Jump to content
slaughters

Cadangan Buat E-book..

Recommended Posts

Aku kat sini dengan bangga nak mencadangkan agar adekan satu e-book yang berbentuk PDF. Dimana dalam buku ini akan ada tajuk2 perbincangan dan jalan penyelesaian yang telah dibincangkan di dalam forum ini. Maybe kat bahagian depan sekali boleh tulis sket sejarah2 penubuhan forum putera.com nie.. tujuan penubuhan forum dan sebagainya.. buat bersiri2.. Then siarkan soalan2 yang kerap ditanya oleh ahli2 putera.com nie.. Kat depan skali ade logo putera.com..

kitorang boleh aa print buku2 nie.. ok ape.. :lol:

just cadangan aku jer.. kalo ade yang tak suka.. or cadangan aku ni membabitkan hal2 yang berkaitan bertentangan dengan undang2 putera.com dan undang2 negara.. takpe laa.. padam je thread nie.. aku ok je :lol:

Menyebut mengenai e-book, aku sedang melaksanakan projek persendirian iaitu e-book "Dedikasi Kepada Ancient One". Aku sedang achieve semua tutorial daripada lama web dia dan juga tutorial dia dari putera.com untuk dimuatkan dalam e-book "Dedikasi Kepada Ancient One".

InsyaAllah hujung bulan 12 ini target dapat siapkan benda nih. Sekarang nih aku sedang menyunting tutorial beliau untuk sesuaikan dalam bahasa baku.

Aku tak cukup "kakitangan" untuk bahagian grafik sahaja...huhuhuhuh :(

Menyebut mengenai e-book, aku sedang melaksanakan projek persendirian iaitu e-book "Dedikasi Kepada Ancient One". Aku sedang achieve semua tutorial daripada lama web dia dan juga tutorial dia dari putera.com untuk dimuatkan dalam e-book "Dedikasi Kepada Ancient One".

InsyaAllah hujung bulan 12 ini target dapat siapkan benda nih. Sekarang nih aku sedang menyunting tutorial beliau untuk sesuaikan dalam bahasa baku.

Aku tak cukup "kakitangan" untuk bahagian grafik sahaja...huhuhuhuh :(

ko bgtau aku kalo perlukan pertolongan utk bhgn grafik. aku akan cuba sedaya yg termampu.

emel ke newxuser[at]yahoo.com atau ym: newxuser atau pm aku,

ahmades, canteekkkk...

tp bg aku, grafik tak penting sgt dlm programing nie...

dah siap, kasi ler kat sini, n jgn lupa, pastikan ianya FREE..

Terima kasih mohdadil dan semua yang sokong projek "tak official" aku nih. Aku cuma tak mau ilmu Allahyarham hilang camtu aja ditelan arus database yang semakin membesar.

Dan ianya FREE, jangan khuatir ini adalah projek ilmu untuk semua. :)

Edited by ahmades

bagus gak ko buat macam nie, sebab ilmu allahyarham nie, byk gunanya,

kalau boleh masukkan sekali ilmu2 yg lain selain allahyarham..yg ko rasa ader kaitannya...

ok gak tu...aku stuju...buku tu kalo yg nak beli bole jual...kalo nak bg download pon bole gak...ikut suka derang laa...

haha! walaupun den tak la kenal sangat Ancient One nie..

memang terdetik kat hati nak tolong buat Grafik tuk E-book dia nanti..

isk... jasa mu dikenang

selain projek ebook arwah tu...ebook apa lagi yang nak atau akan dibuat..?tolong buat ebook tentang Linux dalam BM..please..

pasal Linux dlm majalah pc ader ape.... x silap aku dah 2 tahun dier siarkan tutorial ubuntu....

pasal Linux dlm majalah pc ader ape.... x silap aku dah 2 tahun dier siarkan tutorial ubuntu....

ye.. ada banyak sangat info pasal linux dalam MAJALAH PC nie.. senang gak nak difahami.. :lol:

tp, ebook yg nak dikarang ni patutnyer dipecahkan ikut sub-forum... klo x susah org nak rujuk...

klo bhg perkakasan bubuh psal perkakasan je... xyah bubuh pasal linux @ c++....

dan diletakkan link nak dl ebook ni kat setiap subforum....

skang apa perkembangan untuk projek "Dedikasi Kepada Ancient One" ?

apa kata kalo kita create group online yang akan buat mende nie.. moderator akan jadi penyelia projek nie.. maknanya die akan memantau isi2 dalam ebook nie..

setiap tajuk dibahagikan kepada topik2 kecik.. then agih2kan topik2 kecik ni kepada orang2 yang nak join.. then kumpul.. send pada moderator.. moderator akan edit semua sekali..

cadangan aku la.. sebab kalo nak harapkan orang perseorangan.. bile nak capai.. zaman semakin berubah.. teknologi semakin bertambah..

aku cadangkan sebab.. aku tak mau ade ahli dalam PUTERA.COM nie ketinggalan ilmu pengetahuan die mengenai dunia IT nie. then masuk2 tanya soklan2 yang berulang2.. tanya soalan2 yang remeh2.. bukan soalan yang bersifat intelektual.. :rolleyes: bersifat matang..

p/s: dalam PUTERA.COM nie kalo nak cadangkan sesuatu kene mintak pandangan ramai.. aku tak mau jadi senasib K13. ilmu yang ada padanya, tak sempat disampaikan kepada kita semua.

Satu cadangan yang baik. Paling penting ialah komitmen buat, dan tak buat separuh jalan, pastu tinggal macam tu jek... Oleh kerana nak buat e-book nie bukan kerja yang mudah especially yang melibatkan proses pengutipan maklumat dan susun atur yang baik selain perlu juga ada sedikit pengetahuan teknikal berkenaan bidang yang ditulis dalam e-book berkenaan.

Medium yang digunakan seperti OpenOffice adalah paling senang diimplementasikan. Selain itu, jika komuniti yang ramai dan berada di tempat berasingan, anda boleh juga consider penggunaan WIKI site...

Just my 2.5cent.

ade sape2 nak join tak ?

cadangan aku.. contohnya buat sub topik dulu. untuk bahagian sekuriti. Topik kecik antivirus.

Terangkan definisi sket2.. then buat Q & A. nampak seronok sket.. kalo nota cam biase.. cam nota kuliah lak..

contoh :

Soalan yang kerap ditanya :

Q = Mana nak download antivirus percuma ?

A = Anda boleh download secara percuma melalui ....

ni just cadangan aku.. kot2 sape2 boleh bagi cadangan.. boleh diutarakan.. silakan aa..

p/s : kan best kalo semua orang kenal dengan PUTERA.COM

Edited by slaughters

Apa kata ko buat dulu satu contoh lengkap mana-mana sub topik.

Lepas tu boleh member lain ikut format contoh tu

Contoh dalam PDF.

aku ? ok gak tu.. eheh.. hermm.. nanti aku try buat sket.. dah siap sket aku upload aa kat mane2 nanti.. sape2 ade cadangan boleh kemukakan..

untuk projek kebajikan nya aku sanggup bagi sub-domain + space. (beberapa GB)

senang nak handle. :D

wah ! ngko memang best aa.. ni yang aku suka nie.. ok.. aku cuba kumpulkan orang yang nak join buat projek nie..

p/s: tapi aku tak mintak izin shanai lagi.. hermm.. :rolleyes:

nak buat e-book ni kalau nak sumbat semua senang jer..tapi kalau nak susun maksima untuk kegunaan yang paling selesa untuk semua pengguna tu yang susah nak buat...buat bookmark,chapter,mini summary...etc ..kalau tak pandai susun tu yang tak best..

cadangan aku camni...

tak payahlah buat e-book ni...

seperti kata LanoG kita setup satu WIKI site. Hanya ahli Putera atau yg terpilih sahaja yg boleh ubahsuai sesebuah artikel, rencana atau apa saje....lagi senang dan mudah dan cepat dan fleksibel dan kualiti yang tinggi kerana di buat dan diubah dan diperhati dan dibantu oleh ramai orang.Macam konsep artikel open source.

Tak yah nak donlod2. Lagipun lagi ramai org masuk web Putera pasal mesti kluar kat search Engine dan senang nak cari sebarang maklumat daripada mendonlod.

Forum Putera hanya tempat untuk berbincang masalah sahaja.

Sebarang soalan yg berkonsepkan Apa, Apakah maksud ini, Apa mende ni....Camane nak buat ni dan pape jelah soalan2 bodo yg sekutu dgnnya jawapan dia semua dah ditulis kat dalam wiki site.

sebagai cadangan......

sabo .. satu2..

Ahmades .. cantekkk buat tak ajak aku ehh,. heuheuhe leh aku tolong bacakan hueheuhe . neway jangan lupe ..heboh bile dah siap aku nak gak collection Tutorial dan segala masalah Coding yang diajar oleh Allahyarham Ancient One kite

Edited by Navigator®

sangka baik la kat orang cek oi..

Hem.. pasai E-book tuh den sokong... apa kata contact gamesky, dia memang giat melukis nie.. ala.. dia leh la buat tutorial cara2 nak melukis...

Kalo si Navigator ngan Hakezz lak.. diorang Photoshop ler.. sbab memang lawa diorang design..