Jump to content
Sign in to follow this  
gpk1

Alternatif Internet Broadband

Recommended Posts

Rumah saya memang tak ada kabel telefon(tak leh pakai streamyx)... oleh itu saya pakai pakej D99 Celcom broadband guna Nokia 6680 (RM99 sebulan) tapi capaian dia lembab 115kbps aje. Aku pergi tanya Maxis dia kata broadband maxis ditanguh buat sementara. Aku nak tanya member kat sini ada tak alternatif lain aku nak guna internet kelajuan tinggi ni?

Rumah saya memang tak ada kabel telefon(tak leh pakai streamyx)... oleh itu saya pakai pakej D99 Celcom broadband guna Nokia 6680 (RM99 sebulan) tapi capaian dia lembab 115kbps aje. Aku pergi tanya Maxis dia kata broadband maxis ditanguh buat sementara. Aku nak tanya member kat sini ada tak alternatif lain aku nak guna internet kelajuan tinggi ni?

Aku pun pakai D99 ... nampak speed mmg 115kbps .. tapi actually dia boleh sampai 300 - 384kbps .. dimana kalau betul2 signal dan rangkian semasa tu elok download speed maksima antara 30 - 40kbyte/sec. Tu kira cukup bagus . Sebab kau pakai 6680 ..cuba la cari software symbian nama celltrack . check signal samada sampai ke tahap yg memuaskan atau pun tidak. Tapi biasa la kalau ujan/mendung semacam..signal down..

aku yang dok kat precint 11 putrajaya ni pun takde lagi line telekom masuk.. aku ade try nak apply jaring.. tapi diorang kata area kat umah aku just 10 % je liputan, tu pun kat area precint 9 and 10.. hampes betul.. dok putrajaya cam dok kat dalam utan lak.. line takde.. ape nie ? :angry::lol:

even kat ofis aku ada internet.. tapi aku nak main gak malam2.. hujung2 minggu.. tu yang aku rasa kekosongan.. huhu.. telekom pun satu.. hampes.. susah sangat ke nak masukkan line tepon nie ? :angry:

Edge pun tak ade, 3g pun tak sampai, gprs je ade. Dis ekolah ade le VSAT tetapi penyelaras makmal komputer kedekut nak mampus. Kerajaan memang suruh on kan VSAT 24 jam. Gila kuasa katakan...

Edge pun tak ade, 3g pun tak sampai, gprs je ade. Dis ekolah ade le VSAT tetapi penyelaras makmal komputer kedekut nak mampus. Kerajaan memang suruh on kan VSAT 24 jam. Gila kuasa katakan...

pengelaras makmal kedekut ? die nak gune internet sensorang ke ? hampes ! ade sekolah pakcik aku. die bagi semua cikgu kat sekolah tu free main internet. siap buat wireless lagi.. main internet 24 jam dari rumah... best gile.. dengki plak aku dengarnya.. maybe penyelaras makmal tu tak reti nak handle mende2 camnie.. so die takut kalo rosak or ape2 terjadi kalo buat sharing camtu.. huhu.. :unsure:

Nak buat camana , dua penyelaras tu ada ijazah IT.Aku agak dia takut aku check dia suka tengok laman web xxx... dan repot kat pengetua agaknya.

aiseh... kalau macam sekolah aku nie ader internet wireless connection.... katanya kalau nak main internet secara wireless boleh, mmg on 24 jam, cuma bawak laptop sendiri la...

aiseh... kalau macam sekolah aku nie ader internet wireless connection.... katanya kalau nak main internet secara wireless boleh, mmg on 24 jam, cuma bawak laptop sendiri la...

ngko cikgu ke ? rumah dekat dengan skolah tak ? best oo kalo dapat main internet free nie.. ehehe.. kalo umah dekat tapi just ade dekstop... cepat2 beli wireless adapter.. boleh layan PUTERA.COM malam2.. :rolleyes:

Aku(kami di sebuah taman perumahan) dah jumpa alternatif baru. Kami dalam 10 buah rumah akan kongsi beli satelit vsat dalam RM4000.00 dan bulan-bulan RM300 bagi 10 buah rumah (RM300.00 bahagi 10 rumah = RM30.00 sebulan bagi sebuah rumah) Semuanya akan dipasang oleh syarikat yang buat rangkaian di uitm. Yang pastinya kalau hujan line pasti lembab gak. Kelajuan yg ditawarkan 2mbps.

Aku(kami di sebuah taman perumahan) dah jumpa alternatif baru. Kami dalam 10 buah rumah akan kongsi beli satelit vsat dalam RM4000.00 dan bulan-bulan RM300 bagi 10 buah rumah (RM300.00 bahagi 10 rumah = RM30.00 sebulan bagi sebuah rumah) Semuanya akan dipasang oleh syarikat yang buat rangkaian di uitm. Yang pastinya kalau hujan line pasti lembab gak. Kelajuan yg ditawarkan 2mbps.

ye ke kiraan nie ? vsat RM4000.. bulan2 RM300.. rasa macam tak logik.. then nak share 10 buah umah.. then sbuah umah tu ade plak 3 at least user.. jadi berape dah ? hermm..

kalo yang smart broadband tu.. aku rasa installation lagi murah.. cuma monthly je yang mahal sket.. hermmm RM 300 untuk 2mbps ? secara kasarnya.. bahagi 10, dapat aa 100kbps sorang.. klao sbuat umah tu plak ade yang buat sharing.. lagi hampes..

ngko buktikan aa dulu.. "kami" pun nak nengok hasil kalo share sampai 10 buat umah nie..

Yeah .. aku pun berminat gak nak melawat same, memang bekerjasama orang2 perumahan nih .. hehehehe .. :)

Edited by Izani

Weh korang penah dengar PersiaSYS Broadband? takat ni yg aku tau dia provide area Bukit Antarabangsa dan area belah Ampang Point... Try ler apply mana tau diorang minat nak buat kat tempat korang laks... :D

PersiaSYS nyer web --> http://www.persiasys.com

aku yang dok kat precint 11 putrajaya ni pun takde lagi line telekom masuk.. aku ade try nak apply jaring.. tapi diorang kata area kat umah aku just 10 % je liputan, tu pun kat area precint 9 and 10.. hampes betul.. dok putrajaya cam dok kat dalam utan lak.. line takde.. ape nie ? :angry::lol:

even kat ofis aku ada internet.. tapi aku nak main gak malam2.. hujung2 minggu.. tu yang aku rasa kekosongan.. huhu.. telekom pun satu.. hampes.. susah sangat ke nak masukkan line tepon nie ? :angry:

sebelum ko cop telekom hampes ko dah check ke area tu under sape? telekom bukan leh senang2 mak bapak diorang je masuk mana2 diorang nak...

sebelum ko cop telekom hampes ko dah check ke area tu under sape? telekom bukan leh senang2 mak bapak diorang je masuk mana2 diorang nak...

sebenarnya kat setiap blok dah ade sebuah bilik switch telekom.. siap ade logo telekom lagi.. aku apply aritu, diorang kata kene tunggu permohonan sampai 40 orang.. penat a aku camnie..

kalo dah ade logo telekom besar depan pintu tu.. under sape ?? Alam Flora ke ?? hermm...

Ko dok kat Presint 11 ko Slaughters. Apa ke bangsat sangat area ko ni. Dah lah tempat selalu kene pecah rumah dah tu tipon pulak takde line. KAHKAHKAH.... Kesian aku kat ngko ni, sabar jelah... telekom memang begitu. Dia tunggu org ramai baru dia masuk line supaya senang buat connection dgn ibu sawat. Aku kat Presint 16 pong sebulan baru dapat masuk tipon... hihihi...