Jump to content
Sign in to follow this  
dell123

(ASP) Auto Number

Recommended Posts

->aku ada buat satu data ni dalam bentuk table

->setiap table tue ader number

->bila aku delete table tue aku nak number table yang aku delete tue menjadi auto number pada table yang masih ada

contoh...

aku ada table number 123456.....aku delete 1.....dekat 2 tue menjadi 1....dan seterusnya 2345...

-dengan menggunakan script asp dan database access-

bagaimana masalah ini boleh di selesaikan?

perlukah aku copy semua script yang aku buat?

ishk kau ni. ayat yang kau tanya tu pelik dan tak terang

brape kali aku dah pesan kau, baca balik soalan kau sebelum post kat sini, org tak kan paham apa yang kau paham. jadi, penyampaian soalan kau kena jelas

aku ada table number 123456.....aku delete 1.....dekat 2 tue menjadi 1....dan seterusnya 2345...

cuba kau baca betul betul ayat kau "aku ada table number 123456" ape benda tu?

kalau dalam konteks access, table tu, mengandungi field atau column. kau nama kan table kau "123456" ke?

aku tak clear sangat ape tujuan nak buat tu. kita buleh cadangkan byk solution lain

sebab dlm asp/php, benda yg payah sgt, boleh solve dgn cara simple je. tak payah peningkan kepala kau sendiri.

kau baca contoh soalan budak ni.

http://forum.putera.com/tanya/index.php?showtopic=2796

ni soklan dia

hai..

aku ade prob lg ni..camne ye nak wat countdown kat sistem...aku nak wat sistem aku ni org leh pakai setahun je pastu org tuh kena renew balik..
so..countdown tuh dalam hari la tuk tempoh setahun..bila dah expired(cukup setahun), user kena renew password(wat registration lain lak tuk dptkan password baru)..emm ade sesape tau tak??  ...ops!sistem aku guna asp + access

aku budak baru belaja asp..kalo salah sila betulkan 

jadi kita org paham, dia nak buat tarikh expired, utk user access sistem dia selama selama setahun je. then masalah dia , dia nak buat countdown sebagai salah satu solution nye.

masalah nya buat count down leceh sikit , so kita cadangkan dia insert tarikh expired (sewaktu insert tarikh daftar) so, setiap kali dia login, system asp akan detect la kalau tarikh dia login tu lebih dari tarikh expired so, access denied.

kesimpulan, kau explain je dulu ape projek nak buat, then cara ape kau nak buat, ape error.nye

yg baik dari tuhan, yg tak baik dari diri aku

wassalam

hehe..sori..berbelit2 ayat aku..almaklumla nak cepat hihi..

oklah gini..dalam db aku..contohnya aku buat satu table pelajar..ade atrbt cam nama,ic no..dan bla bla..

ok..bila aku add data..surela table tuh bertambah..aku buat autonumber kat table pelajar tuh..then bila aku delete je salah satu rekod..contoh aku delete rekod 2..bila aku view je semua rekod..dia jadik camni

no name ic no

1 aku 123

3 kau 456

4 dia 789

haa..dia jadik camni la..aku nak dia start kat colum no tu dr 1,2... emm gitula..kena set kat db atau camne ek

hihi..sorila kalu x jelas lagi..dah detail dah penerangan aku ni biggrin.gif

terimakasih la bg soalan yg jelas.

baru aku paham

camni dik,

autonumber utk access tu, ialah unique ,bermakna, access akan hilangkan id number tu sampai bile bile.

itu lah paling bagus sebenarnye. dia tak kan duplicate id number yg lain. tu namanya unique.

kalau nak tukar sendiri dalam databse mmg tak buleh, kecualy fieldtype dia "number" sahaja. bukan "auto number"

wasalam

oo..abis tue kalau user view list pelajar..camni la jadinya

no nama ic no

2 nab 90

8 ila 87

abis tue x elokla list data aku nnti..berterabur je susunannya..aku nak tersusun je..dr 1 ke bla..bla..selagi ade rekod..kalu 100 pelajar..1 sampai 100 la

camne nak wat asp??? unsure.gif

jgn silap dik

itu number dlm database

number utk output tu, mesti berturutanla 1 2 3 4 ....

camnie je

<%
'open connection & recordset
if rs.eof then
response.write "tiada data"
else
i=1
do until rs.eof
response.write i
response.write rs("ic")
rs.movenext
i=i+1