Jump to content
tasek16

Water Fuel Technology

Recommended Posts

Memag betulll apa yang kamu nyatakan tasek16....kalau nak diikutkan logik kan ..negara2 pengeluar kereta jimat minyak seperti Jepun mesti dah cipta kereta yang menjimatkan..diorang mesti buat sebabnya negara diorang takder minyak..takkan nak beli dari luar negra je..tapii disebabkan kuasa2 besar yang memonopoli minyak nie..maka banyak projek2 yang lebih murah dan mesra alam takleh dipromote besar2an..kalau ada pon harganya lak mahal giler.....

zul design pon ada cuba cipta juga bahan api yang gunakan air nih... kuar kat tv3 tak silap pasal kejayaan dia gerakan satu kereta dengan air... tapi zul nih guna kabait!! huhuhu... cuma masalah dia ialah, suhu terlalu panas dan berisiko.. bagusnya kalo leh ganti petrol... mahai tul skang...

Cerita pakai air ni.. Pernah dengar x seorang professor d malaysia buat experiment kereta pakai air , yakni kereta tersebut bukannya pakai air 100% akan tetapi pakai minyak petrol juga. Kalu salah d perbetulkan.

Mengikut pengalaman saya memakai teknologi ni memenag penggunaan petrol menurun kepada hampir 60% dan 40% lagi diambil alih oleh air. Kereta ( 7 series 2800CC ) dari shah alam Ke IPOH kebiasannya minyak 120-140 tetapi setelah memakai sistem ni hampir 70-80 minyak pakai.. Puas hati betul.

Cuma bila diperkenalkan dan d bagi tahu rakan-2 semuanya cakap tahyul pada masa 2005-2006 Dalam masa 2 tahun tu banyak dugaan dan tomahan yang tidak sedap didengar. Alhamdulilah pada 2007 ni ramai rakan saya yg mengutuk telah memakai sistem ini. Setelah saya memakai sistem ni selama hampir 2 tahun dengan penjimatan yang banyak cuma perlu sediakan satu tong air ( 5 litter atau 10 litter atau ikut sesedap hati nak bawa berapa besar ) dibelakang bonet. Air dalam tong digalakan menggunakan Air reverse Osmosis ( 20 sen seliter ) Kalu x ada air RO , air paip pun jadi akan sebaik-2nya klorin perlu disingkirkan terlebih dahulu bagi menggelakkan bahagian enjin rosak ( terkakis )

Pada masa sekarang model kereta ( kaburator atau injet ) telah dipasang sistem ini adalah

1.Wira

2.Honda CRV

3.Perdana

4.BMW ( 7 & 5 Series )

5.Ford Laser / mazda

6.Kancil

7.Kelisa

rakan-2 camana, bole terima teknologi ni?? :lol:

Saya bukan menjual sistem ini , cuma nak bagi tahu bahawasanya benda ni ada R & D cuma x ada sokongan dari mana-mana pihak

kat perlis nie pon ada jugak. jiran saya tentera regimen 504

dia cakap, kat kem, hampir 100% orang yang pakai keta kat sana pakai cara ni

dia cakap mmg jimat pakai cara nia

gambaran yang dia cakap lebih kurang sama dengan gambar yang ko post

banyak cerita kelentong jer aku nampak kat dlm ni...

gas hidrogen (H3) adalah sumber bahan api yang baik, pembakarannya bersih dan cuma menghasilkan wap air sebagai bahan sampingan. cuma masalahnya untuk menghasilkan gas hidrogen skrg ni rumit & mahal. terdapat beberapa cara utk menghasilkan gas hidrogen antaranya pembiakan bakteria.

secara teorinya, saintis cuba untuk menghasilkan gas hidrogen daripada air dengan memecahkan molekul air (H20) kepada gas hidrogen (H3). jika teknologi ini berjaya, bermakna bahan bakar baru (gas hidrogen termampat berbentuk cecair) dpt dihasilkan untuk kenderaan, peralatan memasak dan penghasilan tenaga elektrik.

berdasarkan teknologi & pengetahuan yg ada skrg, kemungkinan kita dpt merealisasikannya dlm 1,000-5,000 tahun dari sekarang.

jangan la percaya bila tiba2 jer ada sorang melayu mengaku saintis berjaya cipta enjin kenderaan yang boleh menggunakan air... siap jemput PM rasmikan. bila temberang dah pecah, skrg ni nyorok malu nak keluar.

tabik pada saudara zulkifli haron (zulldesign.com.my) dengan kajian, rekaan & ciptaannya. antaranya ekperimen menghasilkan bahan bakar dari ubat gegat dan air.

utk yg lain2... rentikan la nak jual produk2 temberang kononnya boleh jimat petrol la, enjin pakai air la...

Benda ni agaknya dah lama. Haa tengok , tentera pun dah pakai , kenapa benda ni x d war-warkan utk kebaikan semua pihak??

:lol: Sebab bende ni tipu, tak logik. Kalau bende ni betul dah lama heboh seluruh dunia.

Memag betulll apa yang kamu nyatakan tasek16....kalau nak diikutkan logik kan ..negara2 pengeluar kereta jimat minyak seperti Jepun mesti dah cipta kereta yang menjimatkan..diorang mesti buat sebabnya negara diorang takder minyak..takkan nak beli dari luar negra je..tapii disebabkan kuasa2 besar yang memonopoli minyak nie..maka banyak projek2 yang lebih murah dan mesra alam takleh dipromote besar2an..kalau ada pon harganya lak mahal giler.....

Maaf la ye, aku sebenarnya tak setuju. Kalau betul benda ni boleh buat aku rase Jepun dah lama buat, Amerika lagi dulu buat. Bukannya ada mana2 pihak yang menghalang mana-mana negara yang nak majukan teknologi ni (kalau betul boleh buat la..), kalau tenaga nuklear tu ade la, macam sekatan ekonomi ke atas Iran.

Yang mengaku boleh buat kat Malaysia ni pun kenapa tak buktikan betul-betul, tak kan pakai air liur je cerita boleh jimat banyak tu, banyak ni, kedian buat macam-macam produk tipu. Semua bende ni boleh dibuktikan secara saintifik, buatlah kenyataan yang lebih berfakta. Kalau nak promote, aku rase tak payah bayar pun TV ngan suratkhabar mesti buat liputan percuma, sebab kalau betul, benda ni boleh dikategorikan sebagai benda-benda ajaib di dunia kerana ia melanggar fakta dan hukum sains (macam toyol).

Aku sokong kenyataan Darkranger, perkara ini adalah berkisar tentang untuk mendapatkan bahanapi (hidrogen) dari air tapi masaalahnya tenaga yang terkandung di dalam hidrogen yang dihasilkan adalah lebih rendah dari tenaga yang diperlukan unuk menguraikan hidrogen tersebut.

Bagi aku la, perkara yang masih boleh dilakukakn untuk menjimatkan minyak ialah dengan meningkatkan keberkesanan pembakaran bahanapi sebab semua kereta masih mengeluarkan asap/bahan yang masih berbau petrol, bermakna masih ada sebahagian bahanapi yang masih belum terbakar. Jadi carilah kaedah supaya pembakaran bahanapi ini menjadi lebih efektif..

K.

kalau aku, tak salah kalau nak try water fuel ni.

sama ada ia dapat buat kereta tu jalan,

tu terserah mcm mana seseorang bawak kereta tu :D

nak kata air boleh ganti minyak, susah nak cakap.

tapi kalau air boleh join venture dgn minyak,

boleh terima akal kot. mungkin dapat selamatkan alam sekitar

dgn pembakaran sempurna dlm kebuk enjin.

mengurangkan CO.

tapi aku lebih suka kalau minyak masak tu ganti petrol

kerana kandungan hidrocarbon lebih kurang sama aje.

jangan pakai minyak artar sudah.

silap2 kereta ko baru wangi semacam

ala, orang dulu kala pun pakai kereta tanpa guna minyak.

boleh jalan apa :D . cuba ko orang teka, banyak2 kereta

apa kereta yg tak pakai petrol?

kereta sorong..He he hee

Hu hu huu

So far , benda ni memang cam x masuk akal ..Tetapi pendapat saya. Dah pakai 2 tahun , alhamdullah ok..Itu la aku cakap awal-2 , sure punya kalu aku bg tau org akan bg pendapat yg berlainan.. Tapi bg aku , aku dah menikmati penjimatan , walaupun masih pakai model yg lama.

Dulu pd awal pun aku pendapat x masuk akal juga , camana air boleh bercampur dengan minyak .. X logik sungguh !

khairul8008, apa pun teruskan saja usaha anda tu.

masing2 ada pendapat. kalau water feul dlm menjimatkan

kos petrol anda, teruskan.

kalau orang lain RM 5 boleh tahan 2-3 hari,

kalau pakai water feul boleh tahan seminggu,

dlm sebulan hanya belanja RM 20 sahaja.

tapi kalau boleh pasang kat motor, best juga :D

aku ni cadang nak beli kereta. tapi memandangkan Pak Lah

taknak turunkan harga minyak, aku juga memikirkan

ada tak cara2 lain mengerakkan kereta tanpa menggunakan petrol

Proton & Produa & Naza dia orang taknak try guna teknologi

kurangkan minyak. pakai minyak masak pun ok apa.

tak mudah terbakar. baunya pulak .......

So far , benda ni memang cam x masuk akal ..Tetapi pendapat saya. Dah pakai 2 tahun , alhamdullah ok..Itu la aku cakap awal-2 , sure punya kalu aku bg tau org akan bg pendapat yg berlainan.. Tapi bg aku , aku dah menikmati penjimatan , walaupun masih pakai model yg lama.

Dulu pd awal pun aku pendapat x masuk akal juga , camana air boleh bercampur dengan minyak .. X logik sungguh !

kalau saya berminat nak beli benda ni bleh recommend tak?nak buat research..brapa harga...bleh pasang kat semua model injection n carburetor ker?

kalau saya berminat nak beli benda ni bleh recommend tak?nak buat research..brapa harga...bleh pasang kat semua model injection n carburetor ker?

ermm Aku x jual produk ni. Aku pakai jee. Skrg aku tanya konfirm RM 300.00 Bole pasang d semua kenderaan. Skrg banyak perubahan yg telah dibuat , termasuk ada meter pressure , ada valve automatik dan tangki air pun cute jee ( x macam aku dulu pakai drum )

Kalu korang biasa d SEK 17 Shah Alam Berdekatan DEPO MBSA Tempat kereta kena tarik kesalahan trafik ) dan stadium sek 17 Berhadapan SHELL ( Org yg memasang alat ni bekerja membaiki kereta-kereta kerajaan untuk seluruh negeri selangor.

Kalu korang biasa d SEK 17 Shah Alam Berdekatan DEPO MBSA Tempat kereta kena tarik kesalahan trafik ) dan stadium sek 17 Berhadapan SHELL ( Org yg memasang alat ni bekerja membaiki kereta-kereta kerajaan untuk seluruh negeri selangor.

cantik..nanti nak terjah..ada nama orang tu..minggu depan kot kalau sempat..

cantik..nanti nak terjah..ada nama orang tu..minggu depan kot kalau sempat..

Ahh satu lagi kalau boleh ambil gambar sekali boleh kita kat sini tengok....

Kalo aku tanya kat mak aku lebih kurang macam ni la; "Mak mau dak tukaq keta jeep kita pakai ayaq. Jimat sket asyik pakai petrol ja".

Agaknya ni la jawab mak aku;"Hang ni betoi ka tak betoi kaaa? Ni la satu-satunya keta keluarga. Hang jangan nak memandai tukaq pakai minyak masak ka, minyak zaitun ka, ayaq kaa..".

Pasai aku cerita kat adik-beradik, habis kena gelak guling-guling.

Huhhh, tekanan aku!!

Ahh satu lagi kalau boleh ambil gambar sekali boleh kita kat sini tengok....

Rasanya aku dah ambik gambar , cuba tengok yg lepas-2

Kalo aku tanya kat mak aku lebih kurang macam ni la; "Mak mau dak tukaq keta jeep kita pakai ayaq. Jimat sket asyik pakai petrol ja".

Agaknya ni la jawab mak aku;"Hang ni betoi ka tak betoi kaaa? Ni la satu-satunya keta keluarga. Hang jangan nak memandai tukaq pakai minyak masak ka, minyak zaitun ka, ayaq kaa..".

Pasai aku cerita kat adik-beradik, habis kena gelak guling-guling.

Huhhh, tekanan aku!!

Biasala tu , mula-2 aku pun gelak juga "ide bengong ke ni" at last-2 aku pakai juga he he hee

Rasanya aku dah ambik gambar , cuba tengok yg lepas-2

Biasala tu , mula-2 aku pun gelak juga "ide bengong ke ni" at last-2 aku pakai juga he he hee

Insyaallah pada 21 haribulan ni PM akan merasmikan produk tersebut iaitu Hydro Fuel Technology (HFT) tetapi dipanggil Hydroxene. Tetapi bukannya minyak petrol campur dgn air.

Insyaallah pada 21 haribulan ni PM akan merasmikan produk tersebut iaitu Hydro Fuel Technology (HFT) tetapi dipanggil Hydroxene. Tetapi bukannya minyak petrol campur dgn air.

Ingat tadi aku sorang je geng JNSSB rupanya dah ada org lain dulu yang cerita. he he he

Maaf la ye, aku sebenarnya tak setuju. Kalau betul benda ni boleh buat aku rase Jepun dah lama buat, Amerika lagi dulu buat. Bukannya ada mana2 pihak yang menghalang mana-mana negara yang nak majukan teknologi ni (kalau betul boleh buat la..), kalau tenaga nuklear tu ade la, macam sekatan ekonomi ke atas Iran.

Yang mengaku boleh buat kat Malaysia ni pun kenapa tak buktikan betul-betul, tak kan pakai air liur je cerita boleh jimat banyak tu, banyak ni, kedian buat macam-macam produk tipu. Semua bende ni boleh dibuktikan secara saintifik, buatlah kenyataan yang lebih berfakta. Kalau nak promote, aku rase tak payah bayar pun TV ngan suratkhabar mesti buat liputan percuma, sebab kalau betul, benda ni boleh dikategorikan sebagai benda-benda ajaib di dunia kerana ia melanggar fakta dan hukum sains (macam toyol).

Aku sokong kenyataan Darkranger, perkara ini adalah berkisar tentang untuk mendapatkan bahanapi (hidrogen) dari air tapi masaalahnya tenaga yang terkandung di dalam hidrogen yang dihasilkan adalah lebih rendah dari tenaga yang diperlukan unuk menguraikan hidrogen tersebut.

Bagi aku la, perkara yang masih boleh dilakukakn untuk menjimatkan minyak ialah dengan meningkatkan keberkesanan pembakaran bahanapi sebab semua kereta masih mengeluarkan asap/bahan yang masih berbau petrol, bermakna masih ada sebahagian bahanapi yang masih belum terbakar. Jadi carilah kaedah supaya pembakaran bahanapi ini menjadi lebih efektif..

K.

aku quote apa yg zul kata je keh.. bila bercakap pasal penguraian sebation elektrolit, tup tup, orang akan fikir hydrolisis..

kembali, benda ni bukan fakta dari aku keh, aku quote balik je apa yg zul terangkan..

air ni special. dia adalah molekul yg non-metal, bermaksud atom2 nya diikat secara kovalen (sharing electron). TAPI, walaupun dia unsur non-metal ia boleh alirkan elektrik. SEBAB, molekul air ada electron terlebih (electon valens) yg sentiasa berlegar, berpindah randah antara molekul2 air.. tak caya, tanya cikgu kimia. electron ni la yg bawak elektrik untuk dialirkan.

habis pengenalan bab air, sekarang cam ne nak generate kuasa besar dari air. sebab keunikan air, ia stabil walaupun ada electron terlebih. jadi, zul tembak (bombard) electron yg ada tu dengan electron lain. ia dipanggil nuclear fission. http://en.wikipedia.org/wiki/Fission

bila bercakap pasal nuclear, dah kompem, tenaga output adalah gila2 besar berbanding input. tenaga ni lah yg digunakan untuk gerakkan enjin kereta (diretly) ataupun diguna untuk hydrolisis air, dapatkan hydrogen pastu idupkan enjin keta (indirectly).

namun, sistem enjin ni sangat berbahaya kerana melibatkan proses nuclear fission. kalo jenis yg malas nak gi servis tu, tak lama la~~~

"merepek! bukanke nuclear tu boleh meletup gila2?!

yg meletup gila2 tu nuclear dari atom yg radioactive, yg sangat tak stabil, yg sangat berat atomya, yg sangat banyak electron, protonnya..

air (oxygen ngan hydrogen ni) pangkat yg ringan2 je, pasal tu la tak sampai meletup cemerlang, gemilang dan terbilang..

aku quote apa yg zul kata je keh.. bila bercakap pasal penguraian sebation elektrolit, tup tup, orang akan fikir hydrolisis..

kembali, benda ni bukan fakta dari aku keh, aku quote balik je apa yg zul terangkan..

air ni special. dia adalah molekul yg non-metal, bermaksud atom2 nya diikat secara kovalen (sharing electron). TAPI, walaupun dia unsur non-metal ia boleh alirkan elektrik. SEBAB, molekul air ada electron terlebih (electon valens) yg sentiasa berlegar, berpindah randah antara molekul2 air.. tak caya, tanya cikgu kimia. electron ni la yg bawak elektrik untuk dialirkan.

habis pengenalan bab air, sekarang cam ne nak generate kuasa besar dari air. sebab keunikan air, ia stabil walaupun ada electron terlebih. jadi, zul tembak (bombard) electron yg ada tu dengan electron lain. ia dipanggil nuclear fission. http://en.wikipedia.org/wiki/Fission

bila bercakap pasal nuclear, dah kompem, tenaga output adalah gila2 besar berbanding input. tenaga ni lah yg digunakan untuk gerakkan enjin kereta (diretly) ataupun diguna untuk hydrolisis air, dapatkan hydrogen pastu idupkan enjin keta (indirectly).

namun, sistem enjin ni sangat berbahaya kerana melibatkan proses nuclear fission. kalo jenis yg malas nak gi servis tu, tak lama la~~~

"merepek! bukanke nuclear tu boleh meletup gila2?!

yg meletup gila2 tu nuclear dari atom yg radioactive, yg sangat tak stabil, yg sangat berat atomya, yg sangat banyak electron, protonnya..

air (oxygen ngan hydrogen ni) pangkat yg ringan2 je, pasal tu la tak sampai meletup cemerlang, gemilang dan terbilang..

Nasib baik la aku belajar kimia sampai matrik jer...kalau idak mahu pening gak aku kat U belajar kimia balik heheheheeh..

tapi benda nie quite interesting gak la..walaupon terdapat kompeny yang cuba menyelam sambil minum air kan hehehehehe tapi benda nie tak mustahil!!!!!!