Jump to content
frostmourne

Cadangan Bisnes

Recommended Posts

hu.yoo.yoooo..

RM100ribu tu...................................................

banyak tu..

ko minat x bidang pertanian, mcm tanam herba mas cotek ker haper, lepas tu ko proses buat kopi ker haper, pastu pelan2 ko buka kilang kuarkn produk tu, jadi pulak company MLM. herba ni ada potensi utk dikomersialkn.contoh mcm kopi tongkat ali tu.

aku nak mintak cadangan korang, apa bisnes yg bagus dgn modal RM100,000?

Apa kate kita join partner. Lagi pun aku memang perlukan sangat - sangat Investor/Partner minimum sebanyak RM 100,000 ke atas bagi penubuhan syarikat Internet Marketing R&D. Sekiranya anda berminat bolehlah menghubungi En. Ahmad 0192381019. Email [email protected]. Kita boleh bincang tentang business plan strategi dan sebagainya. Business plan dan strategi saya dah ada. Itu pun kalau anda berminat nak dengar.

kenapa x cuba venture bisness penternakan lembu misalnya.. aku baca dalam suratkhabar, ko pelihara 3 bulan lepas tu cukup matang n ko leh jual..

persaingan dalam penternakan boleh kata TIADA... MARA pn supportive. :)

ko bukak pejabat pos mini.. ehehe.. takpun.. carik lagi sket modal... ko bukak stesen minyak.. internet marketing kalo tak betul cara.. hampes je jadi nanti.. :lol:

ko bukak pejabat pos mini.. ehehe.. takpun.. carik lagi sket modal... ko bukak stesen minyak.. internet marketing kalo tak betul cara.. hampes je jadi nanti.. :lol:

Ya betul tu slaughters aku setuju dengan pendapat bukak pos mini. Ada sedara aku buka pos mini dah tiga tahun dia run...aku ada sekali pegi kat pos mini dia memang tak putus-putus orang datang....lagi pun semua orang tahu pos malaysia tambah-tambah kalau area tu jauh dari pejabat pos...memang menarik business ni..aku pun minat nak run kalau ada cukup modal

Kalau pejabat pos mini camner haa??? aku baru dengar nie...maknanya setiap bil yang diorang bayar kena charge extra la yek..cth bil Rm 50.00..so kalau bayar kat pejabat pos mini nie, kena lak Rm 52.00 so rm2.00 extra charge...gitu ker????? macam menarik jek

Kalau pejabat pos mini camner haa??? aku baru dengar nie...maknanya setiap bil yang diorang bayar kena charge extra la yek..cth bil Rm 50.00..so kalau bayar kat pejabat pos mini nie, kena lak Rm 52.00 so rm2.00 extra charge...gitu ker????? macam menarik jek

ade ke camtu ? setau aku.. kalo keuntungan jual stem or pos laju tu.. die amik aa. then akan dibayar gaji oleh pos malaysia tak silap aku.. maknanya ade a pos malaysia bayar tiap2 bulan.. kalo tak salah aa.. sape2 dah ade pengalaman.. ceta aa sket..

actually mule2 aku ingat pos mini ni sebnarnyer bawah pos malaysia,, tapi bile terbaca paper yang mengatakan bahawa individu boleh melabur untuk buat pos mini nie.. baru aku tau.. kira sistem francais aa.. huhu.. ade aa tu kiraan keuntungan..

Agak2 berape la kena labur kan??? sebab byk kawasan baru buat tapii takdak pos malaysia..ye la lagipon m'sia kan nak boost internet banking..so bayar bill just guna internet je la

Agak2 berape la kena labur kan??? sebab byk kawasan baru buat tapii takdak pos malaysia..ye la lagipon m'sia kan nak boost internet banking..so bayar bill just guna internet je la

setakat yang aku tau untuk beberapa tahun yang lepas.. untuk buat pos mini yang kecil.. modal dalam simpanan bank kene ada dalam RM50 ribu. modal yang nak buat modal pusingan kot.. kene ade dalam rm20 ribu.. then kene ade tapak sendiri.. kedai sendiri dan sebagainya. Modal simpanan tu takleh diusik sama sekali..

buat masa keadaan di malaysia skang.. kalo nak bikin pos mini kecil still berbaloi.. sedangkan orang bukak dalam shopping komplex yang besar pun.. ramai gile yang datang.. cam kat mid valley tuh.. so.. bukak kat mane2 kawasan kejiranan yang baru dibuka memang best. Internet banking ? nak capai bukanyer senang.. still ramai yang tak tau ape itu internet.. hatta komputer pun tak tau.. lagi2 internet banking.. maybe bile dah 2020.. semua dah berubah.. semua dah tau gune komp..

p/s : bukak kedai kecik.. then ade internet.. buat perkhidmatan bayaran bil online.. padahal tranfer duit dalam akaun je untuk bayar bil.. then amik komisen untuk setiap pembayaran bil.. perghh.. eheh.. ade ke orang buat camnie ?

Ader dah...member aku buat bayar bill tepon maxis,digi..tu pasal aku bagitau ambik komisyen dalam Rm 2.00 utk setiap billl..member aku tu ader kedai hs..so dier buat servis tu sekali...tapii tu la main business dier hs la..kalau nak harap kan org bayar bill henpon berapa kerat la sangat....

aku macam berminat jek bisnes pos mini nie..nanti aku surf web pos..

perghhh... baru aku tau, pos mini ni cam francais

aku betul2 nak tau berapa modal yang diperlukan...

sebab menarik ni

Aku ada banyak cadangan....tapi apa yang ko minat nak ceburi?

Aku ada banyak cadangan....tapi apa yang ko minat nak ceburi?

skang ni pon aku dah ada bisnes yg dah run slama 4 tahun.. so far, ok dan stabil..

tapi, skang ni aku nak cuba bisnes baru sebagai tambahan..

kemahiran aku adalah dlm bidang muzik+audio+elektronik..

tapi, bisnes yg aku nak ceburi tak semestinya tertumpu kepada bidang yg aku mahir jek..

kalau ada idea2 menarik dan aku mampu ceburi, maybe aku akan ambik peluang yg ada..

ada rakan aku suggest utk bkak satu kedai computer.. pasal location, pada aku mmg strategik..

sbb kalau aku bkak kedai computer, aku akan bkak kat kwsn perumahan aku..

kwsn perumahan aku ni takde lagi kedai komputer yg dah bukak.. market pon luas pasal kawasan perumahan aku ni cukup besar dan majoriti yg duduk kat sini kaum bumiputera..

pasal komputer, aku ada laa kemahiran walaupon tak expert.. cuma aku tak tahu kedai komputer ni mampu membawa keuntungan yg besar ataupon tidak..

apa2 pon cadangan dr korang, aku akan buat kajian terlebih dahulu.. mana yg aku tak tahu, aku akan belajar dahulu.. aku tak nak gopoh sebab aku tak nak buat silap..

harap kawan2 kat putera ni byk membantu k.. ;)

ko nak bukak kedai jual hardware ke?

Kalau kedai hardware ni aku rasa payah sikit la. Sbb nak bersaing payah dah sekarang. ko cari la bisnes yg lain dari yg lain, bukak dobi ke? mini market ke?

org melayu kalau nak meniaga takleh ikutkan hati sgt, kena pikir gak pulangan jangka panjang.

okess, semoga berjaya

Skang ni ko bisnes ape?..

skang ni pon aku dah ada bisnes yg dah run slama 4 tahun.. so far, ok dan stabil..

tapi, skang ni aku nak cuba bisnes baru sebagai tambahan..

kemahiran aku adalah dlm bidang muzik+audio+elektronik..

tapi, bisnes yg aku nak ceburi tak semestinya tertumpu kepada bidang yg aku mahir jek..

kalau ada idea2 menarik dan aku mampu ceburi, maybe aku akan ambik peluang yg ada..

ada rakan aku suggest utk bkak satu kedai computer.. pasal location, pada aku mmg strategik..

sbb kalau aku bkak kedai computer, aku akan bkak kat kwsn perumahan aku..

kwsn perumahan aku ni takde lagi kedai komputer yg dah bukak.. market pon luas pasal kawasan perumahan aku ni cukup besar dan majoriti yg duduk kat sini kaum bumiputera..

pasal komputer, aku ada laa kemahiran walaupon tak expert.. cuma aku tak tahu kedai komputer ni mampu membawa keuntungan yg besar ataupon tidak..

apa2 pon cadangan dr korang, aku akan buat kajian terlebih dahulu.. mana yg aku tak tahu, aku akan belajar dahulu.. aku tak nak gopoh sebab aku tak nak buat silap..

harap kawan2 kat putera ni byk membantu k.. ;)

nak bukak kedai komputer ? ermm.. ngko dok area mane ?

aku raser modal rm100000 byk tuuuuuu.....ape kate ko bukak pusat tuisyen...mmg mnder tu bagus sgt skrg...akademik ni penting....siap ader balance lg modal tu...bukak car wash cm kwn kiter ckp tu...aku sndiri pun dlm perancangan nk bukak pusat tuisyen tapi tgh kumpul modal...apepun bg ko idea ni sbb nk kongsi je...rezeki masing2... :lol:

hurm..

skang ni aku dah run bisnes jamming studio+perkhidmatan sewa barang muzik..

so, skang ni aku ingat nak bkak bisnes dlm bidang peruncitan plak..

ada tak franchise bisnes yg bermodal RM100k..?

atau ada idea2 lain..?

hurm..

skang ni aku dah run bisnes jamming studio+perkhidmatan sewa barang muzik..

so, skang ni aku ingat nak bkak bisnes dlm bidang peruncitan plak..

ada tak franchise bisnes yg bermodal RM100k..?

atau ada idea2 lain..?

cube try dropzone.. huhu..

Cuba ko try retailing bisness cam 7e ker..tu rasanya franchise la...kalau ko berani ko topup lagi dlm 50K ker..dah tu apply stesen minyak..ari tu dlam paper..dier nak 150 k utk shell..tapi kat tempat yang dier pilih ler..ok ngammm..

p/s: nanti kalau ko dah berjaya bukak ape2 nanti jemput la kami utk opening ceremony..hehehe

[heher bisnes minyak memeng best..

kalau kena dengan area.. bleh dpat 15-20k sebulan..