Jump to content
DukunX

Football Manager 2007.

Recommended Posts

Disebabkan aku terlalu excited hari nie sampai takleh nak tido jadi aku bukalah topik nie. Sorilah Ehc. den dulu buka topik nie.

wokey.... dah cari...dah dapat....dah install....dah main pun. Walaa :lol: mmg best FM 2007 nie. Walaupun pening sikit sbb nak melayan pihak media nie....takpe FM 2007 mmg boleh layan.

Apa yg menarik? wahaha sbg manager kita leh select second nationality. dah lama aku nak macam tu akhirnya tercapai juga.

masa processing pun dah tak lembab sangat. pastu kita boleh tumpukan pada penigkatan skill pemain youth kita. kira training tak campur pun. (tapi mmg pening sikit sbb banyak kerja nak kena buat masa mula2 dpt kerja as manager)

seperti biasa aku amik club leeds united. ( favourite team aku. kemudian aku bagi senarai pemain sbb pemain dia banyak yg low profile.)

buat masa nie aku tgh mencari tactic. nak menyesuaikan tactic yg best agak susah sikit. sbb nak cilok dr website rasanya belum ade lagi.

ok aku tunggu komen korang lak dr peminat2 fm. :lol:

:P best la ko

aku kantoi ni, file yang aku donload tak leh nak baca lak.

ingatkan problem virtual tuh, aku try ngan alcohol & daemon pun mmg tak dpat :ph34r:

bengang betul, kat tempat aku rasanya lum ada lagi kat kedai, tapi sat lagi masa lunch aku nak try intai gak.

ko explore dulu dukunx. lepas ni aku menyusul. flight aku delay nak gi UK :D

nk cilok tactics?hhah pi kt throw-in dot com..dah ade pon haa..

tp sye try cam x jadik je..tatau la coz skang moral player down giler haha

half season wat eksperimen tactics..pastu asik kalah je smpi jatuh ke 17th ha :P pehtu player2 sume rebel xmo smbung contract ahaks

dukunx pls tolong aku.

aku dah donload FM2007 tapi problem languages la pulak.

ada itali, portugis, ntah apa lagi, tapi takde english.

boleh tak ko past aku file english.ltc dalam folder data/languages :D

boleh tak?

kat kedai apek dah jual ke? dwload stail pakai yg image gak ke?

dah ade patch tak? :)

patch rasenye tade lagi kot..

yg ako install ni, install dan maen tayah mount image.. :)

wei citer la ape yg besh nye game terbaru nie....

wow, akhirnya dapat jugak ku google file english.ltc untuk main game FM2007,

game baru ni lebih cun, solid dan fast.

begitu juga dengan interface yang cukup mengancam

nak citer pasal new talent player mmg tak sempat.

aku cam biasa dengan Liverpool FC menang semua friendly game plus

beat chelsea 2-1 untuk piala sumbangsih :D.

EPL baru nak start lawan ngan reading tapi aku stop dulu, :lol: mmg tak sabar.

main dgn liverpool awal season ni mmg susah skit dengan bajet ciput untuk beli player

power2. cuma aku try nak dptkan regular pemain muda aku sebelum ni seperti

- vincet kompany

- anthony van borre

- leighton baines

- adu

- igor akinfeev

dan byk lagi, messi skrg pun dah mahal giler :D

dengki tengok chelsea yang duk shopiing dengan angkut luca toni.

FM2007 lebih mengancam, seperti kata dukunX dengan ada second nationality untuk manager,

kita dpat lebih komunikasi dengan player, separate training yang lebih baik, player senior jadi mentor kepada player muda, ayat2 semangat dari manager yang lebih specific dan byk lagi yang belum di explorer.

come on semua, gegarkan FM2007.

pertama sekali aku minta maaf pada rakan2 sekalian sbb menghilang kan diri. asyik sgt main fm2007. dan pada ehc minta maaf banyak2 sbb tak dpt tolong masalah ko hari tuh. wala apapun ko dah dpt settle. tahniah.

pada braderz kalo ko nak cd install yg tak yah pakai alcohol dan daemon nie aku ade cd dia. kalo ko nak aku leh tolong usahakan....sbb cd dia biasalah bukan tulen nie paham2 ajerlah yer. tapi fail dia besarlah 1G. (kalo berminat bagi add ko aku postkan) :P

ok aku dah habis satu musim dah main. huh....giler susah betul. mmg sebijik exp dia bagi mcm real life untuk manage sesebuah kelab. pening siooottt :blink: .

ok aku nyatakan kat sini. aku amik italy as 1st nationality dan malaysia sebagai 2nd nationality aku. Board expection untuk Leeds aku menang ChampionshipLeague( Liga bawah EPL). habis musim aku dpt kedudukan 11 jer. hampas.

dari pemerhatian aku untuk main fm2007 kali nie mmg betul2 kita kena tahu tacticlah. mcm kehlvo ckp guna tactic power org lain belum tentu tactic tu boleh berkesan dlm game kita. (mmg aku akui aku cuma tahu secara umum jer pasal tactic ni).

sebagai manger kita kena peka dgn sebarang perubahan dlm taktik pasukan lawan(tak hairanlah ade tactic time wasting).

pastu kalo pemain utama kita cedera..dlm game nie digalakkan dia main dulu kat reserve lepas sembuh. yg nie korang leh right klik kat nama player pastu korang decidelah baper lama dia main kat reserve. pastu player tu dah cergas dia akan balik secara automatik dlm 1st team. sbb digalakkan sbb aku degil nak juga pakai player tu. x sampai 10 minit main dah cedera balik. padan muka aku.

musim 2007/2008 nie aku dpt parent club ac milan. tapi nak loan player pun susah.(player tak mau dtg walopun main reserve). budget transfer 101k. ade ke patut. sekrang nie aku tumpukan untuk develope pemain muda. so tgh cari coach 4 bintang ke atas.

Line up 1st Team Leeds 2007/2008

GK-N.Sullivan

DR-G. Kelly

DL-F.Richardson

DC-P.Butler

DC-M.Kigallon

MR-K.Carole

ML-A.Lewis

MC-G.Todesco

MC-D.Dunn

FC-D.Healy

FC-R.Cresswell

p/s: Lupa plak nak beritahu. korang boleh tampal gambar korang kat manager profile korang hehe. Best2.

gambaq team gua hahahaha ac milan tue

pst.. robin van persie asyik bagi gol setiap perlawanan begitu juga ricardo olivera

gilardino tak tau nak kata sebab dia injuired dua bulan ma, nie baru sehat ma

Edited by Mido Ban

pada braderz kalo ko nak cd install yg tak yah pakai alcohol dan daemon nie aku ade cd dia. kalo ko nak aku leh tolong usahakan....sbb cd dia biasalah bukan tulen nie paham2 ajerlah yer. tapi fail dia besarlah 1G. (kalo berminat bagi add ko aku postkan) :P

tgk la kalu aku still x dpt gak sbb aku akan g KL next week.. :)

so..godek2 la lg rahsia2 dlm game terbaru nie

tgk la kalu aku still x dpt gak sbb aku akan g KL next week.. :)

so..godek2 la lg rahsia2 dlm game terbaru nie

ok cantik. nanti aku nak juga tahu pendapat ko lak braderz n kengkawan yg lain juga. sbb aku sakit hati dah dgn taktik nie. mcm2 cara aku dah buat. bertambah sakit hati lagi adelah. satu yg aku perasan dgn team Leeds United aku nie diorg main mcm takde semangat. tak kisahlah away ker home ke...mesti kena bolos dulu. pastu bila dah motivate sikit masa rehat baru nak main sungguh2. kalo nasib baik seri. kalo yg tak best tu kena belasah lagi adelah.

tadi baru jer dptkan Gk baru Almunia dari Arsenal free transfer. Mmg masalah besar kalo amik kelab kecik nie. takpe aku main sampai kena pecat dulu baru aku buat game baru. so far aku tgk board aku leh bersabar lagi. status manager aku pun dah under fire manager. Ehc ko takde ke tips bagi tactic untuk kelab kecik nie.

emm...game fm 2007 kali nie kita boleh tanya pendapat pada player kita untuk dptkan new signing dr player kita. (mcm Ehc kata lebih banyak cara untuk kita berinteraksi). tak kisahlah untuk dptkan player ataupun staff baru. yg penting duit mesti ade.

masa match game pulak kita boleh ubah tactic dgn cepat dgn klik pada nama team pastu quick. nanti kita ade split view antara tactic dgn permainan padang masa tu. jadi bagi sape2 manager yg suka pada tactic ini mungkin satu kepuasan bagi diorg (kecuali aku jer. :angry: )

lagi satu sape yg pilih kelab kecik nie hati2 sikit dgn finance. sbb bahagian jaga duit kelab mmg jaga betul. kalo kurang dior boleh cut budget untuk scout korang. dekat board dah diberitahu sejauh mana diorg akan biayai kos scout kita. tapi aku rasa kelab besar takde masalah.

untuk training kalo korang dapat sediakan satu coach untuk satu tugasan coach lagi bagus sbb ini dpt mengurangkan bebanan coach dan coach boleh tumpukan lebih perhatian pada satu2 tugasan. kecuali budget kecik macam aku nie kenalah pandai2 cover. seorg coach kena cover dua tugasan.

lagi satu perhatikan betul2 dgn status coach yg korang sign tu sbb ade coach untuk first team ngan youth coach. kalo korang bagi job untuk coach, coach2 korang nie boleh cover tugasan untuk first team dan youth team. mcm player yg dah nak bersara tu cuba2lah tgk diorg punya personal dan lihat aper perancangan diorg lepas bersara. kalo diorg nak jadi staff tak kiralah coach ker scout ker physio ker....asst. manager ker korang boleh bagi pendapat sejauh mana keyakinan korang pada player tu untuk jadi coach.

Ehc ko takde ke tips bagi tactic untuk kelab kecik nie.

emm...game fm 2007 kali nie kita boleh tanya pendapat pada player kita untuk dptkan new signing dr player kita. (mcm Ehc kata lebih banyak cara untuk kita berinteraksi). tak kisahlah untuk dptkan player ataupun staff baru. yg penting duit mesti ade.

:D, ok untuk tip-tip manage pasukan bawahan dalam FM2007 ni aku lum try, ko tengok la ni kul bper aku post msg ni, FM punya pasal.

cuma kalau dulu aku try tuk dptkan player yang power tapi sama liga dengan club aku atau bawah sikit. biasanya tip ni menjadi. bukan apa, harga tak mahal sgt dan menjadi.

dan pasal bajet bukan takat club kecik dukunX, ko bayangkan, aku ni fanatik liverpool, so sememangnya dari CM lagi aku akan manage liverpool sbg game pertama, ko bayang berapa transfer bajet. dekat2 8Million je bro.

nak beli player2 pun susah. ko kena betul2 intai player yang boleh dibeli dengan harga dalam 1M-3M.

aku dah berjaya beli

1. van borre - DRC/DMRC - untuk cover finnan - 1.5M

2. luis jimenez - ternana - AMRLC - power giler - 3M

yang lelain sedang bid lagi/

Pablo Vitti jasper

Alton Thelwell

Steven Fletcher

Danny Haynes

Matt Jansen

Mateusz Cieluch

Micah Richards

the next players u should buy.......

tempat aku xde jual cd nye la..nak dwload x leh sbb dial up..hehe..ape2 pon sape dh abes satu season leh la wat ulasan sket...

Baru habis season pertama kelmarin. Manage Manchester United, menang Premiership dan FA Cup.

Oleh sebab baru satu musim, jadi aku tak dapat cadangkan mana-mana wonderkid lagi. Freddy Adu yg dah berzaman jadi wonderkid dalam edisi-edisi CM/FM yang lepas, tapi tak tahulah kali ini sama ada ia akan menjadi ataupun tidak. Aku sign Adu dan Anthony Van Borre sahaja utk musim pertama ni.

Cara permainan - aku guna macam Default je, kecuali Mentality tu ditukar jadi Attacking. Tapi kalau lawan Arsenal dan Chelsea - aku akan ubah jadi Defensive + Tight Marking. Training pun tak tukar.

Utk Arsenal - aku suruh Carrick mark Henry. Memang berkesan. Sebab aku dah cuba pelbagai strategi. Masa Carling Cup, Championship League Cup, FA Cup dan Premiership juga. Kebetulan, masa Carling Cup Quarter Final pun jumpa Arsenal, CL pun jumpa Arsenal, Premiership tu jgn ckp la. Aku cuma 'jumpa' strategi ni masa Premiership - masa tu dah kalah dah kat Carling Cup dengan CL di tangan Arsenal huhuhu.

Utk lawan Chelsea tade jumpa formula lagi. Sebab masa game FA Cup lawan Chelsea - aku menang 1-0. Pastu Charity Shield seri 1-1. Pastu Penalty Kick - kalah 0-3. Peter Cech terer wooo ..

p/s: Aku dah nak uninstall dah. Tak jadi kerja aku asek maen benda ni je. "OK, one more game" :P

samelah ngan aku, manage liverpool

first season x beli@Jual sape2..end of season final place 4th

pastu masuk SE02 jual crouch aka panjang, dudek n reina.. :P

hasil jualan tu aku beli Owen :D

oh time tu keeper da tade so ade balance ckit2 aku pi beli idris carlos kameni n viviano..leh thn gak mamat 2 org ni :P

Hmm aku pun baru siap download smlm...dapat laa test skt2..tp lum lawan lagi..baru nk manage team dan training...interface mmg best..lagi satu ada link ke Main Menu..tu yg aku suka..sebelum ni takde...just terus Quit je....link tu berguna untuk aku kalu laa aku terdesak nk menang..leh load lagi sekali hahahha....

Lagi satu yang best..kalu nk Continue..kita tekan Spacebar je...takyah susah2 nk click mouse...oklaa byk lg benda nk explore...ni kat opis pun asyik terbayang FM07 je kat umah..huhuuh...

Hmm aku pun baru siap download smlm...dapat laa test skt2..tp lum lawan lagi..baru nk manage team dan training...interface mmg best..lagi satu ada link ke Main Menu..tu yg aku suka..sebelum ni takde...just terus Quit je....link tu berguna untuk aku kalu laa aku terdesak nk menang..leh load lagi sekali hahahha....

Lagi satu yang best..kalu nk Continue..kita tekan Spacebar je...takyah susah2 nk click mouse...oklaa byk lg benda nk explore...ni kat opis pun asyik terbayang FM07 je kat umah..huhuuh...

ces...aku x suke yg link ke Menu tu..hehe...kalu sblm ni mmg nk repeat game kena exit game..keh keh..tgk la sape tak tahan godaan utk "restart" game..

aku balik KL next week so leh la main game ni kot.... :D

hahaha apa ko dah wat dukunx...takper sabor2...relakan je lah kalu kena pecat...balik malaysia...control pasukan Liga Super lak...heehhe

dah kena pecat pun tak sempat pun satu lagi game. habis fast downl;oad..tekan space bar sekali terus kuar aku kena pecat. haram jadah betul. takpe2 aku main sekali lagi. emm ena pili team lainlah nampak gayanyer. <_<