Jump to content
cermin

Ps2 Owner...

Recommended Posts

RPG...memang best...FF lagi best....tapi kalau hero pompuan aku terus tak ada mood nak main....tak ada feel langsung....korang macam mana? Amacam ngan kingdom heart? Tak termasuk dalam list korang ker? Dengar kata nak keluar Kingdom Heart 2 nanti...korang tak minat ker......

Teringat masa nak kalahkan Sephiroth dalam Kingdom Heart, punyalah payah, pergh...kalau korang dapat kalahkan dia (first attempt) aku memang salute korang....

ramainyer yg minat FF.. aku tak tau apersal aku takleh masuk line....dah try main .. tapi still takleh masuk...pelik walhal aku suker RPG...aaaaaaa!!! and one more... mmg semua command dlm FF bahasa jepun ker? ker aku punye jer....bile dier ckp dlm bahasa inggeris tapi command semua bahasa jepun pelik aku....

Korang ni ape laa...

Takkan tak main Front Mission 3? Game ni best giler aku main sampai 200++ jam! Aku replay over and over again. Front mission 4 versi english dah nak keluar June depan. Beli la okay? Game ni best punyer~

and one more... mmg semua command dlm FF bahasa jepun ker? ker aku punye jer....bile dier ckp dlm bahasa inggeris tapi command semua bahasa jepun pelik aku....

aku rasa ka main ffx:international... kau kena tukar language dulu...

kala kau main ffx2:international memang mcm tu, voice actor mmg dlm english tapi command menu masih dlm jepun! kalau nak main kenala main ffx2 yg biasa punya...

...

aik aku main ffx2 sume dalam english je...

aku pun cam tu gak.. kalau game tu hero pompuan takde mood langsung nak main..

cam ffx2 tula, pakai gameshark lak tu nak main semata2 nak tengok ending dia camne je... main pun takde mood langsung... sad.gifsad.gif

NFSU kat pc... aku tgk 2~3 kali lagi lawa dari PS2....

secara perbandingan grafik ps2 area2 geforce3Ti.... so aku pakai Ti4200 mmg lawa giler la... kalo ade Radeon 9600 ke atas mmg tak yah cakap...

aku games ps2 cuma main...

1) fighting - Guilty Gear X - dari GGX -> GGX2... GGX Isuka baru kuar lom beli...

2) racing- NFSU,TXR-0,GT3,CMR03~04

game2 lain ade gak main cam DMR1&2,Onimusha1&2,Soulcalibur dan semua bilangan game aku ni rasanya sama teballa ngan game2 folder kat kedai game ps2 tu... aku main game yg aku sebut atas tu jer... yg lain kasik member main ngan wat perhiasan... laugh.gif

to Anarchy99..

Ko main FF version berapa tu... kalau ko main FF10 international, ko kena tukar language dia kat dia punya option...(tekan butang tiga segi) aku rasa baris yang nombor 7 atau 8 (aku tak ingat, kalau ko nak tahu gak nanti aku bukak game tu) Cubalah ko try satu satu baris tu....

dalam FFX INTERNATIONAL masa nak start tu dier dah ada option...

option pertama pilih language text

option kedua pilih sphere board (ada 2 jenis standard ngan international punya)

gamers: kat ko punye sign tulis master of rpg... betul ke ko tu master?

tapi asal sume game ff jer?rpg lain tak minat ker?

hahah...

kalo jalan citer bagus aku main...

kalo hampeh buat alas gelas cd dier...

nak storyline bagus? jap... oook, try main xenogears la. tangkap nangis tu punya storyline. complex+heavy. pastu bila dah main, sambung plak xenosaga ep1. pastu tunggu lagi episod seterusnya... laugh.gif

xenosaga ngn xenogears tu same ker?

aku ingat beza la hehhe... btw memang best ke game tu?

lagi satu nak tanya ni ade tak cheat nak kasi unlimited magic kat onimusha2?

sebab aku dah tersangkut kat satu tempat ni tapi takleh patah balik, nak bukak device tu kena

pakai wind magic tapi magic aku dah abih lak, bunuh demon pun tak hasilkan magic tu, so camne?

leh tolong tak?

xenosaga tu prequel bagi xenogears. team yg sama buat xenogears kat squaresoft dulu depa pi lari ke namco. biggrin.gif kalau korang perasan kat ending xenogears, ada tertulis "xenogears episode 5". maksudnya, sblm citer xenogears tu ada citer lain lagi. cam star wars la skit, mula2 dulu kuar episod 4,5,6. pastu baru luncaiemas, eh, silap, lucas buat episod 1,2,3.

apa yg berlaku kat xenosaga adalah sebelum citer xenogears. diorang akan bongkar balik suma misteri yg tersembunyi kat dlm xenogears - asal usul deus, apa sebenarnya zohar, siapa sebenornya nephilim...

mmg kena main game ni...

tang onimusha tu, aku tak pasti plak, sbb belum main lagi. tapi cuba try kat sini:

http://www.gamefaqs.com/console/ps2/code/3070.html

dan kat sini utk kod code breaker:

http://www.cmgsccc.com/ps2/index.php?multi=28

tq pyan, tapi aku dah test link tu lama dah

tapi dia tak masukkan infinite magic tu yg ader infinite health je....

wah aku nak main oni3 tapi nak abihkan oni2 ni dulu kalau tak tak best....

warggggghhhh

sorry la tak dapat nak tolong pasal onimusha 2,

tapi pelik jugak. takkan boleh sangkut storyline sbb magic abis. mesti ada cara lain kot. dari segi teknikal, tak logik diorang buat camtu. yelah, takkan la sbb magic abis, terus sangkut kat storyline. cuba check walkthrough ke... rasanya tak yah cheat pun takpe kot.

Onimusha, hmm.. sebenarnya aku pernah try main dalam onimusha 1 dulu tapi aku brenti pasal sangkut kat satu puzzel terus aku x main sampai onimusha skrang. hehheheehe.....

tapi yg pastinya ff X memberi kesan mendalam. rugi ko x main anarchy.

To Cermin...

Aku baru habis main Onimusha 2 semalam pasal hari ni aku nak beli Onimusha 3.... biggrin.gifbiggrin.gifbiggrin.gif

Aku rasa ko tersangkut kat dalam castle yang kena activate lift ngan guna wind magic tu kan....

Aku ada dua solution untuk ko:-

1) Kalau ko ada Ar2v2 (Action Replay Code version 2) Ko boleh buat cheat code ada have item 'perfect medicine' (ko cari code dia kat www.codejunkies.com

2) Ko keluar cari tempat boleh suck magic dekat ngan save mirror.

Hmm.. Macam macam cerita ada. Aku dah terlambat nak join. So aku bukak citer baru plak. huh.gif

Apa pendapat korang nanti Sony nak buat PStwo nanti. PStwo ni ialah PS2 versi kecik (macam PS jadi PSone tu). blink.gif

Aku rasa cam tak sesuai je. Sebab yang saiz sekarang yg ada kipas ni pun still panas lagi. Dan, nanti kat mane nak cucuk Network Adapter ngan HDD? (kalau ada yg beli la..hehehe) Dengar kata PSone pun takleh main lama2 sebab panas sgt berbanding PS biasa (cina kedai game yg cakap). unsure.gif

Game yg terbaru aku beli tp tak main lagi - Van Helsing.

Tgk gameplay dia cam ripoff dari DMC. Gaya ada iras2 Dante. Sapa tengok mesti setuju ngan aku. Aku pasang je pastu bergayut sambil tengok demo dia, abis gayut terus tutup, tak sempat nak test tongue.gif

Onimusha 1 & 2 dah abis main, 3 punya dah beli tapi tak main lagi gak.

Oni1 tu aku sambung dari game aku yg terkandas 2 tahun lepas sebab PS2 aku rosak. Bulan 1 aritu beli PS2, baru la boleh sambung balik. Yg kelakar tu rupa2nya game tu dah sampai kat boss yg last sekali (si Fortinbrass tu), abis je lawan Mamat Ular tu game pun abis. Ingatkan ada lagi lepas tu. Rasa cam happy+tertipu pun ada. Itulah hadiah surprise penantian PS2 baru aku. Hehehe. laugh.gif

A ah, aku rasa citer Van Helsing tu memang macam Vampire Hunter D, cuma Van Helsing tak ada power macam Vampire Hunter D......Lagi satu aku rasa Vampire Hunter d lagi cool dari Van helsing.

Assa|amua|aikummm..

Game RPG yang paling latest apa ha?? aku pi usha kedai game semua game bodo je... Metal Gear 3 kuar bile? XenoSaga Ep.1 memang best aku main puas ati tapi dvd dia mahal gile...masa aku beli dulu harga dvd tuh rm25..tapi main game tuh puas ati la...

But Overall FF la paling best!! FF banyak ajar perkara² menarik hehehehe...

Kingdom Hearts 2 korang tau kuar biler??

To Cermin...

Aku baru habis main Onimusha 2 semalam pasal hari ni aku nak beli Onimusha 3.... biggrin.gifbiggrin.gifbiggrin.gif

Aku rasa ko tersangkut kat dalam castle yang kena activate lift ngan guna wind magic tu kan....

Aku ada dua solution untuk ko:-

1) Kalau ko ada Ar2v2 (Action Replay Code version 2) Ko boleh buat cheat code ada have item 'perfect medicine' (ko cari code dia kat www.codejunkies.com

2) Ko keluar cari tempat boleh suck magic dekat ngan save mirror.

hehehe betul cakap ko....

tapi cara kedua tu taklehla.... sebab tempat tu memang takde jln kuar....

kalau guna action replay tu tak tau la sebab tak penah gune....

last2 aku gune save game adik aku je.... terus lawan 3 boss terakhir....

sekarang main onimusha3, best giler... hehehe

tapi aku nak tanya la.... ps2 ni takleh lebih dari 2 jam ker?

sebab time aku main onimusha3 tu lama gile pastu tetiba je hang... kenpa ha? takkan tak stabil kot

hehehe betul cakap ko....

tapi cara kedua tu taklehla.... sebab tempat tu memang takde jln kuar....

kalau guna action replay tu tak tau la sebab tak penah gune....

last2 aku gune save game adik aku je.... terus lawan 3 boss terakhir....

sekarang main onimusha3, best giler... hehehe

tapi aku nak tanya la.... ps2 ni takleh lebih dari 2 jam ker?

sebab time aku main onimusha3 tu lama gile pastu tetiba je hang... kenpa ha? takkan tak stabil kot

aku dengar version baru nye ade masalah dengan heat prob..

tapi ade gak budak yg beli version baru dengan power board lama..yg ni takde masalah..tengok nasib la..

tapi sape yg pandai pilih tu,tengok serial no boleh tau ps2 tu guna power board lame ke baru..

tiru macam saya

1. dapatkan kipas processor cam Cooler Master or standard pentium (kipas aje lain taknak)

2. letak la kat atas heatsink board ps2 (kalo nak best tarok gam)

3.siap.....