Jump to content
zool_85

Result Benchmark Kad Grafik(vga) Anda!

Recommended Posts

erm gni la..utk graphic card(VGA) ko pilih salah satu game...kn ade 12 jenis situasi..3 games yg berlainan..stp games tu di uji dari resolusi rendah sehingga resolusi tinggi..so pilih 1 chart..setiap nilai pada BAR chart tu melambangkn FPS(Frame Rate Persecond)maknanya setiap satu saat brp frame yg die boleh generate..kire mcm pangung wayang dulu2 la...yg pki filem panjang mcm roda tu..so kalo graphic card yg power..FPS die tinggi..kalo graphic die low...FPS die rendah...

Contoh:

aku amik benchmark utk:

Oblivion: The Elder Scrolls 4 - 1024x768, 32-Bit, no AA, Trilinear Filtering

Chart menunjukan:

FPS plg tinggi:Nvidia 8800GTX ---->63.4 FPS

FPS plg rendah:ATI X600 PRO----->3 FPS

Kat sini menunjukkan NVIDIA 8800GTX lebih power dari ATI X600 PRO

petunjuk:

AA=Anti Aliasing-makin tinggi AA makin smooth die punye lekuk dlm games.cth,tnp AA roda yg bulat akan nampak bersegi-segi..tp dgn AA roda akn nmpak btol2 bulat,min value of AA is 2x max is 16x

AF=Anisotropic Filtering-digunakan utk menambah kualiti rupa bentuk pada gambo semasa bermain games(kalo salah tolong betulkan,yg ni aku xphm ckit)

so kt sini..performance dan benchmark utk setiap games pada setiap situasi adalah berlainan..aku cdgkn..pilih game yg terbaik die punye graphic..korang ukur benchmark VGA korang pada result barchart tu..

AF perbezaannye kalo on main game kete kat jln tu nampak real.kalo matikan jln tu nampak blur x real.

trimas bro utk information tu...kalo bro ade info lagi psl AF tu...bro bole reply lg.....huhu

• Create New...