Jump to content
zsuperxtreme

Download Game Aku - Dunia Pendekar 3d

Recommended Posts

OK KEPADA MEMBER-MEMBER INI GAME BARU AKU BUAT, SILALAH DOWNLOAD UNTUK MAIN, LETIH GAK BUAT GAME NIE. HEHEHE. HARAP ENJOY

DUNIA PENDEKAR

UPDATE 1 (12/12/2006)

(Bagi sesapa yang dah download version lama, sila upload yang baru untuk test)

DOWNLOAD (6.58 MB) : http://binagame.sytes.net

GAME SINOPSIS

Mengenai pendekar yang memasuki dunia fantasi

GAME SCREENSHOT

Edited by zsuperxtreme

Absolutely fantastic.... zsuperxtreme, ko ajar aku buat game macam nie bleh tak... aku yang tak minat FPS sekarang nie tiba2 jadi minat plak.... memang pakar le ko nie...

Haha. Game Orait. Ingat balik Mario64 haha. tapi ngko punye particle effect tu penuh screen le. haha.

Pro

===

* Concept friendly & simple. Game casual, clean n fun yang aku minat

* Model SD yang cute.

* Gameplay simple, senang but hard 2 master.

* Camera non-clipping yang cun. susah nak buat dlm A6 dgn collision issuenya.

Con

===

* Particle Effect Yang Super sampai aku tak nampak apa yang berlaku. hehe.

* Sprite bunga tu obvious sgt billboarding die. Ada satu level yang menang masuk contest GameStudio level design Fall 2005 (kalau tak salah aku) pakai effect moving sprite bunga dan rumput. Kalau pakai yg tu sure lagi cun. ;) . Buleh donlod kat forum diorang buat reference (level design buleh kalah AAA game). Or maybe ko dah ada tapi tak nak implement. hehe.

Yang lain tu bug issue, n bukan ko nak bende tu jadik, so non-issue buat aku. :D

Thumbs-up!

Tima kasih - tima kasih... ada beberapa bugs aku dah remove... game nie aku saja kasi particle super...eheheh...sbb aku suka warna warni... baru la hidup aku bahagia... kekeke...tapi kadang kadang mcm EZzy ckp screen penuh dengan warna warni particle je... hehehe. mengenai sprite billboarding... aku risau nak pakai additional kod billboarding sbb ramai member kita pc biasa... takut heavy... sbb tu aku pakai sprite je...

Lanog... thanks, itu la tujuan kelab bina game, untuk ajar buat game... hehehe.. sama-sama kita membangunkan game.

Thanks Ezzy and Lanog kerana test game nie... ;)

nampanya memang best..tapi apsal nyawa (love tu sikit jer) contol susah....lagi satu apsal bunga yang aku bunuh tu sekali aku toleh nampak cam hidup balik..?nice job as well

Actually LOVE tu tak bermakna ko kena hit sekali dia terus hilang 1 love ... 1 LOVE mewakili 20% nyawa... so don't worry...

Bunga tu ada byk kat kawasan tu... aku dah test byk kali takde issue dengan bunga hidup kembali... kalau dia hidup tu maksudnya rumah kau ada hantu the ring... hehehe... seram...

Control normal.. cuma standardla kalau ko nak fire... kena target betul-betul ke bunga tu... so takde apa yg aku nak ubah mengenai control..

Apapun thanks ultimaz for trying

Aku pun nak comment gak nie, apasal MENU tu kecik sangat tulisan dia, aku punya mata kabur daaaa... (suara ala2 cite p.ramlee). Kalo boleh perkemaskan lagi menu tu, mesti gempak beb....

Soalan kedua, mana nak donload A6 nie.. aku nak belajar nie..

oh... menu... hehe... ok...

A6 download torrent la.. kekeke.. takpun ko beli je USD1++, kalau nak pakai pro yang mcm yang aku pakai nie USD 9++.

Ooops lupa nak kasi tau... kalau ko nak pakai enjin yang free guna irrlicht... free je.. open source. A6 ni bebayar... lg ada enjin darkbasic, blitz dan ++, dah byk... in case ko tak dpt download A6, ko guna je irrlicht, kecik je fail dia. A6 besar dalam 300mb.

Ok, kepada membe membe yang dah main versi lama, sila download yang baru untuk test

UPDATE 1

1. Baiki tembakan dari musuh yang sgt laju sampai takbleh elak

2. Musuh tak nampak jauh sgt dan tak serang awal-awal, bila hampir baru attack

3. Penambahan struktur

4. Baiki bug bug

Ok, dengan update nie korang akan lebih selesa main game nie... adios.

dah bleh download dah... kalau gambar screenshot kuar thats mean bleh download... sbb pc yang sama.

hoyoyo, collision bleh ke pakai format lain selain BSP guna irrlicht nie? Actually irrlicht nie aku nampak mcm 3d engine yang mudahkan kita bab nak drawing 3d, tapi ada ke function SMART mcm movement, pickup, dan lain lain... aku rasa mcm function nie tak disertakan, dan irrlicht aspect kita buat game nie dari base, mcm forward backward pun kita kena design function dia, sama dengan guna SDK directx je.

hohoho...aku rasa irrlicht ni 3d engine jer...render lawa2,efek2 jer dia setelkan:p tp aspect permainan tu kita buat sndiri la...

PS: aku masih lagi merangkak guna c++ huhuh...pelan2 kayuh jer ni:p aku takder cikgu...