Jump to content
cermin

Ps2 Owner...

Recommended Posts

kalo ko nak main PS2 kat malaysia baik beli je kat Malaysia sebab PS2 US jenis PAL manakala Malaysia NTSC so ada beza...kat Malaysia dia hanya terima DVD NTSC tak tahu la pulak kalo ada PS2 kat Malaysia nih terima DVD jenis PAL...

Lagi 1 kadar volt di Malaysia ngan US berbeza...so maybe ko kena beli adapter kalo nak main kat Malaysia....

erm...kat US tuh bape harga PS2 yg ko usha...dah usha tuh ko kali sendiri 3.8... kat kedai game area umah aku nih harga dia lebey kurang 800 lebey - 900 lebey.. i think so la...

lagi 1 kalo ko beli PS2 kat US ko kena main CD original je...mahal wooo..lain la kalo ko orang kaya...kalo kat Malaysia dia dah mod..so CD p**ate bole digunakan...pikir la bebaik sebelum beli kat US tuh...

Hmm.. Macam dah lambat sgt je nak reply ni tongue.gif Dah lama tak masuk ruangan ni.

Tapi aku nak reply gak biggrin.gif

Actually, PS2 kat US menggunakan sistem yg sama ngan kat ngan Japan & M'sia. Dia guna sistem NTSC. Yg guna sistem PAL tu Europe/UK punya PS2. So, kalau beli US punya PS2 takde masalah la kalau nak main kat sini. Takyah guna stepdown adapter. smile.gif

Kat M'sia ni mmg susah sangat la kalau nak cari PS2 US (NTSC/UC), yg banyak dijual PS2 Japan punya (NTSC/J). Yg dijual secara official dari Sony pun PS2 Japan gak. Kalau tak silap yg original unmodified from Sony harga dia dlm RM7XX. Yg dah siap letak modchip harga sekarang +/- RM650. rolleyes.gif

So SolidSnake7, kalau ko dah beli mana2 PS2 masa aku tulis ni, aku wish ko Welcome To The Club biggrin.gif

ps2 us walaupun mode die sama ntsc,voltage die lain

die guna 110v,m'sia guna 240v

tetap nak kene guna adapter.takpun tukar power box die letak yg 240v punya.

kalau beli pal punya baru takyah pakai adapter.

pasal game tak kesah.ps2 jenis ntsc/pal bile main game output die sama ngan game tu punya mode.cth:ps2 ntsc main game pal,output die pal.

btw,m'sia punya tv mode sepatutnya pal.tah apsal official sony ps2 kat sini jenis ntsc.nasib baik hampir sume tv kat sini support sume mode.tv lelama je yg support pal je.

Sorry ye,lari tajuk sikit.Aku ni dah lama tak main PS2 ni.Dok gila dengan komputer games dah tak peduli langsung.Cuma bini aku aku je layan Mario siang malam. laugh.gif Aku nak tanya,games apa yang best kalau nak main sekarang ni.Kalau boleh senaraikanlah apa-apa pun boleh.Nak pergi borong games pulak ni laugh.gif

Huhuhu.Aku tengok dia layan mario dengan games jenis lama je macam jenis EMU je.Games baru dia tak minat.Dengan anak perempuan aku yang berumur 3 tahun tu pun pandai main mario gak! laugh.gif

Last post 30 JUL, hari ni 8 OGOS, harap tak lambat lagi.

The King Of Fighters for PS2 memang takleh guna analog ker. Aku punye cuma boleh guna directional pad je.

best nye kome sembang pasal ps2 ni ye. aku ade ps2 ni, tapi jarang jarang main sampaikan dah berabuk ps2 tu. nak wat camne, tv kat umah aku ade satu je, family aku nak tengok tv, mane ade mase nak main dry.gif

aku ade dengar cite tentang benda (device) yang membolehkan kita men ps guna monitor pc... ps2 pun ade gak ke ? kalo ade ape name nye? bape harga?

boleh guna utk ps2 ke ? atau utk ps je ?

memang boleh guna utk ps2...

ada sesetengah vga box/vga adapter adalah utk multi console contoh utk xbox dan utk ps2 dan ada jugak sesetangah vga box hanya utk 1 console je...

actually kat sini memang susah nak cari vga box yg berkualiti tinggi... kalau yg ada kat game store semuanya yg biasa2 jer!... harga lebih kurang 200 rgt kebawah... tapi utk vga box yg berkualiti tinggi harga memang mahal dan aku rasa takde dijual kat sini sebab takde store yg nak amik melainkan kau order...

bezanya byk... yg berkualiti tinggi boleh support 800x600 pixel display banding dgn vga biasa yg hanya boleh support 640x480 pixel jer... selain tu vga yg best boleh support progressive scan dan sebagainya...

tapi kalau kau tak berapa heran dgn kualiti gambar, tryla beli vga box yg biasa... kat kedai yg pernah aku jumpa contoh macam redant, blaze, dan sebagainya...

aku pulak beli yang biasa nyer, dah lama aku beli sebab nak try jer... aku punya aku connect multi display, 1 ke lcd dan satu lagi ker tv... so kekadang aku main game aku bukak sekali dua tv dan lcd... hehe! pastu audio pun multi output gak... satu aku sambung terus ke speaker altec lansing dan satu lagi aku sambung ke hi-fi...

aku pun dah tak selalu main game sebab byk keje kebelakangan ni!

user posted image

Edited by 3eleven

Oiit! Ade beghite sukar di percayai. Member aku kasi tau die ade jumpe PS2 RM680 je. Boleh caya ke

To Phoenix & Anarchy,

Kali terakhir aku tanya di kedai² kat Sg. Wang dalam sebulan lebih yg lepas, harga PS2 yg biasa (bukan limited edition = satin/silver ek) ialah RM650. Disertakan dgn 1 joystick & 10 cd/dvd. Harus diingat bahawa memory card tidak termasuk dlm pakej tersebut. cool.gif

Siri game KOF mmg takleh guna analog button tu. Kena guna D-pad gak. SVC Chaos pun kena guna D-pad gak. Yang paling terbaru iaitu KOF:Maximum Impact pun tak terkecuali daripada kekangan ni, masih tertakluk kat D-pad gak. Tak tau la kenapa SNK Playmore taknak izinkan penggunaan analog button. huh.gif

Padahal kat arcade takde pulak diorang suruh guna D-pad. tongue.gif

Korang asik citer ps2 jer....takder aper2 beriter pasal PSP ker...the next generation handheld nyer device....Aku baca PSM ....sony usa kater graphic PSP lagi gempak dari graphic ps2...Marilah ramai2 menantikan kedatang PSP...maybe kuar next year...yeahhh

akum.....sape ada register dia punya ps2 kat uk playstation?...aku ada daftar 3 bulan lepas...tetiba je diaorang hantar demo disc.....tak sangkalah plak aku yg kat mesia ni pun diaorang antar............

Oppss.......

Terlupe plak. Ade sesiapa yang main KOF gune analog PS2 made in Japan tak kat sini. Saje nak tau.

Sebab aku punye analog yang leh gune ntuk main KOF ngan everything yang berkaitan ngan game fighting from Japan... adalah Made In Japan (Dah rosak, tuh sebab trouble sangat main game fighting sekarang nih).

Ade beza ke ngan Made In China punye. Please anybody answer me.

akum.....sape ada register dia punya ps2 kat uk playstation?...aku ada daftar 3 bulan lepas...tetiba je diaorang hantar demo disc.....tak sangkalah plak aku yg kat mesia ni pun diaorang antar............

Aku pernah register... biggrin.gif

Dan aku pun pernah dapat demo disc tu... laugh.gif

Rasa macam mahal + eksklusif pun ade gak, sebab penuh ngan cop Playstation pastu disc dia kaler biru pulak. Diterbangkan khas & original + free pulak tu. cool.gif

Tapi takde la betul² free, sebab kena beli PS2 dulu. Hehehe tongue.gif

Dei phoenixwunin. Kau PM aku kalau nak tau pasal masalah analog tu.

Crimson Star,

Citer kat sini je la. Boleh kita semua berkongsi ilmu. Itu pun kalau ko tak keberatan nak citer kat sini la. Kalau ko rasa keberatan, takpe la.

Nak citer pasal bende nih... aku tak berape reti... yang aku maksudkan pada si Phoenix nih adelah pernyataan masalah dier.

Anyway... ape yang aku reti nak cerita skit adalah :

Analog for PS2 memang takleh nak main KOF nyer game dan beberape game fighting Jepun yang lain macam Guity Gear dan Tekken. Bagaimana pun... mase aku pergi Jepun dulu (orang yang kerja kat Sony kadang - kadang akan terpilih ntuk pergi Jepun ntuk kursus) aku ade jumpe satu kedai yang modified Analog PS2 khas ntuk membolehkannya main game fighting (including KOF).

Bagaimanapun, bukan semua analog boleh dimodifiedkan. Yangboleh hanyalah versi yang ade tulis huruf R kat belakang dia (cari sendirik OK). Yang lain macam versi A, H atau M tak leh. Satu lagi... ia mestilah Made In Japan. Kalo tak, rosak analog tuh. Ade jugak kes sampai short PS2 tuh sekali.

Aku dapat tau... a few original nyer analog pun telah dimodified... antara yang ade mende nih termasuklah Phoenixwunin dan Nezict.

Bagaimana pun... kalau bende nih rosak dan dihantar ke kedai... selalunya lepas tuh takleh gune analog dah ntuk main PS2.

Macamana analog nih boleh dimodified atau ia gune chip ape... jangan tanya aku... aku memang tak tau.

Dan aku dah kaji dah, kat Penang nih mase aku tanye kat pekedai2 PS2 kat sini... semua tak tau pasal Mod-Analog nih. Semua kate takleh gune analog. Maknanya there's only a few people kat Malaysia nih yang tau pasal mende nih.

Aku ade tiga analog nih... dan satu lagi aku dah setuju ngan Phoenixwunin nak jual kat dia.

However... aku dapat tau dari sorang kawan aku, ade kedai kat Taiping yang jual analog camnih. Actually... bukan jual tapi terjual (sebab tokey tuh pun tak tau yang analog tuh leh main KOF).

Well...... that is all. Ade ape tak paham leh post lagik kat sini. Aku akan cube tolong.

Edited by Crimson Star

blink.gif Takkan senyap jer user PS2 blink.gif

Aku dah tau cemane nak guna Smilies. Abis ler kau Crimson. Lepas ni boleh challenge ko lak.