Jump to content
zsuperxtreme

Kelab Bina Game Menawarkan Anti Piracy

Recommended Posts

Ok kepada member-member yang membina game, bina game telah menawarkan servis anti-piracy kepada mereka-mereka yang ada game untuk dikomersialkan. untuk menjadi member bina game, developer perlu develop playable game dan diserahkan dalam bentuk demo kepada kelab bina game. Secara tidak langsung developer akan mendapat perkhidmatan anti piracy.

Lawat laman http://binagame.sytes.net untuk sebarang info mengenai produk-produk kelab dan sebarang maklumat.

Semoga dengan adanya anti piracy, ramai lagi rakyat Malaysia yang berani untuk menceburkan diri dalam pembangunan game.

Details

Fungsi

Mengelakkan CD dari dicetak tanpa kebenaran. Hanya original CD yang boleh digunakan untuk main permainan tersebut.

Kelebihan

Mengunakan sistem hash yang complex, dan tested. Tidak seperti StarForce, CDCheck, TOL, program anti piracy ini adalah polymorphism mengikut produk, maka penggodam adalah sukar untuk pecah masuk.

Edited by zsuperxtreme

Marvelous.. berteknologi tinggi gak le KBG nie... hehehe. Bukan je setakat game, software pun orang takbleh rompak kopi... ni dah bleh dapat MSC status nie... hehehehe.

Hehe. nak kopi kopi kena beli ori.. hehehe. Actually aku dah kaji software jenis cenggini dah lama, sejak aku start bina game lagi. Kalau kita beli produk mcm TOL, CDcheck dan lain lain, senang kena [coklat ubat batuk] la, dah ada software download free untuk [coklat ubat batuk]. Jadi kita kena ada software yang orang tak tau lagi. Yang penting polymorphism.

Ramai gak warga Malaysia nie yang tak minat buat game sebab piracy. So ini la target kita. 0% piracy.

Jd korang yang minat buat game, tambahkan lagi minat dan kelab bina game akan bantu komersialkan sampai ke titisan darah terakhir. Fuih.. hehehe.

Hehe. nak kopi kopi kena beli ori.. hehehe. Actually aku dah kaji software jenis cenggini dah lama, sejak aku start bina game lagi. Kalau kita beli produk mcm TOL, CDcheck dan lain lain, senang kena [coklat ubat batuk] la, dah ada software download free untuk [coklat ubat batuk]. Jadi kita kena ada software yang orang tak tau lagi. Yang penting polymorphism.

Ramai gak warga Malaysia nie yang tak minat buat game sebab piracy. So ini la target kita. 0% piracy.

Jd korang yang minat buat game, tambahkan lagi minat dan kelab bina game akan bantu komersialkan sampai ke titisan darah terakhir. Fuih.. hehehe.

bestnyer...

zsuper aku keja bawah ko bleh..

alah keja tolong buat game dunia pendekar...

aku mody skit game tuh pastu aku load kat ko..n ko try men..

aku try la k... :ph34r:

Ho ho... ada gak yang nak tolong, very good... actually game nie tak easily can be mod mcm yang kau cakap need. Calculation dan Function dalam programming kena buat. So aku nak ko just download a6, pastu kau buat la map level. simple. dah siap map yang cantik tu kau pas kat aku. Incase kau taknak buat map, just model kan rumah-rumah melayu pun kira ok. Kalau kau berjaya buat nie, aku akan introduce kat binagame dan kita proceed ke something new untuk kau.

Ho ho... ada gak yang nak tolong, very good... actually game nie tak easily can be mod mcm yang kau cakap need. Calculation dan Function dalam programming kena buat. So aku nak ko just download a6, pastu kau buat la map level. simple. dah siap map yang cantik tu kau pas kat aku. Incase kau taknak buat map, just model kan rumah-rumah melayu pun kira ok. Kalau kau berjaya buat nie, aku akan introduce kat binagame dan kita proceed ke something new untuk kau.

dah download a6 tp yg trial jer...

aku nak try test dulu...

ko pun dah bagi haluan untuk aku modding jdi aku..try

..k mun jdi aku inform ko...

tp mun tak jadi aku inform ko jugak hehe..

:ph34r:

(tgh blajar godek a6)

Muahahha!! Anti Piracy! dah datang! dia datang!!! muahahah!

Herm, den tak paham la, camna dia berfungsi? maksud ko.. masa pengesahan install tuh dia mintak bubuh cd dulu, sebab dia tak pakai CD key but dari bentuk data yang terdapat dalam cd tuh?