsmw sbg RPG..sbb kalu rpg aku terbayang final fantasy,titan quest,elder scroll,...pastu rts mcm company of heroes,general,supreme commander...tu lar

wahahahha command n conquer 3 dh kuar demo....dload jomm..nak test kepoweran grafik game nie

Edited by Batista

*mintak2 lar aku x jd pengerusi..skrg pon dh fening :wacko: :wacko: ahmades ko lar yg jadi..skrg kuar isu genre game plak....mungkin based knowledge ko ngan aku berbeza..sbb aku x anggap nfsmw sbg RPG..sbb kalu rpg aku terbayang final fantasy,titan quest,elder scroll,...pastu rts mcm company of heroes,general,supreme commander...tu lar

wahahahha command n conquer 3 dh kuar demo....dload jomm..nak test kepoweran grafik game nie

TAMAU... warghh hahhahaah. Ko lah jadi sebab ramai dah pilih ko. BErmaksud ko adalah yang dipercayai. Aku akan tolong sedaya upyalah dalam PGC nih.