Jump to content
DukunX

Football Manager 2007.

Recommended Posts

p/s: braderz , kat sini hanya manager di alam maya tak guna nak bertegang urat just

for fun bro.

saje je nak ingatkan sebelum wabak tu merebak..mmg betul alam maya so sbb tu jgn la perasan teror kalu leh handle klub2 kecik pastu dpt menang tu menang ni..nk perasan bagus x pe sgt tp jgn la ckp org lain tak best sebab senang sbb amik kelab kaya etc... :rolleyes: ok tutup citer pasal nie

ok..aku tgh manage Koln skang

first season:

menang bundeslida 2 and promoted to bundesliga 1..

seken season: promoted to bundes liga..dpt no 4

third season : ntah nape teruk gile..dah nazak nk relegate balik nampak nye..tp x kene fire la kan Koln kelab kecik..dh promoted dh kire bagos..

2006/2007

IPB Image

2007/2008

IPB Image

2008/2009

IPB Image

rasa nk resign jek ahh..sbb stop nk buat assignmenr berlambak..haha!!!

dwload bende alah nie...bende ni utk tuko nama competiton kpd yg real punyer nama..pastu utk letak player real kt team german dgn holland...kalu korang tgk kat pemain2 palsu sumer german dgn holland tu...huhu..

fake.Inc

lepas dwload, copy and paste file tu ke folder

C:\Program Files\Sports Interactive\Football Manager 2007\data\db\700\lnc\all

Edited by BraDeRz

saje je nak ingatkan sebelum wabak tu merebak..mmg betul alam maya so sbb tu jgn la perasan teror kalu leh handle klub2 kecik pastu dpt menang tu menang ni..nk perasan bagus x pe sgt tp jgn la ckp org lain tak best sebab senang sbb amik kelab kaya etc... :rolleyes: ok tutup citer pasal nie

betul tu braderz, aku setuju. aku pun harap takde yang nak gaduh.alah kita masing2 kongsi idea, mana tahu

mmg ada yang mempunyai tip-tip yang belum orang lain tahu.

ok aku pun dah ada kat pertengahan musim ke-2. setelah menang sumbangsih dengan chelsea 2-1

aku kalah pulak piala liga dipusingan ke3 dikelab boro, abis tak dapat la aku nak pertahan gelaran piala liga.

namun "kesedihan' tu dpt diubat dengan kemenangan di Wolrd Club Champ menewaskan kelab dari brazil internacional. setelah ketinggal 4 game dalam EPL, liverpool skrg berada ditangga ke 3 dengan ketinggalan 7 mata dari chelsea dan 3 mata dari ManU.

kantung pulak dah negatif 10juta. duit bajet suku, masih ada 10juta lagi, aku skrg duk bid bale dari man city,

gioda dan jugak beberapa pemain u23 chile(murah2 harganya)

setelah aku cek beberapa pemain utama, rupanya ada sebab kenapa kantung kelab sering berkurang dan terus berkurang. bonus apperance, gol bonus dan win bonus sememangnya besar.

bygkan gerrard dapat 25k setiap kali menang. adoi.

lalu aku perbaharui lebih 10 pemain utama dengan naikkan gaji skit (amik ati)mereka tapi potong bonus.

aku harap tak de sgt duit kelab abis.dan kesemua 10 pemain tuh sign kontrak baru ;)

saje nk share player instruction ngan korg..yg ni aku ade bace kt forum manetah..pastu aku try la wat kt player aku..so far so good la :)

ok sbg contoh aku amek DL aku, van damme (yg aku rekemen kt dukunx :P)

pastu aku wat player instruction berdasarkan ni;

passing 15+ = Long etc <14 = "Short"

cross 14+ = "Byline" <13 = "cross from deep"

accelerate/pace 15+ = "Forward runs"

dribbling 14+ = "Run with ball"

tackling 14+ = "Hard"

hehe..sape2 ade nk share camne nk instruc player dgn btol leh la kasik :P

woww hebat analisis ni...siap mcm ada calculation...ni yang menarik..aku pun tak pernah terpkir pasal benda ni...takde arahan yang spesifik ke atas setiap pemain..baguss...jom kita kongsi ramai2 arahan tactical mcam ni...kongsi idea...

takde arahan yang spesifik ke atas setiap pemain..baguss...jom kita kongsi ramai2 arahan tactical mcam ni...kongsi idea...

ada :D, dekat taktic cuba klik dekat nama pemain, ada arahan khusus untuknya, jika tak sentuh sini

maknanya pemain akan follow team instruction.

aku dah nak masuk pertengahan musim. kekalahan pertama kepada bolton di tempat lawan menghancurkan rekod aku :(.

tapi aku siap kena ban 1 game. boleh ke 'stadium" tapi tak leh campur tangan taktik semasa perlawanan berlangsung. board aku telah warning lain kali berhati2 kalau comment pasal pengadil, nanti FA akan ambil tindakan.

hahaha cian ko kena ban..aku dah agak benda mcm ni leh jadi..sbb kadang2 aku pun ada argue gak dengan keputusan pengadil...aku tak puas hati sbb dia bg penalti kontroversi...tapi lepas ada warning dari pihak FA..aku wat senyap je...komen kata pengadil tu betull...aku ikut lurus bendul je..malas nk bertekak..heheh..play safe..

2 hari lepas aku dapat beli Aaron Lennon...bagus gak prestaasi dia..leh ganti Giggs aku nanti bila dh bersara...satu lagi korang try tgk profile Tomas Sivok..mantap gk dia ni..leh main CM dan DM...

aku nak komen pasal feeder klub nie..

aku rasa bende ni mcm xde pekdah sbb biase nye klub yg dibagi ialah klub yg liganye kite x aktifkan..so kite hantar player kt situ player tu x main pon..

aku rasa feeder klub ni akan bg kesan kalu kite aktifkan sumer liga2 bawahan..contohnya liga english ko aktifkan skali sumer liga2 bwhan tu..

aku nak komen pasal feeder klub nie..

aku rasa bende ni mcm xde pekdah sbb biase nye klub yg dibagi ialah klub yg liganye kite x aktifkan..so kite hantar player kt situ player tu x main pon..

aku rasa feeder klub ni akan bg kesan kalu kite aktifkan sumer liga2 bawahan..contohnya liga english ko aktifkan skali sumer liga2 bwhan tu..

itulah pasal braderz, masalahnya feeder club ni dicalonkan oleh BOD. tu yang kasi pening. haha.

dah la dpt club luar, sampaikan ke club nigeria aku dapat. adoitla..

aku baru habis season dua, terlepas dua kejuaraan dan dapat 2 kejuaraan. aku terlepas Piala Liga dan Champions League. aku dapat defend EPL dengan hanya 6 mata dari chelsea. fuhh penat giler dekat end of season, striker aku makin tumpul sib baik dpt harap pada gerrard yang sentiasa jadi penyelamat.

dah berlambak pemain aku jual termasuk garcia(bagus hanya untuk CL game), hyypia(free :lol: ) dan ramai lagi.

untuk season 3 aku sudah dapatkan 2 pemain muda(wonderkid)

1. micah richard - 18M

2.gareth bale (DL) - newcastle - 15M

aku cuba daptkan kerlon, tapi mamat ni sign untuk club brazil dan tak nak sign ngan LIverpool. so skrg aku dah letakkan, djibril cisse on transfer list. bukan tak bagus, tapi tak cukup tajam apabila hanya score 18 gol.

crouch aku masih simpan, tampak berbisa dengan tandukan, kuyt sebab hampir setiap game dia score cuma kerap injured. theo walcot, super sub setakat season 2, dan aku ingin letak dia first team line-up untuk season 3 nanti.

now, dengan baki 30M bajet transfer aku sedang bid,

1. freddy adu - murah dan aku rasa mamat ni pun power dalam Fm2007

2. rafinha - price mmg mahal tahap cipan. tapi untuk cover bek kanan sebab anthony aku nak bawak

ke bek tengah bersama agger.

3.luke moore- ast villa - dari 1st season lagi, scout aku duk promote mamat ni, cuma belum tertarik dengan

attribute dia, tak berapa kembung, masalahnya score berlambak :lol: aku kena daptkan mamat ni untuk

season ke 3.

Assalamualaikum.......

Hehe..Braderz, ko dari dulu tak pernah berubah. Mesti amik club yg sama je. Tak Bayern@Newcastle, mesti amik Koln. Contoh manager yang loyal. :lol:

Nak tanya melalui pengalaman korangkan, ada tak player2 lain yang dinobatkan sebagai wonderkid selain pemain2 dibawah..?

Wayne Rooney.

Raul Albiol.

Theo Walcott.

Gael Clichy.

Micah Richards.

Raul Garcia.

Aaron Lennon.

Jesus Navas.

Sergio Aguero.

Manuel Fernandes.

Nuri Sahin.

Kalau ada terjumpa, kongsilah maklumat ye..? :)

Assalamualaikum.......

Wayne Rooney.

Raul Albiol.

Theo Walcott.

Gael Clichy.

Micah Richards.

Raul Garcia.

Aaron Lennon.

Jesus Navas.

Sergio Aguero.

Manuel Fernandes.

Nuri Sahin.

Kalau ada terjumpa, kongsilah maklumat ye..? :)

wsalam, try this players, tapi masa aku beli tuh belum lagi wonderkid, tapi bila dah main byk game rating asyik

7-8-9 je, terus tukar jadi wonderkid,

- anthony van borre - belgium - anderlect - DRC/WBR

- joa mautinho - portugal - sporting - AMC - aku dah beli mamat ni pada umur 20 - 30M :rolleyes:

itu je dulu, tapi freddy adu pun apa kurangnya, cuma payah giler nak dpt permit.

Assalamualaikum.......

Owh, diorang pun wonderkid jugak ye..? Masa aku check, takde pun. Maybe kena mantapkan dulu baru 'Description' bertukar. Anyway, thanx EHC :)

Aku terjumpa lagi wonderkid dalam FM2007:

Lionel Messi.

Francesc Fabregas.

Patch 7.01 dah kuar. Apalagi, updatekan game korang B)

korang dpt x player yg ade tulis diaorg ni dubbed pd bintang lama2?

aku dpt dua..sorang dubbed as Gary Lineker dgn dubbed as Karl Henz Rumenige..tp bende tu x tetap,bile ko load baru bende tu x de lak..

kalu tgh2 manage try sekali sekala g board room mintak up kan budget, aku sll dpt up la walupon klub kecik mcm Koln tu..

err..patch tu versi lanun leh pakai tak?? :D

Hallo heheh sa member baru kat forum ni...cam best ja tengo perbualan kamu ni...puas saya cari download FM2007 yg FREE tapi x jumpa sapa boleh bagi saya link utk download FM 2007 ni? n kalau CD Ory berapa Harga d pasaran? :D

Assalamualaikum.......

Aku tak pernah tengok lagi orang kt M'sia beli FM2007 yang ori, hehe.. Beli je yg [lanun]. Murah pon murah, tak payah pakai Alcohol lak tu B)

Anyway, aku jumpa lagi wonderkid terbaru:-

Igor Akinfeev.

Charles N'Zogbia.

Anderson.

Carlos Zapata.

Patch 7.01 yang 'diperbetulkan' dah pun kuar. La ni cuma tunggu [biskut tawar] dia je. :(

salam sume manager2 hahah...aku br start main game ni dlm sebulan kot..itu pon abg aku iye2 srh main game ni..tp mmg syok la game nih..aku dah main 2 1/2 season ngan arsenal...mng EPL season 07/08..heheh

06-07

no 2 bwh Chelsea

07-08

campaion hehe

ni bbrp playa yg bakal meletup & besh,bli murah2 masa diorang youth contract lg...

sherman cardenas

bli dia ni start first season 750,000,kat clu bucaramanga...skang 08/09 value 5.5 million

nicholas millan

bli dari colo-colo..kat reserves aku manjang score ngan saivet..

henri saivet

sorg lg st yg bakal power,dubbed new david trezeguet tu..bli murah je dia ni

oscar ustari

goalie 3rd argentina masa worldcup itu hari...mmg besh ganti lehmann,bli mahal sk8 masa season 06/07,9 ++ million,tp mmg berbaloi..

bersambung.......heheheh

edited:sume screenies tu untuk season 08/09....

Edited by Pare'

kalu korang suke pemain mude, aku suke pemain veteran umur 32-34..walu kalu aku manage big team pon aku suke pakai org2 lame nie..hehe..ni antara nya..mamat nie kire best sebagai ball winner...pemain mude pon x leh celen..ko tgk statistik kat bawah tu dalam 17 match, dia score 10 bijik,10 assist dan 5 man of the match!!~~

IPB Image

pendapat kaki FM dari oversea yg sgt2 aku sokong..terutama yg aku merahkan tu...bende yg buat aku nak aje bersara main game ni kengkadang..tp nasib baik determination aku 15/20..keh keh..

Its noticeable as i work my way through the FM related forums, that people are again struggling with this new release of the game!.

The problem SI are about to discover, is NOT that people want or expect this game to be any easier, all they really want is a little realism!.

For instance, nobody expects to be beating Arsenal 5-0 away from home, but what they do expect is their 15 jumping 15 heading DC winning a majority of headers against Henry!.

This is the kind of problem the game is rife with!.

Your striker of finishing 17 composure 16 misses open goals repeatedly, whilst your opposition striker with finishing 11 composure 10 long shots 5 scores a hat-trick of blistering 30 yarders!.

Or your wingers with crossing of 18 cant manage a simple cross all game even with half a pitch worth of space, whilst the opposition DC with crossing of 2 pings in perfectly weighted balls to the visiting striker!.

These things just dont happen with such regularity in football and if you think it does then its time you stepped away from this game for good and let somebody who has a clue take over!.

Every little thing tactically is in favour of the AI. The biggest point being that the AI obviously knows what each little notch of the slider does, whilst most of US are still mystified?.

Suffice to say that your little rendition of the game, does not show a realistic view of each individuals match or team instructions and instead shows highlights of a game that never was, except for in the eyes of a poor match engine and influenced AI!.

Edited by BraDeRz

Assalamualaikum.......

Determination ko 15 Brader? Kiranya ko ni Fairly Determine lah ye, hehe..

Aku realize jgk perkara pelik mcm tu biasa terjadi, tapi anggap jelah ianya bad luck/unlucky. Kalau di pk kan sangat nanti boleh bunuh mood nk main game ni tau.

Anyway, aku discover Wonderkid lagi:-

Anderson

Igor Akinfeev

Salomon Kalou

Luka Modric

Anton Ferdinand

P/S: Nape sunyi sepi je thread kita ni..?

aa h kan..mane org nie..

aku manage bayern balik hehe,beli david villa..power siut..dia ade kluase 24juta jek..sape manage klub besaq leh la beli..kompom 20 bijik lebih dia leh score..finishing 20!~~

Edited by BraDeRz

apsal sengap je ni....??

neway, aku dah main 4 season dah....pakai man utd...hasilnya, 4x menang epl, 3x comunity shield, 2x league cup, 1x fa cup.....piala eropah xpenah lagi...huhuhuhu...

pada pendapat aku, fm07 ni korang kena pandai jaga moral pemain dan buat strategi....

mula2 susah la jgak aku nak handle...tp ble dah lme2, dah ok dah....hehehehe....(kadang2 main save load gak...)

kekayaan kelab aku dah berjaya menandingi kekayaan barcelona....huhuhu...bkan senang tuh...

korang bley cube beberapa player yang memang sempoi:

rafinha

dani alves

micah richard

pique

ustani...tp brave kurang....

castelen

manuel fernandes

renato

anthony van borre

rossi

alan smith....kne pandai gne dia....

john carew

denilson

zaccardo

chiellini

diego

nuri sahin

van der vaart

ada byk la lagi yang aku dah cube....aku pun dah lupa...nnt klo igat aku sent lagi....