Jump to content
Sign in to follow this  
gpk1

Alternatif Internet Broadband

Recommended Posts

alo

aku dengar p11 ok je..

member aku yg cakap....

hermm.. P11 ade area kawasan yang baru bukak.. pangsapuri putra damai, sebelah bukit sane.. yang P11 yang ko maksudkan tu mesti kawasan lame. seblah P10

slaughters, aku pun duk tempat yang sama dengan ko, pangsapuri putra damai.....nak pasang intenet kat rumah.....tapi ada tak cara lain nak pasang selain dari stimik......stimik ni duk dengar macam2 sangat masalah....tu yang nak kepastian....kalau ko dah pasang bagitau aku sama ye....aku pun nak pasang gak.....tensen betoi duk sini...nama aja putrajaya....tapi macam duk tengah hutan.

uhuks...takde line ke tpt ko castello?masalah ni...anyway cuba check ngan management pangsapuri tu telekom dah masuk tak...kalau dah aku leh proceed...

herm.. aku yg kat umah nih.. seting lama..tatau camna leh dapat 2mbs.. tuan umah cakap.. orang technicion yang buat.. dah lama dah..time strmyx mula nak diperkenalkan.. laju mmg laju.. tapie dah share 4 pc.. masih boleh la..kalo time suma orang download.. mula la lembab.. tue baru kongsi 4 pc.. kalo sampai 10 rumah tue..tahla..

kat tmpt aku nieh pakai wifi aja stimix sharing......tp kira laju lagi la coz kt kampung gajah nih x byk org pakai stimix...heheheheh...so layan a bila donlod..

Aku(kami di sebuah taman perumahan) dah jumpa alternatif baru. Kami dalam 10 buah rumah akan kongsi beli satelit vsat dalam RM4000.00 dan bulan-bulan RM300 bagi 10 buah rumah (RM300.00 bahagi 10 rumah = RM30.00 sebulan bagi sebuah rumah) Semuanya akan dipasang oleh syarikat yang buat rangkaian di uitm. Yang pastinya kalau hujan line pasti lembab gak. Kelajuan yg ditawarkan 2mbps.

Salam.... aku baru kat putera nie.. sila2 le ajar apa yg patut....

aku tengok ramai yg berminta nak tengok mcm mana orang2 kawasan perumahan tersebut bekerja sama... aku pun berminat gak...

kenapa tak kita buat perjumpaan... perjumpaan melawat taman... mcm wakil rakyat le pulak...

Salam.... aku baru kat putera nie.. sila2 le ajar apa yg patut....

aku tengok ramai yg berminta nak tengok mcm mana orang2 kawasan perumahan tersebut bekerja sama... aku pun berminat gak...

Sama lah kita.. Sy baru je pakai sebulan streamyx rasa nak tukar lor. Apa2 pakej broadband mintak2lah direkemenkan.

Aku dah pakai streamyx sekarang ni, tarik kabel sama 3 buah rumah jiran, kongsi-kongsi le bayar...rumah dekat UiTM Machang he he he TM guna fiber optik..dalam rumah aku sendiri kongsi 2 pc dan 1 notebook.

aku ada cadang nak guna izzi rm 68-118 sebulan.. kalau langgan utk setahun siap dia bg pcmcia n router lg..

ada sapa2 pernah guna x? wireless ni boleh guna kat area lembah klang n kl aje.. aku nak guna kat shah alam..

aku ada cadang nak guna izzi rm 68-118 sebulan.. kalau langgan utk setahun siap dia bg pcmcia n router lg..

ada sapa2 pernah guna x? wireless ni boleh guna kat area lembah klang n kl aje.. aku nak guna kat shah alam..

nak tanya kalu nak guna kat beberapa pc leh tak??? kalu tak silap aku pcmcia tu utk note book tapi kalu utk pc ader converter dia kan.... agknyer la...

pengelaras makmal kedekut ? die nak gune internet sensorang ke ? hampes ! ade sekolah pakcik aku. die bagi semua cikgu kat sekolah tu free main internet. siap buat wireless lagi.. main internet 24 jam dari rumah... best gile.. dengki plak aku dengarnya.. maybe penyelaras makmal tu tak reti nak handle mende2 camnie.. so die takut kalo rosak or ape2 terjadi kalo buat sharing camtu.. huhu.. :unsure:

bukn pakai VSAT lembab ker?....kena block itu ini....napa x g amek strymx ker.....