Jump to content
Shanai

Derma Warga Putera.com

Recommended Posts

Saya mendapat permohonan ini melalui suriasah_putera dari seorang ahli putera.com yang sedang menghadapi musibah banjir di kota tinggi. Jika ada yang sudi bolehlah hulurkan derma ikhlas kepada beliau.

Assalamualikum Shanai...

Nih aku dpt request dr salah seorg forumer kita, id dia "kotatinggi"...

Memandangkan id dia kotatinggi, so dia mmg duk kat Kota Tinggi, Johor.

Dan mungkin sedia maklum, kawasan Kota Tinggi sedang dilanda banjir. Aku dpt sms dr dia yang dia mohon agar warga Putera dpt menghulurkan sedikit bantuan dr segi derma dsb...

lgpun, dah dua kali banjir melanda...

Utk pengetahuan, rumah dia mmg habis-habisan dilanda banjir. Yg tinggal hanyalah sehelai sepinggang... Aku pernah tido rumah dia sekaliu. Katil tuh pun dah totally out...

skang nih dia duk kat pusat pemindahan mangsa banjir...

Kalau sesiapa yg sudi menderma hatta seringgit dua, boleh la dibuat di akaun bawah nih:-

Md Norazwari Md Yusof

Akaun Maybank: 164100207997

Thanks Shanai...

So, beberapa gambar nih aku peroleh dari "kotatinggi" sendiri :-

Mengikut kata Azwari aka kotatinggi, rumah beliau ditenggelami sehingga paras bumbung. Kotatinggi nih aktif dalam ruangan Rangkaian.

** ps: teringat 2 bijik motor tuh. aku n kotatinggi berkonvoi pegi rumah salah seorg member Putera.net, Cikki kat area Kota Tinggi gak. Maklumat tentang Cikki x diketahui...

Mengikut kata Azwari aka kotatinggi, rumah beliau ditenggelami sehingga paras bumbung. Kotatinggi nih aktif dalam ruangan Rangkaian.

** ps: teringat 2 bijik motor tuh. aku n kotatinggi berkonvoi pegi rumah salah seorg member Putera.net, Cikki kat area Kota Tinggi gak. Maklumat tentang Cikki x diketahui...

dah kira ke kadar maximum kerosakan berapa?...........aku nengok ada kerusi Antik buatan Indonesia kalo (x salah aku) hanyut cam tu je........tu pun dah RM 2000++ lebih kan?..........lagi ada sesapa yg tercedera atau ada kemalangan jiwa?...........

P:S barang2 asas diutamakan...............

Kadar kerosakan tidak diketahui setakat nih. Cuma apa yg aku tau, semua harta benda dlm rumah tuh dah habis binasa... bak kata kotatinggi...

cuma perlu tunggu kotatinggi masuk sini dan explain semua...

skang for sure tgh busy setelkan masalah dia...

so, sesapa yg nak menderma, akaun ada kat atas tuh...

nak tunggu dia masuk sini camner..kan semua barang dlm rumah dia rosak belaka..ngan komputer2 dia sekali la tu kot..simpati betul aku..rumah tu kat taman apa?

Thanks Shanai...

So, beberapa gambar nih aku peroleh dari "kotatinggi" sendiri :-

Aku ada hubungi dan dihubungi Cikki (forumer Putera.com dan Putera.Net). Rumah dia selamat.

Isk! isk isk! Kesian sungguh, dulu pengalaman banjir den hanya paras lutut jer, ko sampai Bungbung nun!

wa wa wa, inilah bencana alam yang tidak dapat dielakan, redha jer la....

semoga semua yang berlaku nie ada hikmah nya..

baguslah kalau ada ahli yang dapat menderma...

rupanya ada ahli dalam putera yang lagi teruk kena banjir selain dari aku...

takziah aku ucapkan...

sekurang²nya derma tu dapat digunakan untuk membeli keperluan harian...

kira dasyat la kalau dah sampai bumbung...

rumah aku banjir masuk dalam rumah paras dada...

separuh dari peralatan tak boleh digunakan lagi...

nasib baik gelombang ke 2 tak kena...

banyakkan bersabar...

MasyaALLAH...kesian geng kita.Aku pun biase gak contact die sblm ni.Terpikir gak nak contact.Tapi skali tgk dlm ni.

Putera....bapak die dah ok ker??Sbb ari tu die kate masuk spital

walaupun aku duduk dikawasan yg populor semasa banjir skrg....alhamduliah rmh aku dan rmh kt kg kt muo xdinaiki air...cme air penuh dilongkang separas jln tetapi kawasan sekitar smua air naik sekurang2 paras betis...kt taman aku disediakan khemah utk menempatkan org banjir utk kawasan sekitar.

ofis aku pon banjir separas pinggang...baru hari ini aku masuk ofis setelah seminggu banjir...seminggu yg lalu mmg xujan tetapi air naik disebabkan perlepasan air dri empangan...tetapi skrg dh beransur surut serta memninggalkan bau2 yg meloya tekak :wacko:

pintu masuk ofis aku

Alamak Joe...

Umah ko pun kene... dugaan...

byk hikmah dia tuh nanti...

kasi gambar la joe...

gambar ada kat pc rumah...

tapi tak sempat nak amik masa air paras dada tu...

nak balik kg masa tu jalan dah kena tutup...

bayangkan aku dari melaka nak balik ke muar makan masa 2 1/2 jam...

cam nak gie k.l

dari umbai sampai sungai rambai sempadan melaka/johor banjir... boleh lagi lalu jalan nie...

pastu belok nak ke sg mati ... jalan nak ke sane ditutup kat rawang... perhhh...

pastu aku blasah masuk tol pagoh... "jam" gile²...

orang sane beratur nak isi minyak sebab dengar desas desus minyak akan habis...

tol nak masuk highway sesak gak... ada la dalam 20 minit aku nak masuk...

dah masuk tol pon jam.... satu lorong jek buka sebab satu lorong belah kiri ditutup jalan lobang²...

last skali keluar tol tangkak...

sampai tmpt penempatan banjir dah maghrib...

hari ni, harijadi kotatinggi,

agaknya apa yg dia tengah buat tu.. bersihkan rumah ke.. atau bersihkan komputer..

sapa-sapa yg sudi tu, sudi-sudikanlah hulur apa yg patut untuk member kita ni.

yupppsss!!! happy besday kotatinggi.. aku pun akan hulurkan derma ikhlas aku nanti..

moga kotatinggi dapat join balik forum...

Hari tu ade call die (dlm minggu lepas kot??).So far die dah dapat balik umah.cume tgh kelam kabut lagi la.Sbb byk brg yg rosak.So nak kene kemas balik sume benda tu.Lagi pun bapak die kene strok.So dah kurang sorang kaki tangan utk kerja.emmm...ape2 pun semoga kotatinggi tabah dlm menghadapi dugaan dari yg maha ESA

Edited by sarge

Assalamualaikum W.b.t kepada semua warga putera..

Pertama sekali saya mengucapkan jutaan terima kasih di atas keperihatinan anda semua kepada saya..sekarang saya sudah boleh masuk rumah semula..cuma tak habis bersih lagi..masih lagi kemas-kemas dalam rumah..kerana lumpur dia susah betul nak hilang...cuma bersihkan ruang tamu dulu..sebab nak jadikan tempat tido kat kawasan ruang tamu.komputer tak boleh pakai..huhuhu..kena beli yg baru..takdak pulus lagi nak beli..huhuhu...

Terima kasih gak sebab wishkan kat saya..hehehe..ingat jugak korang kat saya..mekasih banyak2..kalo ader rezeki,jemputlah dtg ke kota tinggi.. :rolleyes:

Assalamualaikum W.b.t kepada semua warga putera..

Pertama sekali saya mengucapkan jutaan terima kasih di atas keperihatinan anda semua kepada saya..sekarang saya sudah boleh masuk rumah semula..cuma tak habis bersih lagi..masih lagi kemas-kemas dalam rumah..kerana lumpur dia susah betul nak hilang...cuma bersihkan ruang tamu dulu..sebab nak jadikan tempat tido kat kawasan ruang tamu.komputer tak boleh pakai..huhuhu..kena beli yg baru..takdak pulus lagi nak beli..huhuhu...

Terima kasih gak sebab wishkan kat saya..hehehe..ingat jugak korang kat saya..mekasih banyak2..kalo ader rezeki,jemputlah dtg ke kota tinggi.. :rolleyes:

Wah...welcome back my friend..

air dicincang takkan putus..jgn cincang,buang tenaga jer..tutup paip air..abis cerita....aku nak buat edisi lain buleh??air dicincang takkan putus...jgn bayar bill.tak sampai 2 bulan putus la ia :blush:

• Create New...