Jump to content
kertasputih

Nak Cadang...

Recommended Posts

Dengan kata lain boss Putera pertimbangkan sebaik2nya.

apa saja keputusan ,, kami terima jer.

pasal sumbangan, akan ada la tu mereka yang sudi.

mereka yang tak nak , bukan boleh paksa-paksi.

sukarela saja. kan.

terpulang kepada shanai utk mempertimbangkan sebaik2nya

tapi bagi aku tak perlu smua itu..sebab putera.com adalah forum ICT berbahasa melayu yang 'meriah' berbanding forum melayu ICT yang lain..layuu...kalau nk forum ICT yg berbahasa inggeris ade berjuta2 kt luar sana. setakat nk belajar ICT dalam english boleh pegi ke forum yg berkaitan :ph34r:

Rasanya 3 page ni dah cukup dapat menerangkan sebab-sebab bersetuju dan sebab-sebab tidak bersetuju, :lol: ....atau Abg.Shanai masih ragu-ragu, sori tanya camni..

:) tak, bukan sebab ragu-ragu, tapi seperti yg saya kata, ini adalah satu perbincangan, jadi saya ingin beri peluang kepada semua untuk memberikan pendapat masing-masing kenapa setuju atau tidak setuju dgn cadangan ini.

kan senang saja kalau mengaku terus ada member yang sakit hati kalau sub-forum ni diwujudkan..sampai alasan-alasan yang tak raleven dan tak rasional telah digunakan...hahahaha..mata derang sakit kot kalau ada forum yang bertambah..tapi tak pe la... :lol:

ni contoh board yang telah success dalam forum BM dan BI..Sini Cuba tengok perkataan "Malaysian"...dan forum ni ramai juga member antarabangsa...

jangan la fikir kalau forum ICT ni hanya untuk "kita-kita" saje... :ph34r: ..takde hati ke nak xpose "kluar" sedikit, walaupun ada dasar yang agak berbeza ..huhuhuhu... :lol:

Sokong tetap sokong..hahaha :ph34r:

kalau buat pun ok,kalau tak buat pun ok je...

Sebabnyer,kalau buat pun,orang yang tak suke berbahasa inggeris still tak akan masuk subforum tu, hanya orang yang nak belajar bahasa inggeris je masuk situ..orang yang tak nak improve bahasa inggeris (mungkin sebab dah expert) dah cakap yang dorang mungkin tak akan reply kat subforum tu..jadi impact akan limited pada orang yang nak praktis berbahasa inggeris sahaja

Kalau tak buat pun,orang yang posting dalam bahasa inggeris still akan post dalam bahasa inggeris,jadi tak menjadi masalah pun kalau nak improve kan skill berbahasa inggeris tanpe subforum ni..tapi mungkin dengan adanya subforum ni,mungkin user boleh posting dalam bahasa inggeris dalam controlled environment tanpa memalukan sebab user lain boleh faham yang mereka sedang belajar berbahasa inggeris.

Cadangan buat subforum inggeris ini ada pro dan kontra,so admin kena decide la yang mana lebih banyak, sama ada pro and kontra.

Tapi kalau nak bagi cadangan atau hujah tu biarlah nampak ada rasional sikit jangan emosional sangat supaya kita semua dapat manfaat dari cadangan ini walau apa pun keputusan admin nanti.

ok,

saya dah create satu forum baru di bawah group Komuniti, dan namakannya sebagai English Corner.

Silalah masuk dan mulakan berforum dalam English.

http://forum.putera.com/tanya/index.php?showforum=74

Dan satu lagi, secara kebetulan, saya juga telah memulakan English Channel di Putera.com, boleh diakses melalui http://forum.putera.com/v4/English

Ruangan itu akan memuatkan berita2 terkini dunia ICT tempatan dalam english, serta latest discussion dari forum English Corner yg baru diwujudkan itu.

Selamat maju jaya!

Terima kasih..admin dah buat dah rupanya..best..ni sub-forum tu...tapi buat masa ni aku belum ada apa2 topic nak reply..mungkin member lain boleh try dulu..kalau aku tahu tentang apa yang ditanya insyallah aku akan reply kat sub-forum tu..

Hmmm, apa yang aku dah jangkakan (and apa yang C-Fu cakapkan dalam posting pepanjang beliau) akhirnya menjadi jua.

English Corner.... baru berapa post aku tgk dah banyak grammatical mistakes/improper sentence structures, termasuklah pada kenyataan di kotak English Forum Special Rules.

Sigh, at least forum luar sana ada members yang dibayar gaji untuk menjadi cikgu bimbingan (and dia kena capai specific minimum number of posts for each month sebagai job requirement), regardless sama ada apa yg diajar tu adalah english or any other specific technical issues. But then, this is a free-no-paid-subscription-required forum, so fair enough... I really hope that someone willing (and capable enough) to support our members in improving their english.

Bonne chance =)

Edited by electroboy

Hmmm, apa yang aku dah jangkakan (and apa yang C-Fu cakapkan dalam posting pepanjang beliau) akhirnya menjadi jua.

English Corner.... baru berapa post aku tgk dah banyak grammatical mistakes/improper sentence structures, termasuklah pada kenyataan di kotak English Forum Special Rules.

Sigh, at least forum luar sana ada members yang dibayar gaji untuk menjadi cikgu bimbingan (and dia kena capai specific minimum number of posts for each month sebagai job requirement), regardless sama ada apa yg diajar tu adalah english or any other specific technical issues. But then, this is a free-no-paid-subscription-required forum, so fair enough... I really hope that someone willing (and capable enough) to support our members in improving their english.

Bonne chance =)

Sila berikan tunjuk ajar kepada kami...saya nak memperbaiki tahap BI saya dan begitu juga dengan kawan2 yang lain....sesungguhnya ko layak mengajar kami yang naif ni...hehehehe :lol:

Itu lah gunanya English Corner... kalau nak kena 'perfect English' memang tidak munasabah. Sedangkan forum luar yang 100% dalam English dan member dia memang bertutur dalam English pun banyak yang gramatical error dan sentences yang merapu, inikan pulak forum Malaysia.

Jika nak tunggu ayat-ayat yang formal English macam dalam exam A-Level, sampai bila2 pun kita (dan orang2 kita specificnya.... Melayu) malu untuk bertutur dan menulis dalam English. Dan inilah yang sebenarnya masalah utama para graduan lepasan universiti pada zaman ini. Sikap ini terbit akibat sindiran2 sinis kawan2 yang bukan untuk membantu tetapi lebih untuk melemahkan semangat orang2 yang cuba belajar English nie.

Nak bantu orang tak semesti ada gaji. Paling penting, ilmu tu dibawa ke akhirat dan kita dapat pahala yang berganda. Wassalam. :)

Edited by LanoG

bila dah 'created' maka timbul pula 'double standard'

aku pun tak faham, macamana yang standard.

tolong la tengok2 forum tu.

mana yang tak betul, perbetulkan.

Waa.. ini betul-betul punye anjakan paradigma ni. haha

Apepun, kita terima je keputusan boss kita dengan hati yang terbuka. Kalau ada silap sikit-sikit tu kira "give and take" je laa.

Edited by puteranetwork

Waa.. ini betul-betul punye anjakan paradigma ni. haha

Apepun, kita terima je keputusan boss kita dengan hati yang terbuka. Kalau ada silap sikit-sikit tu kira "give and take" je laa.

memang pon anjakan paradigma pon...pasal pejuang bahasa melayu telah bersetuju buat section ni.. :lol: ..best la dapat belajar BI skit2 ni..

Hmppp...

Aku tengok seksyen bahasa Inggeris dah wujud kat putera.com/tanya nih. Wokehlah cuma AWAS pada sesiapa yang menggunakan bahasa SMS kat bahagian tu. Sebab kalau nak belajar, belajar secara betul dan ikhlas. :)

Sebabnyer,kalau buat pun,orang yang tak suke berbahasa inggeris still tak akan masuk subforum tu, hanya orang yang nak belajar bahasa inggeris je masuk situ..orang yang tak nak improve bahasa inggeris (mungkin sebab dah expert) dah cakap yang dorang mungkin tak akan reply kat subforum tu..jadi impact akan limited pada orang yang nak praktis berbahasa inggeris sahaja

Ouch! Pedihnya penangan ayat ko polyfuze. Well aku admit yang tu dan aku tarik balik apa yang aku kata. Sebab apa yang kata demikian :-

1. Secara serius, aku sendiri dah muak tengok gelagat forumer kita yang gemar dengan tulisan/posting gaya SMS
  2. Meluat tengok thread yang buka sekejap, hilang selamanya
  3. Meluat tengok si-penanya tanya soalan seperti tak ikhlas bertanya (faham-faham ajalah)
  4. Sikap tak professional sesetengah forumer learner (dan sesetengah forumer berbintang-bintang) yang suka sangat tanya tanpa penerangan khusus terhadap masalah yang dihadapi

Itu baru dalam bahasa ibunda. Kalau "penyakit" ini menular jika forum dalam Inggeris diperkenalkan apa agaknya forumer kita akan dapat? Adakah diorang :-

1. Akan belajar bahasa Inggeris dengan baik?
  2. Dapat memahami verbs didalam Inggeris dengan baik?
  3. Dapat menguasai BI dengan baik dan praktikal?

Itu dalam fikiran aku. Apa agaknya dalam fikiran korang pulak?

Edited by ahmades

opps sorry ahmades,tak ada niat pun nak sindir ko or sesapa,aku cuma malas nak tengok topik ni berpanjangan tanpe apa-apa keputusan,sib baik admin dah decide apa keputusan yang nak dibuat..

All the best to english subforum

hm... mm... ooo....

aku ikut jerk...

kalo aku anta assignment bg korg check my grammar ley x?

hoho... amik kesempatan tol...

cadangan ni mmg best.thx pada org yg kasi cadangan!

BTW nanti xnak buat section nihongo?

Kinou atarashii pasokon wo katta ga,windows ga nai.dousureba ii deshouka?

Joking :lol:

rasanya, forum tu mcm kurang ummphh die....jd aku rasa mst ade mod yg monitor sme grammar n vocab. so, it's like a school with teachers lah. sbb aku tgk, ayat2 dorg non-sense. pastu sme baca dok glak, takde pembetulan.

forum untuk berbahasa inggeris sudahpun diwujudkan oleh admin. sekian sahaja perbincangan anda

Guest
This topic is now closed to further replies.

• Create New...