Jump to content
DukunX

Football Manager 2007.

Recommended Posts

ko ade pakai ke yg feeder klub? besh tak..

feeder club. :( ini yg sedihnyer nie. musim kedua aku dpt ac milan sebagai parent club aku. leeds kelab kecik jer braderz. player pun biasa2 jer. bila nak minta loan dr milan mmg confirm dpt...loan pemain reserve pun diorg tak mau dtg. cais....terhina aku jadinya. :angry:

nie sekrang aku main game baru amik juventus. mmg cantik. main pun best. tak pernah kalah lagi sepanjang 22 perlawanan. tapi tulah 17 mata kena tolak.

sistem feeder tu yg best nyer bukan aper..kalo ade potential star player yg main kat kelab tu ko beli beli. diorg mmg tak ada kuasa nak reject asalkan bayaran tu berpatutan.. juve aku banyak feeder kelab. tapi aku tak tgk player bagu2 lagi sbb kat juve pu aku tgh penng nak rotate pemain aku. silap sikit tak puas hati. ade jer tak kena. mcm main sim city pulak. :angry:

mcm ne ko leh dapat parent klub tu??kalu mintak feeder apply kt board kan? :rolleyes:

yup. suma tu kita minta kat board. tapi tgklah juga pada keputusan board. diorg ambil masa juga nak cari. tapi masa kat leeds ade term yg menyatakan ac milan yg jadi parent club aku nie ade byr duit secara anual. kira mcm support sikit finances. adelah juga makan tahun sbb aku minta awal tahun depan. musim seterusnya barulah borad aku umumkan parent club aku.

:angry: cis kalah lak ngan inter 2-1 dlm game league cup. x per second round main kat home. (mcm tak percaya jer materrazi amik free kick boleh masuk. siotlah buffon. main2 ker.

p/s:tgh layan game ni sambil2 tgk forum dlm putera.com :P

:lol:

aku dah nak abis season pertama, liverpool juara dengan game masih ada 6 perlawanan lagi.

kehadiran luis jiminez(ternana) menguatkan barisan midfield cover untuk riise, dan pennat.

dengan belum lagi tewas dalam EPL, juara sumbangsih dan piala liga aku sendiri macam tak percaya.

semi-final CL dan piala FA dengan Man U masih on the way.

ada rahsia ke :lol: cam biasalah aku terap tektik dari FM2006

4-1-2-1-2 untuk home dan 4-1-3-2 untuk away.

sissoko dan alonso main pulak bagus sampai aku pening nak rotate DM.

one of the striker aku bagi free role, untuk liverpool biasanya untuk kuyt atau bellamy.

lepas ni aku sambung lgi tips.

p/s: macam senang la pulak FM2007

:lol:

aku dah nak abis season pertama, liverpool juara dengan game masih ada 6 perlawanan lagi.

kehadiran luis jiminez(ternana) menguatkan barisan midfield cover untuk riise, dan pennat.

dengan belum lagi tewas dalam EPL, juara sumbangsih dan piala liga aku sendiri macam tak percaya.

semi-final CL dan piala FA dengan Man U masih on the way.

ada rahsia ke :lol: cam biasalah aku terap tektik dari FM2006

4-1-2-1-2 untuk home dan 4-1-3-2 untuk away.

sissoko dan alonso main pulak bagus sampai aku pening nak rotate DM.

one of the striker aku bagi free role, untuk liverpool biasanya untuk kuyt atau bellamy.

lepas ni aku sambung lgi tips.

p/s: macam senang la pulak FM2007

emm...nampaknye topik dah bertambah menarik. minta2 lepas nie boleh buat diskusi pasal taktik. Aku dah main sampai habis musim dgn dua kelab dan game file yg berlainan. Leeds dan Juventus. Dua2 kelab yg bermain dlm liga kedua negara masing2. Dan aku dapat satu kesimpulan yg mungkin manager2 sekalian rasa bersetuju atau tak bersetuju dgn pendapat aku nie.

Leeds. sebuah kelab liga championship enggeris. target board no 1 untuk final postion untuk habis season. Pemain tahap hampas. mcm2 aku buat taktik tak menjadi. yg paling aku bosan sekali bila dah leading 1-0 ker 2-0 ker..boleh kalah bila habis game. pelik2. Last2 aku kena pecat. Budget kecik untuk permulaan musim 1.2 juta pound jer.

Juventus dlm serie B poket kelab agak kecil. 8 juta pound pada permulaan musim. tapi lagi hampas bila aku berjaya bawa naik ke serie A budget 800k. Pening2. Nasib baik ade del Peiro, nedved, camoranessi, trezequet and buffon. Pergh dalam dilemma aku bila nak start musim nie. Tactic aku tak bagi pening2 sgt simple. 4-4-2 jer. Menyerang dari kedua belah sayap aku sbb ade nedved ngan camoranessi.

Ehc senang sbb ko amik kelab besar. Kalo kelab kecik nie mmg payah sikit. Mmg nak kena betul2 taktik dia. pe pendapat ko and manager2 sekalian? :rolleyes:

hehe liverpool aku da masuk tahun 2011 player pakat2 rebel xmo renew contract! ampeh tol..pastu team lain senan2 je amek..free transer lak tuh! padahal dlm league position 3th.. <_< ok la tuh..xkan nk asik dok atas j ha!! demand tol player2 nih :lol:

skang aku maen beu amek roma lak..hm..seria A ni cam senang je league die :P

saje nk share player : van damme (DLC) value 1M - tp bole angkat dlm 4M camtula, lupe dr club mane, bremen kalo x silap..try2 la usha kalo ketandusan def :P

hehe liverpool aku da masuk tahun 2011 player pakat2 rebel xmo renew contract! ampeh tol..pastu team lain senan2 je amek..free transer lak tuh! padahal dlm league position 3th.. <_< ok la tuh..xkan nk asik dok atas j ha!! demand tol player2 nih :lol:

skang aku maen beu amek roma lak..hm..seria A ni cam senang je league die :P

saje nk share player : van damme (DLC) value 1M - tp bole angkat dlm 4M camtula, lupe dr club mane, bremen kalo x silap..try2 la usha kalo ketandusan def :P

laju betul ko main. bior betul kehlvo. :blink:

hhehe..betolla..kan da ckp, aku maen fm ni sblm raye lagi..tu yg da smpi 2011 tuh :P

sape2 ade beli podolski x? first season dlm 18M je..pastu kalo ade team lain beli mesti dlm 30M+ camtu..

hhehe..betolla..kan da ckp, aku maen fm ni sblm raye lagi..tu yg da smpi 2011 tuh :P

sape2 ade beli podolski x? first season dlm 18M je..pastu kalo ade team lain beli mesti dlm 30M+ camtu..

emm....podolski kalo dah pergi bayern FC susahlah mau angkut keluar. sekrang nie aku main kelab juventus. second season. sekali lagi aku berada dalam keadaan hampeh. takde transfer budget yg banyak. tadi baru jer aku jual ruben oliviera. dapat juga dpt 6 juta pound. sbb masalahnya aku nak cari pemain defend backup. sekali kovac ngan tudor cedera pastu boumasoung pun nak cedera juga mampus aku cari defend takde nanti.

kehlvo...pemain defend yg ko rekomen tu dlm game ko positioning dia baper. sekrang nie rate positioning dia 13 jer. was2 lak aku nak beli walaupun herge dia 190k jer. <_<

a ah..kt aku ni positioning die 11 je..tp tiap kali main rate 7-8-7-8 camtu la..

lagipon marking, tackling,bravery die tinggi kan? :) ups to u la..aku cdgkn je hehe

kalo ko nk try yg laen ni ha > petri pasanen (DRC)..bole dpt dlm 4M camtu, value die lupe lak..

yg ni pos,markin,tack ok..tp bravery kureng skit.. :)

ok dah ramai main game ni..bagus leh bincang sama2...aku control team MU..baru main..half season..setakat ni aku dah beli 2 pemain...keeper Igor Akinfeez dan Marcelo dari Brazil...Marcelo ni mmg bagus...budak muda lagi..main WD/DL...selalu dpt MOM...masa aku start nk main, Ferdinand wat hal...nk blah dari club..so aku jual ke Chelsea dgn harga 32 juta pound...nasib aku dpt budak Marcelo tu...berbaloi gk laa jual Ferdinand..

Untuk taktik lak aku main 4-1-3-1-1...taktik ni guna masa FM06 tapi kat FM07 ni kurang menyengat skt...Saha aku tak power...kena cari striker yg mantap skt..Rooney pun leh tahan laa...ada saper jumpa bintang baru? boleh share??

Kat midvalley rasanya ada...Lowyat sure ada...smlm tgk kat seremban pun dah ada...then aku ada nampak CM07...aku ingat CM dah mati dan jadi FM...rupanya dia pun ada lagi..tp lum pernah try...

Ehc senang sbb ko amik kelab besar. Kalo kelab kecik nie mmg payah sikit. Mmg nak kena betul2 taktik dia. pe pendapat ko and manager2 sekalian? :rolleyes:

begitulah aku dukunX, aku akan start main game baru FM2007 sememanganya aku pilih Liverpool dulu,

yer lah walaupun club besar hanya pada reputasi tapi transfer bajet still ciput.

setelah aku abis 1st season

1. champ EPL

2. champ Piala FA (beat arsenal 2-1)

3.Piala Liga (beat blackburn 4-1)

4. piala sumbangsih (beat chelsea 2-1)

5. champ CL (beat valencia 3-1)

semua perlawanan aku dpt juara, dan yang paling aku puas hati aku tak perlu nak beli player yang

mahal2(lagipun duit mmg takde) just van borre (DCR/WR) dan luis jeminez.

pemain2 existing pula menunjukkan permainan yang sgt baik, riise, aurelio, gonzalez dan kewell menunjukkan permainan yang stabil, riise dan gonzalez merupakan gandingan DL, AML yang cukup kemas

dibahagian kiri. sebelah kanan anthony van borre dan jimenez juga merupakan nadi serangan.

bahagian gol keeper aku sgt bengang dengan performance riena yang melepaskan gol2 yang biasa (menurut report dan highlight sesuatu game). lansung aku terpaksa amik veteran keeper dudek, dan dudek menunjukkan persembangan luar biasa dengan 7-8-9 dia punya rating setiap game.

defend tengah pula aku hanya rotate, carragher, hypia dan agger. cukup baik gandingan mereka. paletta aku antor ke reserver.

untuk DM, aku gilirkan sissoko dan alonso, alonso yang bermain cukup baik tidak mematahkan semangat sissoko yang juga bermain baik walaupun sering menjadi sub kepada alonso dalam 20 minit terakhir perlawanan.

untuk striker, liverpool hanya ada 4 pada mula2 season, kuyt,bellamy,crouch dan garcia. walaupun garcia lebih kepada att mid namun kekadang garcia tidak mengecewakan untuk menjaringkan gol. pada awal season kuyt lead liverpool top scorer namun oleh kerana kecederaan panjang akibat kelalaian aku sendiri dengan tidak memberi rehat dan tunggu sehingga kuyt dapat match fit menyebabkan mamat ni cedera 4 bulan. bengang aku. namun crouch membalas kepercayaan dengan menjaringkan gol dan gol dan gol, sehingga abis season 1, dia lead top club scorer dengan 28 gol :D.

dan untuk AMC. sudah tentu captain gerrard menjadi pilihan utama, gerrad diletak pada AMC pada home game dan MC pada away game, dan merupakan MOM terbanyak pada season 1 untuk EPL sebanyak 15 kali

tempat ke 2 ballack (chelsea) sebanyak 12 kali.

dan ketika menuju abis musim, aku tengok kantung duit kelab dan berhutang sebanyak 8 juta :))

begitulah serba sedikit. semua pemain yang sedang di"loan'kan aku hnya perhatikan performance mereka berdasarkan rating semasa.

masuk season 2 :D sedang friendly.

terkejut aku, lepas abisnya season pertama. greece approach aku untuk jadi manager negara tu namun aku

tolak, menurut tips yang sentiasa di tayang dalam Fm 2007ni, kalau kita tolak sesuatu offer, ia akan menjadi kita lebih popular.

setelah memenangi semua perlawanan musim 1 duit byk masuk, sponsor dan sebagainya sehingga aku dpt mula membeli dengan bajet 42juta pound. fuhh hebat sekali. lalu aku bid dan berjaya beli.

1. Theo Walcott (tengok personal dia, dia minat liverpool :D ) - 15m

2. freddy adu (player muda wajib) - 2m

3. anton ferdinand (adik rio ferdinand, aku bosan dengan scout aku yang tak abis2 promote player ni) -

13.5m

4.vincent degree( keeper muda yang best masa Fm2006) - 70k

itu je player yang aku nak beli untuk season kedua.

-finnan

-fowler

ini player yang aku tak sambung contract walaupun aku tanya pendapat ast finnan dan fowler masih bagus, namun decision ditangan aku.

begitulah menjadi manager di alam maya

aku ingat nak main dulu game ni bersama liverpool sehingga dapat pegang england dan menjadi juara wolrd cup. barulah aku akan start game baru dengan amik R&D (Rushden & Diamond) sebagai team permulaan.

to be contineu........

wahh menarik...satu ulasan yang lengkap dan padat..macam ulasan dalam majalah bola pulak..hehehe...anyway tahniah sbb berjaya mengemudi Liverpool dengan baik...

skg ni aku manage MU...fuhh susah bangat...takde striker yg betul2 power...selalu lawan gol 1 @ 2 jer...lum ada hatrik dari Rooney atau Saha...pening aku nk letak dorang ni...kadang2 wing aku, ronaldo dan giggs je yang jaring...mungkin dorang ni kena kwal ketat kot...tp tgk analisis byk tendangan yg tersasar...kaki dah bengkok kot...

so nk minta cadangan skt...mana penyerang yg power eh? nk beli Klose mahal sgt lak...ada saper pernah pakai Rafael Sobis? ok tak budak ni...

alamak dukunX aku pon nak gak laa cd ni boleh copy untuk aku tak..aku beli yg fm2006 tu cam haram laa takleh pakai....kecewa pon ada..dah laa menyusahkan pakai alcohol tu

aku tinggal kat seremban. xde hal. cuma camne leh aku contact ko kalo ko berminat. x pun kalo ko dekat dengan area seremban ko leh turun kat terminal 1. ko cari kedai level paling bawah yg jual cd game. sbb aku mula2 dpt cd tu kat kedai tulah. tapi tak tahulah sekrang nie mcm mana.

player muda2 nie aku rasa season kedua pun aku takleh nak syorkan sape2. sbb aku punya budget untuk transfer dan scout terlalu terhad. aku tak tahu ape masalahnyer dgn Juve tapi mungkin sbb dia banyak kot bayar duit denda hari tu.

Ok Ehc dah bagi report ttg team dia. nie lak team aku. Juventus.

GK-G.Buffon

DR-J.Zebina

DL-G.Cheillini (nie player muda yg mempunya attribute yg bagus. korang leh tgk dlm game fail korang.)

DC-R.Kovac

DC-I.Tudor

MR-M.Camorranesi

ML-P.Nedved (kuda tua yg masih lagi hebat walopun nak masuk umur 34 thn)

MC-G.Gianechidda

MC-C.Zanetti

FC-D.Trezuquet

FC-A. Del Piero

Tak terlalu banyak perubahan 1st team yg aku buat. walaupun pada musim pertama aku ade peruntukan perpindahahan sebanyak 8 Million pound. 23 win 12 draw 3 lost. mungkin sbb lawan dgn kelab serie B. senang sikit nak menang. itu pun masa mula2 nak naik ke tangga ke dua punyalah susah. bayangkan dah menang 6 kali pun masih duduk kat tangga tercorot. sbb kena potong 17 points.

taktik permainan aku lebih menyerang melalui sayap. 4 serangkai pemain penyerang...nedved, camoranesi, trezuquet n del piero mmg takde belas kasihannyer kalo nak merobek gawang gol pihak lawan. seteru aku dlm serie B musim lepas adalah Napoli n Piancenza. Dua kelab tu aku takleh menang kat tempat dia. kekalahan satu lagi tu aku bagi second team main. teruk kena belasah.

buat masa nie ..ini saja yg aku boleh bagi sbb sebenarnya team Juve tak teruji sepenuhnya. so aku tgh prepare untuk musim kedua. dan masih tidak membuat sebarang pembelian pemain. (Budget gaji pemain dah over rate.) :lol:

wow,

so skrg dukunX sudah berjaya mengembalikan Juventus ke serie A.

dan aku rasa tak lama lagi dukunx akan jadi favorite person for Juventus club and fan

jika berjaya bawak juventus menang seria A.

aku baru nak mula EPL musim ke 2. piala sumbangsih lawan chelsea lagi

riena sekali lagi ditimpa kecelakaan, patah tangan sewaktu friendly dengan lazio

so kena rehat 5 bulan.

jadi aku terpaksa tarik kirkland dari reverse team.

begitu juga dengan striker djibril cisse. penyerang kesayanganku yang telah diloankan ke marsiele

dari season pertama aku cuba recall tapi takde dalam claus pulak.

so skrg aku dah ada 4 pure striker, bellamy,kuyt,crouch dan cisse untuk melengkap senarai striker

dan aku rasa dapt untuk menampung jumlah perlawanan yang lebih byk untuk musim ke dua ni.

dan cisse terus membalas kepercayaan aku pada dia dengan mencipta hatrik ketika membelasah lazio

5-1.

tak sabar nak lawan chelsea. :lol:

Aku plak main Man Utd, team fav aku, ..

1st season aku menang EPL, Champions league (final dgn chelsea) & League cup (final dgn chelsea). FA cup kalah di final dgn arsenal (malas dah nak restart byk kali. Tukar tactic macam2 pun kalah jek)….hahahahahhahaha

Pemain yang aku beli ialah david villa shj….aku nak beli torres tp attribute dia agak kurang berbanding dgn villa. Tp biasalah, walaupun byk player yg power tp susah nak maintain. Kadang2 main dgn team cikai baik rooney, villa ataupun saha boleh buat hatrick tp next game dgn team cikai jugak, tak boleh nak score langsung.

Defender Man U plak agak ramai dan aku pening nak rotate.

Setakat ni yg paling pelik aku pernah tgk ialah apabila keeper aku (kuszack) lari keluar jauh dari kotak penalty (mungkin nak tendang bola) tp terlepas (terkepan dr bola) dan player lawan dpt jarring gol dgn mudah…..hahahahahahhahahahaha…hampes….

Second season aku dah menang piala sumbangsih (arsenal), Piala EURO (pemenang Champ league & EURO CUP, main dgn arsenal) dan World club championship (club international dr brazil).

Player yang dah di beli setakat ini hanya van der vorre dan Pablo vitti shj. Duit tak banyak. Mintak dr board tak dpt2.

Setakat ni masih lg di tangga ke-13 dengan perbezaan perlawanan sebanyak 5 game dari pendahulu (arsenal) sbb gi main world club championship.

Mungkin kalau menang 2nd season ni, aku nak try amik club kecik2 seperti leeds ataupun try juventus.

Tp yg aku hairan ialah kenapa kebanyakan club kat EPL logo dia (kat atas) tak guna logo betul. Sekadar logo cam perisai dan kaler home club tersebut. Tp aku ter perasan kalau kelab kecik2 di England atau club lain selain England ok je guna logo ori diorang….

Tp yg aku hairan ialah kenapa kebanyakan club kat EPL logo dia (kat atas) tak guna logo betul. Sekadar logo cam perisai dan kaler home club tersebut. Tp aku ter perasan kalau kelab kecik2 di England atau club lain selain England ok je guna logo ori diorang….

logo ni takleh sembarangan dgunakan. kena minta kebenaran

cuba anda tengok starp-up sebelum masuk menu games

terdapat kebenaran disitu terhadap pengunaan sesuatu logo.

rasanya la.

a'ah...betol tu..ala lagipon ko bole donlod facepack, kits n logo2 sume tu..bnyk da websitenye skang.. salah satu nye ko leh try carik kt cni >sortitoutsi

ako skang maen pkai bola nike yg wane biru kuning tu..cun gak :P

aku sebagai manager ygb berpengalaman selama 38 tahun dlm manager ni..cheewahh..berharap x yah lah bising ko ni manage kelab besar ke..kelab kecik ke..ko manage kelab kecik@besar ko manage je laa..x yah eksyen ckp org manage kelab besar ni memacam and ckp org manage kelab kecik ni memacam etc..bende ni aku perati dr dulu..kat putera lama sampai gaduh2 pastu aku gak bersembur berleter pasal ni kt putera lama dulu..so x yah bising2 ok???

yahhhoo..aku dh dpt cd nye...siap beli dua,dvd dgn cd biase..saje jek..haha..tauke siap bagi diskaun yg cd biase tu rm3 jek..

sungguh terpuja teruja aku br main sket jek..lum godek2 sgt...

IPB Image

oleh kerana "kegengsteran" aku, maka aku di ban satu match...mula2 aku ingatkan bug aku x leh change taktic..rerupenye aku x de kat bangku simpanan tu..asistant aku take over..nasib baik menang...

Edited by BraDeRz

aku sebagai manager ygb berpengalaman selama 38 tahun dlm manager ni..cheewahh..berharap x yah lah bising ko ni manage kelab besar ke..kelab kecik ke..ko manage kelab kecik@besar ko manage je laa..x yah eksyen ckp org manage kelab besar ni memacam and ckp org manage kelab kecik ni memacam etc..bende ni aku perati dr dulu..kat putera lama sampai gaduh2 pastu aku gak bersembur berleter pasal ni kt putera lama dulu..so x yah bising2 ok???

yahhhoo..aku dh dpt cd nye...siap beli dua,dvd dgn cd biase..saje jek..haha..tauke siap bagi diskaun yg cd biase tu rm3 jek..

sungguh terpuja teruja aku br main sket jek..lum godek2 sgt...

oleh kerana "kegengsteran" aku, maka aku di ban satu match...mula2 aku ingatkan bug aku x leh change taktic..rerupenye aku x de kat bangku simpanan tu..asistant aku take over..nasib baik menang...

alah rileklah braderz. nie pandangan bukannya jadi bahan gaduh pun. :P

ganas betul ko braderz. hehe nie ciri2 maurinho ke ade pd ko nie braderz..haha.(FC Bayern tuh).

wah kehvlo dah bagi port ape lagi aku nak tukar bola tuh. heheh.

emm...adei. aku dah start pening kepala. emm korang ade ape2 idea tak. sbb aku pun pening nak selesaikan masalah nie. mungkin sbb aku tak pernah main fm 2005.2006 aku dah miss sesuatu dlm fm nie. (sbb biasa main cm je). sampai nka tido pun bole fikir pasal taktik) <_<

sekrang juventus aku dalam keadaan bahaya. tangga 16 dari 20 pasukan serie A. yg buat menjunam nie...3 perlawanan terakhir aku kalah jer. bukan sikit2. 3-0....3-1....angin jer aku tgk. 2 tempat aku dan satu tempat lawan. mcm biasa aku standard team kalau home aku guna tactic menyerang. kalo away aku letak normal jer. tapi masih juga kalah. baru main 8 perlawanan. 1 W 3 D 4 L.

korang kalo kalah pernah tak marah pemain...?

em so mcm mana.Ehc ade idea, braderz ker kehlvo sape2 jelah.

p/s:akublur aku dah reply ko punya message. :lol:

sekrang juventus aku dalam keadaan bahaya. tangga 16 dari 20 pasukan serie A. yg buat menjunam nie...3 perlawanan terakhir aku kalah jer. bukan sikit2. 3-0....3-1....angin jer aku tgk. 2 tempat aku dan satu tempat lawan. mcm biasa aku standard team kalau home aku guna tactic menyerang. kalo away aku letak normal jer. tapi masih juga kalah. baru main 8 perlawanan. 1 W 3 D 4 L.

korang kalo kalah pernah tak marah pemain...?

em so mcm mana.Ehc ade idea, braderz ker kehlvo sape2 jelah.

p/s:akublur aku dah reply ko punya message. :lol:

:D, ini fenomena biasa bila ko manage walaupun team kecik dan besar,

aku biasaje, kalau team aku kalah mmg aku akan hentam, terutama pada

pemain yang main dengan dapat rate rendah,

ko kena tegas dukunX, tapi jgn judge player tuh dengan 1 game,

sometime ko kena jugak angkut striker dari reserve atau pemain muda

tak kira lah position apa, depend on mana posisi yang lemah

then cuba tengok player punya current morale, cuba jgn bagi player yang

bermoral good ke bawah untuk main, kan skrg dalam Fm2007 ni kita leh

tengok keyakinan seseorang pemain terhadap team yang bakal dilawan ;)

dan yang refer jugak pada training, tanya player adakah perlu kepada coach baru

dan cuba untuk lebih berkomunikasi dengan player.

dan cuba juga tukar taktik, kot2 ko dah angkut ramai player baru yang belum lagi

dapat adapt dengan current taktik tu, jgn takut, perubahan mmg kena ada.

p/s: braderz :P , kat sini hanya manager di alam maya tak guna nak bertegang urat just

for fun bro.

saje nk share player instruction ngan korg..yg ni aku ade bace kt forum manetah..pastu aku try la wat kt player aku..so far so good la :)

ok sbg contoh aku amek DL aku, van damme (yg aku rekemen kt dukunx :P)

pastu aku wat player instruction berdasarkan ni;

passing 15+ = Long etc <14 = "Short"

cross 14+ = "Byline" <13 = "cross from deep"

accelerate/pace 15+ = "Forward runs"

dribbling 14+ = "Run with ball"

tackling 14+ = "Hard"

hehe..sape2 ade nk share camne nk instruc player dgn btol leh la kasik :P