Jump to content
kertasputih

Nak Cadang...

Recommended Posts

pade admin, sy nk cadang wat ar satu ruangan utk ahli putera berforum or bsembang dlm bahasa inggeris..

skurg-kurgnye warga putera.com leh test speakg eng kat ruangan tuh. x ar malu sgt kot sbb bru beginner n

majo org mlayu..

cdangn ni x btujuan me'rojak'kan atau merendahkan bahasa melayu.

tp utk mempertingkatkan mutu penguasaan bahasa inggeris disamping memelihara kdaulatan bahsa ibunda kite..:)

Edited by hijaulaut_08

wth

nk k frm in eng yg mamat hlaut ni taip cam dlm hp? gler

kita try dulu....tapi bahasa biarlah skema english....

sokong, even rojak english is ok

sokong, even rojak english is ok

aku tak setuju....

gunalah bahasa english yg baku....

boleh gak dijadikan pelajaran.

then kenape takot sangat untuk keluar dari kepompong putera dan pegi join forum omputeh?

then kenape takot sangat untuk keluar dari kepompong putera dan pegi join forum omputeh?

Betul tu, kalau bebetul nak nak forum omputih banyak kat Malaysia nih. Contoh dekatnya Lowyat.net.

manela ko tau diorang tak join forum lain? or maybe diorang prefer borak2 dgn org2 yg diorang kenal kat sini.. tapi nak try borak in english? or

x ar malu sgt kot sbb bru beginner n majo org mlayu..

mcm si hijau laut ni ckp la.. tak nak malu la.. diorang ni beginner la.. biar je la.. tak semua org muke tebal cam ko C-FU.. at least maybe diorang ade harge diri nak jage disamping belajar english or try nak improve self esteem bile speaking without memalukan diri.. or whatever.. lantak la diorang.. at least ade gak inisiatif nak improve english or whatever.. kang nanti ko gak ckp diorang BODO ENGLISH.. MELAYU BODO la..

so..

AKU SOKONG SANGAT-SANGAT!!

Edited by lipas

wth

:lol:

aku tolong alih bahasakan :lol:

What The Hell

Nak Ke Forum In English Yang Mamat "Hijaulaut" Ni Taip Cam Dalam Handphone ? Giler

Edited by slaughters

wth

la? gile ke mamat tu? ko ingat kat lowyat.net tu sumer formal english? takde broken2? aku tgk cine tulis broken english + slang diorang lagi aku pening.. so if u think by foruming in lowyat would help? WRONG!!! diorang punye level of broken english different coz mostly chinese. so we create an english forum with our very own malay broken english (yeah bebbeh!) and hope someone with a good english would help those so called MELAYU BODO STUPID IN ENGLISH or whatever..

be a good malay and help our kind. dont be a stingy malay with good english communication skill <<--- TO C-FU

Edited by lipas

gud idea...

but dun't u think its a lil bit hard to make it happen...

for example...

like in my place...

although the program or activity were so cool but

many malays would lost interest

if its in english language...

but anyway... ill suuport u... u roxx!!!

Aku rasa tak perlu..Pesal nak kena ada subforum khusus untuk cakap BI? Dalam subforum lain tak boleh cakap English ke..aku tengok ramai selamba je ngepos dalam english kat forum ni..takde orang kisah pun..Kalau ko nak cakap english ke BM ke Spanish ke..paper bahasa korang pandai, suka hati korang lah..silakan..pos lah...tapi kalau ada orang tak faham, pepandai la letak terjemahan..So, pendapat peribadi aku, tak perlu nak susah-susah buat forum khusus english..Lagi satu, nasihat aku..kalau betul2 mempertingkatkan mutu penguasaan bahasa inggeris korang...Sila rajin kan diri masuk forum2 english betul macam MSFN.org Pasal apa aku cakap gitu..Sebab kalau ko asyik dok cakap rojak english sesama korang kat sini, bila ko nak cakap english ngan mat salleh yang memang tak faham english rojak, lintang pukang la ko nak cakap english nanti..Yang mana baru nak berani kan diri cakap english tu, latihkan diri cakap english bukan rojak..Bila ko masuk forum english tu pun actually ko dah boleh dapat learning experience bila ko baca post diorang tulis..Stail english orang yang memang natively cakap english tak sama ngan yang bukan English...Bila ko baca post diorang, baru ko tau camner..Aku harap ko dapat point aku nak cakap..

Edited by aMer

ala.. buat subforum tu bukan susah pon.. just a few clicks away..

oh.. yg kat sini tu.. untuk beginner / nak mengajar ke ape2 la.. kire 1st stage la.. kepada yg ingin improve atau yg tak penah speaking dgn org lain.. agak2 dah mahir sedikit atau lebih mahir, baru bole ckp ngan omputeh.. kang omputeh tu tak paham kang susah plak :P..

tgk individu tu la.. tapi jgn la gune BI rojak aje and tak reti lak nak improve. Just jadikkan forum ni sebagai stepping stone kepada yg lemah dan yg low self esteem disamping yg dah otai tu layan je la dgn niat bergembira/berborak/mengajar/whatever... Later2 bole la pegi kat MSFN mcm aMer ckp tu..

oh sape kate omputeh takde english rojak? yg slang style nigger tu? yg term2 bebudak cipta sendiri tu.. aku chatting ngan mamat2 bukan malaysian takde pon gune 100% formal english.. broken2 aku diorang paham gak.. tu kalo borak dgn org yg 1st language die english.. penah borak ngan brazillian? polish? deutche? greek? czech? dutch? yg broken english? aku penah.. dan sebroken2 english aku.. broken lagi english diorang.. takde masalah bagi mane2 pihak.. in long term.. semua geng2 aku termasuk aku ade la improve english walaupon aku masih broken. akhir kata.. jgn give up. as long as kite dpt bezakan formal dgn rojak dan tahu membezakan dimana patut guna dan dimana tidak. ade inisiatif nak blaja formal disamping menggunakan rojak.. not a prob...

oh yg member2 aku tu bukan budak2 bawah umur.. sumer dah keje.. dah berfamili.. dan half keje di luar negara mereka.. and ENGLISH bukan la yg menjadikan mereka berjaya. jadikan contoh kepada yg pro western dan kebudayaan western tu..

kepada yg lemah tu.. jgn takut betutur dlm english dgn foreiners sebab sesungguhnya kebanyakan dari negara2 maju pon rata2 orgnya tidak bertutur dlm english dan masih berjaya.. keje oversea lagi tu. sesiapa yg byk main online game based kat europe.. diorang akan tau..

SERIOUSLY, AKU TAK PENAH JUMPE MAT SALEH / FOREIGNERS YG KUTUK ENGLISH AKU BERBANDING C-FU DAN MELAYU2 YG BERSIFAT NEGATIF. SERIOUSLY.. INFACT.. MOST BROKEN MALAYSIAN IS BETTER THAN NEGARA2 LAIN YG BROKEN.. KALO TAK PENAH DENGAR, THEN U HAVE NO IDEA..

Edited by lipas

ala.. buat subforum tu bukan susah pon.. just a few clicks away..

oh.. yg kat sini tu.. untuk beginner / nak mengajar ke ape2 la.. kire 1st stage la.. kepada yg ingin improve atau yg tak penah speaking dgn org lain.. agak2 dah mahir sedikit atau lebih mahir, baru bole ckp ngan omputeh.. kang omputeh tu tak paham kang susah plak :P..

Aku stuju !

tgk individu tu la.. tapi jgn la gune BI rojak aje and tak reti lak nak improve. Just jadikkan forum ni sebagai stepping stone kepada yg lemah dan yg low self esteem disamping yg dah otai tu layan je la dgn niat bergembira/berborak/mengajar/whatever... Later2 bole la pegi kat MSFN mcm aMer ckp tu..

oh sape kate omputeh takde english rojak? yg slang style nigger tu? yg term2 bebudak cipta sendiri tu.. aku chatting ngan mamat2 bukan malaysian takde pon gune 100% formal english.. broken2 aku diorang paham gak.. tu kalo borak dgn org yg 1st language die english.. penah borak ngan brazillian? polish? deutche? greek? czech? dutch? yg broken english? aku penah.. dan sebroken2 english aku.. broken lagi english diorang.. takde masalah bagi mane2 pihak.. in long term.. semua geng2 aku termasuk aku ade la improve english walaupon aku masih broken. akhir kata.. jgn give up. as long as kite dpt bezakan formal dgn rojak dan tahu membezakan dimana patut guna dan dimana tidak. ade inisiatif nak blaja formal disamping menggunakan rojak.. not a prob...

oh yg member2 aku tu bukan budak2 bawah umur.. sumer dah keje.. dah berfamili.. dan half keje di luar negara mereka.. and ENGLISH bukan la yg menjadikan mereka berjaya. jadikan contoh kepada yg pro western dan kebudayaan western tu..

aku stuju gak..

kepada yg lemah tu.. jgn takut betutur dlm english dgn foreiners sebab sesungguhnya kebanyakan dari negara2 maju pon rata2 orgnya tidak bertutur dlm english dan masih berjaya.. keje oversea lagi tu. sesiapa yg byk main online game based kat europe.. diorang akan tau..

aku la nie.. lemah english..

SERIOUSLY, AKU TAK PENAH JUMPE MAT SALEH / FOREIGNERS YG KUTUK ENGLISH AKU BERBANDING C-FU DAN MELAYU2 YG BERSIFAT NEGATIF. SERIOUSLY.. INFACT.. MOST BROKEN MALAYSIAN IS BETTER THAN NEGARA2 LAIN YG BROKEN.. KALO TAK PENAH DENGAR, THEN U HAVE NO IDEA..

betul.. aku dah dengar ramai orang kata camnie.. MALAYSIA BOLEH !

p/s : aku tunggu admin bagi komen..

slaughters, ko kalau nak cakaplah Bahasa Inggeris ngan aku..hentam je rojak pun takpe hehehe :blush:

Anyway..aku sokong gak cadangan tu :D

P/S: Subject BI ko dulu SPM dapat berapa? :D

Menarik jugak... tunggu aje la komen admin camana...

P/S: Subject BI ko dulu SPM dapat berapa? :D

ni ade unsur2 hasutan.. dengan cara ugutan untuk memalukan aku dikhalayak ramai. ngko boleh disumbat di dalam ISA tau tak ! di bawah akta Rahsia Rasmi tahun 89. :lol:

p/s: SPM aku ? ehehe.. result takde aa teruk sangat sampai aku takleh nak masuk U.. huhu..

In my opinion, we can use both languages (BM or BI) in all threads. To improve our english, we have to sustain whatever we have in place now and nobody is perfect. So, we can learn each other and we know what mistake we did when we reply in English. No harm to make a mistake, because our mother-tongue language is not English. If you ask British or American to speak other language such as France.. they also face the same problem (or even worse)...

In my opinion, we can use both languages (BM or BI) in all threads.

true, but in normal thread, if u speak in english people will:

1.reply in BM

2.said that ape ko merepek ni?

3.said that tak paham la.. tolong ckp dlm BM bole tak..

4.etc etc

so the english forum will will let u speak in english only. but still u cant expect everyone to follow it. humans are born to defy the rules or make stupid things.. NOT ONLY MELAYU BODO <<-- again to C-FU

Pesal nak kena ada subforum khusus untuk cakap BI? Dalam subforum lain tak boleh cakap English ke..aku tengok ramai selamba je ngepos dalam english kat forum ni..takde orang kisah pun..Kalau ko nak cakap english ke BM ke Spanish ke..paper bahasa korang pandai, suka hati korang lah..silakan..pos lah...tapi kalau ada orang tak faham, pepandai la letak terjemahan..So, pendapat peribadi aku, tak perlu nak susah-susah buat forum khusus english..

its true... tp tataw r nape aku x stuju dgn pandangan ko...

Lagi satu, nasihat aku..kalau betul2 mempertingkatkan mutu penguasaan bahasa inggeris korang...Sila rajin kan diri masuk forum2 english betul macam MSFN.org Pasal apa aku cakap gitu..Sebab kalau ko asyik dok cakap rojak english sesama korang kat sini, bila ko nak cakap english ngan mat salleh yang memang tak faham english rojak, lintang pukang la ko nak cakap english nanti..Yang mana baru nak berani kan diri cakap english tu, latihkan diri cakap english bukan rojak..Bila ko masuk forum english tu pun actually ko dah boleh dapat learning experience bila ko baca post diorang tulis..Stail english orang yang memang natively cakap english tak sama ngan yang bukan English...Bila ko baca post diorang, baru ko tau camner..Aku harap ko dapat point aku nak cakap..

its true gak.... tp camne kite nak stat cintakan english

camne kite nak jd thap tinggi kalo kita x stat practice dr skang

cikgu aku kata dlu2 kalo nak reti speaking, kite kne brani mencuba..

ok mmg r org putih x pham kite nye broken english

tp melalui forum... kite ley kutuk2... n yg dikena kutuk tu akan brasa malu

lalu mengikuti sebuah kursus english utk perbetulkan grammar n luaskan vocab...

tp aku rase through producing at a least satu forum

kita dapat menanam minat utk kita stat blaja bi...

kalo msuk kat tmpat yg mmg utk english 100%, aku pon kdg2 x pham

(eiy, bi aku spm dpat a2, pastu tech com aku utk sem 1 dpt a-... hbat gak r...)

aku stuju r... er, ade ke stepping stone? pergh, sesukati je translate... hak... hak...

niggas tu broken english kerk?

i tot its just a part of slang... u know... british, american, australian... sme lain2...

cthnya american eje color... british pla eje colour, australia aku tataw tp

yg aku tau die ckap susah nak pham...

yup, cthnya jepun... walopun die gne mother tougue but still ley maju...

aku stuju bab tu tp masalanya ni malaysia...

kat malaysia urusan profesional sme dlm english...

org yg terel speaking senantiasa dipandang tinggi mse kerja...

walopun kje x terel tp itu r yg org ckap softskills yg pnting...

In my opinion, we can use both languages (BM or BI) in all threads. To improve our english, we have to sustain whatever we have in place now and nobody is perfect. So, we can learn each other and we know what mistake we did when we reply in English. No harm to make a mistake, because our mother-tongue language is not English. If you ask British or American to speak other language such as France.. they also face the same problem (or even worse)...

ckap bahasa melayu pu kekadang aku menghadapi masalah

so the english forum will will let u speak in english only. but still u cant expect everyone to follow it. humans are born to defy the rules or make stupid things.. NOT ONLY MELAYU BODO <<-- again to C-FU

speak english purleeezzzz....

wani is trying very hardly to understand ur words....

er... tat means kalo nak kutuk pun kne r sedar level ko tahap mne...

apsal otai2 persendakan cadangan camni...forum luar konon, lowyat.net la...hello otai2 kita demand nak kat forum ni...apsal susah sangat nak terima...taknak sokong dh la..tapi nak perli2 buat apa...dapat kepuasan ker...tahu la korang pandai.... :ph34r:

Guest
This topic is now closed to further replies.

• Create New...