Jump to content
Shanai

Al-fatihah

Recommended Posts

al-fatihah.....semoga beliau diletakkan di antara orang2 yg beriman amin

p/s: tapi nama Ancient One yang sebenar apa?? takkan nak bagi al-fatihah cam tu jer >.<

Saya ahli aktif melayari dan tak aktif jawab menjawab, memang mendapat banyak menafaat dari ilmu yang pernah dicatatkan oleh Allahyarham.

semoga rohnya dicucuri Allah.

zamani87

Innalillah wa ina'ilaihi rajiu'un.

semoga roh allahyarham dirahmati dan ditempatkan dikalangan org² yg beriman. amin.

kalau ade biodata Ancient One lagi bagus boleh kite kenal walaupun dia dh xde didunia :(

Semoga ALLAH mencucuri rohnya. Maaf kan atas kekuranganya, Manfaatkan ilmunya. Al Fatihah..

Kepada ahli keluarganya, berbanggalah atas pemergiaanya dalam bulan yang amat mulia.

yg dah tiada kita sedekahkan al fatihah

kita yg masih hidup kena kejar impian

hidup cuma sekejap

jgn bazirkan nyawa yg berharga

AL FATIHAH buat ancient one

semoga rohnya dicucuri rahmat

aku kenal ancient one dan berguru dgn beliau dari tahun 2002 lagi. dia adalah salah sorang antara sifu aku yg mmg power dalam bidang pengaturcaraan dan reversing code engineering. semoga allah mencucuri rahmat kepada beliau. al-fatihah.

Lan...takkan tak tau name die??Rase tak sedap la.At least kalau tau name.Tgk gambar.Mungkin kita penah jumpe.Tapi tak tau pun die tu budak "kita".Betul tak?

Die dah kahwin ker belum?Mungkin ade yg nak sedekah utk keluarga / anak2.Die tinggal kat mane?Kesempatan syawal ni, mungkin rakan2 yg terdekat buleh luangkan mase sbg "wakil" kita utk ziarah keluarga Allahyarham

** Kita ada ribu2 ahli.Kalau sorang derma 50sen..agak2 dah baper kita buleh dapat yerk? :lol:

takdelaa.. aku takde keluarga sendiri lagi.. hehe.. just tolong mak.. sian dia duk kat umah..

nie dia cakap kat aku dulu.. maksudnya x kawin lagi ahh tuu.. tapi bagus jugak kalau ada wakil putera gi melawat keluarga dia ke, bagitau keluarga dia yang arwah banyak berjasa pada ramai orng, khususnya warga putera.. tapi setau aku, dia duk sabah.. aku nak gi memang ahh xdapat, jadi, sesape yang duk sabah tu bleh ahh ekk.. ;)

kalau dapat jumpa keluarga dia bleh gak buat satu surat rasmi iaitu surat penghargaan dari putera.com dan klau mampu buat sedikit sumbangan

Edited by faxists

Al-Fatihah..

smoga rohnya dicucuri rahmat...amiin...

betul kata faxist tu...klu tak dapat datang mungkin kita bleh buat surat takziah atau sumbangan kepada keluarga arwah...

nie dia cakap kat aku dulu.. maksudnya x kawin lagi ahh tuu.. tapi bagus jugak kalau ada wakil putera gi melawat keluarga dia ke, bagitau keluarga dia yang arwah banyak berjasa pada ramai orng, khususnya warga putera.. tapi setau aku, dia duk sabah.. aku nak gi memang ahh xdapat, jadi, sesape yang duk sabah tu bleh ahh ekk.. ;)

hehehe..sape suruh ko pegi?cari org tempatan la sbg wakil :P

kalau dapat jumpa keluarga dia bleh gak buat satu surat rasmi iaitu surat penghargaan dari putera.com dan klau mampu buat sedikit sumbangan

memang itu la tujuan aku..yer la.sikit2 sorang..yer la w/pun tak byk, at least kita buleh membantu.Mungkin derma tu buleh buat kenduri arwah kat rumah die ker camne

hehehe..sape suruh ko pegi?cari org tempatan la sbg wakil :P

memang itu la tujuan aku..yer la.sikit2 sorang..yer la w/pun tak byk, at least kita buleh membantu.Mungkin derma tu buleh buat kenduri arwah kat rumah die ker camne

Semoga rohnya dari kalangan rang yang Solleh

AL-FATIHAH

Semoga rohnya dari kalangan rang yang Soleh

ini saja yg dapat diucapkan ..

assalamualaikum...

selamat hari raya untuk semua. Saya minta maaf kerana tidak memberikan maklumat terperinci mengenai Allahyarham dalam PM saya kepada admin tempohari. Saya cuma boleh bercerita sedikit mengenai beliau kerana saya yakin jika Allahyarham inginkan dirinya dikenali dalam putera.com, dah tentu Allahyarham dah buat sendiri lama dahulu. Apa yang pasti seminggu sebelum Allahyarham meninggal dia terlibat dalam kemalangan tapi tu bukanlah sebab sebenarnya. Sebab sebenarnya adalah masalah kesihatan tapi saya tak boleh ceritakan lebih lanjut. Lagipun ianya tak penting. Yang penting saya sangat gembira Allahyarham pergi di bulan Ramadhan yang mulia. Saya harap anda semua juga demikian. Allahyarham sebenarnya belum berkahwin. Allahyarham tak kerja macam orang lain. Dia cuma kerja di rumah. Saya tak tahu sangat apa yang Allahyarham post di putera.com tapi saya tahu Allahyarham selalu masuk kat sini (saya cuma kenal nick beberapa orang kat sini dan saya tak pernah jadi ahli). Saya dan dia memang selalu berbincang mengenai bahasa himpunan dan yang sebetulnya, semasa Allahyarham memutuskan untuk mendalami x86 assembly lebih 6 tahun dulu, saya pula ingin mempelajai mengenai arm architecture. Tapi nampak gayanya Allahyarham memang lebih tahu dari saya.

Saya cuma harap kalau posts Allahyarham ada yang menyakiti hati sesiapa harap dimaafkanlah dan terima kasih kepada anda semua yang pernah menjadi sahabat internet Allahyarham... semoga dosa-dosanya diampunkan.

Selamat Berpuasa Enam, Maaf Zahir Batin

Imam Muslim meriwayatkan didalam sahihnya dan Imam Bukhari didalam kitab Al_Adab dan Ashab as-Sunan melainkan Ibn Majah dari Abi Hurairah r.a. bahawasanya Rasul Allah saw bersabda :

"Apabila mati seorang anak Adam putuslah amalannya melainkan daripada tiga perkara iaitu:

1) sedekah jariyah atau

2) ilmu yang diambil menafaat darinya atau

3)anak soleh yang mendoakan baginya"

Kepada yang masih hidup.... ini untuk kita semua...

Pada suatu masa yg telah ditetapkan,

Kita pasti akan dirisik, Pertunangan sejak azali,

Di hujung hidup nanti berlangsungnya perkahwinan dengan maut,

Hantarannya sakit dan nazak, Tetamu bertandang menghadiahkan tangisan.

Pengantin dimandikan, Dipakaikan baju putih,

Wangian gaharu cendana jadi PELAMIN, Pengantin bersanding sendirian,

Diarak sekeliling kampung, Berkompang azan dan kalimah kudus,

Akad nikahnya bacaan talkin, berwalikan liang lahad, bersaksikan nisan-nisan.

Siraman mawar keluarga terdekat,

Malam pertama bersama kekasih yang dindingnya tanah, dan DIA datang menuntut janji pernikahan..............

daripada:

Hamba Allah

Edited by pakeeza

Guest
This topic is now closed to further replies.

• Create New...