Jump to content
Sign in to follow this  
juak

Cadangan & Laporan

Recommended Posts

Assalamualaikum wa rahmatullah wa barakatuh.

Cadangan dan laporan ni aku cadang dan lapor kepada pihak pengurusan sebab aku tak paham sistem cadangan & laporan ini dikendalikan.

1. cadang & lapor kepada pihak pengurusan tapi masih kena PM

2. cadang & lapor tapi tak ada jawapan dari pihak pengurusan sebaliknya jadi macam ruang forum lain jugak, tempat sapa-sapa pun boleh menokot tambah.

3. lepas aku cadang & lapor ni baru aku PM admin.

waalaikumussalam

bukan semua topik dlm ruangan ni suruh korang PM kat admin.. ada ke?

cadangan yg korang bagi, pihak pengurusan baca.. sapa kata tak baca.. dan kalo salah sorang ahli tu bagi cadangan.. ahli2 lain akan bagi pendapat dia mengenai cadangan ahli tersebut.. jadi secara tak langsung menjadi perbincangan.. sesuai atau tidak.. setiap ahli bagi pandangan.. dan kata putus ditentukan admin..

sapa kata takda jawapan dari pihak pengurusan? setiap cadangan yg dicadangkan akan dinilai dulu oleh admin.. tak perlu terburu-buru dlm membuat keputusan... sebagai contoh, ada beberapa ahli putera.com mencadangkan supaya fungsi quick/fast reply ada untuk setiap subforum.. dengan alasan cepat dan mudah untuk reply sesuatu topik... tapi dalam pada masa yg sama.. mungkin ada dikalangan ahli akan hantar post yg tak memberi makna/maksud atau dengan kata lain, 'spam'... seperti reply dengan meletakkan emotikon/smilies sahaja.. atau teks pendek seperti "heheheh" dan lain-lain.

contoh lain seperti cadangan untuk mewujudkan subforum tertentu... seperti "Wujudkan Ruangan Tab Dan Kord Gitar Lagu Melayu".. takkan nak tunggu admin reply jgk kot?? sedangkan ahli lain pun boleh fikirkan yg topik ni sesuai dibincangkan di Putera.Net bukan di Putera.com

ok.. kepada sesapa yg ada cadangan atau laporan.. sila la kemukakan di sini.. tak semestinya kena hantar PM semata-mata.. kalo camtu baik tak payah wujudkan subforum ni..

bukan semua topik dlm ruangan ni suruh korang PM kat admin.. ada ke?

pegi la tanye mod yang suruh repot kat admin baru admin nak ambik kira.

cadangan yg korang bagi, pihak pengurusan baca.. sapa kata tak baca.. dan kalo salah sorang ahli tu bagi cadangan.. ahli2 lain akan bagi pendapat dia mengenai cadangan ahli tersebut..

admin ade mod. takkan diorang takleh diskas ngan mod. perhaps true, kalo buat perbincangan ngan sesame ahli maybe elok, tapi kalo nak buat perbincangan, pembuka thread akan mintak nak bincang. bukan mintak nak reply admin.

sapa kata takda jawapan dari pihak pengurusan? setiap cadangan yg dicadangkan akan dinilai dulu oleh admin.. tak perlu terburu-buru dlm membuat keputusan...

jangan cakap ape yang ko rase diorang buat, pasal sebenar2nye takde sesape normal user yang tau samada admin ade diskas ke, ade gelak2 ke, ade buat dek ke, or tak jenguk thread langsung. die mintak reply, perbincangan dah hangat orang buat, and yet nak dapat reply dari mod untuk tau status samada discussion tu ade dibawa ke management pon tarak. so sape tau? nobody. orang X Y boleh bagi pro kontra dalam isu Z, tapi ape gune kalo bincang kosong je, yang tak bawak kepada apa2 result. ni forum laporan, after all. ape gune lapor tapi taktau status laporan? tengah diskas ke, pending ke, pape ke.

tang nak buat forum baru, susah sangat ke untuk admin (kalo die tau/jengok isu tu) untuk pegi bazir seminit untuk pos "tq, tapi kite takde rancangan untuk buat tu untuk mase nih"? heck kalo die nak order mod pegi taip tu pon die boleh.

kalo camtu baik tak payah wujudkan subforum ni..

then elok takyah buat forum ni langsung. pasal diskas punye diskas, tanye punye tanye, tak dapat jawapan.

pegi la tanye mod yang suruh repot kat admin baru admin nak ambik kira.

admin ade mod. takkan diorang takleh diskas ngan mod. perhaps true, kalo buat perbincangan ngan sesame ahli maybe elok, tapi kalo nak buat perbincangan, pembuka thread akan mintak nak bincang. bukan mintak nak reply admin.

aik..? aku takda pulak larang ahli nak bincang ngan mod? ko ni apsal pulak? tak puas hati pasal apa lak kali ni? ko demam ke hari ni? termakan sisa toksis ke?

jangan cakap ape yang ko rase diorang buat, pasal sebenar2nye takde sesape normal user yang tau samada admin ade diskas ke, ade gelak2 ke, ade buat dek ke, or tak jenguk thread langsung. die mintak reply, perbincangan dah hangat orang buat, and yet nak dapat reply dari mod untuk tau status samada discussion tu ade dibawa ke management pon tarak. so sape tau? nobody. orang X Y boleh bagi pro kontra dalam isu Z, tapi ape gune kalo bincang kosong je, yang tak bawak kepada apa2 result. ni forum laporan, after all. ape gune lapor tapi taktau status laporan? tengah diskas ke, pending ke, pape ke.

tang nak buat forum baru, susah sangat ke untuk admin (kalo die tau/jengok isu tu) untuk pegi bazir seminit untuk pos "tq, tapi kite takde rancangan untuk buat tu untuk mase nih"? heck kalo die nak order mod pegi taip tu pon die boleh.

la ko ni.. aku duduk serumah dengan admin.. so, apa yg ko kata takde sesapa tahu tu.. ko silap! dan apa yg ko kata admin tak amik kisah tu pun KO SILAP brader... cermin diri dulu sebelum flamming user lain... ade FAHAM C-FU? dan jangan nak sedap hati ko jer nak buat andaian sendiri... aku pelik ngan ko ni.. lagipun kan ada mod reply kat sini.. btw, beberapa cadangan yg ada dlm ni dah dibincangkan masa perjumpaan bebaru ni...

then elok takyah buat forum ni langsung. pasal diskas punye diskas, tanye punye tanye, tak dapat jawapan.

sedar la sikit yg site putera.com ni dalam proses nak up balik sejak dari kena tutup dulu... ko tu sapa yg pepandai kata tak payah buat forum ni??

aik..? aku takda pulak larang ahli nak bincang ngan mod? ko ni apsal pulak? tak puas hati pasal apa lak kali ni? ko demam ke hari ni? termakan sisa toksis ke?

ade ako cakap ko ke? sape yang demam ni? cepat tul terase.

ako kata SAMADA. SAMA ADA. ako bagi contoh la, cube bace bebetul sket. admin tak kisah ke, admin gelak ke, dll. takde sesape tau.

Edited by C-Fu

itu la aku dak kata .. ruang cadan&lapor ni tentu jadi macam ruang lain jugak .. admin tak ambik tindakan pun lagi .. tapi ahli-ahli lain dan menyibok.. eh silap!

bukan menyibok tapi ambil berat pasal kebajikan putera.com .. tak gitu beb.?.

kalu ikut istilah yang aku faham (sila betulkan kalu aku salah faham) .. cadang&lapor kepada pengurusan[/] bermaksud bila ahli cadang .. pihak pengurusan yang berkenaan soalan akan menjawab atau membuka untuk perbincang. barulah nampak lebih menghargai cadang&lapor dari ahli-ahli. Lepas tu .. aku tak tahu sebenarnya siapa yang dimaksudkan dengan pengurusan tu .. ? kita semua ke ?

Mungkin ruang in kena buat begini ? ... 1. cadangan & Laporan dari ahli kepada pengurusan 2. cadangan & Laporan dari pengurusan kepada ahli (bukan makluman)

Ok! aku tak nak cakap banyak pasal benda ni.

tapi aku ada satu lagi PERSOALAN ..

mengapa setengah-setengah (sebahagian kecik?) ahli dalam ni mudah tersinggung dan lepas tu mengata-ngata ahli yang lain. aku yang baca pun terasa jugak .. walaupun aku tau mereka tak kata kat aku. mungkin mereka kata kat member rapat (kawan karib) sahaja .. tapi ini kan tempat 'publik', jagalah sikit bahasa pertuturan supaya 'kedengaran' berbudi bahasa walaupun membincangkan perkara-perkara yang paling sensitif sekalipun.

ok lah, dah jadi tajuk lain pulak ... itu lah aku dah kata ... ruang cadang & Lapor ni sama jugak dgn ruang lain...

mungkin untuk lebih nampak tersusun lagi ruang ni .. aku cadang kepada pengurusan supaya cadang kepada ahli-ahli buat begini ;

1. jawab cadangan

2. bila ada perkara-perkara lain lagi nak ditokot tambah (kalu banyak sangat), buat satu link ke ruang baru. jadi ahli yang nak teruskan dengan perbincang lain tu klik je link itu .. dan perbincangan berlaku dalam ruang yang lain. .. aku tak pandai nak buat contoh.... aku cuba ye ..

cerita lain pulakputera.com berwajah baru

ok kot.

cik puan AKO kita memang macamtu. jangan marah dia. nanti panjang latah dia nanti.

cik puan AKO kita memang macamtu. jangan marah dia. nanti panjang latah dia nanti.

As usual Azuan. Best tul ko nie...

Luper plak...

Ape kata Admin tolong reply dekat sini. bagi la sedikit pandangan ke berhubung perkara nie.

Cool OK cool.gif No Offense cool.gif

Assalamualaikum

Hehehe.

Ada betul juga cakap C-Fu tu, kadang-kadang (selalu?) ahli tertanya-tanya apa status laporan/cadangan mereka. Aku rasa mungkin Admin sibuk, tak dapat baca post. Tapi memandangkan XIJMX dah kata "Admin ambil kisah dan ingin menilai semua laporan/cadangan", mungkin benda tu mengambil masa dan admin memerlukan input dari ramai ahli sebelum mengambil tindakan. Ini mungkin menjelaskan kenapa satu topik tu sampai 5 muka surat tapi admin tak reply. Pada pendapat aku, ada baiknya kalau Admin atau Moderator yang mewakili Admin ada menyelit sedikit sebanyak dalam topik, baru lebih Best.

P/S: Susah betul jadi Admin ni, kena dengar suara setiap anak buahnya.

Gini ler senang... ape kate Mr. Admin create nick baru. Jadi... takdelah nampak cam formal sangat bila reply tue. Orang pon taktau. Mungkin boss rase tak kena kot kalo nak reply kat sini camtue jerk kan.

Betul tak boss.

(ntah-ntah XIJMX tue admin tak, cumer meneka jer)

Cool OK cool.gif No Offense cool.gif Jangan Marah cool.gif Melawak Jer tue cool.gif

sebenarnya aku ni Admin, tapi korang tolong buat-buat tak tahu la yer.. nnti senang nak monitor! nak nak ada mmber tu suh aku downloadkan blue utk dia! ehehehhehe... siapa dia? jeng jeng jeng! tongue.gif

sebenarnya PETABITE tu aku dan aku yang sebenarnya ialah jiran admin dan jiran admin yang sebenarnya ialah kawan sebilik admin dan kawan sebilik admin yang sebenarnya ialah cdR dan cdR yang sebenar-benarnya ialah kawan aku.

begitulah yang sebenarnya ..

Guest
This topic is now closed to further replies.
Sign in to follow this  

• Create New...