Jump to content
muh_is

Ram Ddr2

Recommended Posts

tech_frix, aku gna 2GBx2 Crucial Ballistix, 1066MHz mmg x lepas CL4 even High Vdimm hehehe..
Aku set 5-5-5-15 @ 2.0Vdimm daily use, utk long term use wink.gif

askum..

nk tnya mcmane nk buat klau hard disk kite rosak tp nk ambik file penting dlm tu..da cara x?
guna software ke, apa2 je lah jnji dpt balik file tu..thankz. wacko.gif

p/s : susah ati ni sume plan2 aku da dalam hard disk tu.. excl.gif

QUOTE(zdie831015 @ Nov 17 2008, 02:59 PM) <{POST_SNAPBACK}>
askum..

nk tnya mcmane nk buat klau hard disk kite rosak tp nk ambik file penting dlm tu..da cara x?
guna software ke, apa2 je lah jnji dpt balik file tu..thankz. wacko.gif

p/s : susah ati ni sume plan2 aku da dalam hard disk tu.. excl.gif

apehal? orang citer pasal ram, tanya pasal hard disk ni?? dry.gif

btw..nak tanya kat sifu kat sini utk kepastian..aku nyer mobo support Dual Channel 8gb ram ddr2 800mhz..skang aku da pakai 2x2gb ddr2 667mhz (Dual Channel)..ingat nak tambah lagi 1 or 2 lagi 2gb ram..nak jadikan 6gb or 8gb ram..

so soklannye..

1.patut ker aku beli ddr2 800mhz walopun yang da ada skang ni ddr2 667mhz? adakah dia akan saling mengganggu macam 800mhz ni akan running ikut speed yang 667mhz tu?

2. Camne lak ngan fungsi Dual Channel sebelum ni? adakah dia tidak akan berfungsi jika aku just tambah 1x2gb ram menjadikkan keseluruhannya 6gb ram?

harap korang paham soklan aku ni..huhuhu laugh.gif

QUOTE(Athlon @ Dec 10 2008, 09:45 PM) <{POST_SNAPBACK}>
apehal? orang citer pasal ram, tanya pasal hard disk ni?? dry.gif

btw..nak tanya kat sifu kat sini utk kepastian..aku nyer mobo support Dual Channel 8gb ram ddr2 800mhz..skang aku da pakai 2x2gb ddr2 667mhz (Dual Channel)..ingat nak tambah lagi 1 or 2 lagi 2gb ram..nak jadikan 6gb or 8gb ram..

so soklannye..

1.patut ker aku beli ddr2 800mhz walopun yang da ada skang ni ddr2 667mhz? adakah dia akan saling mengganggu macam 800mhz ni akan running ikut speed yang 667mhz tu?

2. Camne lak ngan fungsi Dual Channel sebelum ni? adakah dia tidak akan berfungsi jika aku just tambah 1x2gb ram menjadikkan keseluruhannya 6gb ram?

harap korang paham soklan aku ni..huhuhu laugh.gif

gila.. blink.gif watpa ram banyak2?
xgna byk2.. xkan fully utilise punye..
pcaya la ckp ak..

1. xptut ko bli 800mhz, even ko bli skalipun,
dia akan run dlm bandwith terendah yang ada.. (dlm kes ko, 667 gak la)
mobo ko 2 support je 800mhz, klo nk bli 800mhz gak, buang 667mhz 2..

2. dual channel akan jadik klo ko ada dua ram sama modul, sama size, lg best klo sama chipset/brand..
dan makesure ko msuk kt slot yg btul..

ntah..aku still tak puas hati..koz aku ada wat keja2 editing yang berat2..more kepada grafik..guna illustrator ngan photoshop..even da pakai ram 4gb ni pon kengkadang time nak save bole hang "not enough memory"..tu yang tensen tu..lagi pon aku pakai vista ultimate 64bit..time biasa pon memory makan kat 40-50%..kalo wat keja editing naik 60-80%..karang bila dia da nak senak karang..memang hang la..tambah2 time nak save..

so untuk kes aku ni..aku kena carik la yang 667mhz la yer...tapi still tak paham..kalo sebelum ni yang akunyer dual channel..tapi just tambah sebatang 2gb lagi..ganggu tak yang dual channel tu? ( Dual Channel + 1x2gb ram)

alamak..memory remapping tu ape yek? huhuhu.. tongue.gif nanti aku cek..tapi aku rasa detect..koz time boot-up ada nampak dual channel berfungsi..n kat kat system pon detect 4gb..papehal pon thanks for info ni.. cool.gif

salam...aku ada komputer pentium 4 ..3.0GHZ..boleh support ram ddr2..slot untuk ram ada 2...aku ada beli ram Kingston 1GB 800MHz ..

Soalan pertama aku...
bila aku try cek kat cpu aku..cpu aku cuma baca setakat 533MHz sahaja..kena eak..

soalan ke 2...

macam mana aku nak tau cpu aku ni boleh support setakat berapa ram ddr2 tu??maksud aku...boleh ke aku letak sampai 3GHZ ram..kalau tak boleh...berapa yang boleh aku letak yang sesuai dengan keupayaan cpu aku tu..

harap ada yang boleh bagi jawapan kat aku...

QUOTE(sayyidbest @ Jan 4 2009, 06:18 PM) <{POST_SNAPBACK}>
kalau 1.5Mhz ngan yang di atas ni mane lagi besar

ape ko ckp ni? tak paham wacko.gif Edited by Mohd Panda