Jump to content
yuririka_rikku

Cabal Online

BEst @ TIdAk  

14 members have voted

1. 1. mmg syiok~

• okla
      8
    • tak best
      6

Recommended Posts

korang x bosan ke main game online yg

blasah monster dapat exp blasah monster blasah monster blasah monster PvP

beli barang beli barang beli barang

blasah monster blasah monster <_<

kembung perut farm

edit:

aku main dota online walaupun xsehebat mana.

Edited by takatoo

korang x bosan ke main game online yg

blasah monster dapat exp blasah monster blasah monster blasah monster PvP

beli barang beli barang beli barang

blasah monster blasah monster <_<

kembung perut farm

kalau ko cakap cam tu... ko tak tau lagi membezakan antara game online & offline.....

yg paling penting dlm online game adalam komuniti yang bermain dlm game tu..... dimana wujudnya sistem guild, fraction, buddy list dll...

aku sejak main Helbreath, Dragon raja, WOW, gunbound, RO, MS dll... aku dapat banyak kenalan bukan hanya dlm malaysia bahkan aku dapat kawan dari luar negara. kat dalam acc Xfire aku belambak org dlm buddy list aku........

Edited by Elru

Bagi aku walaupun aku minat pada monster hunter, final fantasy tapi aku lebih suka pada game online sebab dapat berinteraksi dalam satu komuniti yg luas, sambil grinding sambil chatting, sesetengah game yg membenarkan kita berbual menerusi mic/speaker lebih menarik. Paling best bila time Castle Siege, Attack Tower dan sebagainya yg membuatkan beratus2 players online dalam satu-satu masa pada tempat yg sama. Inilah dikatakan keseronokan online games.. walaupon aku main kat CC tiap2 ari tapi aku rasa berbaloi cuma aku tensen dalam bulan ni sbb tak bole nak main game yg aku tgh layan. XD

Dan kekadang kitaorang buat gathering utk satu2 game online tu, walaupun tak sume ahli datang tapi dapat berkenalan antara satu sama lain.. itu yg seronok.

Sekarang ni aku hanya melayan Dota, WoW(offline) main kat umah aje sbb malas nak bayar. Aku harap nanti kita sume bole berjumpa dalam game cabal ni dan kat realiti nanti .. Yosha~

p/s:warning>> 95% character female dlm game online adalah lelaki yare~ yare~

sesapa tau bile official open beta??? tapi ok gak dia hold 2-3 minggu bole main masa tenet dah ok hehehe..

aku pilih jadi Blader la..mmg aku pakai blader pun..byk gak character blader nih biasa la agility tinggi kan..

nanti dah tau open beta bile info la cni..x sabar nak main balik... :)

assalamualaikum.

saye ahli baru kat sini. dapat tau ttg web ni pun baru je tadi time tgh cari2 private server. tak sangka lak ade org cakap pasal cabal online. saye mmg tgh tunggu cabal open nanti. saye dan geng2 saye ex-player cb1-cb3. kitorang nak buat guild bile open beta nanti. memandangkan ade org yg pernah main, dan sape2 yg nak main, bolehlah hubungi kami nnt kat dalam game. tujuan utama kitorang nak buat guild:

1. balas dendam kat budak2 pinoy ngan siam. (kerek gile mase cb3)

2. nak conquer cabal bile open nanti.

3. nak buat guild terbaik, top3 pun jadi la.

4. kitorang nak 24/7 player. non stop. kalo tak dapat, 12 jam minimum 1 hari. kalo nak break, tlg bagitau guild leader.

5. tak dibenarkan offline lebih dari 1hari@24jam. (sbb tak nak guild member ketinggalan lvl.)

6. banyak lagi nak disenaraikan, tapi 5 kat atas tu antara yg penting.

SetanBy-Blader-lvl-123

Fx-GeForce-Force Shielder-lvl 125

Hizbullah-Wizard-lvl 72(retired main 2 minggu sbb dah start study) <-- saye..skarang dah abis study..

tu antara geng kitorang. ade lagi 3 4 orang budak melayu+cine. kitorang dah ade plan bile cb nanti. sape yg pnah main, dan berminat nak main lagi, dan rase2 mate tu kuat macam burung hantu atau nak tau ttg lebih lanjut perancangan kitorang,e-mail saye ok. [email protected] / 017-6798910.

p/s: kalau nak cam character kitorang nanti, kitorang akan buat name char eg:

SirSetanby

SirFx-GeForce

SirSentul

Sir <-- tanda guild kitorang. name guild masih dalam perbincangan.

Edited by imam

em..berkenaan ttg nak balas dendam kat bdk2 siam, baru aku tau semalam. membe aku ade cakap cabal version thailand dah ade. so kemungkinan diorg conquer game tu sbb diorg dah ade experience main yg version thai tu. tapi kali ni, kitorg pun dah ade experience sikit2, siap ngan plan, harap2 dapat la conquer game cabal ni. ahli kitorang dah meningkat ke 5 org. beruntung sbb dapat contact ex-CB1-CB3. top 20 sume. lega sket kitorang. sape2 yg berminat atau pernah main, sudi2kan la diri anda untuk menjoin group kitorang.

ello imam ada ayat utk ko,

Sabar ..................................... Iman :lol:

Hahaha berkenaan budak pinoy ni mmg cam sial LanC depa, aku main bbrp online games dah bile jumpa bebudak pinoy,siam dan sg, high lvl mesti perangai huhuhu... tensen nak cakap.

aku mungkin akan main game ni balik nanti sebab sekarang ni tgh sibuk melayan flyff plak.. isk2

pergh.nie kena join nie..biler nk officialy open ar?

wahh..lamo aku tak cek forum ni. ade la 3 4 ari. ekekek

emm...officially open ar? tu ko jangan tanye aku la. soklan tu membawa seribu kedukaan terhadap jiwa ragaku... wuwuwu bebulan2 aku tunggu, berkotak2 okok aku isap, berbelas2 sarung bantal aku tukar, aku masih tunggu dengan penuh sabar. ni dah masuk 2 bulan dah ni. 3rd CB aritu die closed 2 januari. ala korang ni susah2 sangat, aku kasi address trus la.

http://www.cabalonline.net/Default.aspx?wbs=1.0

g masuk tu. tapi skang ni takleh register. sbb belah nak sign in pun takde. tatau pesal diorg disable menatang tu. tu pun setelah sekian lame diorg tade kasi news/notice/update pape kat website diorg. yg ade perubahan hanyalah diorg ade tambah link2 ke server lain. hampeh. tu je diorg update. sakit ati... walaupun penumbuk sulung aku ni hampir hinggap ke LCD aku ni, aku tetap sabar.. hari2 bangun tido, macam org gile g kat pc, tengok website cabal vavi tu, dengan harapan menggunung ade news cakap OB nak start. tapi hari2, mende yg same gak aku tengok......

tapi bagi korang2 ni, rase2 nak join, meh la join sekaki. kalo tamau join pun takpe. tapi aku lagi suke kalo dapat dak2 yg gile game. kalo dapat main 24/7 lagiiiiiiiiiiiiii bagus... tersangat2 dialu2kan. yg tak pnah main takpe, game ni snang. tak paham, sile tanye kawan2 aku. sbb ko kene tanye kawan aku adalah, time OB start nanti, korang takkan berpeluang nak tengok aku kat town lepak2, borak2. start je OB nanti, aku ditugaskan untuk lvling macam orang gile, takde tido 2 3 ari. cam yg aku cakap, fxgeforce ngan setanby tu kawan aku. setanby pun jadi cam aku gak. kene lvling. so korang tanye je la fxgeforce. stiap sorang ade tugas. aku ngan setanby, kene lvling, hunt barang2, fxgeforce jadi blacsmith kitorang. die akan slow lvling, banyak abiskan mase kat buying/trading/crafting. the most important asset in de game.

takde crafting ni, jangan harap nak tengok name kat atasss skali.

letih dah ni. tah ape2 la aku mepek. lain tanye lain yg aku jawab. muahahahah. tu la diri aku yg sebeno2nye. suke mepek cam mak nenek.. amboi mak minah sayang... mak minah kaki temberang...

bump!

http://forum.cabalonline.com/

forum untuk game ni. tapi bukan forum cabalonline.net. ni europe punye server. sape2 yg tak penah main, nak blaja main, nak tambahkan ilmu hitam, g la bace2 post kat forum tu. mmg begune. ade guide utk stiap character.

Edited by imam

Imam apa kata ko sendiri kasi stat semua character2 yg ko tulis kat atas..tuh apa stat korank buat masa memula..pastu concentrate pada mana...n weapon apa patut digunakan...armor & etc...hehehehehe kalo sudi menyumbangkan ilmu ko tuh memandangkan ko pun tgh sangap xde benda nak buatkan

Imam apa kata ko sendiri kasi stat semua character2 yg ko tulis kat atas..tuh apa stat korank buat masa memula..pastu concentrate pada mana...n weapon apa patut digunakan...armor & etc...hehehehehe kalo sudi menyumbangkan ilmu ko tuh memandangkan ko pun tgh sangap xde benda nak buatkan

mak aih... nak tulis stat lak... lebam jari2 aku kang. tapi takpe ar. org da mintak, kasi je la. harap2 korang paham je la eh..

nak naik stat ni senang je, nanti kat status window, die ade kasi growth goal. maknenye, ko kene cecah status yg die nak sebelum ko dapat tukar rank.

Warrior: warior takyah pk banyak.. keje ko naik str je memanjang.

5:1:1

Str - naik sampai ko menyampah

Dex - buat cukup syarat nak pakai equipment je

Int - same macam dex

Force Shielder: pedih sket. sbb kene naik 3 stats. main stats FS ni, str.

3:2:2

Str - naik lebih sikit dari dex ngan int

Dex - buat cukup syarat nak pakai equipment je

Int - same cam atas

Force Blader: main stats dex(sbb dex ++ banyak att,mag att, bla bla bla) sakit sket main FB ni sbb 3 stats kene balance.

2:3:1

Str - buat cukup syarat nak pakai equipment je

Dex - takyah pump sangat. kalo nak pump pun takpe. tapi bagi balance ngan stat lain sampai lvl 120-130 sbb dah bleh pakai baju last.

Int - buat cukup syarat nak pakai equipment je

Force Archer: char paling hampeh kalo pvp. standard la archer, tembak dari jauh, so far, archer sayur kat pvp. tapi cepat lvling.

?:?:?

Str - No komen, tak amik port

Dex - No komen, tak amik port

Int - No komen, tak amik port

Blader: sepupu assassin. paham je la, pvp mmg bes, tapi kalo nak lvling, korang kene ade tahap kesabaran yg tinggi. sbb def low, nyawa ciput.

2:3:1

Str - rajin2 tgk armor suit ngan blade punye requirement

Dex - naik sampai lebam lepas bleh pakai +7 osmium armor

Int - buat cukup syarat pakai equipment je

Wizard: kuang ajo gak taim pvp, banyak skill knockdown. bleh teleport2 lak.

1:1:5

Str - kalo rase2 tak siuman, naik la banyak2. same macam yg lain. buat cukup syarat je.

Dex - same mcm str, buat cukup syarat je.

Int - dah name main wizard. int je la keje..

memandangkan aku nak main blader, aku dah study siap2 ttg blader. mmg susah nak main. lawan boss, lvling, dungeon, sakit gile. top2 blader kat europe ckp camtu. kene pakai osmium armor(suit utk warior ngan force shielder) tapi sape2 leh pakai baju ape2 klas as long as korang punye stats ngam ngan baju tu nak. wajib pakai osmium armor sbb nak def tinggi, tu pasal kene naik str. diorg buat calculation, str ngan dex bagi same effect. macam force blader, dex bagi effect paling banyak. warior str, FS str, wiz dex/int(tak sure), FA(tak sure).

weapon pakai blade sbb katana bagi mag att je tinggi. blader tak de skill att kat magic. sword skill je ade att. so pakai blade. damage pun rakus. kalo dapat battle mode 2, gune skill grapler, kalo untung, dapat critical, 1 hit KO. def 1000 ke ape ke, 1 hit KO. tapi kalo tak ko, pandai2 la nak lari.

p/s: aku rase, rata2 org bace post aku ni tak paham kot. so, koran kene g bace2 kat forum.cabalonline.com tu gak. kalo korang paham ape yg aku merepek ni, bagos la.

Edited by imam

+7 osmium tuh kire paling tinggi ke bole di level up?? mesti bapak mahal...

aku dah paham...skit2 la

osmium tu 2nd last. +7 paling tinggi. lepas osmium armor, ade baju last. yg baju tu, die ade tulis. kalo mystic suit, contoh:

Mystic Armor (WI) - wizard je leh pakai

Mystic Armor (BL) - blader je leh pakai.

die ade kod kat blakang tu. cam osmium dan lain2, sape2 leh pakai asalkan ngan requirement stats. baju last ni, org gile je yg jual. sbb mmg susah nak dapat. nak craft, tah taun bile baru ble craft.

ya rabbi... apsal ko bubuh news tu kat situ? :(

ko tau tak..........................................SEDIHNYE!!!!!!!

aku pun tak tau. membe aku pun tak tau. kang kalo aku gitau diorg, aduh......tak tau ape perasaan diorg. skang ni........................................................................... AKU DAH TAK TAU NAK MAIN GAME APE!!!!!!!!!!!!!!!!

DEMAM MELANDA DIRIKU LAGI!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! :angry:

main la granado espada tuh best apa...apsal ko x main..

ko dah try corum online...best ker??

tapi aku baca lagi diorank tgk tunggu sykt lain beli game cabal online tuh...ura ura mengatakan e-games yg nak beli game tuh...possibility utk dpt f2p mungkin dpt kut..kalo e-games beli game cabal tuh

bawak bertenang imam..game is not evrythin lOl ob_makingeyes01.gif

betul tuh . try la naik beskal ke , tanam pokok ke , main bola ke .. ala banyak lagi game fp2 yang ko bole cuba @ main ;)

main la granado espada tuh best apa...apsal ko x main..

ko dah try corum online...best ker??

tapi aku baca lagi diorank tgk tunggu sykt lain beli game cabal online tuh...ura ura mengatakan e-games yg nak beli game tuh...possibility utk dpt f2p mungkin dpt kut..kalo e-games beli game cabal tuh

e-games nak beli? malang nasib kalo die bli. mmg ade item mall la jawabnye. tapi takpe ar. aku dah tawar ati ngan cabal. bayangkan. 3 bulan aku tunggu. last2 jadi camni. takpe ar. aku pun tgh tlg membe aku wat private rose die skang ni. suke2 je. lagipun aku dah nak keje lagi 1/2 bulan sbb kecewa, frust ngan cabal.